Sari la conținut

Accident Destul De Grav La Galati 06.04.2007


Tyby
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 230
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eram si eu in acel grup despre care vad ca se zice ca a trecut cu viteza.nici unul nu avea viteza, abia plecasem! iar la traficul care era nu era posibil sa ai 100 la ora!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai uite si in poze se vede unde sa intimplat...

cum naiba ma..."prieteni ai soferului"..."martori cu facaturi"...

pe banda doi nu era nici urma de impact...toate urmele erau pe banda 1...am ajuns la vreo 20 min ,am asistat la tot ca a pozat criminalistul...si acu se gaseste un martor care a vazut el cine stie ce...pai ala e lunatic bre...dak a fost acolo si a vazut tot trebuia sa vina jos linga criminalist sa ii arate ca mai trebe pozat si unde a vazut el impactul...sa vedem ce urme gasea ala...

dar ce naiba vb noi aici...si...ca tot ma apucai de spus...e drept ca pina nu e condamnat ar trebui considerat nevinovat...dar asta nu inseamna ca nu este...sunt o gramada la puscarie care sunt necondamnati...asta nu inseamna ca nu sunt vinovati...

asa ca prieteni ai mielului nevinovat...mereti naibi pe forumul vostru si nu mai tulburati pe aci...sau dak tot intrati(ca e public)purtati-va ca atare... :ok:

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dubios cum dupa vreo saptamana apare din senin marturia aranjata a unui "ocular" care ne serveste placa cu "mortu-i vinovat". Auzi, cica unul a gasit de cuviinta sa isi faca publica o declaratie aberanta de martor (a lui Iehova, poate), sa vada ceilalti semidocti cat de credibil poate el sa para atunci cand e nevoie. Si afirma brav, cu mucii pe piept, ca o sa se duca si la politie .... Nu inteleg de ce nu a declarat asta la fata locului ca orice om de buna credinta, atunci, agentilor de acolo daca tot a fost de fata......sau nu afost? Sau omu nu s-a hotarat ce varianta de declaratie sa faca si atunci o posteaza pe cea pe care o considera ca-i mai credibila.

La cata aglomeratie era in vinerea mare pe faleza, cu 100 la ora ii alerga neuronul . Imi este lehamite de maniera ordinara in care colegii nefericitului aluia arunca funigene pentru distorsionarea adevarului. Pe langa masinile parcate la marginea benzii se trece lejer cu motocicleta, liniar, pe aceeasi banda. Varianta scoasa din maneca ignora majoritatea urmelor accidentului si ne insulta ratiunea.

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate e adevarat, poate nu, dar merita luat in considerare:

"(limita de viteza este de 50 pe acea portiune de drum), ."

 

 

Mda, ... bine informat ... nu am ce spune .... pe acea portiune limita de viteza e de 70 la ora. ... ma rog ... pentru cine mai crede in semnele de circulatie. Nu suntem doar motociclisti ... avem si conserve, si da noi credem si in semnele de circulatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dubios cum dupa vreo saptamana apare din senin marturia aranjata a unui "ocular" care ne serveste placa cu "mortu-i vinovat". Auzi, cica unul a gasit de cuviinta sa isi faca publica o declaratie aberanta de martor (a lui Iehova, poate), sa vada ceilalti semidocti cat de credibil poate el sa para atunci cand e nevoie. Si afirma brav, cu mucii pe piept, ca o sa se duca si la politie .... Nu inteleg de ce nu a declarat asta la fata locului ca orice om de buna credinta, atunci, agentilor de acolo daca tot a fost de fata......sau nu afost? Sau omu nu s-a hotarat ce varianta de declaratie sa faca si atunci o posteaza pe cea pe care o considera ca-i mai credibila.

La cata aglomeratie era in vinerea mare pe faleza, cu 100 la ora ii alerga neuronul . Imi este lehamite de maniera ordinara in care colegii nefericitului aluia arunca funigene pentru distorsionarea adevarului. Pe langa masinile parcate la marginea benzii se trece lejer cu motocicleta, liniar, pe aceeasi banda. Varianta scoasa din maneca ignora majoritatea urmelor accidentului si ne insulta ratiunea.

