Sari la conținut

Accident Cheia


Haurar
 Share

Postări Recomandate

Am iesit azi cu niste prieteni la o plimbare spre Cheia , cand intr-o curba medie la dreapta ,dupa Valenii de Munte ( fara vizibilitate din cauza copacilor de pe margine) , coloana de masini stationata cu avarii puse , am inteles imediat ca este vorba de un accident ( speram sa nu fie moto ) , dar din pacate asa era , vesnica poveste cu intoarcere si neasigurare din partea conducatorului auto , care a intors pe linie continua....Rezultatul: moto (cam) dauna totala , masina botita bine , dar din fericire , si din spusele prietenilor motociclistului , care erau acolo , baiatul era constient , am inteles ca era lovit la umar ( poate ma insel) , dar era in afara pericolului (Doamne ajuta)....Din diverse motive , nu dau numarul motocicletei (nici nu cunosc proprietarul) , poate din prietenii respectivului daca vor posta ,......Asteptam mai multe vesti despre starea motociclistului.....NUMAI BINE SI ASFALT USCAT FARA PROSTI PE EL....

post-16276-1241887588_thumb.jpg

post-16276-1241887608_thumb.jpg

post-16276-1241887617_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce nu se vede bine in poza e panta accentuata, in zona fiind si indicatoare. Boul cu masina, initial stationat pe margine, vroia sa faca stanga si sa o ia la deal. Baiatul a facut un stoppie si motorul s-a dat peste cap, ramanand in pozitia din imagini. Eu am ajuns la putin timp dupa accident, cand a plecat de pe drum si s-a trantit in iarba. Era cu alt grup si ai lui se ocupau de problema, deci nu am stat mult si nu pot da mai multe detalii.

Editat de Zircon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa dea Domnul sa nu aibe probleme majore. I-as trage in teapa pe astia de intorc pe linia continua. Imi vine sa injur...Zi de zi, ma cert cu jigodiile si pentru un amarat de semnal. Asteptam amanunte de la cei in masura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar o saptamana de parnaie pentru astfel de soferi si pun pariu ca ar prefera sa consume cativa mililitri de benzina pana la prima bucata unde poate sa intoarca legal decat sa faca asa ceva.

 

Chiar n-a patit-o nici un avocat pana acum? Asta intra vatamare corporala din culpa, adica infractiune. E inadmisibil sa se dea si sa se accepte NUP-uri pentru asa ceva. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul are o mana rupta si este putin sifonat.

motocicleta este cam dauna totala si a ramas la valeni pt expertiza - nu stiam asta pana acum si m-a uimit putin...

pe motociclist l-am adus acasa si e ok, asta e important!

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa facem ceva...Nu se mai poate ! Nu au nimic sfant, nu mai respecta nici o regula, nici o lege. Ne omoara unul cate unul. Am gresit platesc... Sa plateasca si ei ! Am auzit mai deunezi discutii, cum ca oamenii vor sa se razbune... nu e bine, dar nu-i putem opri. Sper sa nu se intample ce s-a intamplat in Franta. Dar spre asa ceva ne indreptam... Nu as dori sa ne respecte din teroare, as dori sa respecte Legea. Si noi la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac un apel pe aceasta cale ,la colegii' nostrii motopolitisti: macar voi aplicati legea si sanctionati-i, nu ii iertati si aplicati legea. Dati amenzi si pentru cele mai usoare greseli. De fapt nu exista greseli mici si mari. O lipsa de semnal poate costa viata unui om, a unei rude sau chiar a voastra. Nu au nici cel mai mic respect pentru nimeni si nimic. Multi nu au ce cauta in trafic sunt VARZA. Constat cu stupoare si durere ca sunt pline strazile de nesimtiti. Am ajuns zilnic, sa fac benevol munca de prevenire. Ma opresc langa cei ce gresesc si-i apostrofez la modul civilizat, le aduc aminte de semnal, etc. Multi ma privesc ca (cuvant jignitor), nu au capacitatea de a intelege ce vreau de la ei. Si atunci cand nu aplica lucruri simple, ce pretentii avem de la ei, sa inteleaga ce semnifica linia continua ? Interdictia de a depasi in curba...? Ce tupeu pe noi, sa le pretindem sa se asigure, sa cedeze prioritatea, sa dea un semnal nu cu 50 de metri in oras, dar macar 5- 10 metri, ca sa stim si noi prostii ce intentie au, sa nu acceleram pe banda noastra si sa dea muistul peste noi ( ma iertati dar sunt indignat) sa ne rupa picioarele, sau mai rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colac peste pupaza , cand eram la locul accidentului , a trecut un Volvo incarcat cu lemne (busteni) si a strivit codita motocicletei , a facut-o praf si pulbere....(pozele sunt facute inainte..). A , si inca ceva: fara sa fiu rau , bine ca a existat contact intre el, moto si masina , ca altfel nu patea nimic boul cu masina....asa macar o sa mearga cu rata , ca volanul o sa-l mai vada in poze si la televizor...:angry:

 

PS - sanatate multa rider-ului , sa auzim numai de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no ofence, daca vreti sa se respecte legea ar trebui sa fim noi un exemplu dar... dupacum remarca cineva mai sus uimitor de perfect s-a strambat numarul!

