Sari la conținut

Hop Hop Am Comis-o Din Nou


bavareze
 Share

Postări Recomandate

culmea, in general le comit tocmai cand merg incet si potolit.

 

ieri rulam prin centru printre masini cu nu mai mult de 30 la ora. deodata, dintr-o ambasada iese o araboaica din aia invelita in kimonou sau ce au ei de i se vedeau doar ochii. traverseaza cele 2 benzi cu masini blocate in trafic si cand sa o traverseze si pe a treia o iau eu pe ghidon, fara ca sa fi avut timp macar sa ating frana, o duc vreo 5 metrii asa si apoi ne prabusim pe partea stanga. am inceput sa ii bag si sa ii scot si imi venea sa sar cu picioarele pe ea cand o vedeam intinsa pe asfalt. ii sarisera toate musamalele de pe cap si nu zicea nimic decat 'sorry, i hope the bike is not broken, i didn't see you'.

 

pagube: motoreta are 2 zgarieturi si un semnal spart

eu: ma doare un calcai (nu inteleg cum drq m-am lovit tocmai la calcai)

araboaica: hainele rupte.

 

:P

Editat de bavareze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca mergeai incet si nu a fost mai rau... atentie mare cand treci pe langa coloana de masini oprita la semafor ca se gasesc multi ratoni sa traverseze printre ele si nu se gandesc ca mai poate sa treaca cineva(ceva) pe acolo!!!

asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

 

 

 

Acum o sa zica lumea ca sunt motociclisti satanisti care rup hainele de pe femei in plina strada.

 

 

Bine ca nu ai avut viteza, sa se complice treaba :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut bafta ca mergeai incet.Am trecut si eu prin ceva asemanator dar fara urmari.Mergeam spre masinile oprite la semafor intre banda 1 si trotoar cand un destept dintr-o masina ,de pe locul mortului se gandeste sa deschidea usa fix cand eu eram in dreptul portierei spate a masinii lui.Noroc ca ,avand viteza f mica(mergeam relanti).si am avit timp de franare dar la 10 cm de usa lui.Ne-am injurat reciproc dar totul s-a terminat cu bine.Asa ca atentie mare cu pietonii sau aurolacii dintre masini sau cu (cuvant jignitor) care deschid usa fara sa se uite in oglinda.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intreb si eu ca nu sunt sigur...

e legal sa te bagi cu motorul printre masini la semafor?

ca si eu in 99% din cazuri ma bag dar pana acum nu am patit nimic... asa ca in caz ca o sa se intample minunea sa stiu cum sa fac... scandal sau ciocu' mic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

culmea, in general le comit tocmai cand merg incet si potolit.

 

ieri rulam prin centru printre masini cu nu mai mult de 30 la ora. deodata, dintr-o ambasada iese o araboaica din aia invelita in kimonou sau ce au ei de i se vedeau doar ochii. traverseaza cele 2 benzi cu masini blocate in trafic si cand sa o traverseze si pe a treia o iau eu pe ghidon, fara ca sa fi avut timp macar sa ating frana, o duc vreo 5 metrii asa si apoi ne prabusim pe partea stanga. am inceput sa ii bag si sa ii scot si imi venea sa sar cu picioarele pe ea cand o vedeam intinsa pe asfalt. ii sarisera toate musamalele de pe cap si nu zicea nimic decat 'sorry, i hope the bike is not broken, i didn't see you'.

 

pagube: motoreta are 2 zgarieturi si un semnal spart

eu: ma doare un calcai (nu inteleg cum drq m-am lovit tocmai la calcai)

araboaica: hainele rupte.

 

:(

 

ai fi avand calcaiul lui Ahile :P .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza accidentului sau...? :P

 

Hmm, cum arata araboaica fara hidjab (valul musulman)? Trebuia sa te faci i tu ca te doare cva.. sa aiba grija de tine.

Pe de alta parte.. e periculos sa te bagi in seama cu astea, ca au famile mare.. dar si mersul cu motocicleta e la fel de periculos. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intreb si eu ca nu sunt sigur...

e legal sa te bagi cu motorul printre masini la semafor?

ca si eu in 99% din cazuri ma bag dar pana acum nu am patit nimic... asa ca in caz ca o sa se intample minunea sa stiu cum sa fac... scandal sau ciocu' mic

 

 

Exista un articol in COD care te va lamuri. Depasirea coloanelor aflate la semafor este interzisa! (nu am redat aici intregul continut). Citeste si ce inseamna "depasire". Pana atunci, de la caz la caz, "ciocu' mic"! (scuza-mi expresia, am vrut doar sa raman la subiect). :P

 

Fratele cu araboaica: grija mare la "consateni" ca astia nu te lasa nici sa te uiti la ale lor fete. ...

