Sari la conținut

Accident DCSAN, probleme la cot


Dobrescu
 Share

Postări Recomandate

Am vorbit cu Ducu (DCSAN) si era la spital. A facut acum 6-7 ore accident, undeva pe Serban Voda. Am inteles ca are o entorsa la picior si probleme la cot. Astepta sa intre in operatie, zicea ca nu e prea bine (cotul).

A spus ca nu avea viteza prea mare, ca de abia schimbase treapta a 2-a. Mai mult nu stiu. Sa speram ca se reface repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare tare rau sa aud asta B) ... e al doilea accident de care citesc azi ..vorba cuiva de aici de pe forum (nu mai stiu exact a cui) "incep sa ma bucur ca se termina sezonul asta ..pt ca prea au fost multe accidente"

 

Sanatate lui Ducu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorba cuiva de aici de pe forum (nu mai stiu exact a cui) "incep sa ma bucur ca se termina sezonul asta ..pt ca prea au fost multe accidente"

 

Sanatate lui Ducu!

Era o tipa de pe tema de discutie legata de concursul de fete motocicliste.

Apropo Marce: imi pare bine ca in final ai rezolvat treaba cu Ploiestiul!!!

Eu nu am avut decat ideea de a posta pe SERVICE>

Mai tarziu araspuns Dobrescu , anuntandu-ma de rezolvarea problemei!

 

 

Sanatate lui Ducu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatoshire grabnica Ducu.

 

Sper sa se refaca inainte de inceperea sezonului viitor.

 

PS: Avea protectzi? Dobrescu, daca mai afli detali nu ne lasa sa asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am vorbit cu ducu

 

el zice ca e ok acum, a fost operat, tije, etc la cot

 

va mai face radiografii sa vada daca e necesara inca o operatie

 

accidentul a fost pe stirbei, ducu a plecat de la semafor cind unu' cu masina a plecat de pe dreapta si a taiat cele 3 benzi

 

sper ca am inteles bine

 

 

 

cind voi avea vesti noi, revin

 

 

B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat m-am agitat cu "feritiva de..." ca nici nu am apucat sa citesc despre asta.

Insanatosire grabnica si Slava Domnului ca nu a fost mai rau!

p.s.

"incep sa ma bucur ca se termina sezonul asta ..pt ca prea au fost multe accidente"

Sunt de aceasi parere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..sunt sigur ca o sa faca bine....si ca va reveni pe 2 roti....nici nu stiu ce sa mai spun....sau cemotor sa-mi iau...chopper? enduro?...in orice caz....ma gandesc la ceva sa nu ma indemne la vitezza...si mai ales..la protectii....pantaloni cu prot..geaca...cizme..cred ca un enduro e pretabil...acolo ai o varietate mare de protectii....

 

..erea un baiat cara avea un chopper...un suzzuki marauder...venea pe la Arc...a avut un accident la Constantza.....stie cineva de el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE FRATIOR.

 

STITI CUM SPUNE ROMANUL "BINE CA N-A FOST MAI RAU "

 

INSA-MI PLOUAN GURA SI MA MANANCA PALMELE CAND VAD FRATII CA SE DAU CU SCULELE SI IO CU CONSERVA SI CU NEVASTA PILOATA DE TOT ACCELEREZ PUN FRANE SI BOSCORODESC DE ZOR.

 

 

PACAT CA MAI ERA TMP FRUMOS . ASA A FOST SA FIE ,NU CRED CA AVEAM MAI MULT DE 30 KM/H DIN FRANARE LA IMPACT DAR OMU S-A INCADRAT APROAPE PERPENDICULAR A TAIAT TREI BENZI DEODATA ,INITIAL AM CREZUT CA SE DUCE INAINTE CA NU MAI AVEA SEMNAL ,POATE AS FI PUTUT SA-L EVIT DAR MI-A FOST FRICA SA NU PIERD CONTROLUL SA CAD SI SA SE SUIE PE MINE CEI DIN SPATE CA ABIA PLECASE-M DE LA SEMAFOR SI NU FUSESE-M PRIMUL IAR APOI CU AM SPUS AM AVUT VITEZA MICA LA COT M-AM LOVIT IN STALPUL DIN SPATELOE MASINII SI NICI NU AM CAZUT JOS DUPA IMPACT AM RAMAS PE MOTOR DAR DE DUREREA DIN COT I-AM DAT DRUMUL PE PARTEA STANGA.

SI GHINION NU AVEAM PROTECTII ORICUM NU PORT IN ORAS CA MERG INCET DAR VEDETI SI LA VITEZA MICA SE POT INTAMPLA LUCRURI NASOALE ASTA ESTE GHINION,A FOST UN AN NASOL PENTRU MAI MULTI EU DE EXEMPLU L-AM INCEPUT CU PICIORUL IN GHIPS AM SARIT DIN CAMION SI L-AM RUPT (STG.) ASA AM CONDUS 580 KM CA ERAM LA ARAD AM CREZUT CA-I NUMAI LUXAT.

LA URGENTA MAI CEVA CA LA AMERICANI IMEDIAT ANALIZE SI OPERATIE ,AM NISTE SARME BAGATE PE CARE TRE SA LE SCOATA IN VREO 6 SAPTAMANI ASA ZIC EI,LA DEGETUL MIC E MAI NASOL CA S-A STRIVIT SI TREBE REFACUT PLASTIC .

