Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am si eu nevoie de un sfat, vreau sa schimb rulmenti de la ambelaj, de la oala cu ambreiaj, si pe cel de la axul cu pinioane, ce fel de rulmenti sa cumpar, adica ma refer la calitate, de ce firma sa fie, casa ma tina?

Si unde as gasi cablu kilometraj, la magazinele cu piese de scuter nu au nimic compatibil?
Anca o antrebare ce fel de ulei sa bag in cutia de viteze?Eu am bagat pana acuma t90 si cand era fara ulei ambreiajul debraia foarte bine, cand am bagat ulei, nu mai debraia asa de bine, tot debraia insa nu asa de bine ca si cand era fara ulei, ce fel de ulei ami recomandati? voi ce ulei folositi?

Si anca ceva motorul de mobra50 merge mai bine daca pun un carburator de mobra hoinar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar șurub pt. aprindere cu filet pe stânga pt. Simson Sport 0765457681

Probabil ca acel surub este surubul care fixseaza rotorul de la dinam pe conul ambielajului. La mine acel surub este sau M6 pe stanga la unele ambielaje sau M7 pe stanga la altele. Conteaza si lungimea. Asa ca daca ai un model mergi cu el la un strungar si-l faci. In concluzie trebuie sa faci niste masuratori, apoi o schita si poate, in aceste conditii, cineva te poate ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Cumpar aprindere completa pentru ij planeta 5 sau minsk

Imi trebuie pentru un ij 56

PM sau 0721616932

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Probabil ca acel surub este surubul care fixseaza rotorul de la dinam pe conul ambielajului. La mine acel surub este sau M6 pe stanga la unele ambielaje sau M7 pe stanga la altele. Conteaza si lungimea. Asa ca daca ai un model mergi cu el la un strungar si-l faci. In concluzie trebuie sa faci niste masuratori, apoi o schita si poate, in aceste conditii, cineva te poate ajuta.

» Post actualizat in 29 Dec 2015 09:13

Mulțumesc pt. răspuns o sa ascult sfatul..

» Post actualizat in 29 Dec 2015 09:13

Mulțumesc pt. răspuns o sa ascult sfatul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare am nevoie de un sfat am schimbat la mobra mea pistonul cu segmentii si boltul de la piston cu ununele noi, cilindrul nu are gram de uzura! cat trebuie sa o las sa mearca an gol ca sa asi faca rodajul? Sau ce sa ai fac sa asi faca rodajul?am schimbat si toti rulmenti din motor si semeringurile si si bujia! Ajutatima cu sfat o parere!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...