Sari la conținut

Postări Recomandate

Intotdeauna ma plictisec. E din cauza job ului. Ofer suport la compilatoare la o firma Germana si nu am tot timpul de lucru. Da, rateurile sunt parturile pe decelerare, chestie care se pare ca s-a rezolvat cu 2 ture la suruburi si asa le las, la bujii vreau sa vad sa nu merg prea sarac...stiu ca nu are efect decat in turejoase...dar de...tre sa imi gasesc ceva de lucru.

 

Daca mai ai ceva info utile despre TA site uri samd abea astept ;).

 

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e next level-ul tau?

O motocicleta cu care pot face 700 km pe zi fara sa fiu lesinat

Atat am facut duminica cu TDM-ul si daca nu mi-ar fi fost somn/frig/foame/sete/dor_de_fete as fi mers mai mult ;)

Deci, fara suparare, las Transalpul unui motociclist care se multumeste cu 50 CP si coclauri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O motocicleta cu care pot face 700 km pe zi fara sa fiu lesinat

Atat am facut duminica cu TDM-ul si daca nu mi-ar fi fost somn/frig/foame/sete/dor_de_fete as fi mers mai mult ;)

Deci, fara suparare, las Transalpul unui motociclist care se multumeste cu 50 CP si coclauri

 

si dai tdm-ul elfului... iar tu ai ratat LT-ul lui Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si dai tdm-ul elfului... iar tu ai ratat LT-ul lui Florin

cu elfu' ai nimerit-o, dar cu LT-ul nu ;)

nu prea e pentru RO

daca Sefu' ma/ne ajuta, atunci va fi tot un TDM, e foarte versatil

Transalpul e minunat pe coclauri, dar la cate coclauri mai fac eu nu se justifica

M-am orientat catre ture lungi, si aici TDM-ul face fata cu brio

Si nu stiu daca o sa ma credeti, dar la 110-120 km/h consuma cat un Transalp

Diferenta e (printre altele) ca daca accelerez la viteza asta TDM-ul pleaca ca din pusca

Sunt motociclete diferite, si fiecare dintre ele se descurca foarte bine la treaba pentru care au fost proiectate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu elfu' ai nimerit-o, dar cu LT-ul nu ;)

nu prea e pentru RO

daca Sefu' ma/ne ajuta, atunci va fi tot un TDM, e foarte versatil

Transalpul e minunat pe coclauri, dar la cate coclauri mai fac eu nu se justifica

M-am orientat catre ture lungi, si aici TDM-ul face fata cu brio

Si nu stiu daca o sa ma credeti, dar la 110-120 km/h consuma cat un Transalp

Diferenta e (printre altele) ca daca accelerez la viteza asta TDM-ul pleaca ca din pusca

Sunt motociclete diferite, si fiecare dintre ele se descurca foarte bine la treaba pentru care au fost proiectate

inteleg avantajele tdm-ului, de altfel le-am mai si discutat... sa-ti ajute Barosanu sa faci ture asa cum iti place

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inteleg avantajele tdm-ului, de altfel le-am mai si discutat... sa-ti ajute Barosanu sa faci ture asa cum iti place

Multumesc mult, Sorine!

Asta nu inseamna ca Transalpul m-a dezamagit

Dimpotriva, Transalpul ramane in inima mea, e o motocicleta unica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna tuturor.

 

Am si eu o lista de achizitii poate ma puteti sfatui de unde sa le procur si cu niste preturi rezonabile:

 

- oglinzi transalp (dintralea originale sau asemanatoare)

- aparatori vant pt maini ca alea albe dp transalp. Nu vreau acerbis.

- semnale spate

 

Mi am gasit moto dar are chestiile astea schimbate si vreau sa o readuc la infatisarea originala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna tuturor.

 

Am si eu o lista de achizitii poate ma puteti sfatui de unde sa le procur si cu niste preturi rezonabile:

- semnale spate

Am eu second cu 80 lei + 10 lei posta! Sunt in stare buna , si eu le-am cumparat de vre-un an sa le am de rezerva. Dar daca nu am avut nevoie de ele pana acuma sper sa ma descurc si de acuma in colo fara ele :P

 

post-26086-1285660913_thumb.jpg post-26086-1285660924_thumb.jpg

 

post-26086-1285660941_thumb.jpg post-26086-1285660947_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu second cu 80 lei + 10 lei posta! Sunt in stare buna , si eu le-am cumparat de vre-un an sa le am de rezerva. Dar daca nu am avut nevoie de ele pana acuma sper sa ma descurc si de acuma in colo fara ele :laugh:

 

post-26086-1285660913_thumb.jpg post-26086-1285660924_thumb.jpg

 

post-26086-1285660941_thumb.jpg post-26086-1285660947_thumb.jpg

Second astept sa gasesc mai ieftine!....:P 90 lei sunt peste 20 euro, iar o pereche noi sunt cam 30. Iti multumesc oricum pentru oferta si daca ma razgandesc stiu unde sa te gasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Second astept sa gasesc mai ieftine!....:laugh: 90 lei sunt peste 20 euro, iar o pereche noi sunt cam 30. Iti multumesc oricum pentru oferta si daca ma razgandesc stiu unde sa te gasesc.