 

bafta deasa motoristule si sanatate multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara misto, mobra de peste 5-6 mii de iepuroi si cauciuc de 5 euro... si unde s-a gasit sa testeze opinca... exact pe cheia

 

daca te duci si o pingelesti pe curbe iti trebuie musai cauciuc, unii recomanda chiar moale, mai trebuie sa stii si cu franele, de multe ori de urgenta pe viraj... mai ales pe cheia unde nu e loc de eschiva.

 

multa sanatate !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no ofence, daca vreti sa se respecte legea ar trebui sa fim noi un exemplu dar... dupacum remarca cineva mai sus uimitor de perfect s-a strambat numarul!

 

bafta deasa motoristule si sanatate multa!

 

 

si in ce sa fiu exemplu

la platit amenzi la firmele de smecheri cu radar particular

sa fim seriosi

 

daca ai avea si tu vitezana si nu ai sta pe coclauri ai face la fel

 

bafta si asfalt uscat

 

ps daca intorc pe linie continua nu imi da decat amenda daca depasesc imi ia permisu 30 zile.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. A , si inca ceva: fara sa fiu rau , bine ca a existat contact intre el, moto si masina , ca altfel nu patea nimic boul cu masina....

eh..nu e musai..un pretin,insotit si de zircon,daca nu ma insel,a fost scos de pe sosea de un tir de pe contrasens..mobra zob,el un pic schiop...tir-istul a oprit,si desi nu a existat contact (slava Domnului!),s-a declarat vinovat de accident,suportand consecintele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara misto, mobra de peste 5-6 mii de iepuroi si cauciuc de 5 euro... si unde s-a gasit sa testeze opinca... exact pe cheia

 

daca te duci si o pingelesti pe curbe iti trebuie musai cauciuc, unii recomanda chiar moale, mai trebuie sa stii si cu franele, de multe ori de urgenta pe viraj... mai ales pe cheia unde nu e loc de eschiva.

 

multa sanatate !!

 

 

 

gresesti my friend :angry:

ironia este ca respectivul chiar cu asta se ocupa zi de zi, comert cu caucucuri de mobre ...

si mobra aia nu e incaltata cu o opinca, ci cu un GP RACER care are un aspect de slick, deci vb de un cauciuc ideal pt cheia (MOALE).

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa-i...ei vad doar numarul indoit...ai dreacu de lupi moralisti...mai bine si-ar vedea de ale lor...eu am enduro si o ard cu numarul ridicat...daca merg constant cu 80 in oras raman fara permis la 4-5 amenzi...nu mai zic de bani...de ce n-as face-o?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numarul l-am pliat noi ca sa nu se stie in oras a cui este mobra. ok?

 

gata... am lamurit povestea!

 

:angry:

Editat de vale|46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa-i...ei vad doar numarul indoit...ai dreacu de lupi moralisti...mai bine si-ar vedea de ale lor...eu am enduro si o ard cu numarul ridicat...daca merg constant cu 80 in oras raman fara permis la 4-5 amenzi...nu mai zic de bani...de ce n-as face-o?

 

mane... 80 constant in bucuresti e cam periculos. ai grija! :angry: recunosc, si pe mine ma mai mananca dar incerc sa ma temperez. cel mai bine e sa respectam viteza legala macar in localitati. (parerea mea...)

 

Sanatate accidentatului! ...si mobra noua :blink:

Editat de Cata MCMLXXXVII
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai suntetzi ratatzi ? vorbiti, ca omu are numarul indoit, ? ce legatura are asta cu faptul ca bou a intors, pe linie continua,, aa nu suntem noi exemplu, iti spun io bai carnatule ca nu numarul indoit te face sa nu fi exemplu, ci sa mergi ca omu prin oras, chiar si cu numarul indoit, dar nu face tu slalom printre masini, si nu te da pe-o roata la romana, si nu ii da 200 in pasaj la lujerului,. atunci esti exemplu,, bai obositule , :angry: Numai si numai de cacaturile astea, va arde, sa criticati, sa judecati,, da fitzi in p,,la mea, uameni ca toti, gresim, sau la totzi ni se intampla, s-o patzim mai devreme sau mai tarziu,,

 

Ca sa fiu in ton cu baeti de aici, man, vezi ca nu aveai lantzu uns,,, naspa,, data viitoare uitate si tu, cand mai pleci de acasa ca poate daca il aveai uns, puneai frana de motor si iti zic io nu se intamplau toate astea, neatentule :blink:

 

Lasand mistou deoparte , Sanatate multa, riderului, si sper sa isi revina repede cat despre motor,, stiu sunt bani multi si daca nu ai casco, te-ai lins pe bot de motor, dar,, viata ta, e NEPRETUITA, asa ca dal draq de fier,

Editat de atenthondaru1203
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai suntetzi ratatzi ? vorbiti, ca omu are numarul indoit, ? ce legatura are asta cu faptul ca bou a intors, pe linie continua,, aa nu suntem noi exemplu, iti spun io bai carnatule ca nu numarul indoit te face sa nu fi exemplu, ci sa mergi ca omu prin oras, chiar si cu numarul indoit, dar nu face tu slalom printre masini, si nu te da pe-o roata la romana, si nu ii da 200 in pasaj la lujerului,. atunci esti exemplu,, bai obositule , :angry: Numai si numai de cacaturile astea, va arde, sa criticati, sa judecati,, da fitzi in p,,la mea, uameni ca toti, gresim, sau la totzi ni se intampla, s-o patzim mai devreme sau mai tarziu,,

 

Ca sa fiu in ton cu baeti de aici, man, vezi ca nu aveai lantzu uns,,, naspa,, data viitoare uitate si tu, cand mai pleci de acasa ca poate daca il aveai uns, puneai frana de motor si iti zic io nu se intamplau toate astea, neatentule :blink:

 

Lasand mistou deoparte , Sanatate multa, riderului, si sper sa isi revina repede cat despre motor,, stiu sunt bani multi si daca nu ai casco, te-ai lins pe bot de motor, dar,, viata ta, e NEPRETUITA, asa ca dal draq de fier,

 

ba sunteti niste ratati ca ati spus ba de numarul ala indoit! nu va e rusine! lasati racerii sa se desfasoare, ILEGAL, LEGAL, nu mai conteaza, doar suntem pe doua roti NU?

 

RATAT ESTI TU MA pt ca:

1. prostu ala cu masina nu trea sa intoarca pe linia continua si trebe sa ia parnaie

2. smecheru ala cu moto nu trebuia sa-si indoaie cartonasu si trebe si pt asta pedeapsa;

una peste alta daca incalci legea ar trebui sa ti-o iei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi cititi ceva din ce scrie in topic sau postati de dragul posturilor?

s-a mentionat ca omu' o ardea pe slickuri nu erau cauciucuri tocite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am iesit azi cu niste prieteni la o plimbare spre Cheia , cand intr-o curba medie la dreapta ,dupa Valenii de Munte ( fara vizibilitate din cauza copacilor de pe margine) , coloana de masini stationata cu avarii puse , am inteles imediat ca este vorba de un accident ( speram sa nu fie moto ) , dar din pacate asa era , vesnica poveste cu intoarcere si neasigurare din partea conducatorului auto , care a intors pe linie continua....Rezultatul: moto (cam) dauna totala , masina botita bine , dar din fericire , si din spusele prietenilor motociclistului , care erau acolo , baiatul era constient , am inteles ca era lovit la umar ( poate ma insel) , dar era in afara pericolului (Doamne ajuta)....Din diverse motive , nu dau numarul motocicletei (nici nu cunosc proprietarul) , poate din prietenii respectivului daca vor posta ,......Asteptam mai multe vesti despre starea motociclistului.....NUMAI BINE SI ASFALT USCAT FARA PROSTI PE EL....

 

am si eu o nelamurire:motociclistii cu numere pliabile sunt agenti secretI?sau voi sariti cu gura doar pe cei cu numere la vedere?este evident ca avand acest tip de suport care ii permite sa se ascunda o face constient .stie dinainte ca are intentii sinucigase.precum proverbul cu ulciorul nu merge de multe ori...s-a dovedit inca odata a fi adevarat numai ca de data asta a avut ceva noroc.faptul ca soferul a gresit nu-l ajuta cu nimc pe motociclist (corect ar fi sa-si asume greseala cum au facut-o si alti motociclisti)insa tre sa recunoastem ca siguranta lui a stat in propriile maini.daca voi nu intelegeti ca viteza de ce este mai mare controlul motocicletei este tot mai dificil veti umple in continuare spitalele si cimitirele.si incerc sa va ma i explic pt ca multi nu aveti si permis B deci nu conduceti si masini,nu poti vedea o motocicleta care vine ca o racheta dintr-o masina care alt regim de viteza si altii sunt timpii de parcurs a unei distante (asta nu-l scuza pe cel care a intors masina in loc nepermis dar si daca avea voie sa intoarca rezultatul era acelas au mai fost astfel de accidenta pe forum).fratilor aveti grije de voi ca altcineva nu are si aveti o vara inainte.multa bafta si lumina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...