Sari la conținut

Accident Mortal? 14.04.2007


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Un motociclist fara permis a lovit un pieton angajat in trecerea prin loc nepermis a unei strazi.Ambii decedati.Motociclistul fara permis.Acul vitezometrului era oprit la 220.Chiar si maica-mea saraca m-a intrebat daca e posibil aceasta viteza in oras.Poate are cineva mai multe informatii.RIP! :ok: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a spus cineva de aceasta stire, dar fara sa fi putut da alte amanunte decat ca sunt 2 morti iar motociclistul e in spital.

 

Rectific: daca nu avea permis nu e motociclist. Doar posesia unei motociclete nu e suficient. Daca Tiriac are avion, nu inseamna ca e si pilot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

combinatzia perfecta , un batranel care trece strada pe unde vrea, bine sa nu fim rautaciosi k din cate se vede terecre de pietoni nu prea se gasea , si chiar daca te asiguri nu il vezi cand vine cu 220 , si razboinici ai luminii fara permis , bine si daca avea permis si mergea la fel nimik nu se schimba .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la impact/şoc , acul se poate deregla si poate sa se dea peste cap. Viteza imprimata pe el nu e definitorie si e doar "impresie artistica" pt mass-media. Nu zic ca ar fi mers ca un sfant dar nici ca a avut viteza, atata timp cat nu am fost de fatza.

 

Insa nici s-o luam intr-un gat cu 220 km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a spus cineva de aceasta stire, dar fara sa fi putut da alte amanunte decat ca sunt 2 morti iar motociclistul e in spital.

 

Rectific: daca nu avea permis nu e motociclist. Doar posesia unei motociclete nu e suficient. Daca Tiriac are avion, nu inseamna ca e si pilot.

 

pacat. inca unul...

 

chestia cu acul cred ca e irelevanta. de la izbitura se poate deregla.

 

offtopic:

da-mi voie sa te contrazic. tiriac are avion si e si pilot. :ok: si-l conduce singurel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat. inca unul...

 

offtopic:

da-mi voie sa te contrazic. tiriac are avion si e si pilot. :ok: si-l conduce singurel.

 

Nici un "inca unul"! Daca nu avea permis, nu era motociclist. Punct. Daca eu ridic in aer un avion si il prabusesc peste oameni, nici un pilot nu imi va plange de mila. Pe buna dreptate.

 

De Tiriac nu stiam ca are brevet, dar nu conteaza. Da tu alt jmecher cu avion, dar fara brevet. Ala e pilot? Asta era ideea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici un "inca unul"! Daca nu avea permis, nu era motociclist. Punct. Daca eu ridic in aer un avion si il prabusesc peste oameni, nici un pilot nu imi va plange de mila. Pe buna dreptate.

 

De Tiriac nu stiam ca are brevet, dar nu conteaza. Da tu alt jmecher cu avion, dar fara brevet. Ala e pilot? Asta era ideea.

 

am prins ideea... dar e la fel de trist. tu nu-l consideri motociclist. dar nu toti gandesc ca tine. (sau ca noi, poftim, ca sunt de aceeasi parere cu tine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Rectific: daca nu avea permis nu e motociclist. Doar posesia unei motociclete nu e suficient. Daca Tiriac are avion, nu inseamna ca e si pilot.

Intr-adevar are avion,insa e si pilot....cu brevet si isi piloteaza singur avionul,acesta fiind unul din hoby-urile preferate...scuze de offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...