Sari la conținut

Accident Mortal


nickradu2005
 Share

Postări Recomandate

Inca o data R.I.P.

Condoleante familiilor indurerate.

 

Un pic off topic, dar cu oarecare legatura:

Este ora 2.30 AM si aud motoare trecand pe soseaua Viilor, cu mult peste 100km/h, fac baietii linute pe sosea cu motoare de 1000, turate de le sar pistoanele.

E doar o chestiune de timp, pana sa le dam cate un RIP si lor.

Nu vreau sa fiu rau, dar nu e deloc ok!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Later edit:

E ora 2.55AM

Hai ca a venit o masina de politie si i-a imprastiat, asta pana maine noapte, cand iara baietii o pun de cateva curse pe la 1-2 noaptea.

 

(Nu vreau sa fiu ca o baba de aia stirba care barfeste pe marginea santului, dar unii chiar nu vor sa se invete minte)

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 416
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

de ce oare nu s-a despicat firul in patru cand nefericitii erau inca in viata ? de ce cei responsabili (sau cei care macar se considera astfel) nu le-au bagat mintile in cap copiilor astora INAINTE de tragedie ? constat ca sunt multi amatori de poze elocvente/socante - intr-adevar, vizionarea lor inseamna pt unii educatia unui sut in fund sau unei palme dupa ceafa care "te trezeste la realitate" - aiurea ... educatia unui tanar rebel inseamna mult mai mult decat atat. mai pe scurt, cine n-are batrani sa-si cumpere ....

decat sa va uitati la pozele bietilor copii mai bine luati-va o pauza de 5 min in care sa va ganditi cum ati fi putut preveni asta, lasand la o parte consecintele tragice ale evenimentlui - din pacate - petrecut.

 

RIP si condoleante familiilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: :) :) :) RIP si condoleante familiilor. :moron: :peace: :smoke: :wave:

 

inconstienti este putin zis,probabil ca voiau sa faca "circ" pe langa liceu,dar din nefericire asta i-a costat viata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inaca un R.I.P CHIAR ACUM AM VAZUT LA STIRILE DE DININIATA DE LA ORA 7

 

 

SCUTERIST

 

inaca un R.I.P CHIAR ACUM AM VAZUT LA STIRILE DE DININIATA DE LA ORA 7

SCUTERIST

 

 

PASAGER DECEDAT GHIDONISTUL A SCAPAT :scratch: R.I.P :) PASAGER

INSANATOSIRE GHIDONIST

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: din pacate erau tot bikeri. nebuni cum erau erau de ai nostrii.

 

:) :) R.I.P. :) :moron:

 

sper sa auzim cat mai putin de accidente. prea s-au inmultit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viteza si inconstienta nu iarta pe nimeni...indiferent biciclist,scuterist.motociclist sau "smecher" cu masina smechera...in locul scuteristului putea fi orice pericol...un copil neatent,un catel ... poate chiar eu sau unul din voi.....REGULILE DE CIRCULATIE SUNT PT TOTI indiferent citi ccm ai intre craci.. asa ca... daca vi se lasa mina dreapta grea.....ginditiva bine... asta e unul din zecile de EX. din pacate... sunt din ce in ce mai dese

 

 

 

R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP scuteristului! Sa mori fara sa ai nici o vina :peace:

:scratch:

 

CUM SA TE ASIGURI IN ORAS CONTRA UNUIA CARE VINA CU "100-150"?!!?!? CUM?!!?!?

Imi pare rau, o fi fost prietenul tau, dar a fost un criminal. Viteza mare in oras cu un pasager fara echipament. Imi pare rau de siferinta pe care a lasat-o un urma rudelor scuteristului si rudelor lui.

Mai terminati-va cu toate sensibilismele astea: poate avea viteza mare, cam inconstient.

 

Luati in puii mei o atitudine mai dura: A FOST UN CRIMINAL!! NU FACETI SI RESTUL CA EL!!! NU AM CHEF SA FIU OMORAT EU SAU CINEVA APROPIAT DE UN IDIOT CARE VREA SA IMPRESIONEZE!!!!

 

RIP :) :) :) :moron:

te sustin din toate punctele de vedere Thot

inconstienta si teribilismul costa scump

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma si totusi...ce il costa pe scuterist sa se uite bine inainte sa iasa de pe straduta...cine cunoaste zona stie ca nu trebuie sa iesi prea mult in strada ca sa vezi daca vine ceva...acolo nici nu ai loc sa vii tare din cauza ca sunt speedbumps in fata liceului...IN MARE PARTE E VINA SCUTERISTULUI CA NU S-A UITAT DE 2 ORI INAINTE SA IASA DE PE STRADUTA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma si totusi...ce il costa pe scuterist sa se uite bine inainte sa iasa de pe straduta...cine cunoaste zona stie ca nu trebuie sa iesi prea mult in strada ca sa vezi daca vine ceva...acolo nici nu ai loc sa vii tare din cauza ca sunt speedbumps in fata liceului...IN MARE PARTE E VINA SCUTERISTULUI CA NU S-A UITAT DE 2 ORI INAINTE SA IASA DE PE STRADUTA!!!

