Sari la conținut

Accident Pe Bd Dimitrie Cantemir 19.05.2007


sebastiansss
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

Sa va povestesc un accident ce putea avea urmari grave:

Am coborat dinspre parcul Tineretului si am facut la stanga pe Dimitrie Cantemir inspre pasajul Unirii. Banda intai era proaspat udata de catre desteptii astia de la primarie dar nu era important deorece eram pe banda a 3-a! Este o stradutza pe drepta unde este un semn de obligatoriu la dreapta plus un semn de cedeaza! Dar asta nu a fost important pentru tzigan borat cu o Skoda Octavia cu numarul B 45 FVE care s-a pus perpendicular pe banda 3 si 2 incercand sa treaca spre strada pe care e Gossip si sa traverseze tot bulevardul fara sa tina cont de cele 2 semne de circulatie si cu atat mai putin de faptul ca vin eu si va jur ca ma uitam la el si am vazut ca nu se uita nici o clipa spre mine! E incredibil! Am virat brusc dreapta ca sa nu intru direct in el si am ajuns inclinat pe udatura celor de la primarie moment in care a iesit inca unul da pe stradutza! am luat stanga si am franat dar m-a lovit de bara din spate de la Octavia si bineinteles ca am cazut. Smecherul a coborat din masina in care se mai aflau 2 ciori si a inceput sa ma injure si sa traga de mine. Eu am sunat la 112 si le-am spus ce se intampla, eram lovit la mana si la picior dar nu grav si le-am cerut sa-mi trimita o masina de politie care uluitor a ajuns imediat. Intre timp, ciorile isi mai chemasera niste prieteni(am inteles ca toti stau pe la Timpuri Noi) iar unul era acum si mai smecher ca are boala pe motociclisti, a tras de mine etc, amenintari, ca daca ma vede pe strada da cu masina peste mine. II ameninta pe politistii de la sectia 14 ca daca trec ei pe la el pe strada ii omoara le ia gatul.

Ce ne facem fratilor cu maimutele astea? Vreti sa va spun cum s-a terminat? Eu m-am dus la Urgenta ca-mi curgea sange de la mana iar ei s-au carat acasa! am stat la spital de la ora 18 pana la 21 cand au venit cei de la Udriste, care in fond sunt baieti de treaba, iar pe ala cu Octavia l-au dat ca autor necunoscut, eu le-am dat numarul, eu am primit autorizatie de reparatii.

Daca eram mai in fata si el ma lovea din dreapta intram pe contrasens unde circulatia era mare si probabil ma lovea careva frontal si puteam sa o si mierlesc.

Am zis ca-mi montez camera pe casca si merg filmand si decateori vad o masina neacordand prioritate sau facand alta magarie trimit filmarea la politie sau la cronica carcotasilor sau la Tv oriunde, poate totusi ne ajuta cineva, vreun motociclist care e si politist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa para ca "ma dau mare", stiu cum e sa te bucuri doar ca ai scapat intreg dupa un accident si sa nu te mai intereseze foarte tare restul, dar totusi: cum ai acceptat sa-ti zica aia "autor necunoscut" cand era clar cine te-a accidentat (sau a incercat sa te omoare mai bine zis)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uneori nu e bine sa te pui cu unii. Sunt si pesti mari care nu pot fi judecati pentru ca nu traim intr-un stat de drept. Atata timp cat pilele si banii pot influenta justitia si cat timp un cioroi imputit are tupeul sa ameninte politistii ca le ia gatul, te bucuri ca ai scapat intreg si te lasi pagubas de alte chestii. Singura solutie la o faza d-asta e sa se gaseasca 2-3 baieti FOARTE hotarati care la 2 luni dupa eveniment, cand s-au linistit apele sa dea cu cocktail-uri Molotov in masina aluia si sa dispara urgent. Dar cum aceste actiuni pot capata un iz extremist e mai bine sa nu fie luate in discutie pe forum ci in privat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat ca politistii erau timorati. Razbunarea nu are legatura cu extremismul ci cu omul in sine, cu tupeul lor nesimtit si cu faptul ca daca politia nu face nimic, macar sa fac eu!

Si uitasem sa scriu mai sus ca sunt f dezmagit de cei 2 motociclisti care au trecut uitandu-se dar fara sa se opreasca sii ii multumesc motociclistului care desi era cu masina s-a oprit si m-a intrebat daca poate sa ma ajute cu ceva!

