Sari la conținut

Echipamente Pentru Fete(bursa)


pisi
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si inca vreun cativa cm in inaltime :)

pai la asa intrebari...ce raspuns vrei sa primeasca??

"nu ma incape geaca"!!!

pai ia-ti una sa te incapa!!

si eu am primit cadou o pereche de chiloti si ma strangeau-in fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai la asa intrebari...ce raspuns vrei sa primeasca??

"nu ma incape geaca"!!!

pai ia-ti una sa te incapa!!

si eu am primit cadou o pereche de chiloti si ma strangeau-in fata.

 

si eu am spus asta tot referitor a intrebarea ei

 

Cand ai ca intrebare o absurditate, varianta logica e sa spui o absurditate.. nu pt ca nu vrei, ci pt ca nu poti altcumva :lol:

 

Raspunsurile noastre au fost mai mult decat potrivite :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai inca vreo 5 kile...

[/quote

 

 

 

 

Eu cred ca voi nu sunteti normali/normale. Pe bune.... Am mai facut o greseala mai de mult cind v-am cerut parerea in alegerea motocicletei si toti nu ati spus decit aberatii (putini au fost cei care m-au sustinut). Se pare ca si atunci v-ati inselat groaznic...si pt ca nu mi-a fost invatzare de minte...v-am intrebat si acum despre costum. Voi chiar nu stiti sa cititi??? Nu am spus nici o secunda ca, costumul mi-ar fi mic...ci doar ca protectiile ma deranjeaza (pt ca sunt protectii hard). Nr 48??? Voi sunteti pe treaba voastra??? Am zis cumva ca am 100 de kg...poate unele dintre voi au greutatea asta....uitati-va si voi in cataloage inainte de a vorbi. Daca voi ca fete purtati 48-50...e grav.Sincer!!! :)

oricum mi-am dat seama de o chestie...pe site-ul asta chiar nu ai cui sa ceri o parere...mai ales la rubrica destinata fetelor. Pacat de voi...complexele voastre ies in evidentza la fiecare post de genul asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor. Tocmai mi-am achizitionat un costum TSCHUL si am o mare problema. Nu pot merge cu protectiile de la coate, genuchi si chiar si cu cele de solduri atasate.Costumul e prevazut si cu slidere...Bineinteles ca si pe acelea le-am dat jos. Fara protectii ma simt relativ bine in costum. As vrea sa stiu daca si voi aveti astfel de probleme sau mie chiar imi trebuie un costum mai mare sau e doar o chestie de obisnuintza!?!

Acest costum este nr 38 iar eu am 1,74 m si 60 kg.

 

La echipamentul de piele apare, de regula, o problema. Se lasa destul de mult dupa cateva purtari, mai ales daca ai ghinionul sa te prinda si o ploaie cu el pe motor. De obicei, ca fata, ti-l iei destul de fix pe corp (barbatii nu au probleme de astea, stiu :lol: ), insa daca ti-e fix-potrivit, adica sa nu te jeneze pe motor, te trezesti ca dupa o luna iti atarna turul sau genunchii la pantaloni, ca, deh, s-au largit. Ar fi doua solutii. Una e sa rogi pe cineva putin mai solida ca tine sa il imbrace de cateva ori, sa se lase putin. A doua, sa il imbraci tu si sa mergi ceva timp ca pasagera, pt ca de intins se va intinde cand indoi picioarele, insa nu te va jena atat de tare cat sa iti fie imposibil sa mergi, in cazul in care ai fi tu la ghidoane.

 

Insa, cel mai important, nu renunta sub nici o forma la protectii, nu cred ca mai este necesar sa-ti spun si de ce!!!Solutii sunt, nu o alege pe cea mai convenabila insa cu posibile urmari tragice...

