Sari la conținut

Hai Sa Ne Cunoastem!


MIB
 Share

Postări Recomandate

salut...numele e dragos olaru, 27 ani fost din pitesti actualmente frec menta prin bucuresti...am terminat tcm-ul carnetu de a e pe vine, de motor ma uit peste tot(strada, bikeshop.ro, mobile.de....daca mai stie cineva pe unde dau o bere) :grinbandit: ash vrea un naked da om vedea....in poza io-s ala urat din spate :laugh: :banana:

post-11-1112194107_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,sint Marius Ionita,din Bucuresti,29 anisori,tinar si in forta,calaresc motoare

din 92 ilegal,legal din 2003,fost mecanic circuit la DOOR RACING,foarte priceput dar foarte fara timp liber.Am calarit tot felul de motoare si pana la urma m-am procopsit cu o chinezarie.... Decat deloc...mai bine cu. Poze nu pot oune ca au rezolutie prea mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Sunt Cornelia, din Bucuresti. Am 24 de ani, carnet de doi si nu posed motor :grinbandit:. Dar dupa o vara de munca, sper ca va urma o toamna pe motor (Honda, in cel mai rau caz o ruseasca). Drumuri lungi cu soare (pentru un loc in spate raman datoare cu un drum la toamna) :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam tarziu, dar postez si eu :grinbandit: 31 de ani in vara, carnet din 1992, activez in banking.

 

P.S: geaka e 4 sale:)

post-11-1112729813_thumb.jpg

Editat de andreicristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve, si eu scriu cam tarziu , dar mere ....

 

sunt Alex, din Bucuresti, am avut o Kawa, am cazut cu ea , iar acum sper ca intr-o saptamana maxim 2 sa-mi iau o Hayabusa. Doamne Ajuta!

 

De ce nu-ti iei moto in rate daca nu ai toti banii Cornelia?

 

Parerea mea ca este o chestie buna , chiar daca mai plateshti in plus, dar iti iei ce vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor dar multi ami sunteti....am zis ca inebunesc pana va citesc pe toti....

asa eu sunt Bogdan am 23 de ani si microbul il am de pe la...8 9 ani cred de cand ma dadeam cu mobra lu tata..

Sunt student la CSIE...neinsurat si virgin :grinbandit:)) (am glumit)

vara asta sper sa dea DOmnu sa-mi iau si io motor...:banana: daca nu la anul sigur imi voi lua iar cand imi voi lua am sa dau o tura de Buuresti gol pusca ...asa ca sa stie lumea ca io mi-am luat motor...

 

Sanatate si prudentza la toata lumea!!! Sa fiti iubiti!

post-11-1112774184_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex Man -an fabricatie 1969 locatie-Tg Mures suferind de motociclita cronica (dupa 12 ani incurabila bineinteles) de pe urma unui pluton de mz-uri unei honde cb450s unui bandit 600 si apoi un zx6r. Pasiuni : mecanica moto si jazz-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut sunt Laurentiu din Ploiesti si am 31 de ani, carnet din 2001.

In prezent am un Zundapp KS600 din 1941, dar il calaresc de la 15 ani, asa a fost sa fie sa iau carnetul mai tarziu. Imi plac foarte mult motoarele din al doilea razboi mondial.

post-11-1112824793_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Sunt Bogdan, 29 ani bacauan dar mutat in Bucuresti.

Daca zic ca lucrez in IT se ia Huidu de mine asa ca: lucrez ca inginer retzelist de calculatoare.

Microbul motorului il am de mic de cand ma ducea tata la gradinita cu JAWA.

Abia acum microbul s-a facut mare si nu mai am stare.

Permis am tot vrut sa-mi iau vara asta, dar....ma insor! :D (imi iau dupa).

Un bun prieten mi-a promis ca vine la nunta pe motor si imbracat ca atare (geaca+pantaloni de piele) :D Abia astept :D

 

M-am dat cu un Martin Motors, o chineza de 250cmc (JIN LUN), cea pe care sunt in poza si cu o SUZI de 650cmc (SUZi GS650-de prin 19xx).