 

 

 

io cred ca tu nu pricepi ca a fost vina motociclistului, e prioritate de dreapta, si scuteristul venea din dreapta !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis doar ca se putea evita accidentul asta...nu a cui a fost vina...ca nu stie nimeni care a fost dinamica accidentului...in ce punct a fost lovit scuterul si alte detalii de gen...haideti sa fim seriosi...nu era chiar 600 SEL scuterul ca sa zici ca motociclistul nu il putea evita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis doar ca se putea evita accidentul asta...nu a cui a fost vina...ca nu stie nimeni care a fost dinamica accidentului...in ce punct a fost lovit scuterul si alte detalii de gen...haideti sa fim seriosi...nu era chiar 600 SEL scuterul ca sa zici ca motociclistul nu il putea evita.

 

 

 

man.. man.. a mai zis cineva pe forum... 150 km/h (140 avea motocicleta, atat sa oprit acul *sursa protv*) inseamna mai exact 42 de metri pe secunda... cate poti vedea la viteza aia ????????????

cat de inconstient trebuie sa fii sa mergi pe stradute cu asa viteza ???????

 

TUDVIO... ai perfecta dreptate man !!!!!!! nici eu nu vreau sa mor din cauza cuiva care vrea sa se dea mare, teribilist, inconstient...

Editat de anndreii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Am si eu o parere... n-o sa placa nimanui, nici macar mie :peace:

 

Eu o cred pe BEA! Din ce am vazut de un an de cand ma uit pe forum nu posteaza aiurea! Ea zice ca tipul la momentul accidentului era deja criminal!

 

Asta din pacate inseamna ca era liber pe strazi pe spaga! De altfel al sau Kawa tot pe spaga il conducea pentru ca nu avea varsta legala! :)

 

Din datele astea apare o concluzie: un criminal a mai ucis o data si are sanse sa scape si de data asta! :)

Si acum "cireasa" :scratch: : nu sunt Dumnezeu si nu-l judec dar cred ca ar fi meritat sa ramana paralizat de la gat in jos! (eu as prefera MOARTEA de 1.000 de ori decat asa ceva :moron: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca odata trebuie sa fie vina celui cu mai putine roti/mai putini cai putere(/cmc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca odata trebuie sa fie vina celui cu mai putine roti/mai putini cai putere(/cmc)

 

 

da man, ai dreptate.. toti sar in sus ca e vorba scuteristului, da ei nici nu stiu despre ce e vorba...

dar este si de inteles ca in general fac cele mai multe cacaturi de genu asta.... errori... care costa mult! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul...

-nu avea EXPERIENTA legala pentru a circula cu KAWA asta nelimitata...

-pasagerul nu avea casca

-a depasit viteza legala cu mai mult de 65km/h(in dreptul scolilor parca e mai mica si viteza legala)

scuteristul...

-foarte probabil nu avea cat.A

-nu s-a asigurat (CINE CUNOASTE ZONA STIE CA DIN DREPTUL STRADUTELOR AI VIZIBILITATE MAXIMA)

-nu a apreciat corect viteza motociclistului.

 

 

Eu zic sa nu ii mai judecam acum....motociclistul a invatat deja ce inseamna sa mergi cu o asemenea viteza pe drumuri inguste...va trage ponoasele...va avea dosar,poate va intra si pe la parnaie cativa ani buni,daca va trai acest accident il va urmari toata viata...moral si fizic...eu zic ca nu exista pedeapsa mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este deja tiparul clasic in ultimul timp pentru accidente: 18-19 ani, supersport, viteza foarte mare, eventual fara casca si echipament. NU stiu de ce va mai mira. Si chiar e jenant sa se incerce a se gasi scuteristul saracul vinovat.

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

topic plin de pustani care mai de care mai zmei.atitudine de cacao a prietenilor,2 vieti pierdute,motociclistul scapa si o sa fie "vedeta" in liceu si restul o sa-si doreasca si mai tare motor sa treaca si ei pe acolo cu viteza.lipsa de experienta asociata cu fumurile de 18 ani in fata liceului au adus aici.iar pt cei care vor poze exista peste tot pe net,sau trebuiau lasate astea?spunea cineva..."am 180cp da ce nu pot merge cu 50km/h?"poti merge da de ce l-ai luat.DE FITZE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma si totusi...ce il costa pe scuterist sa se uite bine inainte sa iasa de pe straduta...cine cunoaste zona stie ca nu trebuie sa iesi prea mult in strada ca sa vezi daca vine ceva...acolo nici nu ai loc sa vii tare din cauza ca sunt speedbumps in fata liceului...IN MARE PARTE E VINA SCUTERISTULUI CA NU S-A UITAT DE 2 ORI INAINTE SA IASA DE PE STRADUTA!!!

