Sari la conținut

Tocmai Mi S A Facut Parul Maciuca


huidulet
 Share

Postări Recomandate

am patit-o si eu la 140 cu un cielo din fericire am ramas pe roti dar ala s-a ales cu portiera infundata de la slider..si veneam din spate nu depaseam..cu semnal si faza lunga actionata intermitent

asta saracu a avut ghinion ca l-a scos cu roata spate pe iarba..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am patzit asta de n ori fiind cu masina, dar cu moto...

mai enervant este cand intuiesti ce se intampla si claxonezi insistent dar tot continua sa iasa ignorand claxonul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimic nou sub soare...eu era sa patesc asta in bucuresti...facuta cu intentie!

 

 

Vezi ca pe aici nu te crede nimeni ca cineva ti-a facut asta intentionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E atat de cotidiana aceasta manevra... de fiecare data imi pare rau ca nu sunt in tanc, tramvai sau alte chestii din astea, doar sa le vad mutra cand vad peste ce au vrut sa se "urce" .

se pare ca e tare greu in a te asigura la schimbarea directei de mers!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E atat de cotidiana aceasta manevra... de fiecare data imi pare rau ca nu sunt in tanc, tramvai sau alte chestii din astea, doar sa le vad mutra cand vad peste ce au vrut sa se "urce" .

se pare ca e tare greu in a te asigura la schimbarea directei de mers!!!

 

 

Ma amestec iar (conservar idiot de profesie) aceasta este o manevra clasica deja este preferata soferilor si mai ales a celor de la pompe funebre (jur de doua ori saptamana trecuta prin cluj am patit-o) asa ca grija mare ca oglinzile sunt chestii complet nefolositoare avand rol doar de Make_up si nici decum rolul pentru care au fost concepute.

 

Bafta multa si goarna de camion in lok de claxon

Editat de kkk_kkk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca pe aici nu te crede nimeni ca cineva ti-a facut asta intentionat.

te rog sa-mi explici ce ai vrut sa spui...

eu am specificat ca intentionat, pentru ca mi s-a intamplat si fara ca omul sa-si dea seama ca sunt langa el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenind la filmuletul initial, e clara treaba ca manevra e facuta intentionat, individul cu leon-ul mai avea vreo 5-6 lungimi de masina pana la ala din fata, nu s-a bagat in depasire, plus ca n-a semnalizat. L-a vazut pe motociclist in depasire si a tras stanga. Casca'n gura si protectii de la manusa'n pometi, data viitoare trage dreapta sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am patzit asta de n ori fiind cu masina, dar cu moto...

mai enervant este cand intuiesti ce se intampla si claxonezi insistent dar tot continua sa iasa ignorand claxonul

asta ma seaca si pe mine...este incredibil ce rahatzi de oameni pot fi in tara asta,am fost anu trecut in grecia la mare si am mers cu o yamaha XT de 600 inchiriata pt 24 ore,nu m-a sicanat nimeni ,nu m-a ignorat nimeni,nu m-a ``impins nimeni`` pe alta banda...alti oameni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te rog sa-mi explici ce ai vrut sa spui...

eu am specificat ca intentionat, pentru ca mi s-a intamplat si fara ca omul sa-si dea seama ca sunt langa el...

 

 

Vreau sa spun ca faze intentionate au mai existat si au fost postate aici pe forum de diferiti useri. Numai ca sunt unii care nu cred in vanatoarea de motociclisti decat atunci cand se vor imprastia tocmai din cauza ca nu au luat in calcul si aceasta posibilitate. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

A reactionat gresit si a ezitat...e frecventa treaba dar trebuie sa-i dai sau sa stai.Ajuta dc te uiti la roata fata sau mainile soferului!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Criminalul" clar Leon-istul , dar gixeristul putea sa evite fara probleme. Pacat ca s-a panicat . Oricum si motoristul a gresit deoarece a depasit exact cand dunga continua s-a terminat , existand reale sanse ca soferul sa nu il observe . Daca motoristul nu avea experienta ( ca asta reiese din film ) si mergea pe gsxr1000 e naspa treaba . Daca avea experienta era prea greu sa se intample genul asta de accident !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si io zic k a fost intentionat , manevra facuta de conserva nu avea nici o leg cu a depasi masina din fatza , si pt cine zice k motoristu sa panicat sau putea sa evite sa se mai uite o data si sa imi spuna cum poti u sa mai redresezi motoru dupa ce ai ieisit cu el de pe sosea la 112km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si io zic k a fost intentionat , manevra facuta de conserva nu avea nici o leg cu a depasi masina din fatza , si pt cine zice k motoristu sa panicat sau putea sa evite sa se mai uite o data si sa imi spuna cum poti u sa mai redresezi motoru dupa ce ai ieisit cu el de pe sosea la 112km/h

 

Daca nu se bloca / panica, nu avea ezitarea aceea ...se vede in turatii.... L'a vazut ca iese, si a ezitat..Era clar ca nu mai poate sa se replieze, deci solutia, cred eu, ar fi fost sa ii dea blana si sa treaca..Era totusi pe un gixer mare, asta accelereza fulminant de la 100 si un pic km/h.

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si io zic k a fost intentionat , manevra facuta de conserva nu avea nici o leg cu a depasi masina din fatza , si pt cine zice k motoristu sa panicat sau putea sa evite sa se mai uite o data si sa imi spuna cum poti u sa mai redresezi motoru dupa ce ai ieisit cu el de pe sosea la 112km/h

Nu zice nimeni ca putea redresa dupa ce a iesit de pe sosea dar inainte putea evita cu usurinta impactul,se vede clar cum ezita intre frana si acceleratie+ca se apropia virajul si sunt sigur ca s-a gandit si daca o sa se poata lasa suficient incat sa-l ia dc accelereaza,din pacate e suficienta o mica ezitare si ajungi pe jos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...