Sari la conținut

Renasterea Regelui ! .. Hayabusa .. 2008


HIGHLANDER
 Share

Postări Recomandate

Hehe haios topic, si plin de aberatii cateodata... Schuberth nu mai incerca sa-i explici omului ca e clar ca nu are idee ce inseamna motocicleta sport, crede ca cc si hp inseamna totul la un motor.

P.S.: Pe curbe e mai frumos decat un banal topspeed si oricum toate astea mari sunt limitate la 300 ...

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 514
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nenea,

 

nevazand filmuletele (e tarziu si mi-e somn) tind sa te contrazic refiritor la manevrabilitatea hayabusei. Fata de un SS eu zic ca este destul de manevrabila si nu cred ca tre sa fi un expert sa iti dai seama de treaba asta. M-am dat jos de pe banditul meu si m-am suit pe busa, fara sa am pic de probleme in oras (la capitolul manevrabilitate)

 

:bounce:

 

 

Ia vezi cu reformularea ca nu suna deloc romaneste bucata aia cu "Fata de un SS eu zic ca este destul de manevrabila" :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o am cea mai mare ! Pe controlate, mi s-a terminat si tocu de la usa.

 

 

Daca ai inteles ca ma faleam te inseli .. Omul sustinea manevrabilitatea busei mult peste fz6 . Tin sa il contrazic si sa ii comunic si cu acest prilej ca "ascutitoarea" cum el insusi a numit-o pe succesiuni de viraje scurte este mai rapida si mai comoda . Spre deosebire de el eu nu ma dau mare artist in ale pilotajului , dar nu am avut 4 la fizica pt a nu-mi da seama cum e cu masele astea ...

 

 

Bere fara numar pt baietii destepti si asfalt beton !!! :bounce: :baldy: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai inteles ca ma faleam te inseli .. Omul sustinea manevrabilitatea busei mult peste fz6 . Tin sa il contrazic si sa ii comunic si cu acest prilej ca "ascutitoarea" cum el insusi a numit-o pe succesiuni de viraje scurte este mai rapida si mai comoda . Spre deosebire de el eu nu ma dau mare artist in ale pilotajului , dar nu am avut 4 la fizica pt a nu-mi da seama cum e cu masele astea ...

 

 

Bere fara numar pt baietii destepti si asfalt beton !!! :bounce: :baldy: :lol:

Aici sunt perfect de acord cu tine ,ai perfecta dreptate. Chiar daca busa...e busa ,are anumite carente la manevrabilitate in comparatie cu un motor mult mai usor cum e fz6-le ,asta in conditiile ACELUIASI pilot ..... "Sa dam Cezarului ,ce e al Cezarului" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai inteles ca ma faleam te inseli .. Omul sustinea manevrabilitatea busei mult peste fz6 . Tin sa il contrazic si sa ii comunic si cu acest prilej ca "ascutitoarea" cum el insusi a numit-o pe succesiuni de viraje scurte este mai rapida si mai comoda . Spre deosebire de el eu nu ma dau mare artist in ale pilotajului , dar nu am avut 4 la fizica pt a nu-mi da seama cum e cu masele astea ...

 

 

Bere fara numar pt baietii destepti si asfalt beton !!! :lol: :lol: :lol:

 

:bounce: Vezi ca nu esti atent la ce scriu :D .. nu am zis ca busa e mai manevrabila ca si FZ6 ca doar are cu 37 kg mai putin, dar are aproape dublu de cai , ca sa nu mai vb de demaraj :ok: .. ceea ce ziceam ca te fac cu busa si pe circuit si pe valea muresului sau oriunde.. ;) .. acuma ai inteles ? :D sigur ? :D daca nu atunci laso moarta :lol: .. asta e topic de prezentare a hayabusei 2008 :baldy: .. fa un topic pt alte discutii :eek: .. pa :rock:

Editat de HIGHLANDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce ziceam ca te fac cu busa si pe circuit si pe valea muresului sau oriunde.. :D .. acuma ai inteles ? :lol: sigur ? :lol: daca nu atunci laso moarta :rock: .. asta e topic de prezentare a hayabusei 2008 :baldy: .. fa un topic pt alte discutii :ok: .. pa :D

 

Lauda de sine nu miroase a bine, sincer mai taie-ti din nasul ala ca prea ii faci tu pe toti cu Busa ta, mai nene ca vad ca ai ceva ani pana la varsta asta deja trebuia sa ai minte, insa cred ca e ascunsa sub saua Busei.

