Sari la conținut

Daca Distanta E Prea Mica, Se Poate Intampla Asa!


zenna
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bai stresatilor si detectivilor de poze...mai si credeti ce vedeti nu sariti numa cu gura!...

Sange!?...nu-i destul!?...serios!? ...ia uite ultima poza unde a oprit camionul...eh!?...vezi sange!?...pe jos!

Repede sariti cu gura...Fake, trucat!... e usor sa zici...mai greu de crezut da unele chiar sunt adevarate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai - nu rideti, ca anul trecut era sa mi-o fur identic si la fel. Era situatia ideala de accident: iesit la cumparaturi "pe linga casa", intrat pe autostrada ca sa ma dau jos la prima, iritat de "fraierul" care mergea incet pe banda 1, ma uit in spate=ok, accelerat sa depasesc fara sa ma uit in fata, incintat ca tocmai intrase mobra in powerband, cind descopar brusc ca ala incetinea fiidca toata lumea frina, inclusiv TIRul de pe banda 2 din fata mea. Aveam deja 40kmh mai mult ca ei, noroc cu frine bune, derapat scurt roata din fata pe rahatul din mijlocul benzii, slabit frina si ocolit TIR-ul prin fata celui pe care-l depaseam - iesit de pe autostrada, oprit repede, fumat 2 tigari pe foc automat, jurat ca m-am vindecat de idiotenii, continuat cumparaturi.

 

De atunci nu depasesc 20kmh mai mult decit traficul din jurul meu, ma ales cind depasesc...acuma sint convins ca viteza de aur este viteza traficului + 10-20kmh.

Editat de Razie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

detectivilor de poze, daca nu aveti treaba cu fotografia de ce comentati aiurea? pozele sunt reale, ca nu vreti unii dintre voi sa acceptati ca par f socante e alta mancare de peste.

PRIMELE 6 POZE sunt facute cu timp de expunere. Cine a facut pozele chiar s-a priceput. ULTIMELE 3 sunt cu flashul. Daca folosea flashul, cel putin la prima si a treia poza nu s-ar fi fazut nimic de la distanta de 10m. Flashul il folosesti cand ai subiectul aproape. Repet daca il folosea nu s-ar fi vazut nici camionul nici masina de politie. Timpul de expunere a fost undeva intre 0,5 si 1 secunda. Motiv pentru care apare si girofarul politiei aprins si albastru si rosu.

Se vede dara de sange si in poza a doua. Bara tirului e stramba si unde a fat cu capul se vede tabla rupta chiar si sange acolo. Sunt reale pozele nu false.

Cum vedeti ceva mai socant cum sunt trucate. Nu puteti accepta de ce? Au fost altele si mai urate.

 

1. Patrati distanta!

2. Mergeti cu viteza redusa printre masinile aflate oprite la semafor!

3. Incetiniti in dreptul intersectilor!

4. Pastrati distanta in trafic si ziua nu depasiti 60km/h cand e trafic (mai ales daca e aglomerat)!

5. Pe sosea ingusta si aglomerata evita slalomul! Oricum la primul semafor te poti strecura pana in fata cand toti stau pe loc (repet cu viteza mica printre masini - usi deschise, pietoni printre masini, caini, etc)

6. Nu merita riscul de a depasi 3-5 masini pe o strada aglomerata, cand ii poti depasi pe toti la semafor in siguranta!

7. Cand stai in spatele masini (stanga spate) cauta privirea conservarului in oglinda retrovizoare exterioara stanga! Daca il vezi ca vb la tel sau nu-i vezi fatza deloc, creste concentrarea pentru ca omul poate fi imprevizibil! Clar nu te vede si atunci oricand poate face stanga peste tine, sa ocoleasca o groapa, etc!

 

cine vrea sa continuie lista de mai sus e bine-venit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

detectivilor de poze, daca nu aveti treaba cu fotografia de ce comentati aiurea? pozele sunt reale, ca nu vreti unii dintre voi sa acceptati ca par f socante e alta mancare de peste.

