Sari la conținut

Accident Destul De Grav La Galati 06.04.2007


Tyby
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 230
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pt georgiano ala(alde neamu lu gay) sasi ia talasita k pe mn unu ma dispera dintrastya care vorbesc fara sa se puna in locul familiei indurerate!!!!!sa gsit si el sa vb!!!in locul tau mas fii dus cu tovarashu tau cu tot la cimitir si mas fii ingropat de viu!!as fii scpat lumea de 2 spanki!!!!!deja mai scarbit kand vad k ii umezesty gaozu lu tovarashu tau!!!!!iar frayeri k stefan bla bla bla(cum naiba lo kema pe frayer) sunt destui!!!!personal las lega pe frayer de o motocicleta si las tarai tot galatiu si dupe asta ias da foc de viu!!!!!!!si cred k nici atunci nu as fii multumit!!!las fii transat de viu!!!!!scz pt ce am zis dar simt k nu mai pot!!!!ku cata imbecilitate se vb!!!!!!cretinoidu!!!!!RIP FILIP(nu te vom uita niciodata)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai georgeliano,GAOZARULE :ok: ,nu cred ca ti-ai dat cu parerea unde trebuia :cheers: ,am impresia ca erai cu botul in pantalonii lui CACATUL ala de prieten al tau de nu-l vazu pe FILIP,si tocmai cand TRAGEAI mai tare din poponarul ala al tau s-a intamplat tragedia care o stie o lume intreaga :crack: .Nu m-ar mira sa aud la proces ca de fapt..... Filip a fost vinovat,ca..... ia taiat fata, pt ca ei isi vedeau de banda lor.Circula un zvon ca ei au evitat nu stiu ce masina,din ce am discutat cu baietii care erau mai in urma,nu au vazut presupusa masina. Dumnezeu sa te odihneasca FILIP. :crack: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un tanar a ajuns in pamant si o familie e distrusa nu de pasiunea pt doua roti ci de un ucigas care va ramane ucigas si in fata justitiei si in fata parintilor care si-au ingropat copilul!

 

 

Tragic este dar nimeni nu e ucigas pina la proba contrara. Se cheama accident si in fata justitiei si a familiei. Pe o afirmatie de genul asta ala poate sa spele toate tribunalele cu tine. Pedeapsa care se da in cazul asta e maxim 5 ani, dar mai probabil vreo 2-3 daca nu cu suspendare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Pe o afirmatie de genul asta ala poate sa spele toate tribunalele cu tine. "

Vrajitorule, noroc ca sunt obisnuit cu stilul tau de ceva ani buni...

Tu din fericire pentru tine NU traiesti in ROMANIA.

In Romania, pentru o afirmatie ca asta iti fura (cuvant jignitor) de la bicicleta. Daca ameninti pe cineva cu moartea, politia nici macar nu deschide dosar. Asta e realitatea de la noi. Cum accidentul s-a petrecut in RO si nu in SUA, ar fi bine sa nu mai induci lumea in eroare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tragic este dar nimeni nu e ucigas pina la proba contrara. Se cheama accident si in fata justitiei si a familiei. Pe o afirmatie de genul asta ala poate sa spele toate tribunalele cu tine. Pedeapsa care se da in cazul asta e maxim 5 ani, dar mai probabil vreo 2-3 daca nu cu suspendare.

da prietene , nu-ti mai raspund ca ai si tu dreptate in felul tau ,nu el a ucis cu masina ,din culpa sau nu , voluntar sau involuntar -o sa zica justititia , ci masina lui aflata intamplator cu ,, nu e ucigas pana la proba contrara la volan,, care masina de capul ei radea tot in cale pe directia de mers sau pe banda ocupata de altii,samd ,el fiind doar un ,,accident,, sau ,, accidentator,, nicidecum faptuitor (adica cel care a ucis )tu un ,,intelept,, si eu un potential,, spalator de tribunale,, care nu realizeaza ce scrie in DEX:UCIGAS=persoana care a ucis sau a incercat sa ucida pe cineva(s.m.) = care provoaca (sau poate provoca)moartea cuiva(adj)

Editat de urcu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

 

Orice fel de vorba e inutila. Mahnirea si durerea sunt nemarginite insa am credinta ca organele de cercetare isi vor face treaba. Nu putine au fost cazurile in care s-a facut dreptate chiar si in justitie.

