Sari la conținut

PETRECERE DE MOTOCICLISTI


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 295
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Io m-am simtit beton!!!!! :laugh: Si scuze daca v-am plictisit cu intrebari de 2 lei legate de motoare (aia care va stiti ca sunteti "victime") B) A fost o reala placere sa le studiez indeaproape! Sa le stapaniti sanatoshi si sa va aduca numa' bucurie! Next time, daca ma mai primiti, vin iar. Pazea! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Bronto

 

Fiule, next time cand ma prinzi, sari cu intrebari :what: Eu m-am fatzait pe acolo, da'... nu prea va cunosc si mi-am zis sa nu ma mai iau lume pe strada :laugh: Asa ca mi-am facut bagajelul si am plecat acasika. Sambata aveam o nunta.

 

@Baiazid

Pe cand urmatoarea iesire? B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kali, nu se supara nimeni daca intri in vorba.After all, nu aveam de unde sa stim care-i care daca nu ne "vazusem" decat pe net.Eu pe toti cei cu care m-am salutat si nu-i stiam i-am intrebat si nick'-ul de e forum , sa-i identific. :what: Si m-am prezentat drept "Axa" :laugh:

 

Pentru o reeditare, oricand vreti :laugh: Daca asta e curentul de opinie general, mai organizez una cat de curand B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm... curentul de opinie este foarte puternic, oricum.

Si as plusa la ideea asta cu inca o idee : Cum ar fi sa devina punct de adunare permanent ? Adica sa zicem ai 2-3 ore libere, n-ai ce face, iar in loc de a bibili cu carpa pe carene, preferi sa bei o bere fara alcool, dar sa ai si cu cine schimba o vorba despre supape, chiulase si segmentzi. Si atunci... ce zici.. "ia sa dau o tura la escudo - sau etrusco..., poate gasesc pe cineva pe-acolo". Patronul nu se supara, ca doar un motociclist nu o sa sperie restul de clientela.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ne strangem iar vineri acolo .... B)

 

Eu personal m-am simtit excelent si sper ca si ceilalti care au fost la Etrusco s-au simtit bine....

 

 

 

deci, cum facem ??? vineri ne vedem acolo ???

 

 

 

 

P.S. Meseriashule, iti aduc un biberon cu lapte .... :lool: :what: :laugh: :laugh: !!!

[las' ca te stii tu care esti]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum facem? Ne intalnim tot la Arc la ora 19.00? Ca mie mi-a placut in mod deosebit drumul pe Calea Victoriei B) Prietenii stiu de ce!

man, vrei sa ocupi cu "the hypo" Calea Victoriei?

 

tu cand iesi la plimbare, ar trebui sa ai autorizatie de camion ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Baiazid

 

Joi imi expira numerele... :laugh: Cat despre cric, astazi a fost sudat. :lool: Multumesc pe aceasta cale persoanei "vinovate" de asta... :what: )

 

Exista 2 variante:

1. taxiul (functioneaza intotdeauna);

2. sa-mi iau casca si sa fac autostopul (dar tre sa gasesc pe cineva dispus sa care elefantzelul pana la Etrusco ) B)

 

 

Mie mi-a placut barul si ma alatur propunerii de a-l face punct de intalnire permanent, chiar si peste iarna. Este departe de locuinta mea, dar am un motiv in plus sa ma plimb :lol:

 

Sunteti niste draguti toti si sa reiterez faptul ca m-am simtit minunat cu voi! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Io unul nu cred ca patronul e pasionat de motoare. Se cheama marketing. Fiind in spate la Spring time - clientela pentru o bere si o pizza tinde la 0. So, solutia a fost f simpla. Gasim unii carora "le facem o favoare"... Asta s-a vazut vineri seara cand a fost (aproape) pustiu pub-ul... noroc cu noi.

Da' asa sunt io mai carcotas :laugh: si nu trebe sa ma bagati in seama.

 

2.

Iarna noi mergeam prin Hanu cu tei la un vin fiert.

Nu cred ca asta e o problema. Vin fiert poate sa faca si nea Gigel asta. Trebuia doar sa-i cerem.

 

3. Toata lumea sugereaza sa-l facem adapost de iarna. :lool: Si io nu am nimic impotriva B) :what: :laugh:

 

So, ne vedem vineri la o bere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca este sau nu pasionat dupa motoare, pizzeria are avantaje si dezavantaje.

Avantajele sunt evidente, dar la dezavantaje pun:

locatia extrem de idioata, departe de orice. Vine iarna, si in afara de cei auto / forbic, altii vor veni cu metrou (extrem de departe), sau itb (departe). Vecinatatile sunt case de oameni, care pana la urma, daca se va permanentiza vinerea, vor sari cu sesizarile.

Tot ceva prin sect.1 va trebui sa gasim, cu locuri izolate (gen parcuri) prin preajma, sa avem loc de impins stalpi si dat motoare pe jos.

Aceste manifestari vor fi clasificate de garcea drept curse de masini, si sa te tii nenica amenzi, chit ca stateai la un suc si-o placinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: N-am stat sa le numar clientii sau sa masor "gradul de pasiune moto".Am gasit o ocazie pt noi care se compunea din:

- loc destul si amenajat cat de cat placut

- singuri sau majoritari in bar

- ne putem alege muzica

- o parte din bere si pizza moka :lol: , restul la un pret acceptabil.

- avem unde parca motoarele sa le avem sub ochi

-avem unde lasa motoarele daca ne pilim :what:

-zona accesibila aproape de centru

 

 

..Si a iesit cum a iesit. B)

 

In continuare vom vedea...dac se pastreaza majoritatea aspectelor de mai sus, e loc bun si pt la iarna, nu? Daca intre timp incepe sa-si faca si alta clientela si cand venim gasim manele si fanii lor, atunci pur si simplu gasim alt loc :laugh:

Cine are o propunere concreta sa zica, si mergem intr-o zi sa evaluam potentialul.Pana atunci, mai tragem una tot acolo :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...