 

1. Eu v-am respecat pana acum, atat ca atitudine cat si ca limbaj folosit. Te rog sa faci la fel, nu cred ca ti-am dat motive sa ma insulti: cocalar, manelar, ciochist, forum de tristi, mucii-n piept etc. Acceia dintre voi care au postat pe bmwclub.ro in aceasta problema au fost tratati cu respect. Respectati-va pe voi in primul rand si nu mai insultati fara rost.

 

2. Nu imi apartine declaratia respectiva, a fost un CITAT, daca ai fi citit cu atentie threadul, ai sa vezi ca ai si un link pus de un coleg de-al vostru in acest sens.

 

3. Ma surprinde ca nici un moderator nu intervine cand un user este jignit in mod gratuit.

 

4. Pastreaza-ti fanteziile sexuale "sa stau caprita", pentru altcineva... eu sunt heterosexual.

 

In rest,

Respect

 

pai uite si in poze se vede unde sa intimplat...

cum naiba ma..."prieteni ai soferului"..."martori cu facaturi"...

pe banda doi nu era nici urma de impact...toate urmele erau pe banda 1...am ajuns la vreo 20 min ,am asistat la tot ca a pozat criminalistul...si acu se gaseste un martor care a vazut el cine stie ce...pai ala e lunatic bre...dak a fost acolo si a vazut tot trebuia sa vina jos linga criminalist sa ii arate ca mai trebe pozat si unde a vazut el impactul...sa vedem ce urme gasea ala...

dar ce naiba vb noi aici...si...ca tot ma apucai de spus...e drept ca pina nu e condamnat ar trebui considerat nevinovat...dar asta nu inseamna ca nu este...sunt o gramada la puscarie care sunt necondamnati...asta nu inseamna ca nu sunt vinovati...

asa ca prieteni ai mielului nevinovat...mereti naibi pe forumul vostru si nu mai tulburati pe aci...sau dak tot intrati(ca e public)purtati-va ca atare... 62.gif

 

eu ma port ca atare, nu stiu tu ce faci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Userul LSD a primit warn pt crearea clonei pisica_neagra si pt atacurile la persoana.

Consideram ca daca vreti sa dovediti ceva puteti folosi un ton rezonabil si sa va bazati pe fapte, relatari si poze.

 

On topic:

-pozele arata impactul pe banda 1 intre moto si masina

-nu apare nici un Logan inainte de impact (daca a fost implicat in accident banuiesc ca nu a plecat din 2 motive: 1.amble benzi pe sensul inainte erau blocate de masia si moto iar de intors nu ar fi fost loc 2. e martor la accident

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Userul LSD a primit warn pt crearea clonei pisica_neagra si pt atacurile la persoana.

Consideram ca daca vreti sa dovediti ceva puteti folosi un ton rezonabil si sa va bazati pe fapte, relatari si poze.

multumiri pentru atitudine. :hug:

 

 

p.s. se poate modifica si citatul din postul lui poleposition ? multumesc anticipat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@RedCap, un warn cu suspendare 5 zile consider ca e destul. Iar daca tu nu consideri, e problema ta si fix doar a ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdea... daca pentru o mizerie ca aia lsd ia doar un warn se mai intreaba lumea de unde atata samanta de scandal pe aici de fiecare data. :hug:

mai sunt cateva posturi tendentioase la adresa soferilor in acest topic.

samanta e demult incoltita, lipsa consistentei in judecata poate fi o cauza.

 

@RedCap, un warn cu suspendare 5 zile consider ca e destul. Iar daca tu nu consideri, e problema ta si fix doar a ta.

si clona bineinteles banata... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand nu-mi pasa de unde e luat articolul acela ca ala nu e articol e o aberatie pe acolo se merge din cate shtiu cu viteza limita de 70 shi nu 50 iar faza ca exista un logan pe margine o minciuna mareeeeeeee... pai daca el (filip ) vroia sa treaca printre dacie shi bmw in primul rand atingea loganul cum a facut sa nu-mi spuna ca mai nou motocicletele zboara. fratilor ganditi inainte sa scrieti serios motocicletele nu zboara . iar Filip Dumnezeu sa-l ierte , nu avea cum sa aiba 100 deci asta e sigur. deci gura mica celor care mint so... joc de glezne mai baietashi cu bmw shi fara creierash... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand nu-mi pasa de unde e luat articolul acela ca ala nu e articol e o aberatie pe acolo se merge din cate shtiu cu viteza limita de 70 shi nu 50 iar faza ca exista un logan pe margine o minciuna mareeeeeeee... pai daca el (filip ) vroia sa treaca printre dacie shi bmw in primul rand atingea loganul cum a facut sa nu-mi spuna ca mai nou motocicletele zboara. fratilor ganditi inainte sa scrieti serios motocicletele nu zboara . iar Filip Dumnezeu sa-l ierte , nu avea cum sa aiba 100 deci asta e sigur. deci gura mica celor care mint so... joc de glezne mai baietashi cu bmw shi fara creierash... :what:

