Sari la conținut

Ij (izh)


Vizitator moto_comuniste
 Share

Postări Recomandate

Vizitator MosRahao

 

vreun nene plin de har

 

Esti nou pe forum. ...

 

Atentie! The owls are not what they seem to be... :-)))

 

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

krazule da punei-o tu prin curier :crack:

pana una alta cauta o imagine a cutiei de viteze sau o schema explodata a motorului si te lamuresti, oricum la cutia de ij nu poti sa incurci pinioanele intre ele, trebuie sa fii atent la seibile distantiere

uite un filmulet cum se monteaza la planeta, adaosul de seibi difera de la motor la motor in functie de uzuri si grosimea garniturii de la capacul cutiei de viteze

Editat de schumydan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu are nimeni de vanzare jucaria asta?

 

img1033uc.jpg vino si ti-o dau degeaba o caut

 

care vrei si te entereseaza cadru lui rommel,furca mixta aer

=ulei ruseasca.nu am etrier si pompa..si tot ce mai am de ij/jup 4 .furca separat 250 ron perfecta stare cu jug cu tot, in rest tot cu 500 ron,tot inseamna cilindri jup.ambielaje jup bune,galeri jupi.cutii viteze 56/jupit 4,roti 18/jup.19/56' in PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luci, vroiam să-ți zic de ceva vreme, bine ai venit în rîndul posesorilor de „mîncătoare de nervi, timp și bani” :P

 

Toate bune! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luci, vroiam să-ți zic de ceva vreme, bine ai venit în rîndul posesorilor de „mîncătoare de nervi, timp și bani” :P

 

Toate bune! :cheers:

inca nu mi-am luat nevasta dar bine v-am regasit :))))))))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la IJ 56 asa trebuie sa arate pinionul de km de la roata? eu asta am gasit cind am desfacut, dar am vazut cu totul alte modele pe net.

 

 

Trebuie sa arate cu totul altfel. Ce ai tu in poza este, de fapt, un capat de cablu de kilometraj (e din antimoniu/zamac piesa) care a fost format dupa coroana dintata ce se afla pe butucul rotii. Zilele astea iti dau un sms cu lista de piese despre care am vorbit la telefon. Nr. tau de tel. are terminatia 055 parca, asa-i ?

 

 

 

 

la ij56 kilometrajul este din motor, nu de la roata

 

 

 

IJ 56 fabricat in '62 si '63 are kilometrajul pe roata, la fel ca IJ-ul 58 (IJ Jupiter 1, fabricat in 1958 - copia DKW RT 350/1).

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va prezint noua mea achizitie. Fabricatie 1960, numere noi, I.T.P. pana in 2014. Sarbatori fericite.

 

attachicon.gifDSCN1835.JPG

 

Credeam ca nu reusesc sa adaug poza.

 

attachicon.gifDSCN1836.JPGattachicon.gifDSCN1836.JPG

Bravo..... ai luat-o pe cea de la Comana pe care o postasem io la abandonate , ma bucur ca am putut fi de folos la doua persoane postand-o . Sa o stapanesti sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot veni vorba de melc de kilometraj: cine ara un melc de kilometraj in mintile lui pt ij 56- melcul din motor, si la ce bani ? ca de atas am facut rost, multumesc schumydan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut mai demult un pinion de kilometraj (canda inca mai erau meseriasi in fabrica) si a mers ; este drept ca ptr. alt tip de moto . Incearca sa gasesti un atelier . Caz de forta majora , un set de kilometraj electronic .

 

LA MULTI ANI CU SANATATE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

am demontat si eu in final telescoapele fatza, am desfacut dopurile si am spalat cu motorina, acum va intreb pe voi cum se verifica daca sunt ok, am vazut ca tija interioara la unul dintre ele culiseaza usor, cealalta opune ceva rezistenta.

 

la[partea de jos capacele telescoapele sunt sudate, e normal asa ca eu nu vad alt mod de a avea acces la cilindrul in care culiseaza tija...

 

cam complicat .. pe scurt va rog ceva amanunte privind modul de verificare reparare

 

 

multumesc.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...