Sari la conținut

frigider

Super Membru
  • Număr conținut

    12.788
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de frigider

  1. Nu se mai îndoiește nimeni de crypto data acum. Și uite cum mai sunt 2 zile și incepe panarama O sa se franga niște inimi
  2. la asta se rezuma spectacolul in F1?
  3. poate face un '23 a-la-Mir si ia campionatul cu 1 victorie, cum zice colegu^ pe sachs sau cota apoi se retrage ca omu participa sa castige, nu sa iasa pe 2-3-4-5-x
  4. Eu nu înțeleg cum vine asta cu testele limitate. Pai oricare poate sa producă o moto în plus,motoare în plus și sa testeze în secret până în vecii vecilor amin. Da,nu pe circuitele din calendar. Chiar și asa,tot aduni ceva date setări,te obișnuiești cu moto etc. Deci?
  5. Nu mai insista și tu ca se supăra colegii
  6. Singurul mare plus la MM e ca e 101% fit. *asta dacă nu ne minte iar
  7. da, se clarifica si mai mult dupa mijlocul sezonului. topic inchis
  8. da man, ca a lipsit mult si a revenit pentru ultimele X curse. parca 3 tin eu minte si na, n-a avut timp sa se acomodeze. de fapt -1 cursa cand l-a faultat pe saracul Q. nu mai e mult si aflam soarta profetiilor
  9. pai au fost 3 curse? 1 terminata prematur?
  10. de acord totusi ca o victorie e greu de obtinut naibii. nu cred ca vor fi 8 ducati pe primele 8 pozitii. poate 5 din primele 5.
  11. hai man, asa poti sa zici de AM naibii ti-ai pierdut increderea, lasa ca poate o gasesti prin casa. nu e prima oara cand honda e in urma si doar daca pilotul compenseaza scoate ceva rezultat. (tot se faceau estimari ref cat conteaza moto si cat pilotul)
  12. nu stiu daca a zis cineva dar Aleix Esp cica are ceva probleme la o mana si era vb ca dupa testele astea de ieri-alaltaieri s-ar duce la investigatii. fibroza sau arm pump , nu tin minte precis.
  13. în ciuda testelor (cu ducati pare peste toti) presimt ca nu ducati o sa iasă campioni. Ar fi amuzant,trebuie sa recunosc
  14. Și au găsit superstarul, gata cu democrația. Parca nu prea s-a citit sezonul in teste, mereu au fost surprize. Dar Ducati sunt puternici, asta e clar. Anul trecut cu mult noroc(ghinion Q) au scos o la capăt. Nu o sa se întâmple des asta. Doar Q a mișcat sezonul trecut, acum o să mai ridice sper capu 1-2.
  15. care ati urmarit competitia? merita? se depasesc baietii? raman fara baterii?
  16. are mai degraba nevoie de un ducati decat de Rea.
  17. Da,și când frânează / accelerează se modifica mult unghiurile. Se și înclină etc. Mașina sta pe roti și cam aia e. Ei lasă că o să bage ducati aero adaptiv și aia e,se rezolva toate problemele Lol
  18. Nu cred ca au făcut asa, nu prea mai era comparatie utila. S a întrebat cum au putut sa meargă fara aero, adică atât de mare diferență în bine.
  19. zicea la un mom dat Guintoli care era pilot de teste Suzuki ca a încercat sa meargă cu și fără aero și era ridicola diferența. Subtile cred ca sunt micile schimbări de la o iteratie la alta.
×
×
  • Creează nouă...