Mai ramane sa spui ca tu faci cu Busa ta si un enduro prin padure.... :bounce:

Pe sosea ai sanse sa faci un 6-ar insa pe un circuit de karting cum e cel din Arad nu prea...

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: Vezi ca nu esti atent la ce scriu :lol: .. nu am zis ca busa e mai manevrabila ca si FZ6 ca doar are cu 37 kg mai putin, dar are aproape dublu de cai , ca sa nu mai vb de demaraj :D .. ceea ce ziceam ca te fac cu busa si pe circuit si pe valea muresului sau oriunde.. :rock: .. acuma ai inteles ? :lol: sigur ? :lol: daca nu atunci laso moarta :ok: .. asta e topic de prezentare a hayabusei 2008 :baldy: .. fa un topic pt alte discutii ;) .. pa :D

Mai nemuritorule sa stii ca eu incep sa te inteleg .. O sa-ti zic o poveste si tu ne zici daca te recunosti ok ?

 

In anul 2006 un baiat destept , ca si tine , vede el in Arad ca e la moda mobra . Si ce zice el in sinea lui ? Ba trebuie sa am motor ca e musai. Scoala , alea alea , carnet etc . Apare dilema achizitioanarii mobrei . Cu ce dreaq sa ma dau eu sa nu ma fac de ras ? aaa DA .. Sa fie carenata .. sport . Ba au zis prietenii sa nu iau de 1000 dar eu sunt ciumeg si o sa ma descurc si inca foarte bine . Dupa ce merg cu ea cateva luni si ma face pe sosea si un 125 , gata ... game over .. BUSA . Cu aia o sa rup tot frate , nimic nu sta in fata mea .

Acum ca a ajuns la Busa, baiatul nostru asteapta cu nerabdare noul model , ca de , lumea mobrelor nu e atat de dezvoltata ca la masini , si oricum a ajuns in varful piramidei .

 

Dupa ai fi inceput cu pasi micuti motoretismul si ai fi mers motoare mai mici ai fi inteles cum sta treaba cu agilitatea pe viraje etc .

 

Referitor la Valea Muresului afla ca si daca premiul la final ar fi 100 000 euro , ai concura singur , ca oricum suferi ca esti mare racer . Viata mea valoreaza mai mult decat suma aia . Cand mergi intr-un concurs dai tot ce e mai bun din tine si o eroare ,ca nu suntem roboti, te poate costa viata . Cum a ta observ a nu fi foarte importanta te las sa alergi singurel . Daca citeai mai sus observai ca ziceam ca un naked e mai manevrabil ca o busa si am dat ex fz6 si am continuat discutia fiind vorba de CIRCUIT, nicidecum valea regilor ..

O singura chestie vreau sa-mi reprosez si anume ca am afirmat ca eu te fac cu fz6 ... Nu am de unde sa stiu ce talent innascut esti , poate tu, fiind un mare racer, ma faci si cu busa ca de ... tu esti ca Fat Frumos cresti intr-o luna cat altii in 2 ani ..

 

Fii modest omule .. si asfalt uscat . :lol:

Editat de Schuberth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auziti, auziti!

Da' o Busa naked face o Busa carenata pe curbe la Cheia?

 

Inca un topic pe care sa va scoateti ochii: /index.php?...=114226&hl=

Sensei cred ca asta noutza te cam face pe Valea Muresului ..

:lol: :lol: :D

 

 

Arata intr-un fel si cred ca va detrona beemveul. Parerea mea .

 

Sensei si ca sa te fak iau una deasta cu 300cai :baldy: :lol:

 

Asfalt poros :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io nu...poate cainele... :lol:

... :bounce: ...adica?.. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa-ti mai zic ? M-ai lasat fara replica . Inteligenta ta nu are limite . Ma inclin in fata ta mare guru ..

O sa incerc sa ma opresc si "la terase" poate ajung la iluminare dupa ce ne vom cunoaste .

