Sari la conținut

Hai Sa Ne Cunoastem!


MIB
 Share

Postări Recomandate

buna al toata lumea,

ma numesc B. SORIN ,motorist de cand ma stiu, 28ani, ocupatie mica afacere gsm,cdma, motoare la activ... (copilarie)mobra, carpati, panonia,.... de 1 luna posesorul unui superb ducati906paso... a-ul de ieri b-ul de 8 ani....... pasionat de mecanica, motoare sport, house si viteza.........citesc discutiile de pe forum de catva timp dar numai acum m-am inscris....... imi place legatura de solidaritate dintre motociclisti si abia astept sa merg anul viitor la intalniri,..... am auzit ca e super:)))......cam atat..... si ....traiasca berea

post-11-1094927683_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Uf ce sunteti multi --- Eu ma numesc Andrei 28 ani, job:IT, am carnet de la 18 ani insa dupa o pauza de zece ani m-am hotarat sa urc din nou pe motor. Acum pilotez o HONDA Shadow VLX - o bestie gingasha dar zburdalnica. La 16 ani am avut un Minsc, apoi au urmat Iawa, MT10, Ural - Iawa a fost punctul de despartiere :blbl:

- o plimbare in ianuarie pe gheata la -15C :banana:

salut

post-11-1094950922_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi suntem 2 motorete Honda X... care ne bucuram de stapanul nostru Mike (Mihai), ori de cate ori avem ocazia:

ne bucuram atunci cand ne spala, cand ne ingrijeste, cand ne scoate in oras, dar mai ales atunci cand ne calareste pe drumurile/araturile patriei :banana:

post-11-1095329176_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Sergiu-Silviu S.S. Porumboiu ma numesc si am 19 ani si vreo 1/4 :blbl: :ok:)) scoala am facut-o in 2001 (A1) si in 2003 (A). am avut 3 mobre, toate super 50, dintre care una era chopper, mai mult un hibrid intre minsk si mobra :kick: :laugh: dupa aia doua ij-uri pe care le am si acum: un jupiter 3 care nu cred ca o sa-l fac niciodata dar exista si inca un hibrid de ij 56 si planeta 5 cu estetica de indian care este iubirea vietii mele si o cheama Natasha dar de obicei ii spun harbu' dracu'... imi place rock-ul, cant la chitara si cateodata beau cam mult :banana: ;) dar nu sunt baiat rau! :blbl: :D :D aaaa... ca viitor, am unul "luminos" ca profesor de engleza-franceza si in paralel fac si o postliceala de unde o sa ies agent de turism! atat ca mai am putin si imi scriu biografia! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal'tare. sunt Andrei Stefan Remus (prietenii im zic Remi) sunt din fagaras si am un Ij planeta 5 (deocamdata)imi place foarte mult muzica,am si lucrat in domeniu cam 7 ani ,ca dj prin discoteci.Pasiunea pt motociclete o am de mult timp dar nu am avut posibilitate sa imi achizitionez una.Nu am mai avut rabdare sa adun bani pt japoneza si m-am dat la comunista.

post-11-1095802205_thumb.jpg

Editat de remijaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

salutare tuturor! cred ca a venit timpul sa ma prezint si eu , asa de bun simt:) ma numesc GABRIEL sunt din rm sarat, am 22 de ani impliniti exact pe 27 august (a fost frumos la intrunire sa imi sarbatoresc ziua :laugh: pasiunea (sau mai exact microbul incurabil pt motociclete il am de pe la 17 ani jumate cand am fost plimbat cu o jawa de un biker adevarat de vreo 40 de ani . atunci a fost totul :laugh: cred ca cei 140km/h au fost de vina B) momentan sunt student la geografie in suceava (dar sper sa ma transfer cat mai curand la bucuresti deoarece e mai aproape de casa ! SI INCA CEVA : as vrea sa va explic tuturor de ce am nicku' asta : in primul rand pt ca imi place viteza , si pt ca am avut norocu' sa ma plimbe un biker cu experienta (andy fazekas , presedintele clubului CRAZY BIKES) ESTE UN ADEVARAT BIKER SI OM (mai rar in zilele noastre ) mai am si un dnepr la care am schimbat mai tot ce se putea schimba , iar permisu' de conducere ar trebui sa vina pe 7 oct , cand sunt programat de boiiiiiiiii de la politie (scuze daca jignesc pe vreunu') cam atat si sper sa mai vb(o poza cu mine o sa pun la avatar , si e cu hayabusa lui adinel ,pe care l-am ''prins'' la snagovu' de anu asta) CIAO CIAO :what:

