Sari la conținut

Honda Cbf 600 S


UzZy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca e instalatia complet goala nu stiu daca iti ajung 500 ml, cam atat intra in rezervoare, cu ce mai e prin furtune mai aduni de 100ml sau mai mult.

 

La revizia de primavara vreau sa schimb complet. Are min 3 ani ca de at am cumparat eu mobra. Plus au bagat beietii de la service aparatul de testat in lichid si acu nici nu s-a clintit...

O sa mai caut si in documentatie sa vad daca gasesc ceva info...

 

 

Ori is eu chior ori nu screi in manualul de service... spune si la ultimul surubel cu ce forta sa-l strangi dar nu zice de cat lichid ai nevoie daca ai desfacut tot sistemul.

Editat de dragonlord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Eu am GIVI D303ST

 

E mai inalt cu vre 12 cm ca cel original.

diferente:

- la viteze mari inainte daca prindeam vant din lateral imi arunca capu din stanga in dreapta ..oribil...obosea gatul si era enervant <-> acuma e o vibratie fina in casca... dezavantaj: tinde sa faca la vant din orice directie

- zgomot ... e un vajait constant dar mai incet

- mai putine musculite pe viziera.

 

Am observat ca daca pun mana deasupra parbrizului dispare o buna parte din zgomot si vibratii

La inaltimea mea (1.74) vantul imi vine chiar in frunte.

 

Ma mai gandeam si cum sa fac eventual din ceva o extensie sa indrepte vantul in sus... cum sunt spoilerele acelea de pe Louis... doar putin cam scumpe la +100 euro.

 

p.s: si la mine toate incep la +100 km/h

post-43874-0-46756500-1452708013_thumb.jpg

post-43874-0-40517800-1452708025_thumb.jpg

post-43874-0-76083000-1452708030_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare. Am montat pe roata spate un cauciuc mai lat decat marimea inscrisa in cartea tehnica. Intrebare: daca ma opreste politistul isi poate da seama ca am un cauciuc mai lat? Am vazut ca dimensiunile anvelopelor nu sunt trecute pe talon, doar in carte. Multumesc

Editat de cozmaiulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e motociclist si se pricepe, se poate, dar mai putin probabil. De ce dracu' te-ai apucat sa pui un cauciuc mai lat pe o motocicleta care are deja un cauciuc foarte lat pe spate, ti se pare ca manevrabilitatea era prea buna si tu esti un pilot prea bun, asa ca aveai nevoie de o provocare?

 

Am mers pe 600 cu roata spate de 160 si roata de 180. Mai degraba mi-as trage-o cu un negru decat sa pun ceva mai mare (dar na, chestie de gust).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e motociclist si se pricepe, se poate, dar mai putin probabil. De ce dracu' te-ai apucat sa pui un cauciuc mai lat pe o motocicleta care are deja un cauciuc foarte lat pe spate, ti se pare ca manevrabilitatea era prea buna si tu esti un pilot prea bun, asa ca aveai nevoie de o provocare?

 

Am mers pe 600 cu roata spate de 160 si roata de 180. Mai degraba mi-as trage-o cu un negru decat sa pun ceva mai mare (dar na, chestie de gust).

 

Daca e motociclist si se pricepe, se poate, dar mai putin probabil. De ce dracu' te-ai apucat sa pui un cauciuc mai lat pe o motocicleta care are deja un cauciuc foarte lat pe spate, ti se pare ca manevrabilitatea era prea buna si tu esti un pilot prea bun, asa ca aveai nevoie de o provocare?

 

Am mers pe 600 cu roata spate de 160 si roata de 180. Mai degraba mi-as trage-o cu un negru decat sa pun ceva mai mare (dar na, chestie de gust).

