Sari la conținut

Arcul de triumf


zahei
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua,

 

 

Am raspuns pe aceeasi tema si prietenului tau Vlad.

 

Raspunsul meu este DA, cu conditia ca perimetrul sa fie clar stabilit si cu angajamentul vostru ca nu plecati cu motoarele in parc.

 

Miercuri, 11.08.ac la intrarea de la Arc va fi seful inspectiei din PMB d-l dir Dobre si dir. Adm. Parcurilor si Lacurilor d-l dir Cirstea.

 

Impreuna, faraq nici un act scris, veti stabili regula accesului pe aleea parcului, locatia exacta, ziua si intervalul orar rezervat voua.

 

La revedere,

 

Traian Basescu

 

 

 

-----Original Message-----

From: dan[at]zappmobile[dot]ro

Sent: Thursday, August 05, 2004 8:46 AM

To: primar@pmb.ro

Subject: acces in parcul Herastrau

 

 

 

Buna ziua domnule Basescu,

 

 

 

Comunitatea motociclistilor din Bucuresti se intalneste de 4 ani de zile in fiecare miercuri seara pentru 2 ore de taclale de la 6:30 la 8:30 seara la intrarea in parcul Herastrau de la Arcul de Triumf. Practic noi nu intram in parc sa ne plimbam cu motocicletele, folosim aleea de la intrarea in parc ca sa le parcam si stam de vorba la un suc.

 

 

 

Ieri, pentru prima data in 4 ani nu ni s-a permis accesul in parc. Se poate gasi o forma oarecare prin care sa ni se permita din nou accesul la intrarea in parc? Suntem linistiti si sunt sigur ca niciodata nu am dat motive de suparare prin prezenta noastra acolo.

 

 

 

E un loc de intalnire impamantenit si reprezentativ pentru noi.

 

 

 

Multumiri,

 

Dan.

 

=================================================

 

acum, cand organizam curatenia in zona unde parcam motoarele? ar trebui sa spalam petele de ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Vatmane ! :banana:

 

----- Original Message -----

From: Traian Basescu

To: 'vlad.joanta'

Sent: Saturday, August 07, 2004 2:23 PM

Subject: RE: Motocilistii si parcul Herastrau

 

 

Buna ziua,

 

 

 

Te asigur ca mesajul tau are importanta pentru mine, si nu pentru ca esti unul dintre aceia care m-au votat, ci pentru ca voi reprezentati un anume spirit, care mie imi place si il consider util generatiei tinere.

 

Daca imi promiti ca nu plecati la plimbare prin parc ci doar va expuneti motocicletele intr-un spatiu clar determinat, puteti sa utilizati intrarea in parc si incontinuare.

 

Astept confirmarea ta.

 

La revedere,

 

Traian Basescu

 

 

 

-----Original Message-----

From: vlad.joanta [mailto:vlad.joanta@reincarcari.ro]

Sent: Thursday, August 05, 2004 11:30 AM

To: primar@pmb.ro

Subject: Motocilistii si parcul Herastrau

Importance: High

 

 

 

Domnule Primar General Traian Basescu ,

 

 

 

Dupa cum probabil ati aflat , motociclistii bucuresteni, se aduna pe toata perioada verii, in fiecare miercuri , la intrarea de la Arcul de Triumf a parcului Herastrau.

 

Acest obicei implineste anul acesta 4 ani . In toti acesti 4 ani , nu au fost nici un fel de incidente in zona in intervalul de 2-3 ore in care se desfasoara intalnirea.

 

Practic, mtocicletele sunt expuse de o parte si de alta a drumului , lucru ce nu incurca nici macar traficul pietonal.

 

In aceasta intalnire nu facem decat sa ne cunoastem intre noi si sa aducem putina culoare peisajului bucurestean , prin prezentarea motocicletelor.

 

Pe timpul mandatelor dumneavoastra la Primaria Capitalei, am observat destul de multe incercari si schimbari in bine ale capitalei si faptul ca ati incercat sa faceti cate ceva si pentru noi , cei mai tineri.

 

Surpriza a venit ieri, miercuri 04.08.2004 , cand in jurul orei 19.00, ora la care se vine de obicei la "Arc" , au aparut gardienii publici care ne-au interzis accesul sper intrarea parcului.

 

Nu stiu daca acest email are importanta pentru dumneavoastra sau pentru colegii dumneavoastra , dar eu , cand am fost la vot si am ales omul pe care l-am considerat potrivit pentru functia de Primar General si implicit echipa sa, am sperat ca aceste mici probleme ale noastre , isi vor gasi rezolvarea .

