Sari la conținut

Accident Cheia


Haurar
 Share

Postări Recomandate

vitezana + numar pliat + cauciucuri de 5 euro = Kykyreisari de Cheia.

:blink: :angry: ;)

 

 

Nu vroiam sa ma bag dar alea nu sunt slickuri... sunt doar cauciucuri patratite... Eu am refuzat multe plimbari pe cheia pe motiv de gume.

 

 

Nu a zis nimeni ca motocicleta avea slickuri.

Motocicleta este incaltata cu GP Racer. Acest cauciuc nu este plin de rizuri cum este un cauciuc de touring spre exemplu si daca aparatul foto nu a reusit sa scoata poza bine, la o rezolutie mai buna, asta nu inseamna ca, cauciucul este tocit, dar bineinteles ca oricand se gasesc carcotasi care se leaga de cate ceva, nu?

Daca o sa mai am ocazia, o sa incerc sa trag in poza cauciucul ca sa se vada "opinca de 5 euro".

 

Cat despre numar, tot va legati de el, de parca numarul a fost cauza accidentului... Numarul a fost cel care i-a intors in fata pe linie continua si in apropiere de curba unde era vizibilitatea scazuta, nu?

SAU! Din cauza ca motociclistul avea numarul indoit, masina s-a decis sa-i taie calea, nu? Ce naiba ftatilor... Motociclistul fiind in afara localitatii putea sa cirucle linistit cu 90km/h pt ca este DN si daca judecam impactul, cat sa fii avut acolo, 40-50 km/h daca nu mai putin.

 

"Bine" ca s-a lovit de masina ca daca nu o lovea si se imprastia pe jos fara contact ajungea sa se planga pe aici si atunci veneati sa-l consolati, nu?

Nicicum nu e bine pt unii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

.eu am enduro si o ard cu numarul ridicat...daca merg constant cu 80 in oras raman fara permis la 4-5 amenzi...nu mai zic de bani...de ce n-as face-o?

Si soferul de ce nu ar intoarce pe linie continua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu nu zic ca toti merg ca nebunii...dar ieri pe sensul spre Valeni mai mai sa se urce pe mine 3 vitezane (eu tragand dreapta spre marginea drumului si incetinind sa treaca ei). Mai eram si intr-o curba din aia stransa si coloana de masini.

Asa ca nu mai urlati "parnaie conservarilor"...ca nici voi nu sunteti sfinti.

Sa se aplice legea pentru absolut toti (indifierent de cate roti ai sub tine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai suntetzi ratatzi ? vorbiti, ca omu are numarul indoit, ? ce legatura are asta cu faptul ca bou a intors, pe linie continua,, aa nu suntem noi exemplu, iti spun io bai carnatule ca nu numarul indoit te face sa nu fi exemplu, ci sa mergi ca omu prin oras, chiar si cu numarul indoit, dar nu face tu slalom printre masini, si nu te da pe-o roata la romana, si nu ii da 200 in pasaj la lujerului,. atunci esti exemplu,, bai obositule , :blink: Numai si numai de cacaturile astea, va arde, sa criticati, sa judecati,, da fitzi in p,,la mea, uameni ca toti, gresim, sau la totzi ni se intampla, s-o patzim mai devreme sau mai tarziu,,

 

Ca sa fiu in ton cu baeti de aici, man, vezi ca nu aveai lantzu uns,,, naspa,, data viitoare uitate si tu, cand mai pleci de acasa ca poate daca il aveai uns, puneai frana de motor si iti zic io nu se intamplau toate astea, neatentule ;)

 

Lasand mistou deoparte , Sanatate multa, riderului, si sper sa isi revina repede cat despre motor,, stiu sunt bani multi si daca nu ai casco, te-ai lins pe bot de motor, dar,, viata ta, e NEPRETUITA, asa ca dal draq de fier,

Asa se vorbeste peste ocean?sau doar vrei sa ne arati originile si proasta spre deloc educatie?

:angry:

Editat de spn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si soferul de ce nu ar intoarce pe linie continua?

La urma urmei ce conteaza ca iti taie fata pe linie continua sau intrerupta? Tot accident faci... Daca tot faci o prostie macar asigura-te de 2-3 ori inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atâta duÂşmanie nu am mai văzut in viața mea...