Ma inebunesc motocicletele de touring dar in general in plac toate motoarele(chiar si unele scootere)

 

Motocicleta viselor mele: cea pe care o voi construi. Momentan fac schite:)).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

Vlad Alexandru,38 ani ,Bucuresti,carnet din 2003.M-am apucat tarziu dar recuperez.Pana la varsta asta m-am dat in barci( la propriu) si am crezut ca nu exista ceva care sa ma "prinda " mai tare...never say never

 

:D

post-11-1113387142_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Viorel din Brasov, am 23 de ani, carnet din 2004...in cautare disperata de bani sa imi iau si eu o trotineta:)...vinovat pt microbul din sange se face GREX... cu care m-am plimbat taota vara trecuta si acu 2 ani :D

 

Sa ne vedem cu bine la cat mai multe intalniri :D

 

eu si Grex in spate, Grex face toata poza :D

 

img02387wv.th.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor!

Mircea din Suceava sunt, inca putin si 17 ani, motorist de la 10 ani. Prima mea motoreta: un carpati rusesc, 49 cmc, 2 viteze. Dupa aia a urmat o perioada de mobre si alte "vrajeli" de 50 cmc. Sunt in karting de la 7-8 ani, deci cunosc bine sunetul motoarelor in 2 timpi. De unde pasiunea...?! Nu stiu nici eu. Tata a fost motorist, dar in urma unui accident (urmarile au fost: coma de saptamani, oase multe rupte o vreme a stat si in moarte clinica) s-a lasat de acest sport. Din nefericire pentru mine, parintii nu ma lasa sa practic motociclismul :lol: , dar nu ma las. Am pilotat motocicltete de 125 cmc enduro-cross si speed, am condus si mz etz 250 sport, jawa 350, si alte trotinete de sub 100 cc. Ca "bagaj" am mers cu motociclete mai mari, dar nu va mai plictisesc acum cu lista de motociclete. Inca un motiv de nervi este ca eu locuiesc in nordul tarii si imi este greu sa ajung la intalniri, mai ales ca parintii... :lol: , dar ii inteleg. Nici mie nu mi-ar face placere sa ating cu degetul moartea. Am fost prezent la SMAEB 2005 si m-am crucit la ce am vazut acolo... asa ca sunt sigur ca am prins microbul bine de tot. In continuare pun o poza cu mine alaturi de o cutie... mai hotarata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca nu m-am prezentat cand am intrat pe acest forum dar....cum e si proverbul "niciodata nu e prea tarziu".......Sunt Speedy(Andrei Pospai)......am 16 ani , elev la liceul "UCECOM" Spiru Haret......sunt ahtiat dupa motoare.....si cam atat despre mine ........ca deee, ce-i mult strica.. :lol: :lol:

post-11-1114244211_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor forumistilor si pasionatilor de motoare! Eu sunt stefan si urmaresc forumul de ceva vreme dar din pacate doar acum mi-am facut "curaj" sa postez! Si ce modalitate mai buna e sa scriu primul mesaj decat...sa ma prezint!

Am 22 de ani, student(politehnica-transporturi) si reprezentant vanzari la un showroom de scutere(asta ca sa-mi mai alimentez putin pasiunea fata de motoare). carnet inca nu am dar sper sa-mi iau la vara! "Microbul" il am cam de pe la 6 anisori cand ma ducea al batran pe la etapele de motocross de la campina sau de la zarnesti! Pe la 12 ani am avut primul motor...un carpati de 49,5 cmc cu care trebuia sa plec de pe loc sau sa ma opresc numai pe langa borduri pt. ca nu ajungeam la pamant! Din cauza asta am luat cateva "trante" destul de nasoale :lol: Urmatorul motor a fost un bmw din 43 dar pe care n-am avut placerea sa-l "testez" dat fiind faptul ca aveam doar 14 ani si era de vre-o 10 ori mai greu decat mine! De atunci am mai "calarit" hoinar, mz, scutere cat cuprine si...frumusetea mea de IJ :lol: Sper ca nu v-am plictisit cu tampeniile pe care le-am scris si sper sa nu va speriati de micul meu IJ(care trece printr-o perioada de "customizare")

post-11-1114498707_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna,

 

hai sa ma prezint si eu. Ma numesc Gustav (zis Gusti), nascut 1956 la Sibiu, am plecat 1977 in Germania. De cand ma stiu mi-au placut motoarele. Cu 16 ani am avut un Puch(motoreta) si speriam lumea prin Sibiu. 1993 am facut carnetul moto, si m-am plimbat primi ani cu Honda 650 NTV. De doi ani am Honda XX. Imi place sa merg repede, dar si prudent si pina acum nu am avut nici o cazatura.. si sper sa ramana asa. Am fost de 2 ori cu motorul in Romania si anul asta vreau sa vin iarasi, probabil la Sibiu la intrunire ( ca anul trecut nu a fost). Ma bucur ca sunteti o comunitate atit de mare si sa cunosc cat mai multi din voi. Cea ce ma sperie putin este traficul in tara.. mai ales cum conduc multi soferi.. de aceea, sa avem grija si mai mult.. mai ales de noi. Pina in curand.

