Sari la conținut

Pareri despre revista


Dobrescu
 Share

Cum vi se pare revista UniversMoto?  

189 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Vedeti unde e problema? Nu sunteti in stare sa suportati cu stoicism criticile, daca la inceputul topicului se spunea fara comparatii, voi stimata redactie nu puteti sa va abtineti! Nu numai ca sunteti cei mai buni din Romania , dar nu sunt nici prin vest prea multi care sa va intreaca! Am dreptate domnule Florin Nae?!

Nu ar fi fost mai profesionist sa cititi si sa luati aminte, decat sa nu fiti de acord cu unele critici?

 

 

Nu sunteti nici mai buni, nici mai slabi numai ca sunteti mai aroganti, cu domnul :banana: in frunte! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit: Citim criticile si sunt luate in seama. De multe ori insa, asa cum este si normal, exista cazuri in care lumea interpreteaza gresit ceea ce vrem noi sa transmitem. Multe nemultumiri nu pot fi satisfacute chiar daca am dori acest lucru. O revista numai cu reclame moto, 500 de pagini, poster, cd, eventual si cate o motocicleta data lunar, etc..etc...

Blackrider zice ca ne batem joc de cruisere. Sa fii putin ironic face parte doar din natura noastra! Cand imi intitulez motorul "motoreta" sau "rabla" sau folosind alte apelative de acest gen inseamna neaparat ca si este?! Sunt benzi desenate si rolul lor este de a amuza, nu a supara... Nu este vb despre un articol, rolul "comicelor" asta este. Pe mine ma distreaza unele la culme, tocmai fiindca mai surprind cateva din lucrurile pe care le facem dar pe care nu le recunoastem.

Chiar daca vrem, sunt anumite lucruri pe care nu le putem face. Poate in viitor.

Speram intr-adevar sa fim cei mai buni fiindca spre asta tintim. Nu este nimic arogant in a-ti dori sa excelezi in ceea ce faci. Ar trebui sa fie considerata o calitate si nu un defect.

Bafta si drum uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat si eu cu votul....cel mai mult imi plac benzile desenate (care se pare ca de multi sunt urate :grinbandit:). Pagini frumos scrise (partea autohtona), se observa si tehnica germana (mai bine zis precizia,in privinta aranjarii in pagina)...este bine venita concurenta si sper sa faceti fata criticilor fara sa va enervati pe cei ce va critica :banana:

Si eu ma abonez la idea ca sunteti prea BMW-isti (doar la motociclete,ca dak era vb de masini va intelegeam)....deci mai usor cu sustinerea marcii nemtesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se observa si tehnica germana (mai bine zis precizia,in privinta aranjarii in pagina)

Ne pare bine ca iti place, insa trebuie sa precizez ca este opera tehnoredactorilor nostri si nu a celor din strainatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Chiar daca aproape toate drive-testele sunt traduceri, revista este buna datorita accesului la informatiile de ultima ora iar testarea este obiectiva si realizata de catre profesionisti. :lol:

 

Foarte buna mi se pare si rubrica de consiliere second-hand.

 

Pagina de benzi desenate nu mi-a placut la niciunul dintre numerele revistei. :lol:

 

Rubrica Posta Redactiei nu cred ca ar mai trebui sa publice scrisori de genul " Am cumparat fiecare numar al revistei....in fiecare luna astept cu nerabdare sa o cumpar.....felicitari pentru revista....sunteti cei mai buni....tineti-o tot asa....." Acestea sunt mesaje care se justifica doar dupa primele doua, trei numere. Asa cum este si cazul revistei Motorrad, aceasta rubrica trebuie sa contina reactiile cititorilor, pro sau contra,la parerile personale ale pilotilor care efectueaza testele, la anumite articole din revista.... O usoara schimbare in bine s-a observat la ultimul numar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc ca a fost ascultata si vocea cititorilor daca asta e motivul pentru care au disparut reclamele care nu aveau treaba cu motociclismul.

Oricum imi place numarul asta si testul cu SH de 600 enduro a fost chiar bine venit.

Va salut si va multumesc inca o data ca a revenit o revista doar de motociclism.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

va multumesc ca a fost ascultata si vocea cititorilor daca asta e motivul pentru care au disparut reclamele care nu aveau treaba cu motociclismul.

Oricum imi place numarul asta si testul cu SH de 600 enduro a fost chiar bine venit.

Va salut si va multumesc inca o data ca a revenit o revista doar de motociclism.

 

 

stai linistit ca au reaparut :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

UM este versiunea romaneasca a MOTORRAD.

Pentru nemti e normal sa fie asa si ei (nemtii) contribue cel mai mult la faptul ca BMW e cea mai vanduta marca de motorete din EU. :moto:

 

Din cate stiu eu in 2004 a fost primul an (dupa multi) in care BMW-ul in Germania a reusit sa detroneze la vanzari Suzuki. Asa Ca....

Insa subiectivismul fata de Bmw e jenant, dar nu ridicol.

Sa nu uitam ca in ultimul nr. nemtii au zis ca Suzuki-urile sunt mai bune - testul din Alpi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Ce va deranjaza asa mult faza cu BMW?Din punctul meu de vedere daca ar fi fost Nastase subiectiv in legatura cu CZ 125 tot una mi-ar fi fost.Mie imi plac toate motocicletele.Chiar si un Minsk ma face sa tresar si sa intorc capul dupa el pe strada.Asa ca domnule Nastase puteti sa fiti subiectiv in legatura cu orice motocicleta doriti.Nu asta este important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...