Sari la conținut

Accident 21.03.2011


SilviuCBR
 Share

Postări Recomandate

putin respect fratilor pt cei doi tineri

hai sa nu mai fim rautaciosi

D-zeu Sa-i odihneasca.....

 

Mesaj completat

Nu am vazut sau nu s a scris nimic despre o adunare pentru un ultim omagiu..

Sant sigur ca de sus de undeva ne vor privi satisfacuti daca am fi adunati pt ei la ultimul drum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Corect.Sa lasam fizica deoparte ca aici nu mai conteaza masele viteza si forma obiectelor.2 vieti s-au curmat tragic.Desi a devenit deja un fel de cliseu la inceput de fiecare sezon..Va urez la toti grija si atentie pe soselele patriei.Si mult noroc sa nu ajungeti subiect de fizica pe vreun topic:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sa-i odihneasca in pace!!

 

deci nu are loc nici o adunare pentru ei?

as veni cu mare placere sa ajut daca e nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea personala este ca e de doua ori mai periculos pentru motociclisti sa se deplaseze noaptea pe sosele din Romania.

red ca asta este prima lectie ce trebuie invatata din acest tragic accident. Daca vom tine cont de acest lucru poate ca cei doi motociclisti nu au murit degeaba.

 

(...)

 

Totusi evitati mersul nopatea chiar si in oras unde este cat de cat luminat.

 

La data de 21.03 2011, ora 18.38, prin intermediul apelului de urgență 112, polițiÂştii au fost sesizați despre faptul că pe DN 1, în afara localității Lancrăm, jud. Alba, s-a produs un grav de circulație, soldat cu două victime.

 

Stire accident

 

La ora 18:38 inca este lumina!

 

Este foarte riscant sa iesi cu viteza din curba, mai ales daca ai nesansa ca de pe contrasens sa vina o masina care depaseste un alt vehicul (ma gandesc ca este linie continua inainte de viraj, iar soferul a fortat depasirea)

 

RIP :laugh:

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu uitati un lucru.....toti care incalecam pe doua roti suntem expusi,nu mai conteaza acum legile fizicii sau,, daca ar fi fost altfel,,....au murit doi tineri cu multe pe care nu au apucat sa le faca in si asa scurta noastra viata...PACAT SI TRIST!!! Ideea e ca ala cu masina l a durut undeva ca i vine ceva din fata,acum o sa zica ,ca nu i a vazut, sa scape...si o scape, ca asta e Romania....multe vad pe drumurile patriei si cand sunt cu masina si cand umblu cu mobra...INDIFERENTA SI LIPSA DE RESPECT IN TRAFIC FATA CE CEILALTI...asa se intampla tragediile...Ma ingrozesc cand aud asa ceva,te gandesti ca ni se poate intampla, oricand, fiecaruia dintre noi,sper sa nu mai aud niciodata asa ceva....Fie le tarana usoara celor doi ,condoleante familiei si prietenilor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

postul tau este cel mai prost si egal cu zero pt mine .

 

nu ma intreba de ce ca nu iti raspund si nu vreau sa te jignesc

 

 

va primi 2 ani cu executare in cel mai bun caz si pe urma iti va vedea in continuare de viata ,de nepoti etc in timp ce altiiiii putrezesc sub pamant mult prea devreme.

inteleg ca nu a pecat de acasa sa omoare pe cineva, dar cand spargi un pahar din neatentie il platesti , cand omori pe cineva din neatentie platesti

 

Daca nu vroiai sa ma jignesti taceai pur si simplu.

Oricum nu am avut intentia sa te supar cu nimic.

 

 

La data de 21.03 2011, ora 18.38, prin intermediul apelului de urgență 112, polițiÂştii au fost sesizați despre faptul că pe DN 1, în afara localității Lancrăm, jud. Alba, s-a produs un grav de circulație, soldat cu două victime.

 

Stire accident

 

La ora 18:38 inca este lumina!

 

Este foarte riscant sa iesi cu viteza din curba, mai ales daca ai nesansa ca de pe contrasens sa vina o masina care depaseste un alt vehicul (ma gandesc ca este linie continua inainte de viraj, iar soferul a fortat depasirea)

 

RIP :laugh:

 

Scuze nu am fost atent la ora la care a avut loc accidentul. Am vazut ca pozele au fost facute noaptea.

Oricum la noi in tara se circula ca dracu la orice ora a zilei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unu din ei este pentru cine il stie acel baiat Kascadorul care se ocupa cu cizme Dainese. tin minte ca vorbisem in toamna despre o pereche sa imi iau dar uite ca nu am mai apucat. pacat de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragos era vecinul meu "de sus".. Imi pare rau pt ei si pt parintii lor.. din nefericire sunt departe de casa si nu pot ajunge la inmormantare sau cortegiu moto.. Sper insa ca veti fi multi la inmormantare.. conteaza si pt rudele lor acest semn de solidaritate si apreciere pt cei care au murit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la capela unde sant trupurile celor doi,, Nenorocire Maree, nu se poate descrie ,am plans ca un copil

D-zeu sa i odihneasca n pace ,si condoleante familiei,apropiatilor

apel la colegii pe 2 roti din zona AB, daca putem onora cu prezenta la vreun mars in memorie anuntati data, ora...