Cu neregulile din Romania sunt sigur ca se va termina candva si ca macar copii nostri vor fi in siguranta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat ca politistii erau timorati. Razbunarea nu are legatura cu extremismul ci cu omul in sine, cu tupeul lor nesimtit si cu faptul ca daca politia nu face nimic, macar sa fac eu!

Si uitasem sa scriu mai sus ca sunt f dezmagit de cei 2 motociclisti care au trecut uitandu-se dar fara sa se opreasca sii ii multumesc motociclistului care desi era cu masina s-a oprit si m-a intrebat daca poate sa ma ajute cu ceva!

Cu neregulile din Romania sunt sigur ca se va termina candva si ca macar copii nostri vor fi in siguranta!

 

la cati ratoni, ciori si cretini avem in tara sa speram ca mai apucam sa facem macar cate un copil care sa fie in siguranta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sebastiansss, banuiesc ca ai scris si dupa... dictare, nu?!?

 

Bine ca tu esti bine si ochii mari! Cel mai bine, in viata este sa eviti asemenea evenimente!

 

(mi-e sila cu asemenea politisti...)

 

Tiganii?!? Din moment ce nimeni nu le face nimic, e si normal sa profite, sa ameninte, sa bata, sa fure, sa omoare, sa violeze, sa vanda droguri si asa mai departe! Vina este a politiei, a sistemului in ansamblu! Nu a lor! Ei sunt niste profitori si atat! Cata vreme nu avem politie, justitie... fiecare va face ce "vrea muschii lui" vorba imputitului de Dan Iosif, PSD-ist, fost grataragiu care dupa revolutie a ajuns mare parlamentar :drums:

 

Asa ca in romanica noastra dulce, nu ai ce face decat sa pleci capul... spre binele tau!!!

 

Trist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stiti ca nu acceptam sa scriu dupa dictare dar am fost uimit ca m-au lasat sa relatez evenimentele exact cum s-au intamplat iar unul dintre ei mi-a dat si sfaturi: sa-mi scot certif medico-legal si sa-i dau in judecata. Adevarul este ca politistii au fost timorati doar de fatza cu aia, dupa plecarea lor prinzand curaj!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stiti ca nu acceptam sa scriu dupa dictare dar am fost uimit ca m-au lasat sa relatez evenimentele exact cum s-au intamplat iar unul dintre ei mi-a dat si sfaturi: sa-mi scot certif medico-legal si sa-i dau in judecata. Adevarul este ca politistii au fost timorati doar de fatza cu aia, dupa plecarea lor prinzand curaj!

 

 

Pai... pan' la urma, ce ai scris??? Ai dat marca si nr. de inmatriculare al masinii in procesul verbal???

 

Daca urmezi calea legala, trebuie sa ai sange rece si sa te astepti la multe lucruri urate! Daca rezisti psihic la asa ceva, da-i bataie! Daca nu, mai bine las-o asa!

 

Roata se intoarce oricum! Viata ne arata ca nimeni nu scapa nepedepsit!

 

E bine ca nu ai acceptat sa scrii dupa dictare, dar altfel nu vad cum au dres-o ca autor necunoscut! Daca ai dat marca si nr. de inmatriculare?!? :drums:

 

Sanatate omule! Vezi ce faci!!!

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am prea inteles ... ce au patit nemernicii aia ??? au fost legitimati? ... Tu ai depus plangere sau cum se numeste aia ?

 

 

Daca vrei sa le faci o vizita sa le uram ceva pe la ora 4 5 dimineata cand le e somnul mai dulce da-mi un PM !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare nu deschide Ku Klus Klan-ul un 'chapter' in Ro sa ne ajute sa-i domolim pe 'niggerii' nostri?

 

Ca politia... :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tu iti faci reparatiile pe banii tai!!!

 

sau

 

pe RCA-ul boratilor?

 

Si f..tut in k...ur si cu banii luati!! Poi nu inteleg !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presa! Daca ai si numele lor, atunci n-ar trebui sa fie prea greu sa gasesti un ziar / televiziune care sa fie dispus sa faca public cazul, mai ales din prisma atitudinii politistilor. E clar subiect de valva.

Formuleaza cat mai concret faptele (si documentat cu nume implicate) si trimite copii ale relatarii la agentiile de presa si la publicatii.

