Sari la conținut

Accident Grav - Buzau - 02.05.2007


Radu46
 Share

Postări Recomandate

 

 

In ce priveste "inconstienta" mai toti dintre noi am avut momente cand am facut prostii pe motor. El e un pic mai ghinionist.

 

 

Sper ca nu te superi daca te voi contrazice. EU nu am facut-o si nici nu am de gand sa o fac. Si mai sunt altii, multi, sper, care nu se gandesc sa urce pe motor fara cel putin casca.

Despre baiatul asta nu pot sa zic decat ca-mi pare f rau, nu stiu cat de mult a meritat sa i se intample asa ceva, nu pot eu sa judec nici macar daca e vina anturajului sau a excesului de hormoni, insa un lucru e cert: se intampla toate astea pt ca ceilalti care raman sa poate invata din greselile altora.

Sper sa se refaca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Va legati de cuvinte inloc sa incercati macar sa intelegeti ce am spus.

Iar de dorit moartea... ha din punctul meu de vedere ar trebui sa fi murit cu toti de mult. Inca imi doresc asta.

 

Bafta si bulan exagerat!

PS Cand spun toti ma refer la rasa umana. Ar fi mai bine pentru planeta asta si nu numai.

 

 

 

 

"prietene" ce mai astepti!?! mori!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep si spun si eu ce stiu de la cineva care a vazut toata treaba:

Cica baiatul cu gsxr a rugat baietii sa-i tina de sase intr-o intersectie printre blocuri(alta dovada de nebunie ,daca e adevarat ce mi-a povestit baiatul respectiv) ca sa se dea ,masini fiind parcate si pe stanga si pe dreapta(ca orice stradute din spatele blocurilor) ,dar baiatul nu a apucat decat sa faca decat vreo 20m(deci nu foarte mare viteza ,desi auzisem in "folclorul" autohton de o viteza de 170km/h,deh asa sunt tzatele din spatele blocurilor) cand i-a iesit acea skoda ,deci nu foarte multa viteza a apucat sa prinda ,dar avand in vedere ca NU purta casca ,a fost deajuns cat sa se termine grav. Eu asta stiu de la cineva care a fost acolo cand s-a intamplat ,asta mi-a spus ,asta va spun

Ps:radu...multa :duel: :ok: :rock: caci l-ai sunat pe nea Ghiocel si Maita si le-ai spus ca EU am facut accident.Imbecilule ,asigura-te inainte sa vb ,nu mai minti lumea cum o faci mereu :wave: :blbl: :ok: ...macar nu in cazuri de acest gen!

esti dus rau de tot. eu nu am vb nimik de tine. daca alti nu stiu cum ne cheama si ne confunda invata sa ma intrebi inainte sa dai cu paru nu fi paesant. cand am facut primu post am aflat de accident deci nu aveam cum sa zic una alta daca nici nu stiam ca sa intamplat. judeca singur situatia si astept niste scuze. asa faceti voi, dovada clara ca mintiti si dupa ziceti ca a zis radu, asa am ajuns eu mincinos prin minciunile voastre. sa va fie rusine .

 

din cate am mai auzit aseara e ca s-a trezit din coma a mancat ceva, fortat sau de buna voie nu stiu, dar situatia e grava inca. poate scapa sa ne spuna el ce sa intamplat. avea o mana rupta , genunchi rupt si lovitura puternica la cap astea din spusele lu maita care a fost acolo cand la luat elicopteru de la smurd de pe stadion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(NU E O SURSA SIGURA....LUMEA VORBESTE)Stire de ultima ora: este in spital se zbate dar este grav avand in vedere k la impactul cu asfaltul bucati de craniu i-au intrat in creier...chiar daca scapa o sa fie o leguma...acum nu stiu ce ar fi ma bine sa ne ruga sa scape (dar o sa fie un chin toata viata pt el) sau sa se termine odata..... :duel:

Editat de Fish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca motoarele de 1100 nu sunt pt incepatori. cei care se cred zmei sa ia aminte.

