Sari la conținut

Aprilia Rs125 Vs Honda Nsr 125


Postări Recomandate

Am facut acest topic, deoarece dupa mult lectura pe multe situri si pe multe forumuri, nu ma pot decide!

Aprilia a primit mai multa atentie pe acest forum! Atentie buna!

De honda NSR 125 nu prea am auzit nimic.

Sincer mie imi place mai mult cum arata NSR (gusturile nu se discuta).

Vreau sa ma ajutati si pe mine sa ma decid.

Ce stiti despre performantele ei?

Cum pot sa ii skot limitarea la 11 KW, cat de skumpe sunt piesele si cat de greu se gasesc?

Si Mai important cand m-am decis cine ma ajuta sa o aduc din germania si cat este comisionul pana in Romania?? Si sa imi skoata si limitare, sa imi faca o oferata la toba si CDI.

Sau poate are cineva de vanzare in Romania!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu iti recomand un moped,cu fata aia cine draq iti vinde tie motocicleta? :rock: hai noroc si vei ca trebuie sa faci cinste :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kare ma ajuta si pe mine sa imi recomande pe cineva care sa mi-l aduca din germania :D sau Alexyz2006 cat vrei pe el??

Editat de Blaze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Kare ma ajuta si pe mine sa imi recomande pe cineva care sa mi-l aduca din germania :lol: sau Alexyz2006 cat vrei pe el??

Baga ID-ul asta: alexyz2006 si vb pe mess. Pretul e 2150 negociabil.RS fuge mai tare,NSR mult mai fiabila si ciclistica mai buna.Acum tu alegi. :lol:

Editat de Alexyz2006
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

scump domne scump NSR-ul , dincolo era mai ieftin!

 

sora mea are NSR si pot sa spun ca merge FOARTE bine moto. si cu mine pasager trage destul de tare , e mai mic ca inaltime decat RS ( inaltimea sa) , si nu se aude ca o drujba cum se aude RS , e mai dragut sunetul ( pe toba stock)

 

votul meu : NSR 125 R

 

momentan la 125 nu ai nevoie de viteza , mai ales ca nu prea ai de unde sa o iei , daca spre exemplu iesi cu un grup de cativa motociclisti cu motoare mai mari la o plimbare ramai in urma ... clasa 125cc este , asa cum a mai zis cineva , perioada in care ai motor si inveti sa mergi si sa te acomodezi cu o moto.

 

daca gasesti o oferta buna in alta tara , nu o rata , din propria experienta iti zic ca nu sunt la fel ca cele care sunt si la noi in tara , pe drumurile astea si forjate la maxim ca deh e motor si tre sa tina pasul cat de cat cu una de 600 cmc :ok:

 

Te asigur ca daca alegi nsr nu o sa regreti

 

Pentru cei care vor sa "raspunda" post-ului meu , mai bine nu o faceti ca nu are rost sa incepem sa ne certam ... fiecare cu opinia lui !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a placut partea cu "nsr-ul se aude mai ca drujba decat RS-ul" ...rs-ul nu se aude ca o drujba...e flex.... la nsr e o drujba chiar una draguta:moto:

 

si ca si fiabilitate , cred ca honda nu poate fi comparata cu aprilia....

 

parerea mea luati-o ca atare

 

asfalt uscat :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la capitolu fiabilitate.. nu`mi place deloc aprilia.. nsr sincer .. nu stiu..nu am avut.. nu cunosc decat 1 singura persoana care are nsr 125(singuru din orash) si pe aceea persoana o cunosc de azi.. deci.. nu comentez! iar ca sunet.. nu se compara nsr`u cu rs`u! am auzit nsr`u de la mine din orash.. si nu`mi place deloc cum se aude.. fatza de rs.. pacat ca nu am o inregistrare cu toba stock(acuma am arrow) sa iti fi dat sa asculti! sa vezi si tu care face mai a drujba!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ca aspect ambele sunt frumoase, pacat ca nu se mai fabrica NSR. Ambele 2T, sunet cam la fel .. ce sa mai, se reduce la "veche" sau "noua". Bafta

 

Asa e! totul se rezuma la asta... o vrei noua si mai scumpa sau mai veche si mai ieftina! alegerea e a ta si in functzie de buzunar:))

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Honda nsr 125 este mai buna la motor de cat Rs125,parere mea eu o am de 1 an jumate inafara de benzina si ulei nu am bagata nimc,iar pe toti care ii aud se plang ca se caleza:|.kwLseex id meu cine mai are moto sa mai vb.

ibC82o107018-02.jpg

OO7C0v068322-02.jpg

86Glui914214-02.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initiatorul deja si-a bagat rs-ul la vanzare :angryfire:

Da sigur este deblocat nsr-ul, a apasat "OK" si apoi tasta steluta,sau te refreai la ghidon?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...