Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Multi au venit direct de la lucru, avand in vedere ca a fost in timpul saptamanii. Oricum ne-am strans cativa sa il conducem pe ultimul drum pe Alin, si merita apreciat fiecare ca si-a facut timp pentru evenimentul asta trist :)

Odihneasca-se in pace :unsure:

 

Chiar apreciez,n-as fi crezut ca ne vom aduna atitia avind in vedere circumstantele si m-am bucurat f mult ca am putut sa-i indeplinim aceasta ultima dorinta de a auzii pt ultima data motoarele 'urlind' in urma lui pt ca le iubea f mult,la fel ca noi toti.

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace. :angry: :kiss: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

acuma am vb cu Bogdan (varu lui Alin) si mi`a zis k maicasa ar vrea sa mergem si noi azi la Negreni la masa ... pe ora 6:45 - 7 sa fim acolo... ce`i care vor sa mearga sa posteze sa stiu sa`i zic dak merge cineva sau nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

"Adolescentul de 16 ani se deplasa cu motocicleta spre Grădina Zoologică, însoțit și de doi prieteni tot pe motociclete. La intersecția cu strada Kogălniceanu, într-o curbă nu foarte strânsă, motociclistul a căzut subit și a alunecat cu tot cu motocicletă mai bine de 30 de metri, izbindu-se apoi în forță într-un autoturism Dacia parcat pe partea dreaptă a drumului."

 

Asa, pina aici se pare ca a cazut "pe mina lui" , as paria ca a fost eroare personala.

 

 

"Cauzele accidentului sunt deocamdată neclare. Potrivit unor locatari din zonă, tinerii ar fi improvizat o cursă cu motocicletele iar cel de 16 ani ar fi luat prea strâns curba cu pricina, nereușind apoi să redreseze motocicleta. "

 

Nu m-as mira deloc ca asta sa fie adevarul, si eu o frig uneori f tare pe portiunea aia, desi recunosc ca e o timpenie (acolo unde e curba ai in stinga o iesire din parc, trecere de pietoni, iar in dreapta e intersectia cu Kogalniceanu, strada de pe care lumea se cam baga fara a sta prea mult la stop) .

Mizez din nou pe eroare personala, de acolo cazatura. Posibil ca si vopseaua trecerii de pietoni sa fi avut un cuvint de spus, sau sa fie vb de cauciucuri proaste/uzate. Ma rog.

 

"În schimb, prietenii accidentatului au dat vina pe gurile de canal de la intersecție, a căror diferență de nivel ar fi dezechilibrat vehicululul pe două roți. "

Povesti, nu e nici o diferenta de nivel.

 

"Polițiștii rutieri presupun că, oricare dintre variante ar fi cea reală, viteza prea mare și lipsa de experiență a tânărului în ale condusului au fost determinante în producerea coliziunii."

Aici tind sa fiu 100% de acord cu militienii.

 

 

 

deci ... in ultimul timp mi-e chiar groaza sa citesc pe stirile actuale :rock:

 

asfalt uscat si circulatie fara evenimente

 

Prea mult tragism :bounce: . A cazut din cauza lui, n-a fost nimeni de vina, nu i-a facut nimeni nimic, el e intreg. Daca are cap va trage concluziile necesare :D

 

Si mai spun aici ce le-am spus citorva prieteni, in loc ca lumea sa-si piarda vremea cu inutilitati gen "campanii", "marsuri" , si alte chestii de umplut timpu' liber, cu care cica "va faceti vazuti in trafic" (BIG LOL), e mai bine sa va perfectionati stilul de mers, in conditii cit de "safe" posibile, si incercind sa nu va depasiti limitele personale. Asta daca le cunoasteti. Asa va puteti salva pielea mult mai sigur decit organizind "parade" care cel mult reusesc sa enerveze alti participanti la trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sint foarte in masura, ca fiind cineva care se da pe SS si are carnet de mai mult de 2-3 luni(implicit experienta), comparativ cu altii.

E mult mai usor si logic sa te pazesti singur, in loc sa astepti/sa te rogi de altii sa o faca in locul tau.

