Sari la conținut

Intalnire cu Daewoo Club


Smokey
 Share

Postări Recomandate

Va asteptam, cu drag si interes! Pe bune! Sunt prea batran si obosit de toate discutiile ca sa zic ceva cu 2 intelesuri la ora asta... Plus ca inca sper sa mai prind bilete la Scorpions...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 165
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fost, vazut, placut  :what:

 

 

Sa ne mai chemati  B)

Pai daca ne-au deschis usa, acum mergem nechemati!

 

Una peste alta mi-a facut mare placere sa-i cunosc pe forumistii woo. Sunt baieti de treaba, la fel ca noi!

 

In urma dicutiilor am ajuns la urmatoarele concluzii finale:

 

1.

2.

3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci la Moeciu la MImi ..Poate va da prin cap s-ar putea sa vina si un baiat din Bv care are nu stiu ce super club de moto!...N-ar fi rau sa va vedem la fatza si ziua si la un gratafr !...Ta na na na....Puteti veni si cu masinutzele ca s-ar putea sa fie gfrig !!Azi dimi in Bv (deci nu MOeciu) 3 grade !!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si a fost aseara intalnire motociclisti - daewoo.. la inceput a fost putin ciudat, pt motociclisti ca nu ne cunosteau iar pentru noi ca nu prea stiam cum sa spargem gheata. odata momentul depasit discutiile s-au dezvoltat, unii dintre conservari au cerut sa testeze pe pielea lor cum e sa fii pe motocicleta. printre acesti conservari am fost si eu, din pacate a trebuit sa plec pe la 22. oricum, randul doritorilor era destul de mare, poate data viitoare se gaseste cineva care sa ma miluiasca. buei, dar nu cu o casca in gura, da ? B)

 

special pentru Nucu, multumesc inca odata pentru explicatii si pentru ca m-ai lasat sa "calaresc", chiar si cu cricul lasat :what:

 

mie unul mi-a placut tare mult, as vrea ca aceasta actiune sa se mai repete. salutari tuturor motociclistilor care au venit ( Nucu, R_MARCE, sabin_sbz, sorin, Dobrescu.. scuze ca nu ii enumer pe toti) dar si celor care nu au venit (poate ajungeti data viitoare).

 

o zi buna tuturor,

--lucian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost SUPER! ;)

 

Pacat ca nu am fost mai multi...

 

Eu am fost vedeta ..(ca de obicei :lol: ) ..am plimbat citiva dintre baieti si acum sigur o sa isi aminteasca de mine B)

 

si ia ghiciti ce am constatat noi acolo? :what: si ei sint oameni ca si noi, sint tineri si de gaska, doritori de distractie :lool:

 

Sper sa ne revedem cit de curind ...

Va salut pe toti :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca Dobrescu e timid B) , asa ca incerc eu sa concluzionez:

 

1. Cercetam (adica cerceteaza Dobrescu :what: ) cit de legal este mersul PE ACEEASI BANDA, IN PARALEL a unui auto cu un moto.

2. Inca cercetam (de dragul lui zalmoxis) cum e cu lovirea din spate; experienta pe 4 roti a tuturor automobilistilor spune ca daca lovesti din spate INDIFERENT DE CIRCUMSTANTELE IN CARE O COMITI esti vinovat ... am lovit din spate de 2 ori (cel din fata a frinat nejustificat sau stationa nejustificat in mijlocul drumului) si am fost lovit o data (puteam EU sa evit, daca nu trinteam frina si nu sint genul sa faca educatie pe sosea); opinia unui reprezentant al Politiei Rutiere ar fi binevenita.

3. Oglinzile marii majoritati a masinilor au un punct mort care incepe cam din dreptul puntii spate si se intinde cam 5m in spate ... acolo nu vezi nimic, decit daca intorci capul, si nu e intotdeauna posibil sa faci asta, ca belesti ochii la cuiul de remorcare al aluia din fata care te pindeste la radiator ... dragi motociclisti, NU STATI NICIODATA IN UNGHIUL MORT!

 

Altfel, atmosfera a fost misto iar poarta intilnilrilor DaewooClub e oricind deschisa motociclistilor, noua ne-ar fi un pic mai greu sa parcam pe la Arc, chiar cu ascutitorile de 800cc.

