Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

daca mai vreti sa va inspirati pt viitoarele calatorii moto, o puteti face si de aici

 

http://picasaweb.google.ro/doctorucivile/TCR2010#

 

noi am fost arbitri moto in Turul Ciclist al Romaniei editia 2010, adica 10 zile (vineri 4 iunie - duminica 13 iunie), cca 2000 km, dupa urmatorul program (aproximativ) :

* ora 9 depunerea bagajelor

* ora 10 micul dejul + pranzul

* ora 09.30 sau 10.30 sedinta tehnica

* ora 12 prezentarea la start

* ora 13 startul in etapa

* ora 17, 18 sau 19 sosirea

cautat hotelul de cazare, dus, cautat hotelul pt cina ...

 

pana la Hunedoara am fost pe A1, Rm Valcea, valea Oltului, Brezoi, Vidra, Obarsia Lotrului, Petrosani, Hateg, apoi stanga prin Silvasul de Jos (superb)

la plecarea din Mamaia ne-am risipit, noi 3 ne-am intors spre Bucuresti pe la Adamclisi, Silistra, (Dunarea are un nivel foarte ridicat) Calarasi, Lehliu (fara A2)

 

PS: pt voi Dominatorii, stiu un mecanic in Bacau care are oglinzi, sa va dau nr lui daca nu reusiti sa va hotarati :ok:

 

PS 2: spor la vanzare

Editat de doctoril
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut dragilor,

 

Copii, vand Xenul :ok:. Nu l-as da nici f.tut, insa am nevoie urgenta de bani si vreau sa o vand cat se poate de repede....Deci:

 

SV 1000S

an :2005

38 000 de km

cauciucuri noi

perfecta stare

 

3200 euro

 

Stiu ca voi aveti deja mobre,dar daca auzi pe cineva care vrea, nu ezitati sa-i dati nr meu

 

0762215761

 

sau 0747 774854

 

Mihai

:blbl:

 

Bai, daca aud vreun baiat sa vrea miar jmecher... il aduc la tine. Daca vine vreo fata... ma mai gandesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mai vreti sa va inspirati pt viitoarele calatorii moto, o puteti face si de aici

Faina tura; noroc cu biciclistii care va mai scot prin tara, ca altfel voi mai mult pe la bulgari :blbl:

PS: pt voi Dominatorii, stiu un mecanic in Bacau care are oglinzi, sa va dau nr lui daca nu reusiti sa va hotarati :ok:

Pai ce mai stai pe ganduri? :)

 

Mesaj completat

Ei bine, avand in vedere cat de cald este afara si ce trafic nebun e prin oras, ma gandeam ca am putea invata cate ceva din experienta altor metropole.

 

Deci... lectii de trafic de pe doua roti in aglomeratiile urbane!

 

1. Oare e cazul sa ne mai plangem ca nu dau conservarii prioritate de fiecare data cand e cazul?

 

2. Cred ca cel mai important e sa treci viu de intersectie...

 

3. Oare mersul pe doua roti ar fi solutia optima si pentru traficul din Bucuresti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi am fost arbitri moto in Turul Ciclist al Romaniei editia 2010, adica 10 zile (vineri 4 iunie - duminica 13 iunie), cca 2000 km,

 

...... valea Oltului, Brezoi, Vidra, Obarsia Lotrului,

Maaaai ,ce tare, era sa ne intalnim.Bine, nu stiu pe unde erati voi Sambata 12 iunie dar eu si cu inca 2 baieti am fost sa cautam loc de campare pentru BMW Camp (intalnirea posesorilor de BMW la cort) care o sa fie pe la jumatatea lui Iulie. Cine doreste poate sa participe indiferent de marca.

Traseul nostru a fost asta:

post-16372-1276532892_thumb.jpg

La un momentdat ne-am intalnit cu niste biciclisti care urcau spre Lacul Galbenu.Cred ca veneau de la concurs.

 

Iaca si niste pozne:

 

post-16372-1276533007_thumb.jpgpost-16372-1276533096_thumb.jpgpost-16372-1276533112_thumb.jpgpost-16372-1276533121_thumb.jpgpost-16372-1276533129_thumb.jpg

post-16372-1276533399_thumb.jpgpost-16372-1276533184_thumb.jpgpost-16372-1276533195_thumb.jpgpost-16372-1276533237_thumb.jpgpost-16372-1276533255_thumb.jpg

 

De aici incepea proba de trial.Urma sa ne cataram pe bolovanii astia ca sa ajungem in Drumul Strategic.Nu am facut poze in timpul catzararii pt ca unul calarea iar ceilalti doi aveau grija sa nu cada.In poza nu pare spectaculoasa panta sau bolovanii,dar credeti-ma ,era nasol rau.Am construit noi o punte de piatra pe o portiune cu diferenta de nivel mare.