 

LE:

Rog , orice alte comentarii , pe Discutii despre orice..

 

Aveti ce aveti cu "Discutii despre orice"....asa pt informarea mea, asta e topic in care se discuta despre cauzele accidentelor, concluzii trase din diverse accidente, etc, sau de postat clisee gen RIP, Asfalt Uscat, si alte asemenea?

 

In al treilea rind, daca nu-ti convine ce scriu, feel free sa-mi dai report la Administrator.

Editat de Luc_zxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din intamplare facem dintr-un forum un chat de toata jena ( pardon daca jignesc pe cineva ) , exista teme care acopera cam toata gama de discutii , ii si normal , zic eu sa fie si topiciri de genul R.I.P. ( nimic nou ) , asta ii soarta tragica a unor oameni , sa ii odihneasca D-zeu in pace. Iar depinde de caracterul fiecaruia cum gandeste . Te milogesti tu la soferi sa nu te atinga cand schimba banda si nu se asigura ? Te rogi cumva sa te pazeasac ei ?

Nu cred.

Report la administrator ? RAD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate, tu citesti ce scrii inainte sa apesi butonu' Add Reply? Nu de alta, dar n-are nici o legatura cu topicu' (general vorbind), sau cu ce am scris eu inainte (particular vorbind). Nah acum am fost si eu offtopic pe threadul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sint foarte in masura, ca fiind cineva care se da pe SS si are carnet de mai mult de 2-3 luni(implicit experienta), comparativ cu altii.

 

HA HA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

ce faci tu mai abrambuLIMBRICULE?!?!? te dai pe SS ??!?!??! HAHAHAAAAAAA CUM? cu a-ntaia?

bai Luc STAI JOS pa buca ta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HA HA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

ce faci tu mai abrambuLIMBRICULE?!?!? te dai pe SS ??!?!??! HAHAHAAAAAAA CUM? cu a-ntaia?

bai Luc STAI JOS pa buca ta!!!

 

Dom' senator, daca ai vreo problema de cum ma dau eu fi explicit :bounce: . Pina una alta nu te-ai plimbat cu mine de ceva ani si poate intre timp am schimbat si a doua :rock: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai oameni....serios acu..ce dracu' am zis gresit? Ca am zis ca unii o comit ca o ard prea tare (comparativ cu experienta, sau drumu' respectiv, sau traficu' la ora respectiva etc). Cade cite unu', unii scapa, altii din nefericire nu, si voi refuzati complet sa vedeti realitatea, sa invatati de acolo, urmatoarea data sa-i spuneti unuia "ma frate mergi mai incet in zona asta ca nu e bine". Nu ajuta asta mai mult decit sa trintiti un RIP ca asa e la moda? Mai lasati ipocrizia la o parte. Din cauza asta se umfla taritza intr-un incepator care probabil a facut cunostinta cu ceea ce inseamna moto acu 1 luna, sau intr-un om care n-a mai mers pe motocicleta de un an sau doi(pentru care de ex. acu' mi-am pierdut respectul pe care il aveam, da' ma rog, asta n-are a face cu discutia) ? Bine ma, va las sa dati cu RIP in continuare ca vad ca asta va doriti.

Taste uscate!

 

Offtopic:

Cum merg eu si ce viteze schimb o sa vedem pe strada, pt astia curiosii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cearta cearta .....ma bag si io........

 

 

eram sigur :rock:

 

.hahah 1 sau 2 tot una-i numa diferentza ii 1 roata sau 2 rotzi

 

si care-i morala ? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"

 

 

 

 

Prea mult tragism :rock: . A cazut din cauza lui, n-a fost nimeni de vina, nu i-a facut nimeni nimic, el e intreg. Daca are cap va trage concluziile necesare :D

 

Si mai spun aici ce le-am spus citorva prieteni, in loc ca lumea sa-si piarda vremea cu inutilitati gen "campanii", "marsuri" , si alte chestii de umplut timpu' liber, cu care cica "va faceti vazuti in trafic" (BIG LOL), e mai bine sa va perfectionati stilul de mers, in conditii cit de "safe" posibile, si incercind sa nu va depasiti limitele personale. Asta daca le cunoasteti. Asa va puteti salva pielea mult mai sigur decit organizind "parade" care cel mult reusesc sa enerveze alti participanti la trafic.