SI_TOTUSI_HAYABUSA..........._

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

sorry de intirziere..:laugh:

Ma ridic in picioare si spun ..Ma numesc Oana si am probleme cu alcoolul :laugh:

glumesc,lol

 

Am 20 de ani si sunt din Bucuresti ,iubirea fata de motoretele japoneze este incomensurabila si nici lucrurile mici nu mi plac :lool: de accea mi am luat in aprilie suzuki gsxf , A-ul l am luat luna trecuta ...sunt novice , cine da meditatii? :what:

 

Lucrez in IT , deci cele mai importante lucruri in viata mea sunt Laptopul si Suzuka B)

 

 

----

pt. comentarii si aprecieri aici

Editat de Smokey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator DARK-RIDER-82

GATAAA sunt transferat la bucuresti! in sfarsit o sa cunosc si eu cativa bikeri bucuresteni! pt cine vrea sa ma cunoasca : sunt ''cazat'' in strada COMARNIC nr 38 la o ''vila'' daca imi iau permisu' poate imi aduc si nipranu' ciao si multa bafta la toti bikerii adevarati! B)

si_totusi_hayabusa_............for_life

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

'Na seara!

Ma numesc andrei , numele de familie il dau doar la a 2-a intalnire :baldy: , am si eu 16 anisori am terminat scoala de soferi A1 acus vreo 2 luni , acus vreo luna am dat examen am picat la sala ( nu , nu cu 21 de puncte , ci cu 17 ) , ata ete .Rusinea mea.Dau iar saptamana viitoare pe 28.

O sa-mi iau si eu o Aprilia RS 125 , imediat cum iau examenul.

Va salut pe toti si mai ales pe Snoop si Elf ( baieti vreau sa vorbesc si eu in curand cu voi , sa-mi da-ti niste sfaturi in legatura cu dracu asta de motor ).

P.S.: Elf sper din tot sufletul sa nu vad in curand vreun Elf_Bufff 5 , daca nu facem un documentar ceva despre tine si Baiazid. :yikes:

Respectele mele. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu inca cateva date ca am uitat : Sunt din Buzau , sunt cam tampit , uneori enervant , fac glume relativ proaste :yikes: .Am ochi negri , parul negru atat pe cap cat si pe picioare , fata nu e tocmai neagra dar nici mult nu mai are. :D .Am facut Scoala De Soferi pe un Minsk :ok: .Am cazut la a 3-a sedinta ca am bagat-o intra patra si nu am mai avut timp sa franez , de fapt nu prea am avut cu ce :angry: .Asa ca m-am aruncat dupa ea :box: .Dar n-am patit nimic , pentru ca purtam echipament , da....inca n-am motor dar am juma' din echipament.

Si fiindca suntem la a 2-a intalnire ...... ma numesc Maruntis :baldy: Liviu-Andrei.Prietenii si nu numai imi spun Andrei .

Multumesc ca m-ati citit. :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutari,sunt Laurentiu.R din Fagaras am 24 ani am ABC,calaresc un Moto Guzzi de cand am permis,asta de prin 2000,e o piesa foarte buna si sunt foarte multumit de ea numai ca as vrea ceva mai mare.........(cine imi da si mie?) Abia astept sa inceapa iar sezonu` sa mai patrulam si noi prin tara.

Va transmit sanatate in pistoane si rezervoare pline!!!