 

post-16372-1276533274_thumb.jpg

 

Pana la urma nu era ala drumul ca s-a infundat

 

post-16372-1276533292_thumb.jpgpost-16372-1276533316_thumb.jpg

 

asa ca am plecat acasa spre Ciunget,Brezoi etc. dar pentru asta a trebuit sa coboram inapoi pe bolovanii aia.

A fost mult mai greu ca la urcare.

 

post-16372-1276533343_thumb.jpg

post-16372-1276533169_thumb.jpg

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma nu era ala drumul ca s-a infundat

 

post-16372-1276533292_thumb.jpg

Eu cred ca erati deja obositi si ati facut o mare confuzie: pe-acolo era drumul si nu se infunda, ci de acolo de abia incepea fun-ul... :ok:

 

Una peste alta, pare faina si excursia voastra. Suzuka era aia cu gume de cross/enduro, cumva? Sau doar mi s-a parut mie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ...asta?

post-16372-1276536246_thumb.jpg

Nooo, ti se pare :ok:

Da, frate, cu gume d-astea poti sa mai iei si o Suza cu tine la drum greu, nu cu gume de asfalt cum mai stim noi pe cate unele, chiar daca au ditamai capra in dotare... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, frate, cu gume d-astea poti sa mai iei si o Suza cu tine la drum greu, nu cu gume de asfalt cum mai stim noi pe cate unele, chiar daca au ditamai capra in dotare... :blbl:

Lasa ma ca vine si ziua lui ,si poate primeste cado' :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai adaugati un vecin pe "lista de intretinere" va rog. :ok:

Alex zona Turda/Ion Mihalache cuplat cu un GS 500 Albastru (B 22 BXY) de vreo 2 luni.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai adaugati un vecin pe "lista de intretinere" va rog. :ok:

Alex zona Turda/Ion Mihalache cuplat cu un GS 500 Albastru (B 22 BXY) de vreo 2 luni.

 

Multumesc.

Noroace. Te asteptam joi la birou sa ne cinstesti. Vezi ca e caldura mare, sa fii pregatit cu multa bere.

Zi-mi te rog, te dai cu gel ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai adaugati un vecin pe "lista de intretinere" va rog. :D

Alex zona Turda/Ion Mihalache cuplat cu un GS 500 Albastru (B 22 BXY) de vreo 2 luni.

 

Multumesc.

Pai sa vii sa te trecem in "cartea de imobil". Respectiv joi, la birou, dupa ora 21:00 (Cafe Bordo). Pe caldurile astea, noii vecini sunt bineveniti (a se citi: :D :cheers: )

 

P.S. In pahar e suc, in halbe e bere :10:

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca tot vine alex din turda, vine si colegul lui, tot alex pe nume din grivita impreuna cu mobra lui - un cb450s alb-rosu(b22fup). Proaspat detinator de motor si carnet, de vreo 2 luni.

Ne vedem la birou :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroace. Te asteptam joi la birou sa ne cinstesti. Vezi ca e caldura mare, sa fii pregatit cu multa bere.

Zi-mi te rog, te dai cu gel ?

 

:cheers:

Salve,

Nu ma dau cu gel.

 

 

Si daca tot vine alex din turda, vine si colegul lui, tot alex pe nume din grivita impreuna cu mobra lui - un cb450s alb-rosu(b22fup). Proaspat detinator de motor si carnet, de vreo 2 luni.

Ne vedem la birou :D

 

Inca unul pe lista.

Propun sa schimbam regula, si sa ii punem pe cei cu vechime din cartier sa ne faca cinste. :10:

Editat de F1sh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE GASCA!

 

Ma bucur ca, CRESTEM in numar si-n motoare ceea ce este BINE! Ieri am cunoscut 2 new bikeri si mi-au placut! Baieti OK.

 

In urma discutiilor avute ieri la sedinta s-a pus urmatoarea problema :

 

MUTAREA SEDINTEI VINERI

 

Pe motiv ca lumea mai si munceste vineri si nu poate sa stea relaxata joi la sedinta.

 

Deci - va astept voturile, iar la sfarsit - democratic - APLICAM!

 

EU si Nico - PENTRU VINERI.

 

VOTATI DRAGILOR! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...