Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Uite, frate, care-s subiectele care animeaza topicul! :) Pe detaliile unei plimbari nu v-ati "balacari" asa...

 

Cand a deschis votul, Shadow a uitat sa precizeze un mic amanunt: anume ca intalnirea, odata mutata vineri, va avea loc la pizzeria de langa Manastirea Dealu (~ 8km de la Targoviste) :D :P :wacko:

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@Enduristul: tu chiar ai chef sa faci bascalie de toti de pe acilea care nu au aceeasi viziune ca si tine? Eu unul nu postez despre iesiri aici pentru ca sunt putini cei care ar fi dispusi sa vina - din cate stiu doar doctoril si dya ar fi amatori de ce fac eu (si necesita plecare de vineri seara). Iar pentru plimbari cu plecare la 2 noaptea... chiar crezi ca sunt planificate? Ma intrebi de ce nu zic nimic pe aci pe forum sau la telefon? Poate nu vreau sa imi invit prietenii cand ma duc sa ard vreo tipa in lunca Argesului...

 

 

Serios acuma daca e de voturi dubioase, o pun pe Ioana sa voteze (o stii, Dane, de la Dominatoriada 1). Ah, si o mai pun si pe Cati, daca o mai tii minte. Eventual il sun pe shuvixu sa-l intreb daca a dat Xenu si-l rog sa posteze pe acilea. Sau incerc sa dau de inu, ala din gasca veche.

 

 

Din numaratoarea mea, pana acuma avem Shadow si Enduristu pt vineri si Didi, Razvan si cu mine pt joi. Ramane sa spargem gasca, nu? Sa-mi trag palme ce idioate pot fi chestiile astea. In fine. Ma retrag, pe aci pe topic nu o sa ma mai vedeti. O zi faina va doresc :)

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din numaratoarea mea, pana acuma avem Shadow si Enduristu pt vineri si Didi, Razvan si cu mine pt joi.

Gresit

Shadow + Nico,Enduristul+Cici,(nu uita ca vin si ele si trebuie bagate in seama) F1sh deci 5 pt. Vineri(presimt eu ca daca finu lu nashu o sa vina Vineri,atunci nashu si nasha nu o sa-l lase singur,deci 7)

Diddi+ Lia ,razvan ,switch = 4 pt. Joi

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza chiar asa de mult ca nu-l avem pe Diddi prezent la 2 sedinte pe luna? Merita sa ne chinuim toti ceilalti doar pt. atat?

Nu, nu merita.

 

Dane, vreau sa stii ca apreciez foarte mult ce ai facut pentru mine acum 2 luni si te poti baza oricand pe ajutorul meu,

daca imi sta in putere.

Spun asta aici deoarece vreau sa stie toti ca n-am nimic cu tine, in cazul in care am lasat aceasta impresie.

Dimpotriva, te stimez.

Asta ar fi inca un motiv pentru care nu vreau sa ma contrazic cu tine.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresit

Shadow + Nico,Enduristul+Cici,(nu uita ca vin si ele si trebuie bagate in seama) F1sh deci 5 pt. Vineri(presimt eu ca daca finu lu nashu o sa vina Vineri,atunci nashu si nasha nu o sa-l lase singur,deci 7)

Enduristule, fetele ne strica socoteala. Din informatii de ultima ora, nasha + fina si-au propus sa mearga vinerea la coafor, asa ca ele vor veni doar joia... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Enduristule, fetele ne strica socoteala. Din informatii de ultima ora, nasha + fina si-au propus sa mearga vinerea la coafor, asa ca ele vor veni doar joia... :P

La coafor Vinerea viitoare ,poate...sau se duc Vinerea asta apoi toata saptamana dorm pe scaun? :D

 

Dane, [...] te poti baza oricand pe ajutorul meu, daca imi sta in putere.

Ok, am nevoie de ajutorul ta sa votezi ziua de Vineri :)

:)

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Dane, chiar ma simt jignit. Nu de ceea ce zici, ci de modul in care o zici.

 

E dreptul tau sa nu tii cont de doleantele mele, ba chiar sa arunci cu vorbe grele in mine.

 

Si cate kg au vorbele?

 

Sensibiluliii ce esti tu sensibil

 

Poate sa voteze si Lia, daca voteaza tot romanul pe-aici? :

Si poate o conving si pe mama-soacra sa se bage...

 

Nu ma tenta ca-i pun pa toti invitatii de la nunta sa voteze si sigur iese cum vreau je :)

 

ia mai bine pune tu aici o poza cu Lia si una cu mama-soacra, sa vedem si noi cine voteaza

 

... RARA , RARA, RARA , RARA AVIS... mai doctoril mai apari si tu in carne si oase ca incep sa cred ca fotosopezi pozili :) - auzi - fie vb intre noi ai vreun fetish cu mame soacre ???GERONTOFIL MIC SI NEBUNATIK

 

de la inaltime zeitatzii dumneavoastra probabil F1sh pare un nimik,o persoana neinteresanta,cum sa-si permita sa voteze el cand de-abea a venit.Nu-i asa? Bravo Diddi ,te autodepasesti pe zi ce trece.