R.I.P.

D-zeu sa i Ierte........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fix un an de la accidentului lui Madalina si Qaz 21.03-2010 , Dragos si Alex -21.03.2011. Pacat de ei si Dumnezeu sa-i ierte .

 

Mesaj pt presa : Nu mai dezinformati, ganditi si comunicati informatii corecte. Renuntati la clisee : "bolid / strada nu e circuit/ zburau cu peste 100/200 km/h/ teribilist/ inconstient).Aruncati cu laturi, dar n-ati fost in stare pana acum sa faceti un adevarat reportaj despre informarea soferilor/cauze/prevenirea accidentelor rutiere in care sunt implicati motociclisti. Pe spinarea si uneori pe moartea lor, scrieti articole, pe care luati bani. Scrieti si cealalta parte.

Mesajul asta este din Adevarul : o fraza - o greseala. : "Doi tineri au murit luni seara nevinovați într-un cumplit accident de circulație produs în Alba, pe DN1, pe teritoriul localității Lancrăm. AceÂştia se aflau pe o motococletă care circula cu viteză foarte mare". De unde stiu jurnalistii astia ca erau sau nu vinovati ? Imediat dupa : "circulau cu viteza foarte mare". Ce inseamna viteza foarte mare ? Viteza te face vinovat, da sau nu ? Politistul din video, zicea : "din primele cercetari a rezultat ca motocicleta a intrat in coliziune cu autot..." Esti sigur ca n-a fost invers, ca opelul sa fi intrat in coliziune cu motocicleta ? Eu zic sa ramai la cercetari si sa dai un comunicat prin biroul de relatii cu presa.

Mesaj de pe Pro : "Erau pe motocicleta si zburau cu 100 de kilometri la ora, dupa cum au stabilit politistii, pe DN 1, intre Alba iulia si Sebes. In lipsa martorilor, politistii au o sarcina dificila. Trebuie sa stabileasca, dupa cercetari, cine este vinovat de producerea accidentului: soferul masinii sau tanarul ce conducea motocicleta. Ancheta este abia la inceput.". Cu cata siguranta a spus : "cu 100 km/h !", nu mai lasa loc de indoiala si este clar si fara echivoc, ca motocicleta avea acea viteza. Dupa, spune ca "politistii au o sarcina dificila" ( lipsa martori /nu se stie cine este vinovat/dupa cercetari). Pai cum poti sa sustii fara echivoc, ca informatiile tale sunt corecte fara probarea lor?

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUMNEZEU SA-I odihneasca in pace...!

chiar in ziua accidentului pe la orele 09-10 m-am intalnit cu dragossi stateam de povesti cu el si radeam!... si imi zicea.. "ba sapt asta e soare se incalzeste! iesim cu motoarele" si la sfarsitul conversatiei a zis "ba nu vi cu mine deseara o tura pan' la sebes? si l-am refuzat ca aveam de lucru!... dupa care pe la orele 17 sa primesc telefonul cu vestea desesului lui si al lui alex!!

:laugh: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUMNEZEU SA-I odihneasca in pace...!

chiar in ziua accidentului pe la orele 09-10 m-am intalnit cu dragossi stateam de povesti cu el si radeam!... si imi zicea.. "ba sapt asta e soare se incalzeste! iesim cu motoarele" si la sfarsitul conversatiei a zis "ba nu vi cu mine deseara o tura pan' la sebes? si l-am refuzat ca aveam de lucru!... dupa care pe la orele 17 sa primesc telefonul cu vestea desesului lui si al lui alex!!

:laugh: ;)

e postul meu... a ramas contul fratelui logat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: fara cuvinte ! dumnezeu sa va ierte !

 

terminati cu replicile imbecile ... de ce sa-i ierte, au gresit cu ceva ? poate ca s-au nascut intr-o tara de (cuvant urat). Sa-i odihneasca da, dar de iertat cred ca nu are ce sa ierte, la varsta asta ce pacate grave crezi ca au facut sa merite asa ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

terminati cu replicile imbecile ... de ce sa-i ierte, au gresit cu ceva ? poate ca s-au nascut intr-o tara de (cuvant urat). Sa-i odihneasca da, dar de iertat cred ca nu are ce sa ierte, la varsta asta ce pacate grave crezi ca au facut sa merite asa ceva ?

Mai degraba replica ta a fost una imbecila :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

terminati cu replicile imbecile ... de ce sa-i ierte, au gresit cu ceva ? poate ca s-au nascut intr-o tara de (cuvant urat). Sa-i odihneasca da, dar de iertat cred ca nu are ce sa ierte, la varsta asta ce pacate grave crezi ca au facut sa merite asa ceva ?

 

da ma, au gresit! au gresit cel mai grav in fata parintilor ca s-au dus inaintea lor in tarana! sa le fie tarana usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...