 

fratioare draga,

nu e nici dusmanie, nu e nici rautate

pur si simplu vedem altfel lucrurile.

 

sa stii ca unii dormim foarte linistiti noaptea ca altii nu sunt de parerea noastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e dusmanie , si arogantza maxima,

Ptr ala cu kawa, care ma facut pe mine ratat, io zic sa stea potolit, ptr ca nu are nimic de zis inteligent oricum, tu pretene ai o problema cu numerele si itp sa fie la zi, ok am inteles asta, iar ptr baiatu care ma intreaba daca asa e aici peste ocean, Pretene aici in primu rand nu ai cum sa faci asa ceva,sa intorci pe linie contunua in panta sau rampa ptr ca in locurile in care sunt 2 benzi, exista pe mijloc o banda speciala in care stationezi pana ai loc sa intorci sau sa virezi, de pe ambele sensuri se poate intra pe banda asta, asa ca nu te grabeste nimeni si nimic sa faci o intoarcere fara sa te vada nimeni,pe linie continua sau ilegal, iar pe freeway adica autostrada ptr ca stiu cat esti de analfabet, si nu te pricepi la traduceri, care au cel putin 4 benzi plus 2 de urgenta, una pe partea dreapta si una pe stanga, nu ai cum sa faci asa ceva deoarece sensurile sunt delimitate de un atata peretele de beton, cat capu tau de mare, pe care nici cu un tanc nu poti sa-l spargi ptr a ajunge pe sensu celalalt, si nici sa-l sari cu vreun cross ca are 1 metru jumate, din ochiu meu ala santaliu,,si da imi arat originile ptr ca vad cat de gretzosi sunteti, pe un sarac om, care a fost implicat intrun accident,, sunteti jalnici, si puteti sa ma injurati si sa ma faceti cum vreti, dar la urma urmei o sa vedeti si voi cum e intr-un final, cand o sa va taie vreo vaca cu bmw fatza si faceti accident, cat e de misto ca in loc de SANATATE SI INSANATOSIRE GRABNICA,baetii motociclisti si frati tai, pe 2 rotii o sa inceapa sa vorbeasca despre faptul, ca aveai cauciucu cam moale pe spate, si deasta ai cazut, sau, nu ai stiut domne sa evitzi, ca te dai de putzin timp pe moto, sau fel si fel de cacaturi,, deastea de 2 lei, care nu fac astia decat sa vorbeasca,aiurea, motociclisti P,,,li mele,, de 3 lei, ce sunt,,,,

 

 

asta am avut de zis, ptr mancatorii cu numarul si cauciucurile,, iar ptr aia care intradevar vorbesc ce trebuie KeeP IT Real,,

Editat de atenthondaru1203
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratioare draga,

nu e nici dusmanie, nu e nici rautate

pur si simplu vedem altfel lucrurile.

 

sa stii ca unii dormim foarte linistiti noaptea ca altii nu sunt de parerea noastra.

Ba da, ba da !

Este si multa dusmanie, si multa rautate !

Toti vedem altfel lucrurile dar e mult pana departe !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul vinovat de accident este soferul masinii care a intors pe linia continua si din ce am citit si aproape de curba, combinatia perfect pentru un accident, pacat ca unul din noi a fost acolo la momentul nepotrivit.

 

sanatata motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am zis io, ca e rautate,, si dusmanie,, ,,,,,,si multa multa AROGANTZA , si imi pare rau ca jignesc dar, sincer nu ma pot abtine, sunt mai impulsiv de felu meu, :angry: exclude jignirile

Editat de atenthondaru1203
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e dusmanie , si arogantza maxima,