VA PUNEAM SI POZE DAR,

NU AM NET ACASA MOMENTAN ACUM SUNT LA BIROU

AM O RUGAMINTE DACA MA PUTETI AJUTA SA DAU DE SOSO SA MA LAMUREASCA EL CE SI CUM CU RCA-ul CA AM INTELES CA-I ASIGURAT LA ASIBAN SI ASTIA SUNT CAM JEGOSI SAU LUATI LEGATURA CU DOBRESCU CA STIE EL UNDE SA MA GASEASCA

 

MULTUMESC LA TOTI PENTRU URARI .

 

 

MAXIMA SANATATE

Editat de DCSAN20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut netu acasa sa va pun o poza din spital.

Apropo cand am plecat de la birou tocmai il boscorodeam pe DOBRESCU ca a scos pozele lui PLACEBO ca daca le vedeam poate luam taxiul si nu se mai suia dorkul pe mine. MARCE imi pare rau dar se pare ca la URGENTA sunt ca pe banda rulanta daca esti pe picioare aut afara altul la rand ca m-a transferam la tine luam mai multe zile de spitalizare.

 

 

maxima sanatate

post-14-1097291972_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..te descurci binisor pentru unul care scrie cu o singura mina.. B)

Ma Ducule,bine ca nu a fost mai rau...putea sa dea peste tine,doamne-feri..

Las` ca nu sintem noi facuti din cartoane.Te dregi tu,numa sa ai grija si sa lasi calu in pace pina se repara oasele.

Si ca veni vorba de nasolii,sa iti zic ce am patit si eu acu trei saptamini,nu cred ca ti-am zis..Era sa ajung rau de tot.

Am fost la servici in tura de noapte,si m-am culcat pe la 7 dimineata.pe la 10 m-au trezit colegii,si nu am mai putut adormi deloc,asa ca pe un fond de oboseala grea de tot,cobor de la statie cu telefericul,incalzesc calu si..hai acasa.Naspa sa fii obosit..nu recomand la nimeni.Ei,mai cind sa ajung in Bistrita,intr-un sat,un (cuvant urat) cu un taxi intorcea in drum,cind de pe contrasens veneau masini in coloana.Da ala inainte,apoi inapoi.Nu-i iese manevra.Mai da odata inainte,apoi inapoi iara.Eu cum eram ca drogat si mai putin prudent,am avut falsa impresie ca timpitu vrea sa intre cu spatele pe un podet ce se afla acolo,si..ma pune TUZdumnezeu sa ma bag prin fata lui,ca era cam 1 m intre el si acostament,cum o dat inapoi.Bieinteles ca,cu toate claxoanele,farurile si suduiturile mele,idiotu nu m-a vazut si a dat inainte,drept peste mine.Noroc numa ca nu a dat tare,ca nu am cazut cu motoru,da,vai de el picior!A servit drept amortizor intre masina si motor.Mama,da ce durere,ca mi s-a taiat gazu cu totu,si nu am mai avut sfortza nici macar sa-i sparg moaca,dupa cum se cuvenea.Adevarul e ca,mai bine ca m-am abtinut(fara voie) ca si eu am avut o parte de vina ca trebuia sa ii dau pace si sa nu il depasesc(ma incadram la depasire pe dreapta,cred).Daca venea militia ma amenda si pe mine.Am avut noroc ca am scapat numa cu mama contuziilor,fara fracturi ,luxatii sau alte chestii nasoale.Acuma mai ca nu se mai vede nimica.Am ramas,in schimb cu ceva experienta in plus.Momentan ma tratez cu "Pearl Jam",si se pare ca sint ca si nou,ceea ce iti doresc si tie cit de curind.

Editat de Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dupa cum ti-am spus eu sunt mecanic de meserie si am fost de parere ca un mecanic bun tre`sa "bata" cu presa de 1 kg si cu dr. si cu stg. la fel de bine .

Singura chestie nasoala este ca ma doare de ma pisssss pe mine la fiecare miscare cotul chestia e ca tre` sa-l misc ca altfel se atrofiaza degetul mic care-i strivit pt. ca nu se oxigeneaza asta pana o sa-l opereze si pe asta du aia mai vedem.

Eu de fel sunt bun de oase vorba aia am avut coloana fracturata de la motor si mi-am revenit in afara de faptul ca am niste crize de nici nu pot sa respir ceeace poate sa fie cam nasol daca m-a prinde intr-o pozitie sau in nus`ce activitate in rest nu am nimic.

Eu cred in DUMNEZEU (asa am fost educat) dar sunt si superstitios .

De obicei dau de pomana mai ales cand sunt conservar dar si cu moto,in accea zi ma ducea-m la birou si veni o tantnti cam "afumata" careia am vrut sa-i dau ceva dar nu am avut marunt pe moto cred ca aia m-a blestemat sau a fost pur si simplu GHINION,sau cine stie????.

 

NU DORESC NICI CELOR MAI MARI DUSMANI AI MEI SA AIBE DURERILE PE CARE LE-AM AVUT SI LE MAI AM.

 

MAXIMA SANATATE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...