 

Sper ca ti-am fost de folos. Numa bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La echipamentul de piele apare, de regula, o problema. Se lasa destul de mult dupa cateva purtari, mai ales daca ai ghinionul sa te prinda si o ploaie cu el pe motor. De obicei, ca fata, ti-l iei destul de fix pe corp (barbatii nu au probleme de astea, stiu :D ), insa daca ti-e fix-potrivit, adica sa nu te jeneze pe motor, te trezesti ca dupa o luna iti atarna turul sau genunchii la pantaloni, ca, deh, s-au largit. Ar fi doua solutii. Una e sa rogi pe cineva putin mai solida ca tine sa il imbrace de cateva ori, sa se lase putin. A doua, sa il imbraci tu si sa mergi ceva timp ca pasagera, pt ca de intins se va intinde cand indoi picioarele, insa nu te va jena atat de tare cat sa iti fie imposibil sa mergi, in cazul in care ai fi tu la ghidoane.

 

Insa, cel mai important, nu renunta sub nici o forma la protectii, nu cred ca mai este necesar sa-ti spun si de ce!!!Solutii sunt, nu o alege pe cea mai convenabila insa cu posibile urmari tragice...

 

Sper ca ti-am fost de folos. Numa bine :)

 

 

Mersi mult de sfat. :lol:

 

 

Aviz pt celelalte "fete"......priviti un raspuns util. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor. Tocmai mi-am achizitionat un costum TSCHUL si am o mare problema. Nu pot merge cu protectiile de la coate, genuchi si chiar si cu cele de solduri atasate.Costumul e prevazut si cu slidere...Bineinteles ca si pe acelea le-am dat jos. Fara protectii ma simt relativ bine in costum. As vrea sa stiu daca si voi aveti astfel de probleme sau mie chiar imi trebuie un costum mai mare sau e doar o chestie de obisnuintza!?!

Acest costum este nr 38 iar eu am 1,74 m si 60 kg.

 

-----------------------------------------------

Eu cred ca voi nu sunteti normali/normale. Pe bune.... Am mai facut o greseala mai de mult cind v-am cerut parerea in alegerea motocicletei si toti nu ati spus decit aberatii (putini au fost cei care m-au sustinut). Se pare ca si atunci v-ati inselat groaznic...si pt ca nu mi-a fost invatzare de minte...v-am intrebat si acum despre costum. Voi chiar nu stiti sa cititi??? Nu am spus nici o secunda ca, costumul mi-ar fi mic...ci doar ca protectiile ma deranjeaza (pt ca sunt protectii hard). Nr 48??? Voi sunteti pe treaba voastra??? Am zis cumva ca am 100 de kg...poate unele dintre voi au greutatea asta....uitati-va si voi in cataloage inainte de a vorbi. Daca voi ca fete purtati 48-50...e grav.Sincer!!! :lol:

oricum mi-am dat seama de o chestie...pe site-ul asta chiar nu ai cui sa ceri o parere...mai ales la rubrica destinata fetelor. Pacat de voi...complexele voastre ies in evidentza la fiecare post de genul asta!

--------------------------------------

 

Aviz pt celelalte "fete"......priviti un raspuns util. :)

 

In primul rand in primul tau post am bolduit ceva - este acel ceva care da de inteles ORICUI ca acel costum iti este mic, de obicei de-aia te jeneaza protectiile. Aia de au vorbit mai sus ti-au recomandat ceva tinand cont de ceea ce ti-am bolduit eu acolo in primul post. Iar eu te-am intrebat daca ai probat vreun combinezon inainte sa il comanzi pe ala. Cred ca daca erai mai concreta in exprimare nu-ti mai spunea nimeni sa slabesti. A facut Tashulina lumina in cazul asta si e foarte bine.

 

In al doilea post, la un combinezon nr 48-50 nu trebuie sa fii balena ca sa incapi, adu-ti aminte ca ai 1,74 inaltime, marimea costumului e mai mult conditionata de inaltime, nu doar de greutate, din pdv al cantitatii de material folosit (nu se asteapta oamenii sa se suie moby dick pe motor), media de inaltime la fete e undeva sub tine.De-aia ti s-a sugerat marimea aia. Nu trebuia sa sari asa de dos in sus, ho... Si daca "noi" ca fete purtam 48-50 e strict problema "noastra". Sincer... Poti sa iti rafinezi putin simtul umorului si nu mai incerca sa fii ironica sau sarcastica pentru ca nu-ti iese. N-am nimic cu tine, Doamne Fere', dar nu e cazul sa scuipi venin de vreme ce nu poti gusta o poanta. Si daca noi fetele avem 100 de kile si purtam 56 la combinezon, nah, nu e treaba ta.

