Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

baieții aia sunt niste prieteni foarte buni ai mei mai ales riderul.experienta moto avea aprox 6ani. Repara scutere si motoare deci nu era tocmai pulifrix. Se pregatea sa dea a-ul in perioada asta.treaba a fost ca avea viteza mare si nu putea incetini deoarece era prima data cu acel motor si nu cunostea franele. Avea in fata un tir.a ales pamantul de pe rond in locul tirului. S-a ajuns cu motoarele si m-a rugat sa-i vand mobra. Chiar voiam sa merg cu el dar am p

taci mah

Mesaj completat

Observ niste contradictii aici :P

Adica nu neg ca omul era un zeu al motociclismului, dar se pare ca la lectia cu sa nu mergi pe un motor pe care nu il cunosti tare nu a fost in cei 6 ani de experienta. Parca nici la lectia cu sa nu te dai tare pe strada cand sunt tiruri nu a fost. Si nici la lectia cu atunci cand mergi cu pasager mergi mai incet. Eu la lectiile astea am fost in primii 2 ani de motociclism. Poate PILOTUL a fost la alte lectii...mers pe o roata...forja...etc etc...norocul lui ca nu a invatat si lectia cu sa ai un om pe constiinta

:D

Mesaj completat

pai daca repara nu inseamna ca are experienta in mers.asta o acumulezi treptat prin km facuti si nu prin faptul ca ai motor de zeci de ani.Tipu e pulifrix sau cum ii zici tu daca a luat si pasager cu el fara casca.El a facut pe jmekerul si a vrut sa ii demonstreze ce tare e pe 2 roti. acum a aflat cat de tare e rondul.

:)

Mesaj completat

Chestia asta cum ca tipul ala avea experientza...e putin cam impropriu spus. Doctoroo a zis foarte bine ce a zis mai sus.

In primul rand...cea mai clara dovada de lipsa de experienta e cand ii dai blana prin oras. Chestia asta cu mers viteza prin oras...se plateste totdeauna...si de obicei scump. Oricare dintre noi poate da exemple ale unor fosti prieteni de-ai nostri care aveau experienta insa care nu mai sunt printre noi din cauza asta: au exagerat cu viteza prin oras. Nu dau nici un nume din respect pentru ei.

In schimb, ma bucur pentru prietenul asta al tau si pentru pasagerul lui ca au scapat de intalnirea cu regele muzicii pop.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cea mai tare faza e cea cu franele! :) fierbea lichidul in pompa sau erau ceva placutze speciale,ceramice ce trebuiau incalzite? :) apoi restul.... ..... :D bine ca n-au crapat si viata le ofera a doua sansa, multora nu le-a mai fost acordata;asa-i la 19 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema in sine incepe de la faptul ca tu nu esti genul acela care sa linga c|_|rul la altii, pershepi, capisshiii??

 

Exact :grinbandit:

Noi te stiam baiat deshtept, si tu acuma tzii cu tot dinadinsu sa ne schimbam parerea despre tine.

Intzelegem noi ca ala care a intrat cu motoru in sensul giratoriu ti-e prieten, dar daca el a facut o prostie...nu tre sa ii iei apararea, si sa ne convingi pe noi ce baiat bun e el si ce mare motociclist e, si ce experienta extraordinara are pe 2 roti....cand noi ne-am cam dat seama de motocicleala din el cand am auzit de pasager fara casca, viteza excesiva, fara carnet, motorul nu-i a lui etc etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact :grinbandit:

Noi te stiam baiat deshtept, si tu acuma tzii cu tot dinadinsu sa ne schimbam parerea despre tine.

Intzelegem noi ca ala care a intrat cu motoru in sensul giratoriu ti-e prieten, dar daca el a facut o prostie...nu tre sa ii iei apararea, si sa ne convingi pe noi ce baiat bun e el si ce mare motociclist e, si ce experienta extraordinara are pe 2 roti....cand noi ne-am cam dat seama de motocicleala din el cand am auzit de pasager fara casca, viteza excesiva, fara carnet, motorul nu-i a lui etc etc

ma refeream cu totul si cu totul la altceva :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da mai...va inteleg ce ziceti.
Nu inteleg. Care e problema?

amu nu mai inteleg io

Mesaj completat

problema in sine incepe de la faptul ca tu nu esti genul acela care sa linga c|_|rul la altii, pershepi, capisshiii??

altii fiind io zozo?

Mesaj completat

ma refeream cu totul si cu totul la altceva :unsure:

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

altii fiind io zozo?

 

si nu te opri, in ochiul meu este un fanatik FUN(ny) club in Oradea, pe numele "MAMA Gixxxer"

 

zi tu de nu-i asa? :)

 

P.S.: aceasta tema apartine a inconstientei de pe forum, care face mereu tamponari si accidente de personalitate pe aceasta portiune a forumului

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma lasi cu texele,ai ceva cu mine sau nu?

Mai cu toata lumea am ceva, cu unii prieteni, cu unii cunostinte doar, cu altii nimik ca nu-i cunosc, dar cu tine asa mai pe neutru nici bine nici rau.

 

samanta nu-mi place mie, atata tot

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti pot recomanda un piholog Zozo care sa te ajute sa treci peste clipele de refulare ...ghici cine va fi liderul campaniei ? :)

 

 

Eu recomand tuturor o iesire cu motorul,sa va mai racoriti oleac'creierii,poate uitati pt. o clipa sa va inpungeti cu replici inteligente;devine plicitisitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu recomand tuturor o iesire cu motorul,sa va mai racoriti oleac'creierii,poate uitati pt. o clipa sa va inpungeti cu replici inteligente;devine plicitisitor.

 

BINE SPUS !

 

cred ca ma bag la tura ta de Duminica, ALTII ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti pot recomanda un piholog Zozo care sa te ajute sa treci peste clipele de refulare ...ghici cine va fi liderul campaniei ? :)

mersi dar am deja unul, il cheama "gEZA" si poarta numarul de inmatriculare BH 88 EZA.

 

stii mai bun?

 

P.S. testat, garantat, si nu se da pe forum.

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi chestia asta cu mortalitatea se imparte in doua categorii...sunt cele mediatizate,si cele nemediatizate.De murit,mor zilnic zeci,chiar sute de oameni in diferite circumstante,gen atac cerebral,moarte clinica,o caramida cazuta in cap,pana la accidente rutiere si de lucru grave(vorbesc doar de Romania).Vreau sa stiu si eu de ce sunt mai importanti unii morti decat altii ?;de ce un biker mort este mai important decat un pensionar ce moare pe patul de spital...de ce un soldat roman lovit de un IED e mai important decat un ins oarecare ce a cazut pe strada si si-a spart capul?... sunt morti,ce rost mai are diferentierea ?

Este intr-adevar un forum de motociclism,dar oameni de tot felul mor zilnic,si mor multi.Mor in masina,la servici,in spital..chiar pe strada;Multumiti ingerului pazitor ca v-a ferit de necazuri,si nu dramatizati un accident in halul asta.Ce trebuie sa se intample se intampla oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...