Ptr ala cu kawa, care ma facut pe mine ratat, io zic sa stea potolit, ptr ca nu are nimic de zis inteligent oricum, tu pretene ai o problema cu numerele si itp sa fie la zi, ok am inteles asta, iar ptr baiatu care ma intreaba daca asa e aici peste ocean, Pretene aici in primu rand nu ai cum sa faci asa ceva,sa intorci pe linie contunua in panta sau rampa ptr ca in locurile in care sunt 2 benzi, exista pe mijloc o banda speciala in care stationezi pana ai loc sa intorci sau sa virezi, de pe ambele sensuri se poate intra pe banda asta, asa ca nu te grabeste nimeni si nimic sa faci o intoarcere fara sa te vada nimeni,pe linie continua sau ilegal, iar pe freeway adica autostrada ptr ca stiu cat esti de analfabet, si nu te pricepi la traduceri, care au cel putin 4 benzi plus 2 de urgenta, una pe partea dreapta si una pe stanga, nu ai cum sa faci asa ceva deoarece sensurile sunt delimitate de un atata peretele de beton, cat capu tau de mare, pe care nici cu un tanc nu poti sa-l spargi ptr a ajunge pe sensu celalalt, si nici sa-l sari cu vreun cross ca are 1 metru jumate, din ochiu meu ala santaliu,,si da imi arat originile ptr ca vad cat de gretzosi sunteti, pe un sarac om, care a fost implicat intrun accident,, sunteti jalnici, si puteti sa ma injurati si sa ma faceti cum vreti, dar la urma urmei o sa vedeti si voi cum e intr-un final, cand o sa va taie vreo vaca cu bmw fatza si faceti accident, cat e de misto ca in loc de SANATATE SI INSANATOSIRE GRABNICA,baetii motociclisti si frati tai, pe 2 rotii o sa inceapa sa vorbeasca despre faptul, ca aveai cauciucu cam moale pe spate, si deasta ai cazut, sau, nu ai stiut domne sa evitzi, ca te dai de putzin timp pe moto, sau fel si fel de cacaturi,, deastea de 2 lei, care nu fac astia decat sa vorbeasca,aiurea, motociclisti P,,,li mele,, de 3 lei, ce sunt,,,,

 

 

asta am avut de zis, ptr mancatorii cu numarul si cauciucurile,, iar ptr aia care intradevar vorbesc ce trebuie KeeP IT Real,,

Singurul care a aratat cat este de ANALfabet(sau ai uitat si tu romana ca Raducioiu la aeroport?) cred ca esti tu , sau cel putin la sfarsitul clasei a III-a.

Mutam pe PM , scuze de OFF TOPIC(traduci si asta te rog?).

Editat de spn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e dusmanie , si arogantza maxima,

Ptr ala cu kawa, care ma facut pe mine ratat, io zic sa stea potolit, ptr ca nu are nimic de zis inteligent oricum, tu pretene ai o problema cu numerele si itp sa fie la zi, ok am inteles asta, iar ptr baiatu care ma intreaba daca asa e aici peste ocean, Pretene aici in primu rand nu ai cum sa faci asa ceva,sa intorci pe linie contunua in panta sau rampa ptr ca in locurile in care sunt 2 benzi, exista pe mijloc o banda speciala in care stationezi pana ai loc sa intorci sau sa virezi, de pe ambele sensuri se poate intra pe banda asta, asa ca nu te grabeste nimeni si nimic sa faci o intoarcere fara sa te vada nimeni,pe linie continua sau ilegal, iar pe freeway adica autostrada ptr ca stiu cat esti de analfabet, si nu te pricepi la traduceri, care au cel putin 4 benzi plus 2 de urgenta, una pe partea dreapta si una pe stanga, nu ai cum sa faci asa ceva deoarece sensurile sunt delimitate de un atata peretele de beton, cat capu tau de mare, pe care nici cu un tanc nu poti sa-l spargi ptr a ajunge pe sensu celalalt, si nici sa-l sari cu vreun cross ca are 1 metru jumate, din ochiu meu ala santaliu,,si da imi arat originile ptr ca vad cat de gretzosi sunteti, pe un sarac om, care a fost implicat intrun accident,, sunteti jalnici, si puteti sa ma injurati si sa ma faceti cum vreti, dar la urma urmei o sa vedeti si voi cum e intr-un final, cand o sa va taie vreo vaca cu bmw fatza si faceti accident, cat e de misto ca in loc de SANATATE SI INSANATOSIRE GRABNICA,baetii motociclisti si frati tai, pe 2 rotii o sa inceapa sa vorbeasca despre faptul, ca aveai cauciucu cam moale pe spate, si deasta ai cazut, sau, nu ai stiut domne sa evitzi, ca te dai de putzin timp pe moto, sau fel si fel de cacaturi,, deastea de 2 lei, care nu fac astia decat sa vorbeasca,aiurea, motociclisti P,,,li mele,, de 3 lei, ce sunt,,,,

 

 

asta am avut de zis, ptr mancatorii cu numarul si cauciucurile,, iar ptr aia care intradevar vorbesc ce trebuie KeeP IT Real,,

 

:angry:

...se pare ca sunt multi frustrati pe aici...mai aveti putin si ii dati in cap bietului om ca i-a intors unu in fata...

