Sari la conținut

Postări Recomandate

D-abia astept sa ne apucam.

 

Cam asa as vrea sa o fac. Transalpul din poza este al unui tip italian. Am gasit postari si pe advrider.

 

Pe de alta parte m-ar interesa si scarite enduro pentru transalp. Are careva? Daca da, de care si cu cat? Eu le-am gasit pe astea de la Touratech, dar mi se par cam scumpe.

 

post-27347-0-20803900-1382440141_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-abia astept sa ne apucam.

 

Cam asa as vrea sa o fac. Transalpul din poza este al unui tip italian. Am gasit postari si pe advrider.

 

Pe de alta parte m-ar interesa si scarite enduro pentru transalp. Are careva? Daca da, de care si cu cat? Eu le-am gasit pe astea de la Touratech, dar mi se par cam scumpe.

 

attachicon.gifzy2JFWj.jpg

eu le am de cca 1 luna pe acestea:

 

http://www.louis.de/_1073cdc93dd91a46c8cca6e0e23d512c1b/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10044801

 

sunt foarte bune. au pozitie de coborare cu 15 mm. sunt de cel putin 3 ori mai mari decat usual. si pe langa cele din link-ul tau au si cauciucurile pentru on-road

 

eu as lasa touratech deoparte, ca au preturi mari si nu neaparat cele mai bune produse.

Poate este si mai bun decat astea ale mele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva piesa asta de vanzare? Pe la dezmembrari n-am gasit decit la un singur tip care-mi cerea pe ea mai mult decit e noua.

 

Inca mai caut piesulica asta si o aparatoare de lant .

post-37180-0-06925400-1382604161.jpg

Editat de johnny75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, si mie imi place sa modific mobra si stiu ca dai un ban da stiic a face....numa ca ma cam sperie sumele vehiculate de voi.

eu mi-am luat pedalele astea

http://www.ebay.co.uk/itm/FootPegs-Foot-Pegs-Honda-CR-80-XR-250-350-400-600-650-/130775249381?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item1e72cff1e5

o sa ajunga luna aviatoare, e o treaba fata de 100e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, si mie imi place sa modific mobra si stiu ca dai un ban da stiic a face....numa ca ma cam sperie sumele vehiculate de voi.

eu mi-am luat pedalele astea

http://www.ebay.co.uk/itm/FootPegs-Foot-Pegs-Honda-CR-80-XR-250-350-400-600-650-/130775249381?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item1e72cff1e5

o sa ajunga luna aviatoare, e o treaba fata de 100e

 

 

pentru mine a contat in primul rand ca au inaltimea reglabila (cele de la SW Motech) si posibilitatea de a fi cu sau fara cauciucuri, adica on sau offroad. celelate nu au aceste optiuni. si sunt ceva mai lungi si mai late.

acuma fiecare cum si ce considera ca e mai important.

Editat de capusang
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D cred ca le mai am prin garaj daca caut bine.

sunt mai scurte si aluneca CA DRACU!

 

dar poate tie o sa ti se potriveasca.

 

numai bine,

paul

mah, si mie imi place sa modific mobra si stiu ca dai un ban da stiic a face....numa ca ma cam sperie sumele vehiculate de voi.

eu mi-am luat pedalele astea

http://www.ebay.co.uk/itm/FootPegs-Foot-Pegs-Honda-CR-80-XR-250-350-400-600-650-/130775249381?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item1e72cff1e5

o sa ajunga luna aviatoare, e o treaba fata de 100e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, si mie imi place sa modific mobra si stiu ca dai un ban da stiic a face....numa ca ma cam sperie sumele vehiculate de voi.

 

ps: mi-e asa de dor de botul afrikanei incat trebuie sa stiu daca se potriveste pe Transalp fara modificari majore

 

Mie mi se pare o investitie mai buna niste scarite SW-Motech in loc de scaritele alea de pe E-Bay decat cheltuiala cu modificarea carenelor TA in carene AT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai ca nu stiu inca nimic sigur. Maine ajung la munca si fac rost de numarul tipului si il sun. Trebuie sa ma duc la el cu mobra ca nu a mai facut si apoi probabil ca o sa imi dea o limita de timp in care mi le face. Daca mai ai rabdare sa astepti te tin la curent. Oricum cand or sa fie gata o sa scriu si aici ca poate mai vor si altii. Daca se descurca bine cu scaritele vad cum il combin si la un scut ca am gasit noroi pe filtru de ulei, ca si cum as fi dat cu el de pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să trăieşti, să-ţi folosească !

 

Am o foarte mare curiozitate : de ce ai trecut de la DL650 la XLV700 ? ( ştiu ce s-a întâmplat cu V-Strom-ul, dar nu văd de ce ai trece la XLV )

Noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să trăieşti, să-ţi folosească !

 

Am o foarte mare curiozitate : de ce ai trecut de la DL650 la XLV700 ? ( ştiu ce s-a întâmplat cu V-Strom-ul, dar nu văd de ce ai trece la XLV )

Noroc!

Mi-ai luat vorba din gura!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...