 

Bah "frate" nu stiu ce intelegi tu prin iluminare...........Sigur ar fi un pas in plus pentru tine daca ne-am cunoaste......ne pare rau ca nu putem sa te ajutam.La noi meditatiile in ceea ce inseamna bun simt si bune maniere sunt mult prea scumpe pentru tine.......

Am vrea sa te ajutam sa iti trimitem macar niste "tips & tricks" dar nici pentru alea nu stiu daca ai suficente cunostinte ca sa te califici in programul nostru.........

Sincer ne pare rau.

Astea fiind spuse cred ca ai putea sa socializezi in continuare pe alt forum.As indrazni sa zic ca nu esti bine venit aici dar sper ca atita te duce mintea si iti dai seama si singur.

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lauda de sine nu miroase a bine, sincer mai taie-ti din nasul ala ca prea ii faci tu pe toti cu Busa ta, mai nene ca vad ca ai ceva ani pana la varsta asta deja trebuia sa ai minte, insa cred ca e ascunsa sub saua Busei.

Mai ramane sa spui ca tu faci cu Busa ta si un enduro prin padure.... :bounce:

Pe sosea ai sanse sa faci un 6-ar insa pe un circuit de karting cum e cel din Arad nu prea...

 

 

 

:lol: corect .. doar ca eu laudam busa .. nu esti pe faza .. da te bagi asa ca m.................. :baldy:

 

 

Mai nemuritorule sa stii ca eu incep sa te inteleg .. O sa-ti zic o poveste si tu ne zici daca te recunosti ok ?

 

In anul 2006 un baiat destept , ca si tine , vede el in Arad ca e la moda mobra . Si ce zice el in sinea lui ? Ba trebuie sa am motor ca e musai. Scoala , alea alea , carnet etc . Apare dilema achizitioanarii mobrei . Cu ce dreaq sa ma dau eu sa nu ma fac de ras ? aaa DA .. Sa fie carenata .. sport . Ba au zis prietenii sa nu iau de 1000 dar eu sunt ciumeg si o sa ma descurc si inca foarte bine . Dupa ce merg cu ea cateva luni si ma face pe sosea si un 125 , gata ... game over .. BUSA . Cu aia o sa rup tot frate , nimic nu sta in fata mea .

Acum ca a ajuns la Busa, baiatul nostru asteapta cu nerabdare noul model , ca de , lumea mobrelor nu e atat de dezvoltata ca la masini , si oricum a ajuns in varful piramidei .

 

Dupa ai fi inceput cu pasi micuti motoretismul si ai fi mers motoare mai mici ai fi inteles cum sta treaba cu agilitatea pe viraje etc .

 

Referitor la Valea Muresului afla ca si daca premiul la final ar fi 100 000 euro , ai concura singur , ca oricum suferi ca esti mare racer . Viata mea valoreaza mai mult decat suma aia . Cand mergi intr-un concurs dai tot ce e mai bun din tine si o eroare ,ca nu suntem roboti, te poate costa viata . Cum a ta observ a nu fi foarte importanta te las sa alergi singurel . Daca citeai mai sus observai ca ziceam ca un naked e mai manevrabil ca o busa si am dat ex fz6 si am continuat discutia fiind vorba de CIRCUIT, nicidecum valea regilor ..

O singura chestie vreau sa-mi reprosez si anume ca am afirmat ca eu te fac cu fz6 ... Nu am de unde sa stiu ce talent innascut esti , poate tu, fiind un mare racer, ma faci si cu busa ca de ... tu esti ca Fat Frumos cresti intr-o luna cat altii in 2 ani ..

 

Fii modest omule .. si asfalt uscat .

