Sari la conținut

Ce Imi Recomandati Virago 535 Sau Shadow 600


ir7arte
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

imi dau cu presupusul ca singurul avantaj pe care l-ar avea viraga in fata shadow-ului este faptul ca are transmisie pe cardan! in rest nu stiu cu ce ar mai putea excela fata de shadow!

 

despre shadow iti pot spune ca arata mult mai bine ca viraga (parerea mea),are 40 de cai shi vreo 200 shi putin de kile,trage foarte bine (parerea mea) ,consumul (banuiesc ca se aplica shi la viraga) la a mea de 3,5-4,5 l/100km,iar de fiabilitate nu mai vorbesc daca sunt toate shimbate la timp!

 

respecte shi succes in a te decide

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la chopperisti,daca esti nou,mai intai se da buna ziua,te prezinti si se completeaza profil-ul.

 

B.

Buna ziua la toata lumea, n-am stiut ca aici toata lumea se cunoste asa de bine,

sunt Radu Ignat din Sibiu

la profil am completat din cate imi amintesc cate ceva nu stiu daca am omis ceva pe acolo, motor acuma vreau sa-mi iau...ce sa mai zic,

daca va intereseaza altceva despre mine intrebati-ma, ca va spun cu cea mai mare placere ca n-am nimic de ascuns.

Am vrut sa-mi cumpar o virago astazi chiar de langa Sibiu la mag de la intrare in Cristian ( ca vad ca esti din Sibiu si poate il sti) si tocmai la cumparat altcineva inaintea mea. :P asa ca daca tot nu am avut noroc macar sa stiu ce sa-mi iau asta daca aflu si o vreo parere de la cei experimentati care au mai condus asa ceva..

Editat de ir7arte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu iti recomand Shadow. Eu am oscilat intre virago, en 500 si shadow, am ales shadow-ul si nu-mi pare rau. E o motocicleta care nu te lasa sa regreti ca o ai. :P

Editat de JohnDoe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Radu,treceti locatia la profil.

vezi ca este si sectiune pt sibieni,la comunitati regionale.

 

e vorba de virago second?la Phoenix motor?hmmm

oricum,eu zic shadow.....

tocmai si-a luat un preten sibian,una neagra,cu 2300eur...+inmatricularea.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare LUMEE

 

Si eu m-am oscilat intre virago si shadow. Am stat in ganduri mult si multe. Am primit un sfat: DU-TE SI INCEARCA AMANDOUA. Dupa asta raspunsul dai TU singur. Pt mine a fost suficient 3 zile sa decid SHADOWWWWWWWW. (Mai mare, mai comod si e HONDA)

Si cred ca nu am ales gresit :P :(

fricz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Si eu am pendulat intre Virago si Shadow. Le-am calarit pe amandoua. Incomparabil Shadow Vs Virago.

Un lucru e clar: e infinit mai buna tinuta de drum la Shadow. In ceea ce priveste fiabilitatea am auzit numai lucruri de bine (asta ca nu am avut inca timp sa o plimb extrem de mult). Shadow este motor sa pleci 1000 de km fara sa te intrebi daca sau ce o sa-ti pice la ea (bine-nteles cum bine zicea "chetzemiah", cu toate schimbate la timpul lor).

Deci, parerea mea ia-ti Shadow (sau daca ai ocazia incearca-le pe amandoua ca sa-mi dai dreptate).

 

Succes in achizitie si nu te grabi.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca s-a hotarat cu majoritate ca shadow e castigator. :P

 

M-am decis clar ca imi iau Honda shadow 600, sper sa gasesc una cat mai repede.

Multumesc tuturor pt sfaturi.

 

PS: Inseamna ca a fost un semn bun ca a luat altcineva virago-ul inaintea mea si asa m-am mai linistit ca eram f suparat, ca acum aveam motor, asa trebuie sa mai astept putin pana ce-mi gasesc altul :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca s-a hotarat cu majoritate ca shadow e castigator. :P

 

M-am decis clar ca imi iau Honda shadow 600, sper sa gasesc una cat mai repede.

Multumesc tuturor pt sfaturi.

 

PS: Inseamna ca a fost un semn bun ca a luat altcineva virago-ul inaintea mea si asa m-am mai linistit ca eram f suparat, ca acum aveam motor, asa trebuie sa mai astept putin pana ce-mi gasesc altul :finger:

 

:P :( :rose:

 

te asteptam pe shadow zone daca vrei detalii!

 

bafta la achizitionare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

da pe strada nu te-am vazut....nici pe la Tequila n-ai aparut.

 

de acum poti intra mai des la "honda shadow zone",sa te sfatuiesti cu baietii..

B.

de cand am luat-o numai cu ea ma plimb, dar n-a fost sa ne intalnim. Am fost si ieri la Romaniacs Hard Enduro. Sa vad sa-mi fac timp si sa vin pana in Tequila.

 

cat ai dat pe ea?

 

2800, are faruri suplimentare, spatar, genti de piele (coburi), cauciucuri noi, mi-a dat si husa pt ea, un spray de lant ...

avea 17500 km la bord, a fost a unui italian de 60 ani care el a cumparat-o noua in 94 si acum ia daramat primaria garajul din spatele blocului si a zis ca decat sa o tina in strada mai bine o vinde, el sta in piata Alba Iulia din Bucuresti unde are si Agentie Imobiliara. e inmatriculata...

Am avut mai multe variante, una la 2600 cu 38000 km neinmatriculata si fara accesorii, alta la 2700 la fel vreo 36000 km neinmatriculata avea parca doar coburi, mai era una la 3000 neinmatriculata si fara accesorii...

 

Asta mi sa parut cea mai ok, si m-am dus la Buc dupa ea cu autobuzul am cumparat-o, am facut actele, m-am suit pe ea si am venit pe ea pana la Sibiu. :welcome: 140 km/ora pe autostrada (ce ma batut vantu :D , ca inca nu mi-am luat costum pt ea)

Editat de ir7arte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Felicitari pentru motocicleta.......arata foarte bine.....sper sa ai bafta de ea.....Eu a-si fii ales Virago 535....fix aia si am(eram indecis Shadow sau Virago dar mai au cativa pe aici pe langa mine si nu imi placea cum suna lantul cand mergea.....dar la privire cum arata imi place mai mult ca Virago).....oricum poate ne intalnim sa discutam una.....Bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal nu-mi place Shadow, d-aia am luat o viraga 535. Sunt foarte multumit de cum merge si ce feeling ai pe ea. Ce-i drept are cam de toate coburi, sissybar, comenzi avansate. cat de curand o sa-i pun parbriz si faruri aditionale. Fara accesorii sunt putine care arata chiar f bine. Urmatoarul meu motor va fi insa un Dragstar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti uitati-o pe a mea dati-va cu parerea!!! :friends: No si sa nu fim rautaciosi pentru ca toti suntem motociclisti si fiecare isi iubeste calutul lui......oricum eu zic ca fiecare are o parte buna si una rea.....!!!Noi sa avem drum bun si asfalt uscat!!!Sunteti de acord?

post-25613-1191739201_thumb.jpg

post-25613-1191739294_thumb.jpg

post-25613-1191739326_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...