 

As considera salutara initierea unui topic in care sa ne spunem pasurile ambele parti, pentru a sti cum sa ne tratam reciproc in trafic, sa nu ne facem zile fripte unii altora. Io citesc asiduu de vreo 2 zile (de cind cu Invazia :laugh: :laugh: :lool: ) forumul de Accidente si as avea niste observatii personale care sper sa va intereseze.

 

PS: nu m-am dat aseara pe motor, ca nu mi-am platit rata la asigurarea de viata :lol: ;) :P

PPS: e un prim pas ... mic, dar sper sa nu ne oprim aici ... keep riding on the safe side of the road!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R_MARCE i-a plimbat pe toti.. numai pe mine nuuuuu :what:

glumesc... :laugh:

 

spicuiri sintr-o discutie pe care am avut-o pe y!m cu un prieten care a mers cu R_MARCE:

(...)

eu: si cum a mers ?

eu: a prins viteza ?

strumfuadi: mi'a placut mult cum mergea

strumfuadi : foarte prudent, fara excentricitatzi, se asigura, nu se baga daca nu avea loc sau timp

strumfuadi : cel mai tare a mers aproap de de 100

strumfuadi : folosea frana de motor

(...)

strumfuadi : gata!

strumfuadi : la anu ma apuc

eu: ma plimbi si pe mine, da ?

strumfuadi : nu

strumfuadi : te apuci shi tu shi ne plimbam impreuna

(...)

 

pe undeva cred ca tot mai multi dintre noi prind microbul (inclusiv eu) :laugh:

o fi rau... o fi bine.. ? B)

Editat de pixelconscious
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe!

that's correct..

abia ashtept sa ne RVDm shi sa B) (pacat ca vine iarna, o sa fim nevoitzi sa ne inghesuim in vreo bodega..)

 

@marce: sar'na ptr aseara! tu eshti de vina ptr decizia pe care am luat'o :what: shi va multzumesc ca atzi venit aseara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe! boierie! io scap la 21:00 de la scirbi si aseara am stat pina la 00:02 la taclale cu bajetii (moto ne-au lasat pe la 23:15, cred) ... si cel putin pina la 23:00 stam de obicei ... sa vedem cum o fi la iarna, printre nameti!

 

Marite Sultan, ne veti face vreodata onoarea cu Nipra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marcela, ma plimbi si pe mine daca imi iau Tico ? B))))))

moshulik, matale poti veni cu Olteanca, sa mai admiram si noi strabunii ascutitoarelor ... :what: :laugh: :laugh: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

special pentru Nucu, multumesc inca odata pentru explicatii si pentru ca m-ai lasat sa "calaresc", chiar si cu cricul lasat :what:

 

multumesc pentru multumescu' tau special B)

 

sper ca explicatiile ( oricind cu placere :laugh: ) au fost cit de cit de folos.

 

 

 

Nucu

 

 

 

:laugh:

 

 

 

 

 

 

PS: mai sper ca nu o sa cadem intr-o avalansa de ''multumesti'' :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adaug si eu un multumesc pe langa multumescul lui pixelconscious si tot pt Nucu, pentru ca mi-a raspuns la o groaza de intrebari. De suit pe motor nu am mai indraznit pentru ca ma gandeam ca totusi ar fi fost destul de enervant sa inceapa toti sa iti "probeze" motorul (chiar si pe cric fiind), mai ales ca eram chiar ca un intrus pe-acolo ca nu aveam nici motor si nici daewoo (dar aveam skoda :what: ).

 

Oricum sper ca am spart gheata si data viitoare cand mai trec pe la Arc sa ma incumet sa intru in vorba cu voi, chiar daca nu vin cu motorul.

De fapt, ma gandesc sa imprumut un tico de la un prieten, poate ma fac si cu o plimbare pe suzuki-ul stiu eu cui B)

Editat de Bungee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''Adaug si eu un multumesc pe langa multumescul lui pixelconscious si tot pt Nucu, pentru ca mi-a raspuns la o groaza de intrebari''

 

 

 

 

hehe.. nuuu, nu cadem.  :what:

.........nu nu cadem B)

 

 

 

 

 

 

:laugh:

Editat de Nucu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...