e adevarat ca filip nu avea cum sa mearga cu 100 km/h.....dar sa stii ca pe sensul pe care s-a intamplat accidentul viteza maxima admisa de lege e 50 km/h....pe sensul opus e 70....si mie mi se pare o mare idiotenie, ca doar e acelasi drum :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e adevarat ca filip nu avea cum sa mearga cu 100 km/h.....dar sa stii ca pe sensul pe care s-a intamplat accidentul viteza maxima admisa de lege e 50 km/h....pe sensul opus e 70....si mie mi se pare o mare idiotenie, ca doar e acelasi drum :hug:

Daca domnii politisti au hotarat k limita la vale sa fie 70 si la deal 50.... au avut ei un motiv.... nu avem noi cum sa intelegem gandirea dumnealor . :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere (conservar idiot) treaba asta parca pute de trasneste intai apare un prieten care a[para soferul pe urma apare altu care informeaza lumea despre faptul ca brusc si din neant a aparut un martor ocular care culmea are tot BMW si care si mai culmea stie de ce se intampla si ce se vorbeste aici (eu am nu as fii aflat niciodata de acest forum daca nu as fii avut un prieten motociclist care din pacate nu mai este), nu stiu si nu inteleg dar nasul meu spune ca pute si parca miroase a prietenul de posesor de BMW care a incercat sa va convinga de ce "sfant" ii prietenul lui.

 

Bafta multa si mirosuri putine (ca prea tare miroase BMW-ul ala a musamalizare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug:

 

Am speranta ca acesta sa fie un caz in care vinovatul raspunda legal si sa plateasca pentru ceea ce a facut...din pacate traim intr-o tara in care viata zilnica ne omoara incet-incet speranta si cazurile in care vinovatul unui accident infundat puscaria sunt extrem de putine. Nu mai spun ca in orasele mici se pot rezolva multe, mai ales daca ai o anumita situatie. Ar fi bine ca cei care pot urmarii decursul evenimentelor/procesului sa mai posteze cate ceva legat de desfasurarea evenimentelor.

 

Felicitari celor care ii luati apararea soferului, sunteti prieteni cu el, foarte bine, un gest de sustinere pentru un prieten. Dar mai bine incercati sa judecati la rece si ganditi-va la imprejurari, urme, dovezi si cauze.

 

Pentru toti "conservarii idioti" (aici ma includ si pe mine, de 6 luni numai in conserva am fost): mai multa atentie pentru toti participantii in trafic, mai multa responsabilitate si bun-simt la volan ar rezolva multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Off topic"

Am intrat pe forum la bmw.Ati vazut ce parere au laba*ii aia despre noi cei din Galati?Chiar pepagina 1 de pe forum este unu din Bucuresti care ne face pe fatza tzarani si marlani.Plus afirmatii de genul ca a vazut el in Bucuresti cum se invart galatenii si brailenii in jurul rondului de la Universitate ca prostii ca nu stiu pe unde sa o ia.Ideea e k acele persoane venite pe forum doar de dragul de al apara pe criminal nu ar trebui sa se simta atat de ofensatesi sa observe ca pe formul lor s-au facut afirmatii mult mai dure si mai de prost gust decat aici.

Nu sunt pasionat de motoare,nu posed unul si dupa ce sa intamplat cu Filip nu cred ca o sa ma urc vre-odata pe unul.

 

R.I.P. Filip :hug: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dasta tara asta geme de kkti...prt ca sunt multi care au reusit sa isi ia BMW si se cred D-zeu in lumea lor,BMW...este o firma/marca cu traditie ,respecte ptr astfel de familie ca BMW...multi kkti incearca sa faca parte din "familie"...dar ca si asta de fatza,"o" fac de rusine... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...