 

...auzi tu, comunitatea mototciclistilor!!!! ;) ...mai degraba comunitatea frustratilor sau gigi contra...

 

 

ps: ori vreti sa adunati post-uri ori din lipsa de idei(inteligenta) va legati de orice cacao sa spuneti si voi ceva..sa va apara numele pe acolo...pentru ca nu cred ca poate vreun brainiac pe aici sa poata sa dovedeasca vinovatia motociclistului!!!! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1)Insanatosire grabnica motociclsitului implicat in accident, sa speram ca pe viitor sa nu mai ai evenimente neplacute in trafic,pacat de motor :angry:

2)Fratilor,voi astia cu gura mare, eu nu inteleg ce rezolvati daca va aratati aroganta,rautatea pe forum.Sunt curios, oare nu ve-ti dormi la noapte daca ii scriati persoanei respective niste lucruri de bine si/sau niste sfaturi pentru viitor,la suferinta ajuta! Sectiune de accidente eu cred ca este prezenta pe forum, pentru a invata fiecare cate ceva, el sau cei care i-au indoit numarul, poate tu,un motocicisit care isi asuma responsabilitatea faptelor sale, nu vei face asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-e scarba de astia care comenteaza rautacios, desi n-au fost la locul accidentului, la astia le-as intoarce in fata cu placere, sa vada si ei cum e si sa n-o mai arda aiurea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e dusmanie , si arogantza maxima, tralalalala

Domnu', domnu', da' la dumneavoastra in Hamerica, acolo, care este, daca va prinde cu numaru' indoit, nu va da bataita la fundulet? Daca va da, veniti domnu' in Romanica, aici nimeni nu respecta legea, deci va veti simti ca acasa. Romania, the land of choice.

Ce am spus aici n-are nicio legatura cu omu' accidentat, ma intrebam daca in Statele Unite ale Hamericii se respecta regulile de circulatie doar de catre automobilisti, sa stiu daca sa dau curs invitatiei de a deveni cetatean suaist.

 

 

mi-e scarba de astia care comenteaza rautacios, desi n-au fost la locul accidentului, la astia le-as intoarce in fata cu placere, sa vada si ei cum e si sa n-o mai arda aiurea

Lasa, mane, tu sa fii sanatos, nush care-i mai nesimtit si mai neom, ala care comenteaza rautacios la adresa numarului sau ala care ar schilodi pe cineva doar pentru ca nu-i da dreptate. Deh, toti suntem ninji in spatele tastaturii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, n-avea viteza omu' . Noi eram in parcare la 50 m, au trecut multi pe langa noi, dar va spun clar (desi nici mie nu mi-a venit sa cred) ca toti mergeau incet. Ne-am salutat cu toti politicos, iar cand am plecat din parcare s-a intamplat evenimentul.Am depasit coloana sa vedem problema. Anvelopele erau ok, pilotul era echipat corespunzator. Smurd a venit cat s-a puput de repede. Well, sanatate tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...dupa aproape 5 pagini de controverse si discutii aprinse , ne poate spune si noua cineva cum se simte motociclistul? E bine , e in spital , etc...etc...???? Poate are nevoie de ceva ajutor ? Eu cred ca asta e cel mai important , restul e umplutura....:angry:...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angry:

...se pare ca sunt multi frustrati pe aici...mai aveti putin si ii dati in cap bietului om ca i-a intors unu in fata...

 

...auzi tu, comunitatea mototciclistilor!!!! ;) ...mai degraba comunitatea frustratilor sau gigi contra...