Cred ca unitatea si sprijinul reciproc ar fi mult mai utile in astfel de momente decat vorbele grele.

 

 

Iar DLI are dreptate ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cumva cineva cand va incepe procesul?Cand e prima infatisare?

 

 

Pai o sa mai dureze... acum martorii au dat prima declaratie in fata organelor de politie rutiera. Urmeaza ca cei de la rutiera dupa ce termina aceasta prima cercetare, sa trimita dosarul la organele de cercetare penala adik Politia judiciara. Aici cei de la cercetari penale vor lua iarasi declaratiile martorilor ( martori la infractiunea de ucidere din culpa). Dupa care dosarul se inainteaza Parchetului de pe langa Judecatoria Galati, procurorul prin rechizitoriu, dupa ce toate probele au fost adunate/ administrate si cercetarea penala s-a incheiat, va trimite dosarul la instanta. Cam asta e procedura in mare. Va dura ceva ..... cam dupa vreo 6 luni daca nu mai mult ... depinde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Romania, pentru o afirmatie ca asta iti fura (cuvant jignitor) de la bicicleta.

 

 

Nu, sa stii ca au fost cazuri reale in Romania in cxare oamenii au fost dati in judecata pentru mai putin. Paote ca e asa cum spui tu la rezultatul procesului, dar iti f*te viata ca trebuie sa te tot cari la procese etc. Nu-i distractiv.

Urcule, toti stim ce ai vrust sa spui: omor cu premeditare. Crima, nu accident. Stii tu sigur ca a fost asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca nemernicul e cercetat in stare de libertate nu?

S-a dat cu suspendare si pt mai multi morti.Cred ca ne facem iluzii desarte in privinta actului de justitie de la noi.

Nu vreau sa-l acuz aiurea pe sofer atata timp cat nu am fost de fata la tragedie si nici prin trafic nu cred ca l-am intalnit.Adevarul e ca sunt foarte multi idioti care au impresia ca merg pe strada lor si ca sunt singuri pe ea.Daca ar fi sa-mi aduc aminte toate fazele naspa care mi s-au intamplat in trafic nu cred ca mi-ar ajunge o noapte.Sunt zile cand pur si simplu tin degetul tot timpul in dreptul claxonului pregatit tot timpul sa claxonez sau sa dau un flash.

Un sfat fratilor: baterii tzapene si claxoane cat mai stridente.

Pe de alta parte sunt si cativa motociclisti care parca o cauta cu lumanarea.Nu mai vorbesc de scuteristii care de cand a dat caldura parca au innebunit.

Dupa cate am citit aici la rubrica accidente parca am o retinere sa mai ies la plimbare.

Dumnezeu sa te ierte Filip si sa te odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu shtiu ce rost mai are sa ne luam noi de acel georgelino sau cum il mai cheama el nu este decat o alta victima a prostiei din romania asta este trist dar adevarat. furia noastra oricum nu-l mai aduce pe FILIP inapoi . oricum soferul bmw-ului o sa-l aiba pe conshtiinta noua nu ne mai ramne decat sa ne rugam pentru ca FILIP sa fie intr-un loc mai linistit shi mai ferit de griji .... nu merita sa se duca asha repede... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nu are cum sa il loveasca in zona semnalizatorului aripa si sa se scuze ca nu l-a vazut ...nu exista asa ceva ...se pot trage numai 2 conluzii:

1.nu s-a asigurat absolut deloc

2.a fost intentionat

e inuman ...revoltator ..strigator la cer ...nu se poate asa ceva :ok:( dumnezeu sa il odihneasca in pace acolo sus si sa il fereasca de asa dobitoci..dobitoc e un cuvant foarte usor pt o asemenea javra de om ...ar trebui cel putin castrati ...:cheers:(

R.I.P. FILIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista un martor ocular care sustine nevinovatia soferului masinii... este trist ca a murit un om dar nici nu mi se pare corect sa aruncati amenintari si insulte la adresa soferului sau mai rau sa instigati la violenta impotriva acestuia... nu il va aduce inapoi pe colegul vostru si poate ca totusi soferul este nevinovat.

 

Asta este datoria justitie sa stabileasca oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost acolo, deci nu ar trebui sa comentez - dar:

"BA, NE LESI?!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU, nu asta am vrut sa spun... doar ca este prea mare inversunarea intre voi si "conservari" cum ne numiti...