 

Raspunsuri utile ai primit si mai sus, daca citeai cu atentie. Tu daca ai stat cu morcovelu-n dos de teama ca te ia lumea la misto e problema ta, nimeni nu-ti vrea raul dar puteai sa fii mai concreta in exprimare. Ce-ai vrea sa inteleaga un om in clipa in care tu vii si spui "am 1,78 inaltime, 60 kg si mi-am luat combinezon pe care nu-l pot purta cu protectii asa ca le-am dat jos. oare am nevoie de un combinezon mai mare?"... eu una la asta m-am gandit, ca ai dat comanda fara sa probezi. nu ai fi nici primul nici ultimul om care face greseala asta.

 

Gasesti si sfaturi pe "site-ul asta", treaba e sa stii unde sa cauti.

 

Si mai am o mentiune legata de treaba pe care am subliniat-o. Aberatiile spuse de oameni atunci au fost cumva alea conform carora zx-6-le e prea mare pt incepator? Si s-au inselat oamenii groaznic? Groaznic in ce sens, ca n-ai cazut inca? Repet, inca? Nu-ti doresc sa cazi, dar nu te grabi sa-i acuzi pe altii ca s-au inselat in privinta ta - INCA. Nimic nu dureaza o vesnicie, nu te culca pe o ureche.

 

Iti doresc sa ai o minte limpede si cat mai multi kilometri fara sa te tavalesti, si apropo, never say never ca nu stii cum se intoarce roata. Poti sa renunti si la fateta de victima a fiarelor de pe forum, e veche si ingropata povestea :lol:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu un 52, cred ca nu te jeneaza.

sunt intrebari care asteapta un raspuns si altele care sunt puse de dragul de a intreba si a primi raspunsuri.

tu in ce categorie te incadrezi, ca eu is mai greu de cap si nu pricep??

de fapt, mai bine stateam in treaba mea, ca n-am cu cine. :)

sarumana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu un 52, cred ca nu te jeneaza.

sunt intrebari care asteapta un raspuns si altele care sunt puse de dragul de a intreba si a primi raspunsuri.

tu in ce categorie te incadrezi, ca eu is mai greu de cap si nu pricep??

de fapt, mai bine stateam in treaba mea, ca n-am cu cine. :lol:

sarumana.

 

 

 

Deci...tu nu esti doar mai greu de cap...pe tine chiar nu te duce capul.No offence.

In primul rind e rubrica destinata fetelor...tu esti baiat...sau ma rog asta pretinzi ca ai fi...deci ce cauti aici??? Nu stii sa citesti???

FETE MOTOCICLISTE-ECHIPAMENTE PT FETE....care parte de aici nu o intelegi???

52 pt un baiat e ok...pt o fata nu prea. Dar ma rog...nu asta ma intereseaza...

Eu am primit raspunsurile care le asteptam in PM...asa ca... :)

De obicei nu cer sfaturi celor pe care nu-i cunosc...insa in Pitesti sunt doar 3 fete cu moto si nici una nu are costum de piele si de aceea am intrebat aici pe forum. :D

 

<small>--- Mesaj completat în 05 Dec 2007 09:24 -------------</small><br/>

 

Si mai am o mentiune legata de treaba pe care am subliniat-o. Aberatiile spuse de oameni atunci au fost cumva alea conform carora zx-6-le e prea mare pt incepator? Si s-au inselat oamenii groaznic? Groaznic in ce sens, ca n-ai cazut inca? Repet, inca? Nu-ti doresc sa cazi, dar nu te grabi sa-i acuzi pe altii ca s-au inselat in privinta ta - INCA. Nimic nu dureaza o vesnicie, nu te culca pe o ureche.

