Sari la conținut

Renasterea Regelui ! .. Hayabusa .. 2008


HIGHLANDER
 Share

Postări Recomandate

frate filmu asta e mai vechi ca mine ... mare smecherie , un r1 din 98 probabil cu 150 cai chinuiti este luat la top speed de catre busa ... so what?

Busa este un mit , cred ca orice prost de pe strada daca ii zici de motoare a auzit in mod sigur de Hayabusa . Performantele ei au facut-o sa fie capul de afis si chiar daca era cea mai puternica motoreta nu a fost declarata ca fiind una criminala cum s-a intamplat cu R1 ... de ce?habar n`am ...

 

va certati aiurea aici ca niste copii , e vorba de gusturi ca oricum 99,9% din cazuri n-o sa folositi niciodata nici busa nici zzr la capacitatatile lor maxime din toate punctele de vedere ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 514
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

TE ROG FRUMOS SA MA CREZI CA TU CHIAR ESTI CEA MAI PROASTA CUNOSTINTA A MEA !!!!!

 

Nu mai pune link-uri care arata cat de nestiutor esti . Lumea si-a dat seama deja ca NU LE AI . Contesta cineva ca busa e cea mai rapida pe linie dreapta ? Ce vrei sa arati ? Ca ai cea mai jmechera mobra din lume ? Esti un fraierica care crezi ca tot ce zboara se mananca . Fiecare mobra este belea in felul ei .Asta nu intelegi tu . Nu intelegi pt ca la tne daca nu "baga" 340 nu e buna . Fraierica ... nu uita looser mic ca busa ta nu costa o avere ca sa nu si-o permita lumea . Puteam sa cumpar Desmosedici RR ti-am mai zis si iti repet , dar ratiunea a primat in detrimentul impulsului . La tine care ai maxim 22 de ani (daca ai ) viteza este totul . La altii cu nevesta si copii acasa important e sa se intoarca intregi si sa se bucure de cei dragi ..

 

Hai asfalt uscat si incearca sa nu te mai faci de kacao in continuare . :lol:

 

:10: .. mai mucosule .. iara arunci cu insulte aiurea pe forum ? :baldy: .. nu ti-ai luat ceaiul destul pe forumul de Arad ? :kick: .. mai vrei ? :lol: .. sau numai asa stii sa vorbesti si sa-ti faci de ras "capitala" ? :kick: .. "fraier" si "looser" esti tu si cu cine te-a educat in halu asta :blbl: .. sa nu mai zici la nimeni ca esti motociclist ca ne faci de ras !!! :wave: .. mai bine trageti o punga pe cap si dispari de pe forum forever :what: .. birjarule .. :lol: :lol:

 

:agree: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uai de pooola me....aia da motocicleta :wave:

mama cum o trecut pe langa er 1 .....zici ca statea pa loc...

si cand v-am zis de zxr 750 ati inceput sa radeti...who is laughing now ha?

ati vazut adevarata putere a lui zxr 750 a genuine superbike

filmu asta e mai vechi ca buna..pe vremea aia nu existau haiabuse asa ca au folosit un Kawasaki zxr 750 1994 cu toba de carbon....si ati vazut cum o trecut pa langa er 1

 

 

 

Lasand vrajala la o parte ati vazut cum un turing suta la suta trece pe langa un er 1....dar tot la aceeasi parere raman ....R1 e o adevarata bijuterie mecanica pe cand haiabusa ramane aceeasi vaca care se pare ca in 2008 a devenit mai grasa

nu se poate compara un r1 pe langa vaporul ala....nu degeaba R1 e supersport iar haiabusa e turing

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutii toatal aiurea ... Ma plimb cu Highlander cu motoarele saptamanal.... Va spun doar ca ..E FAN ADEVARAT BUSA...si orice ai zice rau de busa .sare imediat :wave: si inca ceva...i place si viteza,probabil de aia are si busa. Nu va mai tot certati.OMU E FAN BUSA SI ATAT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutii toatal aiurea ... Ma plimb cu Highlander cu motoarele saptamanal.... Va spun doar ca ..E FAN ADEVARAT BUSA...si orice ai zice rau de busa .sare imediat :wave: si inca ceva...i place si viteza,probabil de aia are si busa. Nu va mai tot certati.OMU E FAN BUSA SI ATAT.

Si ce culoare au ochelarii de cal pe care ii poarta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

f simplu r1 putea chiat sa stea pe loc si busa sa treaca cu 40 la ora pe langa ea :lol: bruce lee lee il bate pe van damme :wave:

 

Fratilor HIGHLANDER numai a postat despre busa noua si sa ajuns pana la urma la contraziceri. nimeni a cerut parerea nimanui.

Parerile sunt inpartite depinde de placerea fiecaruia, ce ii place aia isi ia.