 

 

...aici exagerezi o tara - zi-i mah semizeu lu don Didostes

 

 

hai sa fim seriosi,si chiar daca ar pleca un weekend da iar altul nu, tot ne-ar vedea de 2-3 ori pe luna .Conteaza chiar asa de mult ca nu-l avem pe Diddi prezent la 2 sedinte pe luna? Merita sa ne chinuim toti ceilalti doar pt. atat?

 

 

...uite cine vorbeshte - ala care din MAI n-a mai pus chicioru la sedinta - RUSHINICA

 

 

Vad ca scriu aici si altii din alte zone nu numai cele mentionate in Titlu.

Ma bag si eu la o intalnire,daca e ok din partea voastra, unde e locatia?si pana la urma cand?Eu sunt din Dr.Taberei.

 

Respect.

 

pai vino mai Respect sa ne cunoastem (BAETZI ZICETII SI LU RESPECT UNDE E INTINLIREA SI HOTARATI-VA ODATA IN CE ZI)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si pentru cei care nu isi mai aduc aminte am scris si eu acum cateva sute de pagini pe aici :P si am intrebat daca si cei de la gara de nord sunt binevenitzi la aceasta "intunire" de cartier pt a cunoaste noi prieteni cat si "vecini" motoretisti :) ,imi aduc aminte ca am si fost o data la acel barulet (terasa ) care nu mai stiu cum se numeste dar stiu ca era foarte aproape de sala de tenis de masa unde eram prezent aproape in fiecare joi ,am salutat cativa dintre voi care v`am gasit la masa dar va dati seama ca nu mai imi mai aduc aminte(cel putin acum) nici un nume atat cat nici un nickname de pe forum :)

Am citit acum cateva pagini depsre schimbare zilei de adunare si as dori sa stiu si eu ce s`a hotarat(si unde ar mai fi aceasta locatie) si daca se mai poate cand am posbilitatea de a va plictisi cu prezenta si a face din nou cunostinta la un pahar de Brifcor :D

Toate cele bune Andrei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda.Trei persoane.Eu ,Razvanushu si Bogdan CBR.

Cu aceasta ocazie doresc sa pronunt decesul din cauze naturale a intalnirii de Joia de la Bordo sau Cheers sau unde a mai fost.Dumnezeu sa o ierte.Amin.

@shadow -Mai exact pe 20 Mai am fost la ultima sedinta. De atunci pana acum au mai fost 6 sedinte la care nu am venit si vor mai fi 666.666 daca ramane Joia.

 

Am citit acum cateva pagini depsre schimbare zilei de adunare si as dori sa stiu si eu ce s`a hotarat

 

De tine depinde totul, ia zi ,in care zi vrei sa fie ? Joia cand e mai naspa sau Vinerea cand e forte frumos?

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa voteze si Lia, daca voteaza tot romanul pe-aici? :D

Si poate o conving si pe mama-soacra sa se bage... :laugh:

 

Nu inteleg de unde incepe problema ta cu mine. Stau in zona asta de cand ma stiu, iar intamplator mi-am luat si mobra de curand si joi am raspuns prezent la sedinta.

Daca nu-ti convine in Bucuresti, exista o comunitate de motociclisti si in Brasov unde o poti duce si pe mama soacra: Comunitate Brasov ;)

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@shadow -Mai exact pe 20 Mai am fost la ultima sedinta. De atunci pana acum au mai fost 6 sedinte la care nu am venit si vor mai fi 666.666 daca ramane Joia.

 

 

 

De tine depinde totul, ia zi ,in care zi vrei sa fie ? Joia cand e mai naspa sau Vinerea cand e forte frumos?

 

NU vreau sa fiu Gigi contra si nici sa depinda nik de mine pt ca sa zicem ca sunt NEW dar parerea mea strict personala este ca vinerea mai pleaca omul in uichend mai pleaca la vre`o intrunire moto si asa mai departe asa ca nu v`a putea sa fie prezent. :laugh:

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve gasca. Nu mai inteleg nimic. Desii vinerea seara e o zii buna de ''facut bani'', avand in vedere indelednicirea mea, eu votez pentru vineri. Ieri am sunat si la ..... si la...... ca sa aflu si eu cand ne vedem si cum nu mi-a raspuns nimeni am luat decizia de a ajunge astazi(vineri), la sedinta la Bordo. Mai sper si sa nu fiu nevoit sa beau singur berica. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite, frate, care-s subiectele care animeaza topicul! Pe detaliile unei plimbari nu v-ati "balacari" asa...