 

Iti doresc sa ai o minte limpede si cat mai multi kilometri fara sa te tavalesti, si apropo, never say never ca nu stii cum se intoarce roata. Poti sa renunti si la fateta de victima a fiarelor de pe forum, e veche si ingropata povestea :D

 

Deci....te inseli...din nou.Am cazut...la 80 km/h...si ce-am patit???Ruptura de ligamente la glezna, multimple julituri, 2 sapt de gips...nimic iesit din comun.Important este ce am invatzat din aceasta experientza si anume ca nimik nu e prea mult daca nu fortezi limitele. Eu am cazut din lipsa de experientza...aveam 2 saptamini de cind aveam motocicleta, m-a prins ploaia in oras...si trebuia sa ajung in acasa, mi-a sarit un betziv in fata si din lipsa de experientza am gresit.Am tras frina ff violent si m-am dus pe burta. Poate sunt singura persoana care se bucura ca a avut acel accindent pt ca am realizat cu adevarat ca limitele ti le impui singur, depinde doar de cit de constient sau inconstient esti.

PS: si acum am ramas cu sechele la picior, adica nu mai pot purta tocuri, cel putin pt ceva timp, dar tot nu imi pare rau....fac ceea ce imi place si asta e cel mai important! :lol:

Asfalt uscat!

Editat de rosalynda_1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAinuininiclasacaosafiebinesipentrutine! :)

 

--- Mesaj completat în 05 Dec 2007 11:16 -------------
.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare manusi "toamna-iarna" :) Cafe Racer Sport 3 ( http://www.louis.de/_10eca2752879ddfb9620a...artnr_gr=201822 ) , negre, marimea XS ( insa se potrivesc cuiva ce poarta S), waterproof, textil fata-piele spate.

Pret 15 euro. tel: 0721 201 452. Diana.

post-12206-1196852540_thumb.jpg

post-12206-1196852554_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga rosalynda, in catalogul louis, fix la capat, gasesti "semnalmentele marimilor"...arunca o privire.

 

 

 

Stai linistit(a) ca am catalogul de la louis... si de acolo mi-am luat masurile. De aceea am si spus ca daca exista vreo fata care poarta 50-52 e grav... (ma refeream la acele masuri care sunt date in catalog unde 50 este deja marime barbateasca).

Si in plus costumul a fost comandat pe net la amicul nostru comun jsn_metz99... si i-am dat lui masurile si el a considerat ca o sa intru intr-un costum 36-38.

Deci daca eu sunt nebuna... atunci este si el desi omul e super de treaba si mai ales ca multi dintre noi motociclistii suntem imbracati de el. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Pantaloni de piele dama, negri, marimea 34 (XS), (cam 1,65-1,75 m si 40-45 kg) noi, luati din Germania, de la Polo. Se pot purta ca pantaloni moto sau ca pantaloni de strada.

 

I-am masurat si s-ar parea ca vin bine unei persoane mai slabute si cu o circumferinta mica la sold si talie, ceva in limitele 70-80 cm sold si sub 60 cm talie.

 

Aviz fetelor care cautau pantaloni masura mica si nu gaseau :wink:

 

Pret : 30 euro

Diana.

Tel:0721 201 452

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VAND CIZME ALPINESTARS second-hand, stare excelenta ( ca noi ), marime 37 . PRET 120 RON TRANSPORT INCLUS.

 

VAND CIZME KOCHMANN ( Portugal) second hand, stare foarte buna, interior ingrijiit, mic defect in talpa ( probabil de la esapamente) insa nu se observa; marime 38 , pret 110 RON negociabil TRANSPORT INCLUS.

 

Accept returnare daca nu este totul ok.

 

:wink:

post-17617-1200240248_thumb.jpg

post-17617-1200240263_thumb.jpg

post-17617-1200240274_thumb.jpg

post-17617-1200240302_thumb.jpg

post-17617-1200240361_thumb.jpg

post-17617-1200240374_thumb.jpg

post-17617-1200240389_thumb.jpg

post-17617-1200240402_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare:

Casca Streetfighter marimea S , folosita un sezon . Arata bine si afara si in interior. Are zgarieturi mici pe viziera din neatentie. Aici aveti linkul de la louis unde puteti vedea mai bine casca:

http://www.louis.de/_1053df887cd507b907393...artnr_gr=203536

 

--- Mesaj completat în 23 Jan 2008 12:28 -------------
Haideti fetelor! Nu vrea nimeni o casca buna?

:blink:

post-20017-1200586597_thumb.jpg

post-20017-1200586622_thumb.jpg

post-20017-1200586633_thumb.jpg

post-20017-1200586659_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...