Sari la conținut

Honda Cbf 600 S


UzZy
 Share

Postări Recomandate

Salut.cine ma ajuta cu impresii pro si contra la acest model.vreau sa mi iau unul.cred k 2008 cu injectie si abs.bune?rele?consum?etc.Vin dupa un Vstrom,care l am vandut acum o saptamana si as vrea ceva mai mic ,usor de incalecat.am stat pe unul ,nu am mers si imi place pozitia.acum ast de la voi impresii.Multumesc.

 

Daca vii de la V-strom nu cred ca acceleratia o sa ti se para asa de lenta. Daca veneai de pe un sport ...da.

Toutusi are 75 CP. Eu zic ca daca bagi mana in acceleratie mere destul de bine. Ca este loc de imbunatatiri ... sigur.

CBF 1000 o sa mance mai mult decat 600-le.

Eu ce sa zic... aparent indiferent ce fac 5 - 5.5 L/100KM.

Am facut turul Europei pe motor impreuna cu sotia + bagaje. In DE mergeam 160 km/h pe autostrada fara probleme. Viteza de 120-130 de autostrada nu e problema. Si te descurci relativ usor si in traficul de oras ca e destul de manverabila mobra.

Daca sunt singur accelereaza mai usor...daca complet echipat cu pasagera merge un pic mai greu la depsiri bruste. Dar nici nu prea ma bag. Te dezechilibrezi mult mai usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fata de V-ul ala de pe Suzuki care-ti da toata puterea aia odata si de jos, CB-ul tre' sa il tii in 7000 rpm daca vrei baieteala :)

Si eu cand am mers cu muierea-n spate, am mers ok, curat, n-am tras de ea. Dar singur pe curbe, daca vrei sa simti ceva, tre' sa o cam turezi. Si nu prea-i place.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok .ms.am inteles situatia.nu am dat Vst k sa iau ceva mai puternic cu mult mai mult,am dat k nu aveam timp de ture lungi cam pt ce este facut el si vroiam ceva mai mic ,mai jos cu garda ,orasel .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o motocicleta ok......dar fara pretentii de sportiva.

Are ceva kg, nu este foarte usoara.

Are si ceva vana, daca nu ai pretentii de sportiva. Manevrabila in oras.

ABS-ul acela consider ca te ajuta..........daca il are ca si dotare..

RECOMAND.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu cer pretentii de sportiva,asa luam sport.ceva comod k vstrom dar mai usor si cred k are si centrul de greutate mai jos,o tin mai bn . am 1,68.am stat pe una ,dar as si merge cu una,asta sa vad cui se face mila de mine pt o mica proba.Inca odata multumesc si mai ast si alte comentarii.as fi vrut injectie dar altii au spus k e buna si carburatia,na,cu un consum putin mai mare ,dar nu conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,din specificatii asa zic ei.dar de unde nu stiu.poate din cauza centrului de greutate coborat se manevreaza usor si o poti tine daca o apleci mai mult.am testat una pe loc si o tineam cu brio aplecata bine fata de vstr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dupa specificatii pare destul de grea, dar e echilibrata foarte-foarte bine. In mers nu simti deloc cele 200kg, odata ce e pusa in miscare e foarte usor de abordat virajele, e destul de intuitiva. Pasagerul sta foarte bine pe ea, iar daca ii pui si un topcase ca sa se rezeme, e mai mult decat ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucuresti -Pitesti ,ar fi cineva sa pot face o mica proba sa zic asa .eu sunt de langa pitesti ,topoloveni mai precis ,dar asa da o fuga sa pot vedea realitatea.Ms.numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare colegii. Stiti cumva daca pedala de frana de pe Hornet se potriveste si pe mobrele noastre ?

am nevoie de una si deocamdata am gasit doar de Hornet :), sau poate este cineva pe aici care detine una in plus :D

Încearcă la userul doua.roti sigur găsești.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu gasim pe cineva sa vad si eu cum ii pe un cbf s?as face o tura mica ,experienta am de zeci de ani pe moto nu va fie teama.Ms


» Post actualizat in 28 Aug 2016 16:54

Pfff,nu ma gandeam sa fie asa slaba activitate pe acest forum,la acest model de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Da sunt , eu eram azi dimineata in intersectia Uverturii cu Apusului. Sunt nou-venit , m-am prezentat cu o pagina in urma.

Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pffff.Mai mult k perfect D-nul George.daca doresti lasa si un nr de tel aici sau pe PM.numai bine


» Post actualizat in 02 Sep 2016 06:33

Dupa ce am scris acum am aflat k voi avea un drum la buc luni.pe la ora 14-15 esti de gasit?atunci trec catre pitesti si as putea sa ma bag pe acolo.Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cam liniste pe aici ...stiu, intotdeauna nou-venitii au chef de vorba , in timp ce colegii mai vechi sunt plictisiti , blazati si prefera sa se dea pe strada , nu pe forum.

Intre timp mi-au expirat numerele rosii iar functionarii din MAi isi bat joc cum pot ei mai bine de mine. Desi nu se mai poate scoate decat un rand de numere rosii , eu sunt la al 2-lea :hug: ....

Eterna si fascinanta Romanie.....

Asfalt uscat sa aveti !

Editat de Aurex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum merge mobra?Aurex.sunt pe cale sa iau si eu una.am probat pe alui george_p .a ta cam ce consum are alui george cam 5 -5 si ceva,alte probleme ?intreb asa si eu sa stiu poate ma sucesc si caut alta.glumesc.un alt touring mai jos asa nu prea am de ales,vroiam si mai usor dar tot cu pozitie comfortabila vreau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...