Pur si simplu am gasit un cauciuc nou la pret mic si l am montat dar acum m-am luminat ca pot sa mi iau amenda daca sunt prins si nu primesc nici despagubiri de la asigurari in caz ca sunt lovit. o sa-l schimb oricum

» Post actualizat in 21 Feb 2016 09:03

Salut, stie cineva un cbf600 cu abs de vanzare in mintile lui? ma intereseaza pt un prieten. Multumesc anticipat

 

Salut, stie cineva un cbf600 cu abs de vanzare in mintile lui? ma intereseaza pt un prieten. Multumesc anticipat

Am vazut ieri un exemplar albastru la MYMOTO in Constanta.Au si un model naked. Poti sa suni sa intrebi de el. Cred ca e un moto bun, nu aduc moto cu probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, stie cineva un cbf600 cu abs de vanzare in mintile lui? ma intereseaza pt un prieten. Multumesc anticipat

https://ssl.olx.ro/i2/oferta/honda-cbf-600-s-ID4SxPO.html

merita vazut

 

CBF1000 nu stie nimeni de vanzare la noi in tara? In germenia am gasit cateva.

Editat de Ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt foarte rare in Romania. Daca ai gasit in germenia mergi si ia-o de acolo, daca nu e prea departe (nu stiu unde e aia, suna a termen medical sau porecla de scoala generala). Mai ai ocazia sa mai faci si o plimbare, mai vezi lumea, pana ajungi in tara afli si consumul si vezi si cat de comoda e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt foarte rare in Romania. Daca ai gasit in germenia mergi si ia-o de acolo, daca nu e prea departe (nu stiu unde e aia, suna a termen medical sau porecla de scoala generala). Mai ai ocazia sa mai faci si o plimbare, mai vezi lumea, pana ajungi in tara afli si consumul si vezi si cat de comoda e.

Asta este si planul meu, sa merg in Germania dupa ea....dar am zis sa incerc si in Romania. Oricum preturile sunt la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Stie cineva daca e ok sa folosim uleiurile Repsol? Am gasit un pachet de revizie bun:

Ulei motor 100% sintetic - Repsol Sintetico 10w40 4 LITRI + Spray lant moto teflon Repsol Chain Lube + transport gratuit . Pret: 135 lei

 

Pachetul promtional include:

- Un bidon de ulei full sintetic Repsol Sintetico 10w40 la 4 litri

- Un spray lant teflon Repsol Chain Lube 500 ml

- Transport gratuit pana la destinatar, in zona de acoperire Cargus (curier rapid)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repsol folosesc si

eu. Pun ulei nou inaintea fiecarui

sezon si arata super bine cand il schimb

- poate si pentru ca nu fac foarte multi

km.

Repsol folosesc si eu. Pun ulei nou inaintea fiecarui sezon si arata super bine cand il schimb - poate si pentru ca nu fac foarte multi km.

Tot Repsol Sintetico 10w40 folosesti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pana acum am bagat Castrol Grand Prix 10W40 de pe Louis (scrie made in EU)

Dar tot asa am schimbat la fiecare inceput de sezon. Indiferent ca am mers 2000 km insezon sau 10.000 uleiul era destul de curat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In curand... stai sa vina la mine. Nu schimb pana nu o vad "in batatura" :P

Scuze de :offtopic: ,nu poti primi pm.

Ti-am trimis un pm si mi-a aparut mesajul:"

"northern_freyja cannot receive pm".

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata stima domnilor,

 

Sunt pot spune incepator, desi inca n-am terminat scoala, deci respectiv incepator si pe aici.

Permiteti-mi sa va spun ca am citit cu mare interes primele 40 pagini ale acestui subiect, retinand sfaturile principale, dar faptul ca sunt pe cale sa achizitionez si eu un exemplar de culoare albastra din 2004 si ora fiind destul de tarzie, nu am mai rezistat sa nu va adresez o intrebare inainte sa termin de citit tot, intrebare normala zic eu pentru oricare cumparator de moto second.

Mai mult ca sigur stiti de baietii de la MotoMus, ce parere aveti despre ceea ce aduc respectiv vand ?

 

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...