 

Inca mai sper .

 

Va rog sa analizati aceasta problema si pe cat posibil sa incercati sa ne ajutati sa mentinem aceasta intalnire in acelasi loc in care se desfasoara de 4 ani , in fiecare miercuri din vara.

 

 

 

 

 

Cu stima ,

 

 

 

Vlad Joanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Dan si Vlad, interesant raspuns de la nea Basescu. Poate vezi ca ne asteapta Miercuri cu cate un ardei iute.

Oricum sper sa se poata face de asa natura incat sa nu carecumva sa ne facem de cacao cu vre-un motorist care sa o taie prin parc la plimbare.

 

 

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo mai!!....problema de care mi-e frica e ca se gaseste cate unu sa se dea pe-o roata prin parc sau sa intoarca motoreta la capatul aleii sa vada cat prinde la intoarcere sau altii care isi asculta tobele racing cu turometrul la rosu...ca asa ne taiem singuri craca :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo mai....problema de care mi-e frica e ca se gaseste cate unu sa se dea pe-o roata prin parc sau sa intoarca motoreta la capatul aleii sa vada cat prinde la intoarcere sau altii care isi asculta tobele racing cu turometrul la rosu...ca asa ne taiem singuri craca :banana:

da' de ce, cand pot fi pedepsiti in mod individual? noi ne vedem de treaba boastra in bucatica de parc unde avem dreptul. cine trece dincolo este liber sa ia amenda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur foarte mult ca a ramas la Arc. Eu vin in fiecare Miercuri (nu cu Virago care sta in garaj) ci cu bebele meu cu carutul. Sper sa respectam cu totii aceasta hotarare de a nu ne plimba prin parc nici macar pana la capatul aleii. Eu am fost martor la astfel de fitze cand unii au trecut razant pe langa copii. Axl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana una-alta io zic ca tre' sa stabilim shi nishte reguli de conduita ca acushi e miercuri...

 

dat fiind ca de cele mai multe ori traficu' pe alee este anevoios propun sa parcam doar pe-o parte a aleii (s-a mai propus asta) astfel incat sa nu mai fie aglomeratzie, sa aiba loc shi carucioare de copii shi rolleri shi biciclete; bikerii nu mai au motiv sa se duca pan' la capatu' aleii sa-ntoarca shi mai avem un avantaj, ne-ntindem de doo ori mai mult :banana: deci ne creshte timpu' de expunere - nu dl ionutz?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cool dl. Basescu! Sa traiasca! Eu nu l-am putut vota pentru ca stau in Corbeanca dar l-as fi votat oricum. Sa traiasca si il invitam oricind sa vina la Arc. E membru onorific! :banana: :blbl: :baldy:

Cit despre propunerea lui bandi as completa ca daca tot vroiati sa faceti acel pomelnic pentru primarie cu multe semnaturi, nu ar fi rau sa ne stabilim niste reguli scrise, referitor la intilnirea de la ARC si sa le acceptam prin semnatura individuala. Cred ca ar fi de folos, sa le facem noi si tot noi sa le acceptam.

 

Zahei: nu stiu ce si cum, dar felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uraaa! Brava Ba baetzi, toata stima. Zahei, meriti permisu' inapoi. Berea va place?

Cat despre reguli, sunt shi eu de acord, deshi, daca s-ar aplica regulile bunului simt shi al respectului de sine shi de ceilalti, n-ar mai fi nevoie de altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Felicitari si multumirile noastre lui Zahei si lui Vlad..

Eu unul ma impacasem cu ideea..

Iar despre Basescu ce sa mai zic..ce-mi placea mie,acum chiar il iubesc pe tip!!

Vorba lui Radu,daca-i propunem sa fie sef de clan faceti pariu c-ar accepta??

Oricind contati pe mine daca este vorba de curatenie.

LUIGI 0722/625.710 :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur foarte mult ca a ramas la Arc. Eu vin in fiecare Miercuri (nu cu Virago care sta in garaj) ci cu bebele meu cu carutul. Sper sa respectam cu totii aceasta hotarare de a nu ne plimba prin parc nici macar pana la capatul aleii. Eu am fost martor la astfel de fitze cand unii au trecut razant pe langa copii. Axl

Danutz , de ce nu pui si bebele pe virago ? ca e mai fun ! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...