Sari la conținut

Accident Destul De Grav La Galati 06.04.2007


Tyby
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 230
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

R.I.P. Nu-mi vine sa cred...Dumnezeu sa il odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua motive posibile, ori casca nu era (bine) legata ori s-a desprins prinderea, in caz ca era de tip quick release.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

 

R.I.P. :cheers: :D Condoleante familiei !

 

Sistemul cel mai sigur de prindere a castilor este cel de MotoGP (catarama cu capsa)

 

Cele quick release pot sari la impact chiar daca sunt fixe pe cap.

am pus si o poza cu sistemul de prindere care mi se pare nesigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inmormantarea va avea loc marti ora 12.

 

Sunt doua puncte de intalnire:

1. ora 11 la elice pe Faleza de unde se va pleca gramada catre Casa Mortuara

2. cine nu poate decat in ultimul moment poate veni direct la Casa Mortuara pana in 12

Acolo ne vom organiza si vom mai vedea cum procedam.

MEN stie restul detaliilor dar oricum nu e foarte mult de zis.

 

Cred ca e un moment in care trebuie sa fim in numar cat mai mare alaturi de Filip pe utimul drum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P, il stiam pe baiat din vedere si mergea de ceva timp cu motocicleta, multe mustrari de constiinta pentru soferul ala smecher cu BMW-ul care ii intimida pe motociclisti cu manevre din filme politiste.

 

Din pacate sunt la munca si nu pot asista la inmormantare dar faceti poze, sunt momente cand trebuie sa se vada ca pana si motociclistii au un Dumnezeu.

 

Fara incidente ca vine sezonul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ....pentru prostia unui idiot s-a dus unul dintre noi, a ramas o familie indurerata, prieteni cu sufletul indoliat..Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si multa putere familiei... :cheers: :D :bounce:

Sper din tot sufletul sa nu scape fara puscarie idiotul ala cu BMW...Trebuie facut ceva, trebuiesc luate masuri ca in conditiile astea nu se mai poate...Am ajuns sa fim vanati pe strazi, e inadmisibil intr-o tara ce se vrea in U.E. sa nu se respecte niste legi de circulatie elementare, si sa se moara din cauza unor animale...Foarte trist...

Cum s-a mai spus si mai sus, BATAIA E RUPTA DIN RAI, si trebuie aplicata , ca poate asa conservarii or sa ne stie de frica.

 

Pacat ca trebuie sa ma duc la munca ca as fi venit si eu la inmormantare. :peace:

 

Odihneste-te in pace Filip!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate inca un suflet nevinovat a plecat in Rai. Am ajuns a II-a zi in zona si stiind de la prietenii si rudele din Galati de accident m-am oprit impreuna cu viitoarea mea sotie sa ii aprindem o lumanare.

 

Foarte multi opreau si aprindeau lumanari sau doar pastrau un moment de reculegere.

 

D-zeu sa-l odihneasca in pace

post-2950-1176145531_thumb.jpg

post-2950-1176145543_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P

 

Mi se urca sangele la cap cand citesc stiri din-astea.

Si mai mult cand vad cate unii ca: "mama,imi venea sa-l bat p-ala"...etc..smecheri , nu?

Stiu ca sunteti ceva bikeri in GL.

E greu sa aflati unde sta soferul?(mai ales ca are antecedente cu bikeri) :cheers:

Oricine putea fi in locul lui Filip!

 

Luati ATITUDINE !

 

Ganditi-va ca si copii nostri , poate , vor merge pe motoare!

 

CONDOLEANTE FAMILIEI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca viata mi-ar putea oferi...inca odata sansa de a regasi clipele ce au fost si s-au risipit...si tot ceea ce impreuna am cladit....port in gand mereu doar privirea ta...realitatea nu o pot accepta...ieri erai cu mine azi nu mai esti...ce sau scris candva au fost doar povesti...tu spuneai mereu traaieste-ti clipa...viata nu tia putut ierta,......tu esti sus acolo printre ingeri..ne-a ramas doar amintirea ta....vei ramane in gandul meu..la bine si la greu....iar tot ceea ce am facut impreuna ne va lega mereu....astazi cerul parca e inorat....totul in jurul meu imi pare schimbat...uneori viata e de neinteles...ea nu iarta iar tu nu ai de ales....eeste ultimul tau drum te-am pierdut....amintirea se asterne in trecut.....ieri erai un suflet nevinovat...astazi ingerii din cer mi te-au luat....parca ieri traima sperante si vise...parca ieri aveam tot ce ne-am dorit...tu spuneai k viata merge inainte....ma intreb oare chiar sa sfarsit?...stiu k ma auzi..este poate ultima oara cand te privesc in ochi....ultima oara cand iti vad chipul.....ultima oara cand iti vorbesc...lacrimile nu-ti pot sterge amintirea.....ai ales un drum pe care nu exista suferinta....nici durere...mi-e greu sa accept.....insa independent de noi viata merge inainte... (MELODIE DEDICATA LUI FILIP) RIP FILIP!!! :cheers:

post-17588-1176160821_thumb.jpg

post-17588-1176160878_thumb.jpg

post-17588-1176160901_thumb.jpg

Editat de ancushyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CONDOLIANTE FAMILIEI SI PRIETENILOR:( DUMNEZEU SA TE ODIHNEASCA IN PACE : :cheers: :D :bounce: :peace: :moto: :D :( :( CHIAR AR TREBUI LUATE MASURI PT IDIOTI CA CEL CU BMW.....SI EU CU SOTU ERAM SO PATIM DIN CAUZA LUI...A ZIS SOTU CA DACAL VA PRINDE IL OMOARA DIN BATAIE...A AVUT NOROC CA NA OPRIT ATUNCI.....PACAT DE FILIP...ERA UN BAIAT DE NOTA 100.... :lol: :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante, sunt socat de stire si de modul stupid prin care un idiot poate curma o viatza in 5 secunde, numai ca e el smecher... sa-i dea Dumnezeu sa-l viseze in fiecare noapte pe Filip cum ii taie gatul cu coasa.!!!!

 

nenorocit!

 

 

 

Am vorbit cu prietenii mei de acasa si tocmai plecau la inmormantare...

post-7046-1176192212.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il ierte pe Filip!!!!!!!!!!A fost un baiat de nota 10+!!!!!!!!Cine il cunoaste stie ceea ce zic!!!Acel idiot care se poate numi sofer ar trebui sa se arunce in dunare cu masina ca sa scape lumea odata de el!!!!!!!!

DUMNEZEU SA IL AIBA IN PAZA PE FILIP ACOLO SUS!!!!!!!!!!

Poate ca dumnezeu asa a vrut sa il ia acolo sus langa el pentru al scuti sa mai vada pe sosele atatia "soferi" care nu stiu sa se uite si pe cine mai au langa ei!!!!!!!!!

Motociclisti tot respectul pentru voi!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca nu i-am fost prieten, ne-am cunoscut si ne-am strans mana de cateva ori.

Sincer chiar imi pare rau ca pentru o greseala facuta stupid de el si de dobitocenia celui din BMW totul s-a terminat asa de trist.

Era doar un copil si a fost pedepsit prea rau de viata.

Mergem inainte si sper ca noi restul sa invatam ceva din asta si sa ne mai putem tura motoarele in semn de prietenie, doar, pe la vreo intrunire si peste 20 de ani.

:ok: RIP si Condoleante familiei !

 

Fanu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...