 

 

 

 

:lol: din nou, nu stii despre ce vorbesti ;) .. poate am avut motor cu mult timp inainte de a avea carnet si poate ma tine :lol: .. dexteritatea pe motor e ca si IQ .. unii au mai mult altii mai putin :rock: ..iar marimea motorului poate fi direct proprtionala cu capacitatiile si curajul fiecaruia :D .. cu un motor tare poti sa mergi si incet dar invers nu tine .. :lol:

 

:D nu zic ca sunt un mare racer .. dar nici las la niste mucosi sa abereze aici despre ascutitorile lor in defavoarea tehnologiei de varf in domeniul moto :lol: .. e ca si cum ai compara dacia cu veyron .. :D

 

:ok: daca ai asa papagal aici pe forum ar trebui si sa ai curaj sa si sa te dai cu mine pe circuit sau pe vale .. tiam mai zis nu cred ca ne-am luat motor doar pt circuit .. :eek: :lol:

Editat de HIGHLANDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bla bla bla ... a mea e mai tare... ba nu a mea baga mai mult :baldy: pe bune nu sunteti copii. Fiecare motocicleta are ce e a ei. si normal motocicleta fiecaruia e mai frumoasa. Punct. Ce tot va certati in "tz" pagini de forum. :bounce:

 

Si ca sa incheiem aceasta disputa : Fireblade-u meu e mai tare :lol: :lol: (just kidding)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa asa continua sa crezi ca esti o mare valoare doar ca ai Busa... moshule pilotul face motorul, insa tu probabil fiind un zero ai zis macar sa-mi iau Busa doar fiindca ai auzit ca e cea mai tare, insa nu ai stiut la ce e cea mai tare si acum vii cu vrajeli gen hai pe strada sa ne dam...

Tehnologia de varf in domeniul moto nu se pune pe motociclete de serie, o gasesti aftermarket la preturi maricele, insa ce sa stii tu unul care crede ca are "dexteritate pe motor" :baldy: .

 

Grow up man, daca nu e prea tarziu pt tine oricum.

 

P.S. : Aloo Arad-ul, cine e baiatul asta "dextericios", e ceva de capul lui sau numai vorba , ca am auzit ca le cam infloreste ?

Ai man rabdare ca nu faci nimic cu curajul daca nu ai si experienta... sper sa nu te vedem printr-un post la accidente cum ai sarit in padure daca o forjezi aiurea pe sosea crezand ca esti "la curse cu Busa"

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ati reusit sa faceti o varza dintr-un topic care se vroia frumos,despre motoare si nu despre frustrarile provincialilor din Arad care nu sufera miticii si despre curse aiurea,ca parca pe nici unul nu-l cheama Pascota sa fii auzit si eu de el!

 

Busa despre care vorbim acum nu stiu cum o sa fie dar oricine este un pic pasionat de fenomenul moto stie ca o Busa o sa ia bataie de la un 600 sau 1000 sport doar daca cumva pilotul de pe Busa nu este net superior celorlalti!

 

Si pana la urma la noi se merge pe strada, pentru ca circuite eu nu stiu, iar pe strada un tip mai talentat cred ca se poate tine si cu Busa dupa ceilalti pe curbe!

 

Ma astept sa spuneti ca o Busa poate sa duca lejer si pasager, ca e misto pentru unul mai inalt si mai puternic care nu incape pe ascutitori, ca e o legenda in lumea motociclismului, dar ceea ce citesc aici imi face doar greata!

 

Reisarii lu peste! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ati reusit sa faceti o varza dintr-un topic care se vroia frumos,despre motoare si nu despre frustrarile provincialilor din Arad care nu sufera miticii si despre curse aiurea,ca parca pe nici unul nu-l cheama Pascota sa fii auzit si eu de el!

 

Busa despre care vorbim acum nu stiu cum o sa fie dar oricine este un pic pasionat de fenomenul moto stie ca o Busa o sa ia bataie de la un 600 sau 1000 sport doar daca cumva pilotul de pe Busa nu este net superior celorlalti!

 

Si pana la urma la noi se merge pe strada, pentru ca circuite eu nu stiu, iar pe strada un tip mai talentat cred ca se poate tine si cu Busa dupa ceilalti pe curbe!

 

Ma astept sa spuneti ca o Busa poate sa duca lejer si pasager, ca e misto pentru unul mai inalt si mai puternic care nu incape pe ascutitori, ca e o legenda in lumea motociclismului, dar ceea ce citesc aici imi face doar greata!