 

Cand a deschis votul, Shadow a uitat sa precizeze un mic amanunt: anume ca intalnirea, odata mutata vineri, va avea loc la pizzeria de langa Manastirea Dealu (~ 8km de la Targoviste)

 

 

 

NOOOOOOO, la Plaiu Foii nashu ce enduroaica masii

 

@Enduristul: tu chiar ai chef sa faci bascalie de toti de pe acilea care nu au aceeasi viziune ca si tine? Eu unul nu postez despre iesiri aici pentru ca sunt putini cei care ar fi dispusi sa vina - din cate stiu doar doctoril si dya ar fi amatori de ce fac eu (si necesita plecare de vineri seara). Iar pentru plimbari cu plecare la 2 noaptea... chiar crezi ca sunt planificate? Ma intrebi de ce nu zic nimic pe aci pe forum sau la telefon? Poate nu vreau sa imi invit prietenii cand ma duc sa ard vreo tipa in lunca Argesului...

 

 

Scrici - tot respectu ' fratioare cu arsu tipei da un mic sfat si te ROOOOOOOOOOG sa nu te superi pa mine - AI GRIJA SA NU ARZI INTAI VREO OGLINDA DE LA 'ONDA/ BMW ca costa si te stiu priceput...la ars oglinzi :laugh:

 

Mesaj completat

nu ma lasa f..tu.u asta de topic sa pun mai multe replaiuri.

 

Ieri nu am servit prezenta din motiv de spritzake.

Mesaj completat

@ Enduristu - io nu am sarit vreodata 6 sedintze :D una dupe alta.

 

Hai ca ajung si io in seara asta.

Editat de shadowrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin aia cu masina.. motociclistii stau si se uita la meci :laugh:

 

 

 

Duracell vine cu motorul, deci el e motociclist adevarat si apropo, vezi ca nu mai ploua motociclistule :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duracell vine cu motorul, deci el e motociclist adevarat si apropo, vezi ca nu mai ploua motociclistule :laugh:

:D glumet esti dan. In primul rand n-am zis nimic de ploaie. In al doilea rand chiar se uita unii la meci. In al 3-lea rand, chiar mergi cu masina, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D glumet esti dan. In primul rand n-am zis nimic de ploaie. In al doilea rand chiar se uita unii la meci. In al 3-lea rand, chiar mergi cu masina, nu?

N-ai zis de ploaie dar mi-am amintit faza in care ai fugit de la Bordo ca incepuse sa picure.

Si ca sa nu te mai framanti ca vin cu masina o sa-ti zic motivele.Oricum merg mai multi Km intr-o luna pe moto,decat faci tu venind la patru sedinte(cam 1 KM de sedinta)

1. cand ploua nu scot motorul ca-l murdaresc si pe urma trebuie sa-l spal (si acum n-am bani)

2. cand ploua si am montate Mitasurile nu vin cu motorul ca nu am frane iar pe sosea e plin de boi.

3. la masina nu platesc benzina si cum sunt vreo 20 km dus -intors prefer sa merg gratis (ca acum n-am bani)

4. la cati Km am in crampoane in cei 20 de ani de condus am depasit deja faza in care merg cu motorul sa vad cum cade lumea pe spate cand ma vede, sau sa ma uit in vitrinele magazinelor cu coada ochiului sa ma admir cat de macho sunt.Deci nu folosesc sedinta ca pretext pt. asta,cu motorul ies doar la plimbari.

5. incerc sa protejez hemoroidul

Acum serios vorbind,eu vin la sedinta sa ma intalnesc cu voi ,ca sa vorbesc si sa ma simt bine cu voi.Mijlocul de transport chiar nu conteaza desi daca bei mai mult de doua beri e bine sa ai mai mult de doua roti.Stiu ca e frumos sa fie cat mai multe motoare aliniate la gard iar noi in jurul mesei cu castile la vedere ca sa vada lumea ca noi suntem aia care au motoarele parcate acolo.Noi sa ne uitam la ei asa...cu un aer de superioritate iar ei sa se uite la noi admirativ si sa-si zica in gandul lor "bai ce cool e sa fi biker" dar de fapt asta e doar in imaginatia noastra pentru ca in realitate ei isi zic ceva de genul "uite-i ba si pa nespalatii astia,s-au adunat aici ,utui in gura de increzuti"Sper sa te fi lamurit ca de cate ori o sa vin cu masina sa nu-mi mai pui aceeasi placa.

 

In alta ordine de idei ma bucur ca am cunoscut pe cei trei nou veniti in seara asta,si iata ca am reusit sa ne strangem 10 indivizi la prima sedinta tinuta Vinerea.Sper sa castigam cat mai multi adepti.O sa-l punem pe Razvan sa fie mesager ,el venind si Joi si Vineri o sa le povesteasca celor care vin Joi cat de bestial e Vinerea. :laugh:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca a fost misto. La cat mai multe intruniri si sa avem si vreme buna. Ieri am scos mobra la asfalt ca nu se mai putea...intrasem in sevraj :laugh:. Azi poate ma duce nasu la o plimbarica ca asa ma ameninta azi noapte :D

Mesaj completat

Ia uitati-va la astia - asta asa de duminica sa mai si radem.

Mesaj completat

Apropos - cine e tentat de o plimbarica in jurul lu Buciuresti - sa dea de veste la mine / Sebi. Ne intinlim la un 6-7 pm.

some_people_shouldnt_own_bikes.wmv

GSXRlarge.wmv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...