Salutari RemiIjaru,Sorin ghost si toti mobristi din Fagaras,in afara de Fuscus.........:cheers:)))))).....ala e biciclist cu frigidere!!!!

post-11-1099430787_thumb.jpg

Editat de craksman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa multumesc pe aceasta cale domnului Smokey care m-a prezentat mai devreme... Si ca sa recapitulez: Cristian Stelia, 37 de ani, "A" de prin 1992. Nu mai stiu cate motoare am avut pana acum. Momentan posed un Kawasaki ZX750F si inca cateva vechituri.

post-11-1099488624_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Iiii, ce vaca sunt, am uitat sa ma prezint. Radu sau Roger, raspund la ambele, softist in timpul programului, motociclist si biciclist in timpul liber. 27 de ani, permis din 1996. Motorul meu e geseul dezbracat cu doi ochi, il stie toata lumea, nu-l mai pun si aici. Voi fi ultimul mohican pe GS 500

Mai jos, poza cu mine dinauntrul monitorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Eu sunt Radu din Botosani, am 28 de ani si carnet de 1 zi.Motocicleta, o Honda FT 500 Ascot, mi-am luat-o mai inainte de la un amic de al meu dupa ce in prealabil m-am asigurat ca nu iau o epava.

Abia astept sa vina vara sa pot participa si eu la intalniri si normal, sa ma sui pe motocicleta :cheers:)

 

 

Honda FT Ascot?

Editat de Smokey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stefan Bornuz, 45 de ani

HONDA CB500 PC32

JAWA 175/356

(inca) visez la un DUCATI 916, 996 sau 998

inginer electro reprofilat de multi ani ca analist programator

radioamator de duminca (YO5OHI)

0722-459.766

post-11-1100861582.gif

Editat de gogu007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna...ma numesc Neamtu Bogdan ....sunt super fericitul norocosul posesor de un ducati monster de 600....am carnet din 98/99.....si o sa fiu f.f.f.f fericit dupa ce o sa fac cumva sa incerca mai multe motociclete....sa am o cultura....oricum monetat visez la un monster de 900 ..daca is chiar nesimtit la un S4r....

post-11-1101026752_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare :

Ciprian Postelnicu - numele;

24 ani (pamanteni) - varsta;

pe diploma scrie economist si lucrez undeva in media si publicitate;

ma dau din cand in cand cu o Suzuki GS 550E (am A-ul din apr2004)

cand nu muncesc imi place sa ies . . . in natura - munte, pescuit, plimbari (cu motorul desigur), etc

. . . . a, si am si o Mobra S50 care deocamdata nu merge (adica am stricat-o)

post-11-1101200243_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Chippewa

Sunt Ghiţă, din Alba Iulia, 32 ani si călăresc un bătrân de Ural M72 de care sunt însă foarte mândru, A-ul din 1999. În rest, să ne cunoaştem şi pe la bikersfest-uri...

post-11-1101327492_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALVE!

 

Desi bantui pe aici, pe forum, de cateva luni bune, mereu descopar ceva nou. Spre exemplu, acest loc de prezentare.

 

In anul de gratie 1979 am scos capul pe lume. Acum sunt ziarista si mare pasionata de doua lucruri: metalul si motoarele. Permis pentru B am de multi ani, iar pentru A doar de o luna. Motor imi voi lua in martie si mai mult ca sigur va fi o SUZUKI GS 250 Marauder.

 

Sa auzim de bine si ne-om cunoaste pe la intalniri!

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sint Szasz Istvan si lumea ma stie de Ocsi, am doua mari pasiuni:fotografia si motorul. Din fotografie traiesc si din motor imi afac damblalele.AM 36 de ani si conduc din '89. Acum posed un CBR 600 si ma cam dau in fiecare zi.

post-11-1101727584.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI EU ,,,SI EU:::>

Manafu Tiberiu 20 de ani, permis de prin 2002,vreo 2 motoare la activ,in prezent calaresc un Gs de 400 mult mai batran ca mine!!!

Planuiesc achizitionarea un Bandit!

:what:

Abia astept.Ete o poza cu tanarul de mine si batrana de motocicleta! :baldy:

 

 

see YA si asfalt uscat :laugh:

post-11-1101733850_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...