 

:( tu iti permiti sa o iei calare !!

Bafta!

bine ca n-a fost mai rau! :P

Editat de CBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, cum arata araboaica fara hidjab (valul musulman)? Trebuia sa te faci i tu ca te doare cva.. sa aiba grija de tine.

Pe de alta parte.. e periculos sa te bagi in seama cu astea, ca au famile mare.. dar si mersul cu motocicleta e la fel de periculos. :P

 

 

araboaica arata foarte misto, era tanara si draguta, cred ca asta m-a mai induplecat un pic, daca era o una grasa si urata cred ca faceam mai urat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu ai patit nimic grav, si bine ca nici araboaica nu si-a spart capu sa sa isi rupa ceva.

 

Referitor la depasirea coloanelor de masini la semafor, pana la urma:

- legea spune ca nu ai voie sa depasesti coloana de masini aflate la semafor (se ia permisu pe loc)

- tot legal - atunci cand o motocicleta trece pe langa o masina - DAR FARA SA DEPASEASCA AXUL DRUMULUI, MARCAJUL dupa caz - NU E CONSIDERATA DEPASIRE.

 

Pana la urma cum o fi corect legal? sau de fapt suntem la mana politistului dupa cum interpreteaza el de la caz la caz?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu mi-am explicat foarte clar. cred ca din cauza ca eram in niste expadrile si a cazut motocicleta pe picior sau ceva de genu... cert e ca nu s-a mai pus problema de fotbal weekendul asta desi platisem terenul :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce am impresia ca daca era un roman care traversa asa in 99% din cazuri nu-si cerea scuze ... :( , poate chiar iti umplea frigiderul cu cate ceva ...

Chiar mi-a venit sa rad cand am citit partea cu "sorry,I hope the bike is not broken" ...Treceam si eu asa printre masini ,incet de tot ..il vad pe unu cum vrea sa traverseze si prin fata mea si ii dau un claxon scurt , la care el "ce pu... mea cauti p-aici , nu stii sa stai la coada?" Ma gandeam sa-i explic frumos ca nu pe acolo se traverseaza dar totusi poate nu intelegea decat limbajul " marsh in pu...mea pe trecerea de pietoni"

 

Bafta si ai grija cu calcaiu` ala ca e vreme de fotbal :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

culmea, in general le comit tocmai cand merg incet si potolit.

 

ieri rulam prin centru printre masini cu nu mai mult de 30 la ora. deodata, dintr-o ambasada iese o araboaica din aia invelita in kimonou sau ce au ei de i se vedeau doar ochii. traverseaza cele 2 benzi cu masini blocate in trafic si cand sa o traverseze si pe a treia o iau eu pe ghidon, fara ca sa fi avut timp macar sa ating frana, o duc vreo 5 metrii asa si apoi ne prabusim pe partea stanga. am inceput sa ii bag si sa ii scot si imi venea sa sar cu picioarele pe ea cand o vedeam intinsa pe asfalt. ii sarisera toate musamalele de pe cap si nu zicea nimic decat 'sorry, i hope the bike is not broken, i didn't see you'.

 

pagube: motoreta are 2 zgarieturi si un semnal spart

eu: ma doare un calcai (nu inteleg cum drq m-am lovit tocmai la calcai)

araboaica: hainele rupte.

 

:scratch:

la pagube ai precizat mai intai ce are motorul si apoi ce te doare si ce o doare pe tanti :))

si...saraca araboaica...o fi fost si ea neam de motociclist...ca tot la motorul tau s-a gandit prima data cu "i hope the byke is not broken" :)) bn ca nu-i nik grav. as vrea ca la rubrica accidente sa citim numai intamplari cel mult la fel de grave ca asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: :) :)

"ce pu... mea cauti p-aici , nu stii sa stai la coada?" Ma gandeam sa-i explic frumos ca nu pe acolo se traverseaza dar totusi poate nu intelegea decat limbajul " marsh in pu...mea pe trecerea de pietoni"

 

Romania rullz !! :)

Ochi pt ochi, dinte pt dinte!

 

... vai! incep sa ma transform...voi fi un sofer desavarsit!

 

Bafta, omule!

Editat de CBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

norocul tau ca nu era si barba-su p-acolo ca sarea ala cu voi amandoi in aer daca te uitai le ea fara perdea :scratch:

 

saraca fata cred si eu ca era panicata si isi cerea scuze... daca era un arab pe motoreta cred ca o omora :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...