:bounce: Fiecare pasare piere pe limba ei ! si va ramane la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza asta se umfla taritza i... intr-un om care n-a mai mers pe motocicleta de un an sau doi(pentru care de ex. acu' mi-am pierdut respectul pe care il aveam, da' ma rog, asta n-are a face cu discutia) ? Bine ma, va las sa dati cu RIP in continuare ca vad ca asta va doriti.

Taste uscate!

 

Offtopic:

Cum merg eu si ce viteze schimb o sa vedem pe strada, pt astia curiosii.

 

mai Luc ce respect ti-ai pierdut? ai avut asa ceva? nu prea cred... consider lipsa de respect atitudinea ta fata de indiferenta si nepasarea ta fata de ceea ce organizam noi referitor la campanii ... oricum nu conteaza parerea ta din moment ce nu participi ( activ sau pasiv)

iar referitor la cum mergi tu pe SS-u tau nush ... chiar ca nu am mai mers demult ... impreuna

Oricum stiu cum merge moto ala al tau ... nush cum mergi tu dar sigur ca si daca am sa stau 5 ani fara sa merg pe moto tot am sa pot demonsta multe experimentatilor si celor care vor demonstratii. Stii tu sangele ... apa nu se face!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hah merga intzepatul intre voi.....acuma kiar nu stiu in cine s-a umflat taratza dar toata lumea se crede expert in ss si din alea..........hai la baia mare muine la aeroport si vedem.....oricum daca mai e ceva cearata ma bag si io

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hah merga intzepatul intre voi.....acuma kiar nu stiu in cine s-a umflat taratza dar toata lumea se crede expert in ss si din alea..........

 

Pai nu vezi, sa ii zici unuia "Ba nu te mai da tare pe acolo ca e circulatie mare si poate patesti ceva" nu e voie, da' sa organizezi tot felu' de parade cu care enervezi ceilalti soferi e ok :bounce:. Si daca ai pareri diferite de majoritate primesti replici de santierist, dupa care iar se dau la intors treburile. Whatever, incep sa ma distrez si eu.

PS. Io nu sint expert in ss, doar in touringuri si naked, da max de 98 de cai sa nu fie prea puternic :rock:.

 

 

 

hai la baia mare muine la aeroport si vedem.....oricum daca mai e ceva cearata ma bag si io

Zau as fi venit, da' miine nu pot nicicum...desi liniutele sint super, si nu m-am mai dat pe aeroport de 2 ani. Pe ce moto mergi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu vezi, sa ii zici unuia "Ba nu te mai da tare pe acolo ca e circulatie mare si poate patesti ceva" nu e voie, da' sa organizezi tot felu' de parade cu care enervezi ceilalti soferi e ok :bounce:. Si daca ai pareri diferite de majoritate primesti replici de santierist, dupa care iar se dau la intors treburile. Whatever, incep sa ma distrez si eu.

PS. Io nu sint expert in ss, doar in touringuri si naked, da max de 98 de cai sa nu fie prea puternic :rock:.

 

 

 

 

Zau as fi venit, da' miine nu pot nicicum...desi liniutele sint super, si nu m-am mai dat pe aeroport de 2 ani. Pe ce moto mergi?

Aici cu parera diferita ai dreptate sa stii fazele cu marsuri si din alea in romania nu prea au rost ca vezi .....nu se rezolva nimik....dar toata lumea e libera sa faca ce vrea........la aeroport mergem mai multzi ..eu ma bag pe un r6 putzin umblat la el.......stii am un breten(rudi) pe care multzi dintre asa zisi motocilcisti oradeni il bazai cu tampenii de ale lor....el m-a ajutat la ea...dar treaba cu rudi e alta poveste pe care prefer sa o spun la unii asa in fatza daca o sa ne intalnim odata(si o sa ne intalnim) in fine sper sa fie tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...