 

 

ps: ori vreti sa adunati post-uri ori din lipsa de idei(inteligenta) va legati de orice cacao sa spuneti si voi ceva..sa va apara numele pe acolo...pentru ca nu cred ca poate vreun brainiac pe aici sa poata sa dovedeasca vinovatia motociclistului!!!! :blink:

Sunt cumva de acord cu postul asta. Am mers de cateva ori pe Cheia si ideea e ca daca sunt in serpentinele alea cumplite de prin Maneciu si satele aferente merg uneori si cu 20km/h ca poate sa apara in curba un catel, un purcel, sau si mai rau o minge urmata de un copil (ca sa nu mai vorbesc de o vaca). Dar odata ce am scapat din localitate merg cat ma tin gumele si curajul, pe principiu ca daca e o caruta cu lemne furate o vad din timp si merge pe margine astfel incat oricum incap dar poate sperii calul, daca e o vaca poate apuc sa franez, iar daca e un caine sau o vulpe sau o caprioara si nu am norocul sa o evit am/a avut ghinion. Dar sa te trezesti de-a latul drumului cu ditamai vaca de Peogeot 407? Probabil si eu as fi facut pleosc acolo in padure, de fapt cel mai probabil aproape sigur...

 

Bine, azi nu mi-a acordat prioritate (inca odata, dar prima data in tara aia) unul in Bulgaria undeva dupa Ruse, el a plecat dintr-o parcare si a taiat 3 benzi spre stanga ca sa intoarca fara sa semnalizeze, eu initial am incercat sa-l evit prin stanga dar dupa ce am vazut ce vioi o ia la stanga am bagat o frana destul de tare, am pus semnal dreapta si m-am uitat in oglinda din dreapta si l-am evitat pe banda intai, si surpriza - numarul incepea cu GR. In plus nevasta-mea poate sa jure ca idiotul se uita in dreapta si dadea din maini in timp cer facea manevra, asa ca dupa toate probabilitatile se certa cu pasagerul si il durea la basca de motocicleta care vine cu 80-90km/h (acolo limita legala e de 80) in timp ce el mergea cu 20-30 de-a latul drumului. Cred ca ar trebui astia din UE sa impuna la soferii romani un semn cu RO de macar 50cm diametru lipit pe fundul masinilor, ca asta a fost prima mea sansa sa fac accident in Bulgaria si daca as fi stiut la timp ca e roman as fi mers mai prudent... Oricum eu am evitat azi pentru ca aveam vizibilitate, dar daca as fi fost prin padurile dinspre Veliko Tarnovo si un handicapat de roman intorcea pe acolo apropape sigur as fi facut pleosc si eu...

 

Sau mai pe scurt: avem niste legi de cacao si niste politisti care nici macar nu se omoara sa le aplice nici pe alea care sunt decat cand se lasa cu oase rupte sau cu morti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu ieri pe cheia... nu stiu daca cineva a observat valul de motociclete care circula pe acolo mai nou...sunt cu sutele. La atatea sute de motociclete, nu ma surprinde sa aflu ca mai sunt si evenimente de-astea, desi mi-ar fi placut sa nu fie. Vad multi "artisti" care sper din toata inima sa umple sacul cu experienta inainte sa il goleasca pe ala cu noroc, ca altfel ar muri a doua zi.

Pericole pe Cheia sunt multe si de-asta trebuie sa mergi cu ochii in 14. Pe langa sutele de manelari iesiti la un gratar, pe langa tampitii care nu se uita ce fac, mergand pe presupunerea ca franeaza ailalti, daca or fi pe strada si altii decat ei, pe langa sutele de animale ( cautati la Brasov sa vedeti accidentele alor nostri cu caii de pe cheia ) mai sunt si tampitii care trag lemne cu caii peste DN1A, umpland asfaltul de pamant, crengi, mizerie, datorita carora era sa ma adun ieri de pe jos. Trebuie sa intelegem ca NOI trebuie sa ne aparam primii pielea...

 

gresesti my friend :blink: [...]

si mobra aia nu e incaltata cu o opinca, ci cu un GP RACER care are un aspect de slick, deci vb de un cauciuc ideal pt cheia (MOALE).

bafta!

Tu te-ai uitat atent la ce spui tu acolo? Ala de pe motor e un cauciuc praf, si fata si spate, ti-am atasat o poza sa stii si tu cum arata GP Racer si sa vezi cum arata pe motor. Oricum nu cauciucul a fost problema daca a facut stoppie pana in masina, dar macar nu baga penibilitati de-astea.

