Sari la conținut

styx

Super Membru
  • Număr conținut

    650
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de styx

  1. styx

    Gilera Dna

    si la mine tot asa scrie, dar tipul care a avut-o inainte a inmatriculat-o cu numere ca pe motoare azi am fost si personal la primarie, s-au uitat peste cartea tehnica, si a zis ca e ok, sa vin cu dovada radierii si se rezolva
  2. a zis cineva ca a cumparat-o noua?
  3. si tu ai gresit cbr125 are 80 pe fata si 100 pe spate
  4. nu toate au, si eu am fost surprins cand am vazut vreo 5-7 futune care aratrna la a mea in jos, care vin de la diverse componente, arata ca un monstru cu matzele taiate
  5. styx

    Gilera Dna

    pai da se gasesc si scutere cu acte, de ex eu mi-am luat o Aprilia RS50 care e motor si nu am nevoie de permis si nici de inmatriculare la ea, daca ti-e lene sa schimbi viteze ia-ti un scuter cu acte...
  6. styx

    Gilera Dna

    iti trebuie oricum acte la ea pt. ca de la 1decembrie va trebui sa o inscrii la primarie altfel te vei plimba cu ea prin curte. pana atunci iti trebuie hartie de la politie in care sa scrie ca scuterul nu are nevoie de inmatriculare (pt. asta trebuie sa aiba pana in 50cc, vit. maxima pana in 45km/h si putere pana in 4kW) sau talon in care sa fie trecuta moped cu caracteristicile alea. permis nu iti trebuie, dar trebuie sa fie omologata ca moped, si nu ca motocicleta sau motociclu si sa aibe numere de inmatriculare (cum are momentan rs50-ul meu )
  7. dar uitati ce se face cu o Aprilia RS de 50cc (poate cu kit) http://distillation.alcool.free.fr/Videos/montage5.1.wmv http://distillation.alcool.free.fr/Videos/montage%201.wmv http://distillation.alcool.free.fr/Videos/montage%202.wmv http://distillation.alcool.free.fr/Videos/montage4.1.wmv http://distillation.alcool.free.fr/Videos/video1.wmv http://distillation.alcool.free.fr/Videos/video2.wmv http://mitglied.lycos.de/wolff2233bk/videone.wmv
  8. sunt destul de ieftine pistoanele pt. astea mici, vezi sa nu se fi stricat cilindrul, ca ala e mai scump. Pistonul nu ar trebui sa te coste mai mult de 100euro
  9. styx

    Era Sa Omor Un Nenorocit

    chestia e ca daca il loveai putea foarte bine sa zica ca era aprins, sau daca cumva era defect sa zica ca s-a stricat cand l-ai busit...oricum, tu erai de vina ca el avea prioritate...
  10. nu stiu de unde, dar daca umbli la intinzatorul de lant si il dai spre minim ar trebui sa ai destul lant
  11. nu stie nimeni de ce am voltaj mic la claxon?
  12. se cheama publicitate! ofertele lunare de la First Bike care apar in cutiile postale or insemna ceva?
  13. mai bine ne ajutam intre noi decat sa ne mintim si sa facem misto unul de altul si-a montat cineva dintre voi filtru de benzina? eu vreau sa-i pun la a mea ca de stricat nu are ce sa strice, l-am cumparat deja cu vreo 30mii dar am vazut ca rezervorul nu e din metal, ci din fibra de ceva? plastic? pana mea....voi ce parere aveti?
  14. am si eu o baterie noua si vreau sa o pregatesc, sa-i bag acid, dar pe manualul ei scrie ca nu se poate baga la redresoare de baterii auto, asa e? ca nu am pt. moto....
  15. arrow in sus, arrow in jos, arrow nu sunt cele mai bune tobe, nici macar nu sunt tobe racing, sunt sport pt. ca sunt aprobate pt. drumul public in EU, dar in romania poti sa-ti pui si doua cutii de bergenbier ca nu-ti zice nimeni nimik
  16. ba nu, astea sunt limitari ! cea mai des intalnita limitare este o obstructie la inceputul tobei si cum ai putut s-o scoti pe aia cu "Nu ai cum sa limitezi caii unui motor" ? doamne pai uite, eu iti bag un cartof in toba si unul in carburator si o sa ai 1CP
  17. eu am luat un cort din acela iglu de 4 persoane aluminizat de la cora si e super.
  18. Deci cand apas pe butonul de claxon scoate un sunet infundat, poc-poc, ceva de genul asta, asa ca m-am gandit ca e stricat claxonul, l-am demontat si l-am probat la caulculator la 12V, face foarte bine! l-am probat din greseala la calc si la 5V si ce sa vezi? face la fel ca pe motoreta! poc-poc infundat. L-am probat la baterie si merge foarte bine! Am frecat acolo contactele bine la mufa, nu e de la ele! Am pus contactul, am turat si motorul, nimik, am vb cu alti propietari si claxonul trebuie sa mearga chiar si cu motorul oprit. Deci concluzia la care am ajuns eu e ca ii vine un voltaj prea mic la claxon, daca e cuplat la mufele de la butonul de claxon....si mai departe nu stiu ce e de facut Ma gandesc ca e o problema destul de banala, si (cred eu) destul de comuna, si poate stiti cum se rezolva
  19. eu tocmai i-am bagat in recipient vreo juma de litru de ulei 2T "CITY" de la Agip, pe care scrie asa: "special scooter formula" ; "synthetic technology" si a costat 170mii parca. ma gandesc ca daca e "pt. scutere" e facut special sa nu infunde duzele extrem de minuscule de la un carb de 12mm.
  20. deoarece nu se mentioneaza in titlu ce fel de RS, ma simt si eu id-ul meu de mess il aveti in profil ca sa discutam
  21. lol, deci www.mobile.de este pur si simplu un site cu anunturi, nulivreaza ei nimik, e la fel ca bikeshop, te uiti acolo, daca gasesti ceva interesant suni vanzatorul (daca nu stii germana tzeapa, ca foarte putini nemtzi stiu engleza) si te duci in germania si ti-l cumperi
  22. mi se pare mie sau pasagerul trebuie sa fie neaparat un solalez cu un poponeata lat de maxim 10cm ?
  23. styx

    Motorul Meu :)

    e frumos, sa-l stapanesti sanatos, dar nu ne dezvalui si pretul si alte detalii despre motor? uite ca am vazut la tine lant mi-am adus aminte ca am si eu nevoie de unul...
×
×
  • Creează nouă...