Sari la conținut

Accident Mortal


nickradu2005
 Share

Postări Recomandate

In vest nu exista strada pe langa vreo scoala care sa nu aiba speed bumps. Vrei sa mergi cu 100, mergi cu 100. Dar dupa doua bumpuri ajungi cu masina in service sau cu motorul prin copaci.

 

Cat despre copii aia morti ce sa mai zicem. Lasa ca avem pensionari destui. Nu ne trebuie tineret. O sa ne ducem dracu' pe rapa.

 

Eu am ales sa las ideea de motociclism deoparte. Pentru asta a trebuit sa ma harjai si eu un pic de asfalt si sa bage un prieten motociclist groaza in mine plimbandu-ma la modul inconstient cu un R1 (ceva similar cu accidentul asta doar ca noua nu ne-a iesit nimeni in fata).

 

Eu nu o sa o dau cu RIP si dumnezei pentru ca e clar ca nu exista asa ceva. Baietii aia si-au intrerupt activitatea cerebrala si acum moleculele lor se reorganizeaza. Pentru ei totul s-a terminat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 416
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Indiferent a cui a fost vina, R.I.P. , e socant ce s-a intamplat, daca am ajuns sa ne omoram intre noi..., ieri m-am dat si eu pe acolo si strada aia numai de viteza nu e, la 50 la ora era sport extrem cu hartoape, stradutze, copii, etc...

Pozele cred ca ar trebui lasate, ma socheaza de fiecare data, nu cred ca m-as uita la ele, dar de fiecare data cand vreau sa las echipamentul acasa parca vad flash-uri cu poze asemnea sio port echipament complet si la 40 de grade in trafic bara la bara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu ca de pe strazile laturalnice se aplica prioritatea celui care e pe drumul principal...sunt cateva semne de circulatie dar...se pare ca nu destule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ProTv spun ca acul era blocat la 140.....nu am auzit sa spuna la TV de evitarea unui pieton... cel CU Kawa..

 

La 100 Km/H credeti ca conteaza daca sunt semne sau nu... nu se poate evita mare lucru in Oras

Editat de Macho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Scurt...........un prieten visa la un VFR...el incepator si putin inconstient...dupa ce a vazut niste poze banale cu rani sa razgandit si vrea ceva mic de 400-500la 45Cp

 

Dap...eu "eram" prietenul...Sustin si eu postarea pozelor(eventual o sectiune separata)..Cu sfaturi(ati vazut!!) nu prea merge....hai sa incercam cu poze!!Baga frica-n oasele nebunilor...

 

PT. cei ce s-au dus, Dumnezeu sa le ierte greselile, iar cei ce au ramas indurerati, inconstienta!!R.I.P. :scratch: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozele din nou sper ca de data asta adminu sa nu le mai scoata daca se intampla asa totusi dati un buzz la nickradu2005 nu dati add

 

pacat !!! :scratch: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de ei, Dumnezeu sa-i odihneasca.

 

Domnule administrator, daca cumva o sa am ghinionul sa ma aflu in preajma unei astfel de scene ce o sa faci? O sa stai la spatele meu sa imi pui mana la ochi sa nu vad carnagiul? Sau daca un oarecare alt pustan are chef sa faca impresie ce o sa faci? O sa stai in spatele lui sa ii iei mana din gaz? Mai bine lasa pozele, au mai mult efect.

 

@Muscke: scrie si tu dracului in limba romana daca tot postezi pe un site romanesc.

 

Cel care a initiat topicul sa le mai puna odata, si cu asta basta. Nu e mare filozofie! Dobrescu cred ca o sa le lase acum.

 

Daca stie cineva contul de hi5 al lui bolo pe care putem sa-i lasam commenturi....sa ma contacteze la id-ul de messenger xkn_florin....va rog din suflet....Odihneasca-se in pace !!!

 

Mai bine du-te cu o lumanare/floare ca asa e omenesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia e strada sa mergi cu 140 km/h...ziua??????...R.I.P scuteristului,n-a avut nici o vina si mai ales nici o sansa...cei doi au platit pt teribilism (ca sa nu zic prostie)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca baiatu a avut intai ghinion, de a prins strada goala incat a ajuns la viteza aia astronomica...dupa aia intervine prostia

P.s:puneti pozele din nou, ca atunci cand cineva vrea sa-i dea blana, sa ii apara instantaneu si involuntar scenele macabre in minte si poate se mai potoleste omu...

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este chiar OK reportajul.

 

S-au prezentat distrugerile cauzate, durerea colegilor. A fost intervievat un politist, care s-a declarat tulburat de gravitatea accidentului, fara nici o tenta acuzatoare.

 

S-au aratat niste motociclisti corect echipati, care "mai bine plang de cald decat de durere", si care nu o sa ajunga sa aiba scris "aici se odihneste un motociclist care avea prioritate".

S-a insistat pe echipament si reducerea vitezei, nu s-a improascat cu noroi la gramada.

