Sari la conținut

Caut Ax Cu Came Cu Pinion Cu Tot


B.B.
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 224
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut mai stiu un tip care a avut aceeasi problema , iti recomand sa stai cu ochii pe ebay.de ,cand apare ceva sa iti iei de acolo ar fi bine daca gasesti si capacul de la chiulasa + culbutorii Ai grija cu filetele din chiulasa ca se strica f repede :bow:

Editat de just_him
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut mai stiu un tip care a avut aceeasi problema , iti recomand sa stai cu ochii pe ebay.de ,cand apare ceva sa iti iei de acolo ar fi bine daca gasesti si capacul de la chiulasa + culbutorii Ai grija cu filetele din chiulasa ca se strica f repede :bow:

am gasit pe Ebay. costa 24E

 

astept si alte oferte mai repede. Asta e singura problema. Vreau sigur si repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit pe Ebay. costa 24E

 

astept si alte oferte mai repede. Asta e singura problema. Vreau sigur si repede.

 

 

cine dezmembreaza motociclete la noi in tara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Belbody ce frumos erai si in ce hal ai ajuns . Motocicletele astea te termina asa ?

No offence man !

asta-i poza cand sunt suparat....

mama lui de ax ... cu came cu tot........!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine primesc pesa bulita. Thanks to Karpatenwolf.

 

Poate in Wekend schimb si poza din avatar. deocamdata sunt in vopsitorie cu troaca. V-arat ce-a iesit. Somebody stoled my camera!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici eram smecher, faceam poze, si dupa 10 km mi-a crapat axu...............hahah

post-7046-1166029704_thumb.jpg post-7046-1166029799_thumb.jpg post-7046-1166029865_thumb.jpg

 

asa ceata era........post-7046-1166029832_thumb.jpg

 

si rezultatul

post-7046-1166029938_thumb.jpg post-7046-1166030075_thumb.jpg

 

in asteptarea piesei.............

post-7046-1166030122_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca in cazuri de-astea se strica si chiulasa. axa cu came calca direct pe ea, fara cuzineti sau alte piese intermediare. verific-o atent si nu monta axa daca ai uzuri la chiulasa, pt. ca o sa o rupi si pe asta, garantat.

s-a mers fara ulei.

segmenti tociti---->consum exagerat de ulei----->neatentie la nivelul de ulei--->rezulta buba la axa, chiulasa si culbutori in prima faza. daca insistai, beleai si biela in faza 2

sfat: cumpara si segmenti de la Suzuki, costa in jur de 50 de euro cu tot cu TVA si scapi de consumul de ulei, dar s-ar putea sa nu gasesti piese noi fiind fabricatie mai veche de '87.

bafta, ca ai nevoie. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca ai primit axul. Spune daca ai vreo nelamurire inceea ce priveste montajul.Succes :bow:

 

abia la ora asta am descoperit in manualul de 650 cum se face reglajul axului in functie de rotor, si ce simplu este!!!! Uraaaaaaaaaaaaaaa..........si am descoperit si cum se intinde lantul de distributie..........haha.

 

mi-ar cam trebuii si un lant. nu ai cumva?

 

gata motorul meu merge.......... trebuie sa pun toate suruburile, uleiul, rezervorul, shaua......... si ies la o tura mica..........dupa 5 zile de abstinenta!!!!!

 

Daca cumva ai si lant de distributie il cumpar si pe ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit lantul.Daca-l vrei da-mi un sms si luni il trimit .Gandeste-te daca-ti mai trebuie ceva . :bow:

cum se poate reconditiona un lant, in afara de a-i trage 100.000 de ciocane?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...