 

DOAR se pare? Iti spun eu, NU SUNT. Fara se pare si alte consideratii... Daca mai adaugi in ecuatie "umbla fara casca" iese o ciorba urata de tot.

 

Oricum, bafta omului care era pe motocicleta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu atat mai mult va creste IQ-ul pe cap de locuitor la noi in tara.

 

IQ-ul zici???? Ca va creste???? NEVER!!!! Atata timp cat prostii sunt lasati sa faca copii, sa se inmulteasca, vom fi un popor cu mare procent de idioti. Si asta o simtim nu numai pe sosea, ci in tot si in toate.Din pacate! Nu mi-e rusine ca sunt romanca, dar ma dezgusta ce vad in jur.

Scuze de off topic.

 

Inconstientului, daca nu e prea tarziu, ii doresc multa sanatate si sa fie capabil sa invete ceva din intamplarea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti dus rau de tot. eu nu am vb nimik de tine. daca alti nu stiu cum ne cheama si ne confunda invata sa ma intrebi inainte sa dai cu paru nu fi paesant. cand am facut primu post am aflat de accident deci nu aveam cum sa zic una alta daca nici nu stiam ca sa intamplat. judeca singur situatia si astept niste scuze. asa faceti voi, dovada clara ca mintiti si dupa ziceti ca a zis radu, asa am ajuns eu mincinos prin minciunile voastre. sa va fie rusine .

 

din cate am mai auzit aseara e ca s-a trezit din coma a mancat ceva, fortat sau de buna voie nu stiu, dar situatia e grava inca. poate scapa sa ne spuna el ce sa intamplat. avea o mana rupta , genunchi rupt si lovitura puternica la cap astea din spusele lu maita care a fost acolo cand la luat elicopteru de la smurd de pe stadion.

Te astept in seara asta ,pe bulevard sa te pun fata in fata cu Maita si nea Ghiocel ,sa vezi ca le-ai spus de Silviu...minti de ingheti apele!!! :duel:

 

Ps:astept sa vad daca ai sa vii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well ,se pare ca a fost o neintelegere si o conicidenta foarte mare....ii sunt dator lui Radu cu niste scuze pt ca am crezut ca despre el e vorba(asa mi se spusese ,Radu ,cu motor negru -era prea mare coincidenta)...asadar ,SCUZE! :duel: :ok: :rock: :wave:

 

On-topic-am inteles ca baiatul si-a revenit si a mancat ceva ,asa am auzit....cine stie mai multe ,sa mai spuna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie chiar imi pare rau pentru el :duel:

 

Pacat ca nu a realizat ce inseamna sa ai o casca pe cap, si echipament in general. Eu am cazut in martie, am dat 4 capatani de asfalt si una de o masina. Stau si ma gandesc acum, uitandu-ma la loviturile si juliturile de pe casca ce se intampla cu capatzana mea. Asa m-am ridicat si m-am dus pe trotuar iar singurul loc in care m-am lovit a fost genunchiul...ca deh e greu sa tragi si o pereche de genunchere cand te grabesti sa iesi la plimbare :ok:

 

 

Sper sa-si revina in totalitate, iar daca se mai tine de motociclism sunt sigur ca o sa iasa pe usa din casa cu casca pe cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu merita sa pateasca cva atat de grav. nu cred ca e 1 motociclist care sa nu se fi dat macar o data fara casca,putea sa fie el, putea sa fie oricare dintre noi..stiti voi cand vine ceasul..vine si gata nul poti opri q o casca sau genunchere. Echipamentul e esential intradevar, pe mine ma salvat de multe ori. Poate reuseste si baiatul sa pacaleasca ceasul, si sa lase mai moale motorul o vreme pana isi revine!!! sanatate maxima!! si te asteptam printre noi!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu merita sa pateasca cva atat de grav. nu cred ca e 1 motociclist care sa nu se fi dat macar o data fara casca,putea sa fie el, putea sa fie oricare dintre noi..stiti voi cand vine ceasul..vine si gata nul poti opri q o casca sau genunchere. Echipamentul e esential intradevar, pe mine ma salvat de multe ori. Poate reuseste si baiatul sa pacaleasca ceasul, si sa lase mai moale motorul o vreme pana isi revine!!! sanatate maxima!! si te asteptam printre noi!!