PRIMELE 6 POZE sunt facute cu timp de expunere. Cine a facut pozele chiar s-a priceput. ULTIMELE 3 sunt cu flashul. Daca folosea flashul, cel putin la prima si a treia poza nu s-ar fi fazut nimic de la distanta de 10m. Flashul il folosesti cand ai subiectul aproape. Repet daca il folosea nu s-ar fi vazut nici camionul nici masina de politie. Timpul de expunere a fost undeva intre 0,5 si 1 secunda. Motiv pentru care apare si girofarul politiei aprins si albastru si rosu.

Se vede dara de sange si in poza a doua. Bara tirului e stramba si unde a fat cu capul se vede tabla rupta chiar si sange acolo. Sunt reale pozele nu false.

Cum vedeti ceva mai socant cum sunt trucate. Nu puteti accepta de ce? Au fost altele si mai urate.

 

1. Patrati distanta!

2. Mergeti cu viteza redusa printre masinile aflate oprite la semafor!

3. Incetiniti in dreptul intersectilor!

4. Pastrati distanta in trafic si ziua nu depasiti 60km/h cand e trafic (mai ales daca e aglomerat)!

5. Pe sosea ingusta si aglomerata evita slalomul! Oricum la primul semafor te poti strecura pana in fata cand toti stau pe loc (repet cu viteza mica printre masini - usi deschise, pietoni printre masini, caini, etc)

6. Nu merita riscul de a depasi 3-5 masini pe o strada aglomerata, cand ii poti depasi pe toti la semafor in siguranta!

7. Cand stai in spatele masini (stanga spate) cauta privirea conservarului in oglinda retrovizoare exterioara stanga! Daca il vezi ca vb la tel sau nu-i vezi fatza deloc, creste concentrarea pentru ca omul poate fi imprevizibil! Clar nu te vede si atunci oricand poate face stanga peste tine, sa ocoleasca o groapa, etc!

 

cine vrea sa continuie lista de mai sus e bine-venit

 

 

8. Tine post miercurea si vinerea

9. Treci pe la biserica si roaga'te inainte sa iesi cu motoreta pe strazi

10. Daca e marti stai acasa

11. Daca e 13 a lunii stai acasa

12. Daca iti trece vreo pisica calea intoarce'te de urgenta acasa, baga motoreta in garaj si fa'ti 3 cruci apoi scuipa'n san

13. Daca'i vezi ochii soferului in oglinda retrovizoare exterioara stinga si sunt verzi, nu te baza ca nu va face stinga peste tine: "Ochii verzi niciodata sa nu'i crezi"

14. Credeti in dumnezeu, isus e prietenul nostru, sa ne rugam sa nu patim dracu' ceva cand iesim pe strazi, sa nu ucmva sa ne izbeasca spatele unui tir din fata ca ne taraste 100 km si nici nu'si da seama, iesi la plimbare pe Magheru si apoi te trezesti cu casca'n tir la Sinaia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre poze, inafara de faptul ca sunt socante rau, ca de altfel orice poza in care apar victime, pot spune ca par reale! Nu as baga mana in foc, dar...

 

Cat despre camioane... well, clar soferul nu simte nimic! Eu am avariat o dacia care pur si simplu a intrat in mine, lateral, si nu am simtit nimic. Doar am auzit un zgomot suspect si atat! Era in unghiul mort! Am oprit mai mult de curiozitate magaoaia! Si cand m-am dat jos... m-am crucit! Ii taiasem lu' neatentul ala masina, de la aripa din spate pana la stalpul dintre usi! Si nu am simtit nimic! Eram cu un camion de 16t. Baiatul ala nici acum nu stiu (desi au trecut aproape 5 ani) ce a vrut sa faca... La politie a zis ceva de genul ca a crezut ca are timp sa faca stanga prin fata mea... iar mie mi-a reprosat ca am facut-o intentionat! Imi venea sa ii dau un pumn in cap!

 

Sa iei un motociclist, sau sa iti intre unul in spate... poti merge asa 4ever!!! In cabina nu se simte!

 

Nu pot zice altceva decat ATENTIE!

