Sari la conținut

A murit Bebe :(


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

noi mergem la priveghi de azi incepand la el acasa pe strada Plugarilor linga piata din Mehala, teoretic se pleaca de la el acasa insa nu iti pot da inca detalii privind ora de plecare

 

pentru cine vrea sa vireze bani se poate sa ii vireze la mine pe card BRD contul este RO41BRDE424000 115260010

asta e denumirea iban intreaga

 

multumim,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihenasca-se in pace! Sincere condoleante familiei!

Pana cand o sa continue acest masacru? Cand isi vor da seama ca mai exista si alceva inafara de niste conserve imputite in trafic?

May luck be with us... pt. ca altceva nu ne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Articol in Evenimentul zieli din 25.09.2004:

 

http://www.evenimentulzilei.ro/vest/?news_id=167233

 

Articolul este asa:

 

 

 

Revolta motociclistilor

Editia de Vest

 

 

Stefan Both

Sambata, 25 Septembrie 2004

 

 

Dupa moartea unui camarad de-a lor, motociclistii din Timisoara s-au decis sa protesteze. Membrii celor doua asociatii moto din oras, Mc Trust si Road Patrol, se pling ca au devenit victimele soferilor. Numai in aceasta saptamina, in judetul Timis au avut loc sase accidente in care au fost implicati motociclisti.

Eugen Alexandru, membru in MC Trust, si-a pierdut viata miercuri seara, intr-un accident pe raza localitatii Mosnita Noua. Motociclistul, in virsta de 30 de ani, conducea o Honda si a incercat sa depaseasca regulamentar un Mercedes. Soferul B. Daniel, de 19 ani, nu s-a asigurat la schimbarea directiei de mers, a efectuat un viraj la stinga, si i-a taiat calea motociclistului, accidentindu-l mortal. Tinarul aflat la volanul Mercedesului este cercetat pentru ucidere din culpa. La scurt timp dupa producerea accidentului, la fata locului au aparut zeci de prieteni ai victimei, calare pe motoare. Duminica, la inmormintarea lui Eugen, vor fi prezenti toti motociclistii din Timisoara.

 

Solidaritate pe motoare

 

La inceputul saptaminii, un accident asemanator s-a consumat aproape acelasi loc, linga Mosnita Noua. Un Opel Vectra a intrat in plin intr-o motocicleta. „L-am vazut pe acel pustan care a comis accidentul si nu parea deloc sa regrete fapta. Era arogant, cu tigara in gura, plin de aur. Fata care era cu motociclistul va ramine handicapata pe viata”, ne-a mai declarat Artur.

Din fericire, celelalte patru accidente in care au fost implicati motociclisti nu s-au soldat cu vatamari corporale grave. „Acum trei saptamini, vizavi de Clinicile Noi, alt prieten de-al nostru a fost accidentat. O soferita, care conducea un Peugeot, i-a taiat calea. Motociclistul a fost dus la spital, iar noi, cei care am ajuns la fata locului, am incercat sa scoatem motocicleta de sub masina. Moment in care femeia urla la noi sa nu-i zgiriem portiera. Si-a chemat avocatul, iar in zece minute s-a facut curatenie. Nu s-au luat nici masuratori”, povesteste alt motociclist.

 

Replica Politiei

 

Politistii nu sint insa de aceeasi parere. „Motociclistii reprezinta o mare problema. Umbla fara casca si nu respecta nici o regula. In acest caz, soarta a facut ca motociclistul sa fie nevinovat. Dar de regula ei sint cei care schimba directia de mers. Fac adevarate demonstratii de forta, cu viteza mult peste limita legala”, afirma Filip Stancu, seful Politiei Rutiere Timis. Politistii se pling ca, de fiecare data cind vor sa ia masuri de sanctionare, motociclistii se fac nevazuti. „E destul de greu sa-i opresti, pentru ca se baga pe drumuri unde noi nu avem acces. Chiar eu personal am avut o asemenea urmarire, dar mi-a scapat”, a mai declarat Stancu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte si sa aiba parte de lumina si caldura acolo unde va ajunge !

Dar sa ne spuna cine stie daca a fost echipat corespunzator sa nu - sau alte amanunte sa tragem o invatatura !

Inainte de a pleca la drum spuneti o scurta rugaciune de protectie ca nu strica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

„Motociclistii reprezinta o mare problema. Umbla fara casca si nu respecta nici o regula. In acest caz, soarta a facut ca motociclistul sa fie nevinovat. Dar de regula ei sint cei care schimba directia de mers. Fac adevarate demonstratii de forta, cu viteza mult peste limita legala”, afirma Filip Stancu, seful Politiei Rutiere Timis. Politistii se pling ca, de fiecare data cind vor sa ia masuri de sanctionare, motociclistii se fac nevazuti. „E destul de greu sa-i opresti, pentru ca se baga pe drumuri unde noi nu avem acces. Chiar eu personal am avut o asemenea urmarire, dar mi-a scapat”, a mai declarat Stancu

 

Mortii mamii lor de cretini ....sa-i fuck pe cretinii astia care se cred mari justitiari si au buzunarele mai mari decat uniforma...Motociclistii produc accidentele ....si se face de multe ori sa nu fie vinovati...auzi la el....

ahh...ce v-as rupe capu de nenorociti ...

oameni fara vina mor si el e frustrat ca i-a scapat unu intr`o urmarire si i-a ranit orgoliul lui de spagar-comisar sau ce o fi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B) Abia acum vad si eu topicul asta. Dumnezeu sa-l odihnesca in pace pe confatele nostru motociclist :what: :laugh: . Sincere condoleante familiei indoliate si prietenilor. Intr-adevar, cum s-a mai spus, a fost un an negru pt motociclisti. Vreau sa cred ca se va opri aici.

 

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine 26.09.2004 la ora 10:30 ne intalnim la barul Cargo de une vom pleca cu motoarele sa il insotim pe ultimul drum pe prietenul nostru "Bebe"... Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca in pace...

Editat de bvis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...