 

 

de ceasu asta am dat si eu acu o saptamana al dracu merge la fix, o data nu mi-am pus genuncherele si atunci am avut accident si ghiciti singurul loc unde sa lasat cu ghips a fost genunchiul drept asta e cred ca toti ne-am dat macar o data fara protectii dar unii au bulan altii nu

sanatate maxima si asfatt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca toti motociclistii de forum care au vorbit urat despre un baiat pe care nu-l cunosteau si nici exact situatia in care a patit-o, ar trebui sa se abtina. NU se face, mai ales in cazul de fata cand baiatul este intr-o situatie dificila. Mai presus de prost, manelar, nebun si alte apelative de pe aici, este un om, si macar din cauza asta macar, ar fi meritat un pic de compasiune. Morala se face inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum spun majoritatea, mare pacat ca nu vrem sa invatam din greselile altora sau din sfaturile lor. Ca de , rasa umana, nu baga la dibla decat daca se loveste cu ea de prag si inca sanatos, ca sa fie sigur ca ramane acolo.

Asa e, in fiecare sapt, cineva se da fara casca, geaca, protectii sau culmea fara casca legata, care implicit zboara din cap. Ar mai fi teribilismele astea, de dat pe stradutele dintre blocuri si nu numai, pe post de racheta "SOL-AER" , cu pretentia de a fi vizibil si perfect in sigurantza.

Imi pare rau de acest baiat, chiar rau, pentru a nu se fi gandit o secunda inante de a se crede "de neatins" , imi pare rau pentru ca o secunda de inconstienta duce la dezastre...

Stiu ca e condamnabil ce a facut, dar pentru cei care i-au adresat cuvinte grele ii invit sa ridice ei, primii piatra...

Multa sanatate si putere pentru baiat !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu merita sa pateasca cva atat de grav. nu cred ca e 1 motociclist care sa nu se fi dat macar o data fara casca,putea sa fie el, putea sa fie oricare dintre noi..stiti voi cand vine ceasul..vine si gata nul poti opri q o casca sau genunchere. Echipamentul e esential intradevar, pe mine ma salvat de multe ori. Poate reuseste si baiatul sa pacaleasca ceasul, si sa lase mai moale motorul o vreme pana isi revine!!! sanatate maxima!! si te asteptam printre noi!!

De ce te arunci la afirmatii generale doar de dragul de a da din taste ? Da, probabil TOTI am scos motorul din garaj/curte fara casca, dar in nici un caz TOTI am ars-o prin oras fara casca. Asa ca nu generaliza.

Poate si-a invatat lectia si poate si altii care citesc si au aere in cap isi dau seama ca la ruleta asta poti RAR sa ajungi sa povestesti despre ea dupa aia.

 

Sanatate si minte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O s-o patesti si tu curand.... :ok:

Ne cunoastem? Pastreaza-te pentru trafic si pentru restul desteptilor de pe drum.

Nu cred ca am injurat pe nimeni incat sa fie necesare replici de acest gen. Cam multi frustrati pe forumul acesta si mai multi care au mila pentru tot felu de tampiti, tampiti doar penttru un moment, lucru care ii costa grav atat pe ei cat si pe altii.

Primul meu post la adresa acestui baiat, carui nu i-am dorit moartea, caci si-a facut-o cu mana lui, a fost gandit astfel: altu care are un acces de zel care va duce la altu si tot asa, potrivit expresiei lupu isi schimba paru dar naravu ba, iar toate acestea se intorc asupra faptasului si, mai grav asupra celor de langa el, astfel ca nu va fi mare problema pe drumuri daca unu de acest gen o va mierli.