 

As vrea sa vad si eu cine mai e de acord ca e vina scuteristului care a murit cu dreptatea in mana pentru ca a avut ghinionul sa nu vada un pustan inconstient calare pe o racheta PE CARE NU AVEA DREPTUL SA MEARGA LA 18 ANI, VENIND CU 140km/h PE O STRADA LATURALNICA PRIN ORAS.

 

Doar de curiozitate as vrea sa stiu cine e atat de incrancenat sa ii mai ia apararea acelui pustan teribilist si criminal care a omorat doi oameni cu inconstienta lui.

 

Eu ii doresc sa traiasca, sunt dispus sa donez si sange pentru el, pentru ca pedeapsa de a trai cu doi oameni pe constiinta va fi mult mai mare decat moartea.

 

Mai uitati-va inca odata la poze, poate va intra bine in cap, nu numai celor care mergeti la 18 ani pe rachete, dar si voua celorlalti, prietenii lor, colegii lor, sau parinti: poate in persoana scuteristului (mort nevinovat) se va afla cel mai bun prieten al vostru, sau un parinte, sau o ruda. TREBUIE sa ii impiedicati prin orice mijloace pe acesti copii teribilisti sa ajunga sa mearga pe motoare mari si puternice nu atat pentru ca se sinucid ei, dar ii omoara si pe altii. Asta este cel mai grav.

 

Un motociclist este responsabil nu numai pentru viata lui cat si pentru viata pasagerului pe care il ia in spate, iar daca ia un pasager fara casca si se da cu 100+ km/h e tentativa de omor si omor calificat, nu inconstienta varstei.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca au aparut vreo 20 de noi membrii(probabil liceeni colegi cu defunctii)care bat campii la mare arta.ca stiu ei ce motor era si ce putere avea...era un zx6-r si atat.nu cine stie ce!!

hmmmm......nu sunt eu un sfant,bag in fiecare zi 200si ceva in pasajul lujerului dar...NUMAI CAND E GOL SI SUNT SINGUR.ii dau si eu 150 in oras dar numai cand e liber si pe strada si pe trotuar.,nu ca sa impresionez ci pt ca simt nevoia sa-i dau.

 

niciodata pe stazi aglomerate,cu pasager,sau fara casca.

am patit-o si m-am invatat minte (la viteze mici)

putini inteleg de vorba buna...pana nu o pateste fiecare nu se lasa

asta e ......sunt pustani care nu stiu ce e aia mobra,sau yawa sau......si se urca direct pe 100 de cai si .........................

inconstienta lor ca sunt pustani....dar parintii????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiilor! Durerea parintilor nu poate fi alinata cu posturile noastre! :)

 

UN IDIOT A VRUT SA ARATE CE POATE MOTORUL LUI!!!! SI A LUAT UN PUSTAN FARA MINTE FARA MACAR CASCA ELEMENTARA - INCONSTIENT TERIBILIST CARE DIN PACATE A PLATIT CU VIATA!

 

SCUTERISTUL NU S-A ASIGURAT SI A PLATIT CU VIATA!!!! DE CE???

 

PENTRU CA NU STIA CA BUCURESTIUL RUTIER ESTE JUNGLA SI CHIAR DACA VII PE DRUM CU PRIORITATE TOT TE ASIGURI DE 2 ORI INAINTE SA IESI IN ALTA STRADA!!!!!

 

NU MAI CONTEAZA ACUM CINE VENEA PE DRUMUL CU PRIORITATE, ORICUM DREPATATEA NU-I MAI ADUCE INAPOI PE NICIUNUL!

 

CINE ESTE VINOVAT????

 

1. PARINTII CA AU DAT O DIHANIE DE MOTOR PE MANA UNUI INCONSTIENT!!!

 

2. MINISTERUL DE INTERNE CA PERMITE CA SCOALA PENTRU CATEG A SA FIE MAI USOARA DECAT ORIUNDE IN LUMEA ASTA SI MAI ALES CA TESTUL PSIHOLOGIC ESTE O APA DE PLOAIE - PERMITAND ASTFEL UNOR CRIMINALI SA POATA UCIDE "DIN CULPA"!!!!!!!

 

3. SCOALA - LICEUL PENTRU CA IN LOC SA-I TINA IN CLASE CU FORTA SI SA DEA CU EI DE PAMANT CAND SE CRED MAI TARI DECAT PROFESORII, II LASA SA FACA TAMPENII IN FATA CURTII SCOLII!!!

 

 

 

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...