Sari la conținut

Pasarea Neagra


ipman
 Share

Postări Recomandate

Asta e noua jucarie a mea, care se pregateste sa manince multi kilometri anul asta.

Pe scurt: CBR1100XX SuperBlackbird. An de fabricatie 1998, circa 200kg si 175 de cai putere. Are si filtru de aer K&N si evacuare completa Akrapovic (galerii si o singura toba).

Pozele sint copyright Hellrider :laugh:

post-4767-1138527252_thumb.jpg

post-4767-1138527281_thumb.jpg

post-4767-1138527306_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc. Spre surprinderea mea, este foarte manevrabila si la viteze mici. Poti sa mergi lejer cu 50km/h.

Inca o poza rara: 2 XX-uri impreuna. Din cele 4 pe care le stiu in Bucuresti.

post-4767-1138527716_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O am de la sfirsitul lui noiembrie. Inca actele nu sint pe numele meu, ma chinuie prietenii de la Udriste :laugh:

Dar rezolv eu.

Cum spuneam, se comporta bine la viteza mica, foarte manevrabila, unghiul de bracare mai mare ca la o sportiva. Ambreiajul cu 9 discuri e excelent.

Si frinele in sistem CBS sint excelente. Practic uiti de spate. Daca incepe sa se incline de fata, automat frineaza si spatele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e noua jucarie a mea, care se pregateste sa manince multi kilometri anul asta.

Pe scurt: CBR1100XX SuperBlackbird. An de fabricatie 1998, circa 200kg si 175 de cai putere. Are si filtru de aer K&N si evacuare completa Akrapovic (galerii si o singura toba).

Pozele sint copyright Hellrider :moto:

 

200 de kg? :laugh:

E din carbon filtrul de aer K&N? Sau cantareste Akrapovicu ala -25 de kg?

Ma insel io sau Blackbirdu asta impodobea odata strazile din Sibiu?

 

S-o calaresti sanatos si fara evenimente! Supermotoreta!

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, a fost a cuiva din Sibiu demult. Nu te inseli.

De la fabrica are 224kg. Modificarea de la perechea de tobe la galerii plus o singura toba a indepartat 11kg. Si de la cricul central indepartat s-au mai cistigat kilograme bune. Asa se explica greutatea.

Multumesc pentru urari tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-au tot scurs ochii pe mobile.de dupa un Blackbird... dar mi-am zis ca sunt prea "mic" momentan pentru asa o jucarie.

M-am decis la un sport-turing mic deocamdata, ZX6E (alias ZZR600). E prima treapta pe care o urc (anu trecut am avut GS500) si pana la sport-turinguri peste 1000 cred ca o sa mai fac o alegere undeva intre 750 si 900cmc :cheers:

 

Si a mea are galeriile modificate din 4-2, in 4-1... Vance&Hines SS2R, care se pare (asa am citit pe un site) ii mai adauga 5CP :cheers:... si la fel nu mai are cricul central (asta sincer nu-mi place... :cheers: ca ma obisnuisem cu el la GS si cand o lasam mai mult intr-un loc, o urcam pe cricul central)

 

De asemenea si a mea e "socotita" pentru multi kilometri anul asta :cheers:

Am inceput deja sa vad cum imi impart zilele de concediu, ca am de gand sa-mi iau multe vineri libere pentru intruniri... :(

 

Mai e putin pana incep adunarile vinerea la Arc ca sa purcedem la intruniri! :moto:

 

Sa o stapanesti sanatos! :)

 

 

:laugh:

Editat de Rebel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uhm, impresie de martor...adica de pasager: "OMFG, that was freakin' fast!" :laugh:

 

Iar evacuarea se aude superb. :moto: Plus ca are niste frane tzapene de am zis ca-l strivesc pe ipman de rezervor :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa o stapanesti fericit ipman ........

 

sib fara incidente ca si cu zx9r-ul.....in drum spre brasov.......REMEMBER ME?...(una bucata dacie alba cu o remorca si cu un GIXER pe ea)

 

 

bafta si E SUPERBA

 

TAKE CARE

Editat de sckhreech
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor.

sckhreech, sigur ca tin minte. ZX9R-ul face bine, furtunul care curgea a fost reparat. La momentul respectiv renuntasem sa mai caut defectul, ca era noapte. Si nici nu ma induram sa merg cu ea fara lichid de racire, ca era chiar bataie de joc. Daca te pot ajuta cu ceva in schimbul acestui servici, spune-mi.

De ZX9R nu ma indur sa-l vind, dar nu stiu cum o sa rezolv cu spatiul ca sa le tin pe amindoua. Sper sa nu fie nevoie sa-l vind. Are cu totul alt comportament decit XX-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor.

sckhreech, sigur ca tin minte. ZX9R-ul face bine, furtunul care curgea a fost reparat. La momentul respectiv renuntasem sa mai caut defectul, ca era noapte. Si nici nu ma induram sa merg cu ea fara lichid de racire, ca era chiar bataie de joc. Daca te pot ajuta cu ceva in schimbul acestui servici, spune-mi.

De ZX9R nu ma indur sa-l vind, dar nu stiu cum o sa rezolv cu spatiul ca sa le tin pe amindoua. Sper sa nu fie nevoie sa-l vind. Are cu totul alt comportament decit XX-ul.

 

 

salut

 

tot respectul....si stai linistit dar nu este nevoie de nimik in schimb......a fost placerea mea de a te ajuta si daca vroiam ceva in schimb iti ceream atunci......asa ca ........ sa fii sanatos si sa ai parte de frumusetea aia de xx

 

takr care

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mortal. felicitarile de rigoare. :)

Intr-un an-doi schimb si eu "grasana" (240kg, 140 ps) pe o "cioara", dar nu mai noua de 1999, dupa aia, din pacate au bagat aprinderea aia de kakao pe injectie. :laugh:

A ta este te carburatie, nu?

Cat despre manevrabilitate, nu am cuvinte...daca ii pui un pinion mai mare pe spate, razi de mai toate super-sporturile :moto:

Unde mai pui ca se uita si la cer si mult mai usor cu alte rapoarte :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e noua jucarie a mea, care se pregateste sa manince multi kilometri anul asta.

Pe scurt: CBR1100XX SuperBlackbird. An de fabricatie 1998, circa 200kg si 175 de cai putere. Are si filtru de aer K&N si evacuare completa Akrapovic (galerii si o singura toba).

Pozele sint copyright Hellrider :moto:

Pot sa intreb si eu de unde are 175cp(in nici un caz din full akra nu iei atatia cai in plus )?!....ai motorul modificat in intregime sau minti de ingheata apa? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...