Intradevar nu ai ce cauta fara moto pregatit beton pt asa ceva, dar asta nu garanteaza ca ajungi intreg acasa...doar cu mai multe sanse. Nu cred ca ar fi iesit basma curata cu niste cauciucuri brici....:angry: Daca iti intoarce in fata, poti sa ai si mama cauciucurilor, tot degeaba...

 

post-5192-1241984995_thumb.jpgpost-5192-1241985043.jpg

 

numarul l-am pliat noi ca sa nu se stie in oras a cui este mobra. ok?

gata... am lamurit povestea!

Ce-s cu aberatiile astea, chiar crezi ca pune cineva botul la ele? Mergea cu numarul indoit...sau nu aveti tupeul sa va asumati faptele?

 

Acum on-topic, multa sanatate motociclistului, refacere rapida dar mai ales completa. Sper sa poata obtine motocicleta de pe asigurare, desi stiu ca nu-i va fi usor datorita unei tari de rahat in care traim. N-ar fi rau ca cine face asa ceva sa il bage la mititica macar qasa , vreo doua saptamani, sa simta pulsul.

Mult succes cu procesul! Sa-l arda pe ala fara nici cea mai mica urma de mila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si soferul de ce nu ar intoarce pe linie continua?

 

:angry:

Frate, desi am citit multe porturi ale tale cu care nu am fost prea de acord asta a fost la marele fix.

 

In alta ordine de idei...

 

Sunt de acord ca numarul indoit nu are legatura directa cu accidentul. Dar, cum a mai zis civena de aici, arata intentia. Intentia de a incalca legea. Plus ca numai faptul ca numarul este indoit ese o incalcare. Nici eu nu respect intotodeauna legea, mai ales cu privire la viteza. Dar imi asum riscul. Si daca ma prinde...data viitoare merg mai incet ca sa nu imi ia carnetu'. Rezulta....legea functiomeza in cauzul meu. In cazul in care stiu ca nu exita nici o sanctiune.......nu vreau sa stiu cu ce viteza as merge.

 

Asadar, cei care au observat numarul au observat numai o circumstanta care este de natura sa-i aca sa creada ca riderul avea obiceiul sa mearga peste viteza legala. Altdel de ce sa indoaie numarul.... :blink: Cei care s-au oparit ca, de ce se obrerva numai acest aspect, nu prea au dreptate. Conteaza.....pentru ca ....exac cum a zis ser79ban... care va sa zica.... "de ce incalcarile noaste (ale legiiț) este mai nesemnificative decat ale lor".

 

Parerea mea.

 

im aceelasi timp, am fost si eu pe cheia in aceeasi zi. Inteleg cu riderul poate fi surprins de o astfel de manevra. Asta nu schimba cu nimic factul ca fiecare este responsabil pentru contaventia (infractiunea in cazul soferului) lui.

 

Daca (mai mult ca sigur) exista greseli in randurile de mai sus, va rog sa luati in considerare fapul ca ma aflu intro usoara stare de ebrietate si sa ma scutiti de critici inutile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la un accident in care un tampit si prost a produs un accident dupa parerea mea grav...s-a ajuns la o cearta de numere indoite si cauciucuri. Daca acel bou cu masina nu intorcea pe linie continua...nici nu auzeam de acest accident si poate motoristu era intreg si nu mai discutam de cauciucuri varza si slickuri, numere ascunse si indoite. Sunteti ca niste tzatze pensionare care stau sa despice firu in patru la colt de piata. Jenibil, dar asta este comunitatea motociclistilor din Romania, adica EGALA CU ZERO.

 

Hai sa luam si partea cealalta in calcul - Poti sa ai mama cauciucurilor cat si ditamai pancarda cu numarul de inmatriculare in spate ca daca iti intoarce unu in fata la 10 metri tu fiind la 40-50-60-70-80-90....km/h tot faci accident. Sunteti niste copii care si-au cumparat si ei motoare si vorbesc mai mult pe net decat pe strada.

 

Stau in Bucuresti si ma duc zilnic cu motoru la serviciu...este destul de departe...abia vad motociclisti in Bucuresti, decat noapte cand le zbarnaie ca descreieratii...deci? pana la urma unde sunt acei motociclisti care merg? Sau mai mult de duminica si in rest se lafaie pe forum ca ei sunt zeii motociclismului.

 

Sanatate multa riderului si sper sa ia destui bani pe motoreta aia ca sa-si faca rost de alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...