 

Foarte scarbos ce ti s-a intamplat. Am trecut asta pe lista care o sa ma determine in curand sa-mi fac bagajul catre tarile calde.

 

Romania e o mizerie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, faza a fost dubioasa din mai multe puncte de vedere. Politistii i-au legitimat si le-au notat in agenda lor dar erau politisti de sectie de la sectia 14 nu erau de circulatie. Cei de la circulatie l-au dat ca autor necunoscut desi eu le-am dat numarul masinii si tipul acesteia.

Inca nu o repar pe banii mei dar nu am nici RCA-ul aluia. Trebuie sa astept ca saptamana asta sa fie soferul gasit si chemat la declaratii si abia apoi primesc un raspuns! Deci nu e sigur nimic. Momentan stau astept un telefon de la Udriste cand sunt aia invitati acolo. Imi vine sa :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Metoda cea mai recomandata e sa depui plangere pentru vatamare corporala, indiferent cat de mica. Poate te doare capu' coloana'...

 

Pentru mine nu conteaza ca e tigan, rom, peste, curva, maghiar, evreu, poponar, lezbian, sau parlamentar. SPER CA NICI IN FATA LEGII !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fac o corectie: accidentul a fost pe 17.o5, adica joi.

 

Ma baieti, in alta ordine de idei, site-ul asta sustine comunitatea motociclistilor din Romania. De ce nu strangem noi ,prin intermediul acestui site sau a oricui altcuiva ce se ofera, bani? Bani fratilor sa putem plati un avocat prin care sa putem da in judecata Politia, Primaria, soferi ce omoara motociclisti? Iar banii obtinuti sa-i donam familiilor sau acelora dintre noi ce raman fara un picior, mana, ochi etc si la un moment dat poate unor camine de copii, sa facem ceva ca o comunitate ce suntem, nu??

Credeti-ma ca daca as avea bani in clipa asta as angaja un avocat si i-as da pe astia in judecata si as face mare tamtam. Dar asa?? Ce pot face decat sa astept...iar noi toti sa ne plangem de mila si sa organizam intruniri la care sa discutam lucruri dar fara sa fim in stare sa ne ajutam unul pe celalalt daca este nevoie!

Fratilor asa nu se mai poate, ne sunt incalcate drepturi elementare si noi nu facem NIMIC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a ajuns la asemenea tupeu din partea "smekerilor" indiferent de culoare (preponderent neagra evident dar nu numai) datorita legaturilor underground existente intre ei si unii sefi din politiesau procuratura. Degeaba garcea de la sectie nu-i inghite sau nu ia spaga de la ei pentru ca tremura de frica sa nu-si piarda salariul sau micile invarteli. Atata vreme cat astia mari sunt manjiti cu bani multi , nu se schimba nimic. Pai de exemplu voi n-ati vazut incalcari flagrante ale legilor de circulatie de catre vreun bmw sau cayenne chiar sub nasul politistului care se face ca nu observa? Credeti ca organul de pe strada are vreo lista in cap cu numerele pe care trebuie sa nu le opreasca? Da de unde ? Incearca sa minimizeze riscul sa enerveze pe cine nu trebuie ; cu cat masina e mai scumpa , mai neagra si cu geamuri mai fumurii , cu atat probabilitatea sa primeasca un telefon mai pe seara e mai mare.

Cred ca acelasi lucru s-a intamplat si in cazul tau , chiar daca nu era vorba de o masina foarte scumpa. S-au temut ca se baga aiurea in problema , astia au relatia pe unde trebuie, nu li se face nimic si tot ei au probleme.

Pe de alta parte,apropo de violenta - fara sa fac discriminare - e doar o trasatura demonstrata a natiei lor: majoritatea se bazeaza pe doua lucruri - pe tupeu si pe NUMARUL lor prezent la o altercatie ; in rest sunt de o lasitate imensa . Daca ii iei unul cate unul la puricat :drums: discret , la ceas de seara , ai toate sansele sa castigi .

Scuze de lungimea reply-ului , daca ar exista un topic special pentru acest subiect , as avea de povestit cel putin 3 intamplari personale in care am avut de face cu spiritul de haita. Niste hiene !