 

Indiferent daca sunt sau nu reale, pozele alea trebuie sa traga un mare semnal de alarma pentru noi toti, fie ca suntem calare pe motoare de viteza sau nu!

 

Oricum, la camioane trebuie atentie sporita, indiferent ca esti pe 2 sau pe 4 roti!!! Cand esti sus acolo te cam doare in brisca de... musculitele din jurul tau!

 

Cine stie cu ce se mananca treaba asta imi poate da dreptate...

 

Bafta si fara incidente...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre poze, inafara de faptul ca sunt socante rau, ca de altfel orice poza in care apar victime, pot spune ca par reale! Nu as baga mana in foc, dar...

 

Cat despre camioane... well, clar soferul nu simte nimic! Eu am avariat o dacia care pur si simplu a intrat in mine, lateral, si nu am simtit nimic. Doar am auzit un zgomot suspect si atat! Era in unghiul mort! Am oprit mai mult de curiozitate magaoaia! Si cand m-am dat jos... m-am crucit! Ii taiasem lu' neatentul ala masina, de la aripa din spate pana la stalpul dintre usi! Si nu am simtit nimic! Eram cu un camion de 16t. Baiatul ala nici acum nu stiu (desi au trecut aproape 5 ani) ce a vrut sa faca... La politie a zis ceva de genul ca a crezut ca are timp sa faca stanga prin fata mea... iar mie mi-a reprosat ca am facut-o intentionat! Imi venea sa ii dau un pumn in cap!

 

Sa iei un motociclist, sau sa iti intre unul in spate... poti merge asa 4ever!!! In cabina nu se simte!

 

Nu pot zice altceva decat ATENTIE!

 

Indiferent daca sunt sau nu reale, pozele alea trebuie sa traga un mare semnal de alarma pentru noi toti, fie ca suntem calare pe motoare de viteza sau nu!

 

Oricum, la camioane trebuie atentie sporita, indiferent ca esti pe 2 sau pe 4 roti!!! Cand esti sus acolo te cam doare in brisca de... musculitele din jurul tau!

 

Cine stie cu ce se mananca treaba asta imi poate da dreptate...

 

Bafta si fara incidente...

 

:P Asa-i!

Iar pozele clar ca sunt pi bunii!!

Oricum sunt o lectie buna ptr multi dintre noi! Cine are ochi vede, cine are creier ia aminte!

Un sezon placut va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8. Tine post miercurea si vinerea

9. Treci pe la biserica si roaga'te inainte sa iesi cu motoreta pe strazi

10. Daca e marti stai acasa

11. Daca e 13 a lunii stai acasa

12. Daca iti trece vreo pisica calea intoarce'te de urgenta acasa, baga motoreta in garaj si fa'ti 3 cruci apoi scuipa'n san

13. Daca'i vezi ochii soferului in oglinda retrovizoare exterioara stinga si sunt verzi, nu te baza ca nu va face stinga peste tine: "Ochii verzi niciodata sa nu'i crezi"

14. Credeti in dumnezeu, isus e prietenul nostru, sa ne rugam sa nu patim dracu' ceva cand iesim pe strazi, sa nu ucmva sa ne izbeasca spatele unui tir din fata ca ne taraste 100 km si nici nu'si da seama, iesi la plimbare pe Magheru si apoi te trezesti cu casca'n tir la Sinaia

:P :( :P Asta e geniala!!

 

Apropos.... topicul asta nu cred ca a fost deschis pentru a analiza pozele daca sunt sau nu trucate!! Era vorba strict de mesaj.. Cum spunea si @DDU: Cine are ochi vede, cine are creier ia aminte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozele sunt cat se poate de reale ... raportul ala PDF se refera la alt accident...