 

Reisarii lu peste! :bounce:

 

 

la inceput daca tot esti curios...se dorea a fi un topic pt ARAD...dar v-ati bagat voi miticii in seama... insa din PACATE spun, capitala noastra e la bucuresti... asta e adevarul fiec ca iti place fie ca nu ... diferenta o vezi daca treci Carpatii si mai bine ai discuta de motoare si atat. pacat ca ai zx9r ca si mine... bafta :baldy:

Editat de JVC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hayabusa .... este motocicleta touring sport... desi trebuia sa o bage la categoria touring /supersport..ca are viteze ametitoare.. iar de dus pasageri duce ca am citit si am vazut ca sunt care au facut turul europei .... si nu au stat pe zx12 ce au stat pe hayabusa... motorul poate sa mearga si repede fata de alte sport touring.. asta e diferenta .. e un "wolf in sheep clothing"... clar ca este si o disputa intre producatorii de la kawasaki.Dar pe mine in coatIe ma doare... mie hayabusa imi place cel mai mult dar si zx12-le e superb si agresiv ca un dragon.Parerile se impart... fiecare are drept la parerea lui...eu am zis-o pe a mea

salutare si la bucuresteni si la aradeni si la restu ..

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa asa continua sa crezi ca esti o mare valoare doar ca ai Busa... moshule pilotul face motorul, insa tu probabil fiind un zero ai zis macar sa-mi iau Busa doar fiindca ai auzit ca e cea mai tare, insa nu ai stiut la ce e cea mai tare si acum vii cu vrajeli gen hai pe strada sa ne dam...

Tehnologia de varf in domeniul moto nu se pune pe motociclete de serie, o gasesti aftermarket la preturi maricele, insa ce sa stii tu unul care crede ca are "dexteritate pe motor" :lol: .

 

Grow up man, daca nu e prea tarziu pt tine oricum.

 

P.S. : Aloo Arad-ul, cine e baiatul asta "dextericios", e ceva de capul lui sau numai vorba , ca am auzit ca le cam infloreste ?

Ai man rabdare ca nu faci nimic cu curajul daca nu ai si experienta... sper sa nu te vedem printr-un post la accidente cum ai sarit in padure daca o forjezi aiurea pe sosea crezand ca esti "la curse cu Busa"

 

:D

 

:lol:

Mai pustiule .. iara tu ;) .. vad ca si tu ai papagal mare :D .. ma da numa astia din "capitala" sunt asa ? :lol: .. credeti ca sunteti mai smecheri ca restu din "provincie" :rock: .. daca te tine si esti tare hai la o cursa :lol: .. asa in doi .. si daca ma faci ai castigat dreptul sa ma critici cat vrei .. pana atunci stai in banca ta si vorbeste despre ce cunosti :ok: .. sau intreaba pe cei ce au condus vreodata busa .. la gura sunteti mari .. dar vad ca nu va tine la o cursa :bounce: .. ii clar .. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

Mai pustiule .. iara tu :ok: .. vad ca si tu ai papagal mare :D .. ma da numa astia din "capitala" sunt asa ? :lol: .. credeti ca sunteti mai smecheri ca restu din "provincie" :D .. daca te tine si esti tare hai la o cursa :lol: .. asa in doi .. si daca ma faci ai castigat dreptul sa ma critici cat vrei .. pana atunci stai in banca ta si vorbeste despre ce cunosti :rock: .. sau intreaba pe cei ce au condus vreodata busa .. la gura sunteti mari .. dar vad ca nu va tine la o cursa :bounce: .. ii clar .. :baldy:

Amice mai invata si tu limba romana ca ai niste aberatii de fraze din care nu intelegi nimic . Cred ca ai fi in stare sa scrii o pagina intreaga fara sa pui punct .

Referitor la raceru' din tine, te rog sa ne scutesti ca noi nu avem sange in pasarica ca tine sa ne riscam viata pt a nu demonstra Nimic unui Nimic . Referitor la frustrarea cu capitala .. stai jos ai 4.

Numai curse ai in cap si prevad ca te face si unu cu 125 dar numai de Racing vorbesti . Daca aveai vreo treaba cu mersul pe motor nu erai atat de bolnav incat sa sustii ca VACA aia a ta care rupe tot pe autostrada va merge mai repede pe un circuit de karting decat una de 600 sau una de 1000.

NU AI O TREABA CU CURSELE si mai grav, nu ai nici o treaba cu motociclismul. Fugi la papuselele tale si LASA-ne !!

 

Hai asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...