Respect si insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi te vor sfatui sa mergi mai departe sa ii reclami,plangere,institut de medicina legala,alea,alea, dar adevarul este unul trist: NU POTI FACE NIMIC. Chiar de jmecheru' intra la bulau, mai are vreo 23 puradei p-acas' gata sa-l razbune pe prea-sfantul TATASU'.

 

Asfalt uscat,dar mai nou nu asfaltul e problema,ci cioroii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, linistiti-va, ca iar va imbolnaviti de scenarita. Am mai spus-o si o s-o mai repet, dar nu de multe ori, ca oamenii nu vor sa asculte: nu mai creati scenarii bolnave si informati-va inainte sa expuneti o idee...stiti voi cum se numesc oameni cu idei.

Sa va explic cum sta treaba cu dosarele penale cu autori cunoscuti sau necunoscuti. Aceste dosare penale reprezinta un indicator important in munca de politie, iar in ochii si statistica sefului solutionarea unui dosar penale cu autori necunoscuti--P.A.N (penal autor necunoscut) are o insemnatate mai mare fata de solutionarea unui PAC (penal cu autori cunoscuti). Iar daca solutionarea P.A.N se face si cu identificarea in personam a infractorului, apoi e lucru mare. Pt exemplificare, daca o persoana reclama ca a prins un hot in casa, politistii merg la fata locului si inregistreaza plangerea la PAN, dupa care iau frumos hotul de mana si isi solutioneaza cazul cu identificarea si prinderea autorului, adica treaba buna. Tin sa subliniez ca practica asta, mai bine zis artificul asta judiciar (care la oamenii sanatosi la minte se numeste furatul caciulii), nu este reprezentativ pentru toti politisti, cred ca maxim 5% din politisti operativi mai baga PAN aiurea.

In fond, daca stau sa ma gandesc, politisti de la circulatie au facut f bine ce au facut (si de aici dau eu in scenarita, pot prezuma ca au tacut tocma ca aveau de gand sa faca un lucru fain), fiind mai destepti decat baietasii care sar zi de zi cu gura pe forum si dau m_uie cu orice ocazie: pai dragii mei prieteni, daca este un accident cu autor necunoscut, asta insemana ca este o circumstanta agravanta a domnului tigan care a parasit locul accidentului, nu? Q.E.D, ca ma duc sa-mi spal avatarul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

 

adevarul este k ciorile sunt mai unite decat motociclistii!...NU STIU..IN AFARA SUNT GASTI DE BIKERI!...AM FOST IN UNELE TARI, CIORILE SE DADEAU CU TALC PE FATZA SA PARA MAI ALBE...se kkau pe ele de frica sa iasa din casa...!

 

la noiiii? vao de capul nostru...era sa mi iau bataie grav de la un cioroi....si 50 romani se uita sa vada cum curge sangele!...

 

acum, nu va fie cu suparare...dak ai motocicleta..tot ROMAN esti!..nu prea suntem uniti! iar cluburile moto...mici, gratare, plimbarici..si la cam atat dse reduce treaba!

 

eu zik k avem noroc totusi...k microbu nu i a prins pe ciori!..... cum ar fi fratilor sa vedem vreo 50 ciroi pe motoare?????

 

cred k ar fugi romanii din fatza lor...!

 

nu vreau sa jignesc pe nimeni..este pur si simplu REAL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

 

adevarul este k ciorile sunt mai unite decat motociclistii!...NU STIU..IN AFARA SUNT GASTI DE BIKERI!...AM FOST IN UNELE TARI, CIORILE SE DADEAU CU TALC PE FATZA SA PARA MAI ALBE...se kkau pe ele de frica sa iasa din casa...!

 

la noiiii? vao de capul nostru...era sa mi iau bataie grav de la un cioroi....si 50 romani se uita sa vada cum curge sangele!...

 

acum, nu va fie cu suparare...dak ai motocicleta..tot ROMAN esti!..nu prea suntem uniti! iar cluburile moto...mici, gratare, plimbarici..si la cam atat dse reduce treaba!

 

eu zik k avem noroc totusi...k microbu nu i a prins pe ciori!..... cum ar fi fratilor sa vedem vreo 50 ciroi pe motoare?????

 

cred k ar fugi romanii din fatza lor...!

 

nu vreau sa jignesc pe nimeni..este pur si simplu REAL!

man ai mare dreptate in tot ceea ce ai zis..dar sa sti ca m-ai facut sa rad prin felul in care ai enuntat:)))

Editat de burton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...