 

Eu personal m-am uitat tot timpul cu admiratie la motociclisti, pentru ca faceti ceva ce eu nu as avea curajul sa fac vreodata... este aproape sport extrem.

 

Dar nu are rost sa trimiteti PM-uri cu adresa aluia sa mai iasa cine stie ce apoi...

 

P.S. imi pare rau ca sunt primit asa aici...: "BA NE LESI"... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis asta pentru ca abia te-ai inregistrat pe forum si ai zis "soferul e nevinovat". Ma rog... n-ai zis; ai zis ca o sa stabileasca justitia asta si ca un martor sustine nevinovatia. Pai chiar asa - rolul martorului nu e sa arate cu degetul (ne)vinovatii. Rolul lui e sa spuna ce-a vazut. Dup-aia rolul politiei e sa efecuteze si incheie o ancheta pe baza datelor si declaratiilor adunate, si al justiei sa stabileasca pe baza concluziilor anchetei ce masuri se iau.

 

Si atunci de ce nu zici ce a zis si acel martor ca a vazut, si cum a vazut el/ea accidentul?

 

Daca era o parere si o expunere a celor intamplate ce putea sa para catusi de putin plauzibila, taceam din gura.

 

 

 

EDIT: Nici eu nu-s de acord cu "conservar idiot de bani gata, beat etc" DACA nu stiu nimic CONCRET si verificat despre vina lui si daca e adevarat sau nu ca era cunoscut pt "glumitele" pe care le facea. Dar asta e CU TOTUL ALTA POVESTE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate e adevarat, poate nu, dar merita luat in considerare:

"Vineri 6 aprilie, seara, pe faleza superioara a avut loc un accident de circulatie in care au fost implicati un cinciar si o aprilia rs. Baiatul din cinci circula pe banda 2, in spatele unui astra cc (limita de viteza este de 50 pe acea portiune de drum), avea viteza mica. Pe prima banda in fata era parcat un logan albastru. Eram cam la 100 metri in spatele cinciului. A trecut pe langa mine o coloana de motociclisti in viteza (aveau peste 100), primul din coloana a incercat sa intre intre loganul parcat si BMW, a atins cinciarul, a ricosat intr-un stalp de iluminat. Langa motociclist si motocicleta nu am vazut nici o casca. A fost chemata imediat o ambulanta care a ajuns dupa 20 minute, (cine cunoaste Galatiul stie ca spitalul e la 3 minute de mers normal cu masina). Motociclistul a murit la spital."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate e adevarat, poate nu, dar merita luat in considerare:

"Vineri 6 aprilie, seara, pe faleza superioara a avut loc un accident de circulatie in care au fost implicati un cinciar si o aprilia rs. Baiatul din cinci circula pe banda 2, in spatele unui astra cc (limita de viteza este de 50 pe acea portiune de drum), avea viteza mica. Pe prima banda in fata era parcat un logan albastru. Eram cam la 100 metri in spatele cinciului. A trecut pe langa mine o coloana de motociclisti in viteza (aveau peste 100), primul din coloana a incercat sa intre intre loganul parcat si BMW, a atins cinciarul, a ricosat intr-un stalp de iluminat. Langa motociclist si motocicleta nu am vazut nici o casca. A fost chemata imediat o ambulanta care a ajuns dupa 20 minute, (cine cunoaste Galatiul stie ca spitalul e la 3 minute de mers normal cu masina). Motociclistul a murit la spital."

 

Stimate user.

 

E normal sa precizezi sursa de unde ai luat informatia de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bmwclub.ro, unde sunt si eu membru. Baiatul va depune marturie la politie cu cele vazute de el.

 

Nu am de gand sa creez vreun flame sau ceva pe forumul vostru, dimpotriva, daca pot aduce macar un argument prin care sa mai temperez spiritele... sunt multumit.

 

Te rog da link-ul exact. Dupa criteriile de cautare din fragmentul de mai sus nu a reiesit nici un rezultat pe forumul mai sus mentionat. :ok:

 

Later edit:

 

Pentru cei care nu au cont si pt a nu fi nevoie sa va inregistrati, aveti aici discutia de pe forum:

index.php.htm

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...