Sari la conținut

Accident Pe Bd Dimitrie Cantemir 19.05.2007


sebastiansss
 Share

Postări Recomandate

citind acestea,nu pot decat sa aprob pe lupalb pentru cele spuse. .. :drums:

imi statea pe buze sa o spun si eu ,insa vazand raspunsul lui ... ma rezum decat la : sa ne vedem cu bine in trafic,daca nu va paziti dosul in trafic,n-o face nimeni altcineva,e prea jungla orasul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sinceer eu nu cred ca lucrurile se vor schimba in tzara asta.Ei tot tzigani o sa fie si raman pe veci.Iar disciplina si ordinea in trafic nu ca lipseste .. nu exista.Eu zic sa nu ne mai enervam atata, pentru ca nu merita nemernicii si jegosii sa ne f-m noi nervii pt ei.Mai bine noi sanatosi si cu ochii in 4

asfalt uscat.

PS:si noi azi era sa dam intr-o carutza care se afla pe drumul national dn1 la intrarea in oradea, care circula aproape de acostament, desigur nici macar un reflectorizant ceva, un cacao de lampa nimik, si dintr-o data trage tziganu si vireaza peste linie continua, pe o stradutza la stanga, am franat toti ca prostii sa nu il lovim, si noi restu motoarelor plus tiru din spatele nostru.Bine ca is sanatos.. aici in tzara asta e ruleta ruseasca cu 3 gloante. :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lupalb a scris:

"In fond, daca stau sa ma gandesc, politisti de la circulatie au facut f bine ce au facut (si de aici dau eu in scenarita, pot prezuma ca au tacut tocma ca aveau de gand sa faca un lucru fain), fiind mai destepti decat baietasii care sar zi de zi cu gura pe forum si dau m_uie cu orice ocazie: pai dragii mei prieteni, daca este un accident cu autor necunoscut, asta insemana ca este o circumstanta agravanta a domnului tigan care a parasit locul accidentului, nu? Q.E.D, ca ma duc sa-mi spal avatarul."

 

Pai cred ca asta e scenariul CEL MAI OPTIMIST POSIBIL.

 

Daca dadeau cu PAC - tiganii se organizau imediat, nu se faceau vinovati de parasirea locului faptei etc.

Pe cand asa, cu PAN - cred ca li se mai adauga pe langa parasirea locului faptei si nedeclararea acidentului in termen de 24 de ore (sau ma rog, "imediat") :drums:

Sunt TAAARE CURIOS, sper ca peste o luna sa ne scrie autorul accidentului cum ca a fost chemat la sectie pt identificarea autorului si declaratii + inceperea urmaririi penale.

Ideal ar fi ca cel accidentat intre timp sa isi faca un dosar "beton" la IML :wave:

 

Si mai ideal ar fi ca tiganu ala sa FIE DAT IN CONSEMN la FRONTIERA si sa NU plece in spania/italia pana demareaza politia cercetarile....

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fac o corectie: accidentul a fost pe 17.o5, adica joi.

 

Ma baieti, in alta ordine de idei, site-ul asta sustine comunitatea motociclistilor din Romania. De ce nu strangem noi ,prin intermediul acestui site sau a oricui altcuiva ce se ofera, bani? Bani fratilor sa putem plati un avocat prin care sa putem da in judecata Politia, Primaria, soferi ce omoara motociclisti? Iar banii obtinuti sa-i donam familiilor sau acelora dintre noi ce raman fara un picior, mana, ochi etc si la un moment dat poate unor camine de copii, sa facem ceva ca o comunitate ce suntem, nu??

Credeti-ma ca daca as avea bani in clipa asta as angaja un avocat si i-as da pe astia in judecata si as face mare tamtam. Dar asa?? Ce pot face decat sa astept...iar noi toti sa ne plangem de mila si sa organizam intruniri la care sa discutam lucruri dar fara sa fim in stare sa ne ajutam unul pe celalalt daca este nevoie!

Fratilor asa nu se mai poate, ne sunt incalcate drepturi elementare si noi nu facem NIMIC!

 

O idee buna! Daca se ocupa cineva de asta eu cotizez!

 

Oricum cred ca pentru a avea succes cu asta ar trebui sa infiintam o organizatie non-profit, ceva de genul Asociatia Motociclistilor din Romania lucru care de mult ar fi trebuit facut.

Editat de marmota
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

eu zik k avem noroc totusi...k microbu nu i a prins pe ciori!..... cum ar fi fratilor sa vedem vreo 50 ciroi pe motoare?????

 

cred k ar fugi romanii din fatza lor...!

 

 

Eu nu cred,astia mor ca mustele pe niste scutere amarate, cred ca solutia exterminarii lor e sa le cumparam hayabuse si r1-uri :wave: .Cheta ? :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi te vor sfatui sa mergi mai departe sa ii reclami,plangere,institut de medicina legala,alea,alea, dar adevarul este unul trist: NU POTI FACE NIMIC. Chiar de jmecheru' intra la bulau, mai are vreo 23 puradei p-acas' gata sa-l razbune pe prea-sfantul TATASU'.