 

Nu credeam sa spun asa ceva despre ProTV, dar bravo lor. Daca s-ar da ceva similar pe toate posturile, ar fi un pas in fata pentru constientizarea tinerilor.

 

 

 

 

 

Off topic: @ALEX NINJA: da un ficat, o inima ceva nu cumperi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :scratch: :) :) :)

Din ce am vazut la TV si din schita accidentului facuta pe computer, scuteristul avea prioritate si a murit nevinovat. Cum poti sa-i cumperi unui copil de 19 ani asa motocicleta si sa speri ca o sa il vezi in fiecare seara acasa? Fratilor, lasati-o mai usor ca muriti degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia e strada sa mergi cu 140 km/h...ziua??????...R.I.P scuteristului,n-a avut nici o vina si mai ales nici o sansa...cei doi au platit pt teribilism (ca sa nu zic prostie)...

 

Sunt perfect de acord!Era plin de masini pe ambele parti putea oricand sa iasa un om dintre ele....Dumnezeu sa aibe grija de ei acolo unde sunt :scratch: :) :) !Au murit cei doi nevinovati..e dureros unde poate duce inconstienta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca s-au scos iar pozele! Buna treaba! Daca administratorul acestui forum considera ca protejeaza sau ca ajuta pe cineva se inseala. Cum au fost cei care au murit mai sunt si alti teribilisti. Poate ca ar trebui sa stie ca ii asteapta. Poate ca macar unul dintre ei o sa se gandeasca mai bine pana baga mana in gaz..e suficient.Sau poate nu merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta am scris si eu mai devreme...zona e periculoasa...baietii se mai dau cu masinile pe acolo mai turat...dar...offf...acum o sa sufere o mare parte din cunostiintele lui , prieteni , familie...oricum...scuteristii nu se asigura prea mult...speed bumps sunt in fata liceului...nu prea conteaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

 

urasc din tot sufletul aceste bestii pe roti numite super sport si construite pentru circuit

 

imi este mila de cae care aleg super sport doar pentu a se identifica cu un fier prost si puternic

 

imi exprim regretul ca la scutere nu iti mai trebuie permis si din ce in ce mai multi ies pe strada cu ele pe principiu fac si eu ce face masina din fata ca oricum semanele si regulile nu le cumosc si nici nu imi pasa. Ca sa nu mai vorbim ca 80% din ei nu poarta casti.

 

sa-i ierte Dumnezeu pe cei de azi si care or sa mai fie, dar parca nu e corect sa ne decimam intre noi..

 

pentru ca firul lor s-a rupt din respect pe cei care nu mai sunt sa fim mai prudenti cu totii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offffffffff , copii fara minte , nici nu vreau sa ma gandesc ce s-a intamplat acolo , un adevarat masacru:baldy: . sper din tot sufletul k a mai speriat vreo 2-3 amatori de impresionat fete si de viteza pe und nu merge! DUMNEZEU SA II ODIHNEASCA IN PACE !!! :scratch: :) :) cam cruda pedeapsa

 

 

 

P.S- Cum zicea si Pistolaru , vai si amar de sufletul parintilor !!! NU mi-as dori sa fiu parinte si sa fiu pus in fatza unei astfel de situatii. Mai ganditi-va si la parintii vostrii , va fac toate poftele si voi le distrugeti viatza , mare pacat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP Scuteristului in primul rand! Singura lui vina este ca s-a intalnit cu un prost...

 

Foarte bine ca s-au scos pozele. "Necrofagii " interesati sa le solicite pe PM. Nici eu nu as vrea sa vad (si nici o tara intreaga) o asemenea poza cu copilul meu... Poate la un moment dat o sa intelegeti...

 

Pacat..

 

Buster, necrofag inseamna ceva care mananca morti. Ori Buster, noi nu vrem sa-i mancam, ci doar sa-i vedem tocmai in scopul de a nu face si noi ce fac ei. Iar daca tu nu vrei sa-ti vezi copilul intr-o poza ca astea, educa-l cum trebuie sa nu faca ce a facut tembelul ala care mergea cu 150 pe stradute omorand astfel 2 oameni nevinovati.

 

Asa ca lasati pozele sa ne intre mintile in cap, ca pe toti ne mai apuca sa dam gaz din cand in cand. Lasati pozele, sunt educative. Trebuie sa privim crudul adevar in fata chiar daca lectia este macabra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da pune`ti pozele alea sa le vada toti, ce naiba !

sa se stie la ce se expune fiecare, chit ca e vorba de o masura... prea...

stiu ca ar fi foarte greu pentru prieteni fi familie sa isi vada copii morti postati pe site`uri pe internet, dar

se stie clar ca daca se face nu o face nimeni sa se amuze ci sa vada toti ce se poate intampla, din inconsienta,

teribilism, sau pur si simplu ghinion. sunt 100% ca toti vom merge MULT mai incet dupa...

sau sa lase macar un id de mess cel care are pozele...

sincer, va spun, sunt mai slab de inima, si nu suport sa vad asa ceva.. DAR TREBUIE !

 

R.I.P. inca odata... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...