Ok. Nu is chiar ieftine dar asta le este pretul. Mie imi stau in 120 lei. Dar avand in vedere ca le-am luat de mult si inca nu am facut nimic cu ele, am zis ca le pot da si mai ieftin. Oricum nu mi neaparat sa le dau , cu ocazia asta te ajutam si pe tine.

 

Mai ieftin de atata nu pot si nu vreau sa le dau , ca is in stare buna... pot fi bune oricand, oricui!

 

Numa bine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vi se pare un pret corect 350E pt 2 side case-uri Givi de 44L cu tot cu suporti de prindere si un TopCase Givi 40L? Nu compar cu preturile de catalog Louis ci daca vi se pare un pret ok de achizitie pt un set complet de genul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.

 

Lutzifer - eu am vandut 2 semnale originale cu vreo 50lei.. ceri prea mult pe ele, daca tu le-ai cumparat cu mai mult nu inseamna ca si fac atata.

 

exemplu: http://www.tipmoto.com/dily-moto/svetla/bl...ansalp-600.html

 

150kc= 6 eur

 

 

Edit:

Scuze Lutzi, am mai cautat si altele si preturile variaza de la 6 eur la 20 eur. Pretul tau e corect.

 

http://www.tipmoto.com/dily-modely/honda/2...ransalp/svetla/

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.

 

Lutzifer - eu am vandut 2 semnale originale cu vreo 50lei.. ceri prea mult pe ele, daca tu le-ai cumparat cu mai mult nu inseamna ca si fac atata.

 

exemplu: http://www.tipmoto.com/dily-moto/svetla/bl...ansalp-600.html

 

150kc= 6 eur

 

 

Edit:

Scuze Lutzi, am mai cautat si altele si preturile variaza de la 6 eur la 20 eur. Pretul tau e corect.

 

http://www.tipmoto.com/dily-modely/honda/2...ransalp/svetla/

Te iert :laugh:

Asta cu pretul ii discutabila , este cine nu vrea mai nimik pe ele si este cine le i-a mai scump...

 

Mie nu mi neaparat sa le dau (nici nu le-am scos la vanzare , le-am pus doar ca isi cauta omu semnalizari) , nu le-am luat pentru afacere ( cum am zis mie imi stau in 120 lei , daca le dau cu 80 lei nu vad unde-i afacerea)... le-am luat de rezerva in caz de ceva.

 

Am vazut ca omu isi cauta semnalizari si i le-am propus zic eu la pretul de piata. El a spus ca i se pare mult , am inteles. Nu-i nici o problema... :D Nu am obligat pe nimeni sa le cumpere , si chiar daca le-as da ... daca o sa am nevoie in viitor de altele stai linistit ca tot la banii aia gasesti! Ca mai prinzi cate o ocazie ii partea a 2-a ... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.

 

Lutzifer - eu am vandut 2 semnale originale cu vreo 50lei.. ceri prea mult pe ele, daca tu le-ai cumparat cu mai mult nu inseamna ca si fac atata.

 

exemplu: http://www.tipmoto.com/dily-moto/svetla/bl...ansalp-600.html

 

150kc= 6 eur

 

 

Edit:

Scuze Lutzi, am mai cautat si altele si preturile variaza de la 6 eur la 20 eur. Pretul tau e corect.

 

http://www.tipmoto.com/dily-modely/honda/2...ransalp/svetla/

 

Semnale ca semnale dar o toba nu vrea nimeni? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vi se pare un pret corect 350E pt 2 side case-uri Givi de 44L cu tot cu suporti de prindere si un TopCase Givi 40L? Nu compar cu preturile de catalog Louis ci daca vi se pare un pret ok de achizitie pt un set complet de genul asta.

 

eu am dat pe suporti 80 de iepuroi (sh) iar gentile le-am luat de la louis, la reducere (motodetail) cu 70 iepuroi fiecare... deci pretul e ok (cred)

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...