post-11-1115300847_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! In primul rand tre sa spun ca inca sunt wannabe, din pacate, dar sper ca asta sa se schimbe cat mai repede. Acum 4 ani frate-miu si-a luat o Java de 350 si mi-a bagat si mie mania motoarelor in cap. Asa ca la cei 20 de ani pe care ii posed, m-am hotarat in sfarsit sa fac pe dracu in 16 sa-mi iau si eu carnetu si un motor, modest dar bun. Pentru inceput il voi avea pe Rontz ca Maestru :huh: in ale motoarelor, ca mai am carca de invatat, dar astept si palmele voastre cand o pecesc.

Ne-om cunoaste, om bea si om fugi impreuna.

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve, ma numesc Leonard Albu, cred ca sunt singurul tampit cu nick name = nume!

Dar sa ma prezint. Am 25 ani, am terminat Politehnica Bucuresti, Facultatea de Mecanica, mecatronica, comunitar in doua labe pe asfaltul bucurestilor (sper curand si pe doua roti :huh: ). Lucrez ca inginer electromecanic in industria auto, wiring diagrams - motor management.

Bicicleta a fost prima mea iubire, cu care era sa-mi rup gatul de la varste fragede, momentan marea mea iubire un Kawa ER 5, pentru care strang banut cu banut, cu care sper sa-mi rup gatul la varste cat mai inaintate, de preferat varsta a III-a :laugh:

Uite si o poza cu mine si iubirea vietii mele!

post-11-1115791403_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saluatare,

 

Nume Cristi sau REBELix e nik-ul de net :huh: . Am 27 ani, sunt ing., ma ocup de RI :laugh: . Am permis de la 18 ani (A-ul si B-ul) :( si abia in 2004-Oct am reusit sa-mi iau si io o JAVRA de la YamaHa de 750R :laugh: . Tin sa va anunt ca asa o alint si-mi mi-e tare draga :laugh: .

 

Obijnuiesc sa calaresc singur, fara evenimente urate la activ si sper ca tot asa si in continuare :lol: . Sper sa reusesc sa ajung la Arc intr-o zi cu soare :)

 

Va trimit o poza de la munca + una de pe drum

 

 

Abia astept sa intalnesc persoane pe doua roti.

Va urez drum uscat si fericire!

post-11-1115814250_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai deci hai noroc.io ma numesc George Razvan Diaconu,85,student POLI BUC,Automatoca si Calculatoare ,anu II, (sper ca anu viitor o sa fiu anu III :huh: ).in rest ... visez.... o honda cb500,suzuki gs 500 ,sv 650,asa pentru inceput.. cu timpul sper sa visez si alte motoare mai puternice si in curand ma apuc de scoala de A.ca B am!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Sergiu-Silviu S.S. Porumboiu ma numesc si am 19 ani si vreo 1/4 )) scoala am facut-o in 2001 (A1) si in 2003 (A). am avut 3 mobre, toate super 50, dintre care una era chopper, mai mult un hibrid intre minsk si mobra dupa aia doua ij-uri pe care le am si acum: un jupiter 3 care nu cred ca o sa-l fac niciodata dar exista si inca un hibrid de ij 56 si planeta 5 cu estetica de indian care este iubirea vietii mele si o cheama Natasha dar de obicei ii spun harbu' dracu'... imi place rock-ul, cant la chitara si cateodata beau cam mult dar nu sunt baiat rau! aaaa... ca viitor, am unul "luminos" ca profesor de engleza-franceza si in paralel fac si o postliceala de unde o sa ies agent de turism! atat ca mai am putin si imi scriu biografia!

 

na zi poza ca am uitat in primu' post!

post-11-1116318710_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt Romeo, am 31 ani, permis cat. A,B,C,E din 92 shi tot de atunci conduc cam tot ce are rotzi shi circula pe strada.Motociclete, am avut mai multe dar ultima este Suzuki GSX 750F din 2003.Lucrez la o firma Romano-Americana unde administrez un parc auto shi-mi place ce fac.

post-11-1116776663_thumb.jpg

Editat de romeo s.katana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...