 

priviti poza de aproape cu capul lu ala infipt in remorca e cat se poate de reala... ala e cat se poate de mort si a murit sufocat probabil... fiind inconstient nu a reusit sa-si scoata capul din casca...

ati vazut prea multe filme cu sange si explozii si bubuituri si viata reala vi se pare prea fada.....

a facut poc si-atat, ce naiba sa simta ala la 200kg infipte in 20t?? si cat sange putea sa curga din 2 picioare atarnate??? nu e suficient sange in zona unde s-a rupt tabla?

ati vazut prea nulte filme, lumea reala e mai simpla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cititi raportul - soferul a simtit impactul si a vazut motoreta depasindu-l dupa impact si a oprit imediat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cititi raportul - soferul a simtit impactul si a vazut motoreta depasindu-l dupa impact si a oprit imediat...

Asa este.

Ala nu mergea in coloana sau la aspiratie. Mergea doar cu viteza mare printre autovehicule. Sunt citati 3 martori care estimeaza viteza motoristului intre 150 si 200 km/h. Unul zice ca victima a franat cu putin inainte de impact.

Nu zburati printre camioane mai repede decat poate ingerasul vostru pufos sa inoate!

 

Cizmele i le-o fi 'recuperat' un binevoitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E manechin ala infipt in tir.

Se pare ca a fost si la ei o campanie anti-accidente

Si ca sa`i sperie a laes metoda asta

parerea mea

Esti genial, vericule. Campania terorii. Cadavre de cauciuc infipte in TIR-uri.

E clar ca de pe scuter ai o perspectva mai cuprinzatoare asupra realitatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :( :P Asta e geniala!!

 

Apropos.... topicul asta nu cred ca a fost deschis pentru a analiza pozele daca sunt sau nu trucate!! Era vorba strict de mesaj.. Cum spunea si @DDU: Cine are ochi vede, cine are creier ia aminte!

 

 

:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozele sunt reale?daca da,atunci cum a ajuns acolo? :(

groaznic, chiar infiorator :P

Posibil sa fie reale. Desi se pare ca s-a infipt acolo din cauza vitezei mari cu care se dadea cu motorul, nu e exclus sa fie o executie masonica (te-am ingrozit si mai tare, nu-i asa? ... :P ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Par plauzibile. Nu m-am uitat in mod deosebit dupa sange, sunt convins ca impactul asupra coloanei poate fi suficient. Partea "buna" daca o patesti asa e ca arati decent in sicriu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ICON

 

da` gumarii unde-i sunt?dai cu capu` iti cad sosonii??? trucata parerea mea ...oricum ideea si mesajul transmise sunt foarte bune :lol:

deci mai "finilor cunoscatori" la un impact puternic iti poate sari si cizma din picior nu numai o pereche de adidasi asa ca nu va mai dati aiurea cu parerea ca nu avea cum sau e trucata ca nu are chilotii pe el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vad vreun motiv sa cheltuie bani si sa piarda timpul cu trucaje de genul asta.... o campanie sigur nu se face asa, deci sa fie ceva "anti accidente" nu cred, sunt metode multe si marunte pentru a ajunge unde trebuie, nu neaparat asa... o campanie se face la tv unde cam totul e cenzurat, deci sa fie eventual "gluma" unora care nu au ce face ... ma indoiesc...

 

sustin ca sunt reale, dar cum sa mai zis de cateva ori mai sus.... nu asta e important!

nu va mai abateti de la subject, cu toate ca si eu am facut`o :lol:

 

 

take care! .... si nu va mai certati mai, ce draq? scuter, vitezana, choper... 2 roti sa iaba, acelasi sange il avem cu toti.. !!! :lol: :lol: :lol:

 

Salutare !

Editat de anndreii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar daca ati citi raportul ala naibii... Cam la fiecare 5 post-uri mai apare cate un "oare sunt reale ?" - CITITI RAPORTUL. A crosetat si a facut buf. Soferul a vazut un motor trantit ce l-a depasit. A tras dreapta sa vada ce si cum. Martorii spun toti ca moto avea viteza si nu a virat suficient cand facea slalom...s-a infipt in TIR.

 

catastyle: cum sa fie de cauciuc ala ma ? tu iti dai seama ce cheltuiala imensa ar fi sa faca un motor cu telecomanda, sa lege o moima de guma pe el si sa si nimereasca tirul... Si sa repete chestia asta pana se fi infige manechinu cum trebuie... Ei maaamaa :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...