 

Asfalt uscat,dar mai nou nu asfaltul e problema,ci cioroii.

 

 

Dap. Cat timp consideram ca nu putem face nimic o sa ne-o furam in continuare intr-un trend ascendent. Lucru care caracterizeaza modul de gandire a Romanilor.

Parerea mea:

1. Cunoastetzi-va drepturile.

2. Cereti respectarea lor.

3. Facetzi gura cand nu sunt respectate.

4. Mai apelati din cand in cand la demnitatea proprie si spirit civic in actiunile pe care le intreprindeti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marius Vulpe- ziarul Adevarul, nu sunt pe domeniu, sunt pe politic, dar am colegi care te pot ajuta.

 

macar sa futem totala lipsa de profesionalism si lashitatea politistilor alora, daca aratam ce jalnici au fost, ai de mai sus vor fi nevoiti sa se miste ca sa spele rushinea. iata datele mele de contact: mariusvlp@yahoo.com, O722.513.475

 

Ma, faza a fost dubioasa din mai multe puncte de vedere. Politistii i-au legitimat si le-au notat in agenda lor dar erau politisti de sectie de la sectia 14 nu erau de circulatie. Cei de la circulatie l-au dat ca autor necunoscut desi eu le-am dat numarul masinii si tipul acesteia.

Inca nu o repar pe banii mei dar nu am nici RCA-ul aluia. Trebuie sa astept ca saptamana asta sa fie soferul gasit si chemat la declaratii si abia apoi primesc un raspuns! Deci nu e sigur nimic. Momentan stau astept un telefon de la Udriste cand sunt aia invitati acolo. Imi vine sa :drums:

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei..cum puteti fi atat de necivilizati si rasisti si sa ii numiti tigani? Sunt rromi..si au mai multe drepturi ca noi..sa fie acolo...ca sunt persecutati saracutii, vai mama lor... Imediat se sezizeaza consiliul ala de labagii pentru combaterea discriminarii...

 

PS... As da orice pentru un nou Antonescu si un nou Hitler... ambii axati pe problema TIGANEASCA!

 

Scuze pentru limbaj..dar ma apuca spumele doar cand aud de ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@lupalb: SA-TI TRAIASCA AVATARUL!

 

Eu stiu sigur ca multi politisti nu fac nimic in astfel de cazuri si lasa totul pe mana justitiei. Am doua experiente la activ, una cu autor cunoscut, cealalta cu autor necunoscut. Cand Garcea se pune de-a curmezisul nu mai ai ce face. Te trimite in instanta si atat. In cazul meu a tinut partea conservarilor pt. ca "motociclistii merg ca dementii".

 

Imi pare rau dar atat timp cat nu suntem constituiti legal ca si comunitate, nu ne organizam si nu facem campanii la tv o sa fim calcati in picioare la propriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dana, nu stiu ce sa zic in cazul tau. Poate un exemplu de neprofesionalism din partea politistilor, poate o intelegere gresita din partea ta a procesului legislativ.

Oricum, ii sfatuiesc pe toti forumistii sa fie pertinenti si insistenti in relatia cu politistii de circulatie-vor avea de castigat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, au trecut 11 zile de la accident iar eu nu am primit nici un raspuns de la Politie! Am fost azi dimineata pe la 9 iar ala care se ocupa de caz este liber iar militianul ala tampit de la poarta nu m-a lasat sa intru sa intreb ca cica doar cine se ocupa de caz poate sa-mi spuna!

Eu nu stiu nimic despre dosar din ziua accidentului, mi-au dat autorizatia de reparatie dar nu mi-au dat asigurarea aluia si am vaga impresie ca vor sa-l faca scapat!

Cred ca trebuie sa ma duc sa fac o sesizare direct la sefii din Udriste ca tare imi e frica sa nu ies tot eu vinovat, mai ales daca ciorile au dat vreo spaga!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, au trecut 11 zile de la accident iar eu nu am primit nici un raspuns de la Politie! Am fost azi dimineata pe la 9 iar ala care se ocupa de caz este liber iar militianul ala tampit de la poarta nu m-a lasat sa intru sa intreb ca cica doar cine se ocupa de caz poate sa-mi spuna!

Eu nu stiu nimic despre dosar din ziua accidentului, mi-au dat autorizatia de reparatie dar nu mi-au dat asigurarea aluia si am vaga impresie ca vor sa-l faca scapat!

Cred ca trebuie sa ma duc sa fac o sesizare direct la sefii din Udriste ca tare imi e frica sa nu ies tot eu vinovat, mai ales daca ciorile au dat vreo spaga!

 

Nu ii lasa sa scape pe muisti. Daca incearca sa te intimideze da un semnal si putem si noi sa le facem acelasi lucru. Mai da-i reaq d-aci nu o sa ne faca pe noi catziva colorati d-astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...