Nu stau sa ma gandesc de ce a ajuns in aceasta situatie respectivul, sau altii ca el, sau sa caut raspunsuri ale comportamentul lui, pur si simplu ma gandesc la siguranta mea si a celor care sunt in jurul meu. De aceea sunt pentru disparitia boilor/vacilor pe doua picioare din trafic, la fel cum sunt si pentru scoala rutiera la cei ce conduc pe drumurile publice mijloace de locomotie care nu necesita permis(fie bicicleta, scuter sau orice alta tampenie).

Cat despre patitul meu, stati linistit ca am avut si eu incidente, si inca am, dar din fericire pentru mine, eu nu voi ajunge in statisticile celor fara casca sau echipament. :duel:

Asa ca daca aveti mila pentru cei din jur, mergeti la zoo sa hraniti maimutele, ajutati un batran sa traverseze strada (prin loc permis), aprindeti o lumanare la biserica, dati de pomana si multe si mai cate, si lasati-va de sportu asta.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IQ-ul zici???? Ca va creste???? NEVER!!!! Atata timp cat prostii sunt lasati sa faca copii, sa se inmulteasca, vom fi un popor cu mare procent de idioti. Si asta o simtim nu numai pe sosea, ci in tot si in toate.Din pacate! Nu mi-e rusine ca sunt romanca, dar ma dezgusta ce vad in jur.

Scuze de off topic.

 

Inconstientului, daca nu e prea tarziu, ii doresc multa sanatate si sa fie capabil sa invete ceva din intamplarea asta.

 

Lol suna a fascism ieftin... Cum adica sunt lasati sa se procreeze?? In loc sa-i educi ii opresti sa se inmulteasca?

 

Nu am nimik cu tine dar asta este cel mai mare bullshit auzit in ultimul timp :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speranta de viata a romanilor se situeaza undeva pe la 72 de ani.A motociclistilor oare cat este?Sigur e in continua scadere...Suntem tineri si mai gresim!Pacat ca a preferat sa invete"the hard way"!Sa speram ca o sa scape...Sa speram ca va mai avea si curajul sa se urce iar pe motor....E tanar si il asteapta multe bucurii in viata!Pentru ca sunt sigur ca nu va mai face de doua ori aceeasi greseala.

Editat de motoradu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu fi avut (bulan?). Drum bun pe ultim drum!

 

:duel:

 

nu cred ca sunt singurul- ofensat de poante de rahat de genul asta. daca esti extremist, asa ai ajuns din cauza mediului in care ai trait, nu din cauza noastra. du-te intre ai tai cu rabufnirile astea.

 

am vazut si cealalta parte a monedei, cea la care te uiti tu. ca intr-o zi intra un manelar ca baiatul asta in masina la tine cu 190 si-ti omoara, doamne fereste jumatate de familie.

 

 

 

dar probabil ca nu-ti pui problema ca maine-poimaine s-ar putea sa fie copilul tau inconstientul asta. sau poate ca nu stii ce inseamna sa te temi ca poate la urmatorul black out nu te vei mai trezi. niciodata. noroc

Editat de AbyssWalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar probabil ca nu-ti pui problema ca maine-poimaine s-ar putea sa fie copilul tau inconstientul asta.

 

Cred ca o dai in partea cu educatie acum. Ca parintii sunt cei care formeaza copilul-> viitorul adult. Asa ca e vb aceea "cum ti-l cresti, asa ti-l ai"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ kitty Sper sa fie adevarat ce spui!!! am zis o rugaciune pentru el cand am citit despre accident pe forum.Dumnezeu daca ia dat a 2 a sansa sa nu o rateze si sa profite la maxim de ea!!! sanatate maxima!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...