Acum am o intrebare: DE CE NEDETINATORII DE BUSA VORBESC NUMAI DIN AUZITE DE LA UNUL SAU ALTUL SI SE CONTRAZIC PE TEME AIUREA CU UN DETINATOR ???????

This is what i call BULL SHIT:)

 

pai dak nu a vrut parerea nimanui ce ce a postat aici?? io cred ca topicul lui vrea sa spuna "look at me!! si eu am busa! :lol:"

 

si nedetinator nu inseamna si necunoscator

Editat de ghost-rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci gata cu acest topic de kakao.

Cel care l-a deschis nu a vrut sa prezinte ceva nou si sa vada si romanul noul model de Busa, pur si simplu s-a laudat cum ca ce tare e Busa, am si eu una si e cea mai tare motocicleta. Fals, la multe capitole nu e cea mai tare, poate la top-speed si confort la viteza, poate doar atat.

 

Insa vad ca exact cum s-a spus si mai sus, zici ca poarta ochelari de cal, nu vede decat intr-o singura directie, e blocat. Ok, ok, fan Busa, insa mai lasa-ne cu figurile si lauda, si mai bine baga km multi pe ea . Vad ca zici ca esti nascut in 1973, cum ti-am mai spus si mai devreme la varsta ta trebuia sa ai ceva minte si sa incerci sa intelegi , carnet moto din 2006, insa probabil esti un profan in motociclism si o sa mai treaca timp pana devii cunoscator.

 

Hai ciao, si Arad-ul de ce ii luati apararea doar ca e din zona??? Sa nu incepem ca si voi pe topicul asta : /index.php?...12909&st=80

Ce dracu suntem oameni sau maimute fara minte ? Ce cacao e cu conflictul asta Capitala vs Arad, peste tot sunt avantaje si dezavantaje!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HEY..cel din Arad!........Admir entuziasmul tau,dar cand unul te contrazice ai putea spune ca-i nebun,cand se gaseste al doilea,ar trebuii sa-ti dea de gandit.......................Ai frecat scaritele pe viraje,....bravo!!!!!!..........poate reusesti si carenele...........inca o data bravo!!!!!!..................dar ai grija.....totul se rezuma la 3 lucruri:talent,experienta si LIMITA LA CARE CEDEZI PSIHIC...............hmmmm :wave:.......................................nu uita"Dance of death"---Iron Maiden

 

........Toata stima si pt. 12,dar nu cred ca-i in masura sa muste!

 

Aveti grija,.......fara evenimente neplacute! ar fi pacat sa ne irosim energia pe orgolii,intre noi...........suntem o "minoritate"in RO.........bafta tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce culoare au ochelarii de cal pe care ii poarta?

 

:cheers:.. negri .. Ray Ban .. si nus de cal .. is de soim japonez denumit si Hayabusa .. :what: :kick:

 

f simplu r1 putea chiat sa stea pe loc si busa sa treaca cu 40 la ora pe langa ea :kick: bruce lee lee il bate pe van damme :10:

pai dak nu a vrut parerea nimanui ce ce a postat aici?? io cred ca topicul lui vrea sa spuna "look at me!! si eu am busa! :baldy:"

 

si nedetinator nu inseamna si necunoscator

 

:lol: .. tre sa-ti dau ochelarii mei :agree: .. Ray Ban .. poate o sa vezi si tu cat avea R1 .. :lol: :lol:

 

:wave: .. tot ma intreb .. ce motor avea ghost-riderul ala adevarat ??? .. stiti careva ca eu nu mai stiu :blbl: :lol: ..

 

http://www.youtube.com/watch?v=ud_gXPCMUDw :lol:

Editat de HIGHLANDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:.. negri .. Ray Ban .. si nus de cal .. is de soim japonez denumit si Hayabusa .. :10: :baldy:

:lol: .. tre sa-ti dau ochelarii mei :agree: .. Ray Ban .. poate o sa vezi si tu cat avea R1 .. :lol: :lol:

 

:wave: .. tot ma intreb .. ce motor avea ghost-riderul ala adevarat ??? .. stiti careva ca eu nu mai stiu :what: :kick: ..

 

http://www.youtube.com/watch?v=ud_gXPCMUDw :kick:

motorul il face pe pilot sau el pe motor?crezi ca ghost rideru nu putea sa foloseasca r1 in loc de gsxr`u de 1000?

replicile si discutia in sine devin deja prea puerile ...i`m out

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul il face pe pilot sau el pe motor?crezi ca ghost rideru nu putea sa foloseasca r1 in loc de gsxr`u de 1000?

replicile si discutia in sine devin deja prea puerile ...i`m out

 

 

:wave: I dont think so :lol: .. daca punea 500 de cai pe gsxr 1000 isi lua zborul :agree: .. si era imposibil sa o tina pe asfalt :10: .. pe cand busa e ideala :ok: .. iar daca ti se par discutiile puerile , simplu, evitale .. :kick:

 

Deci gata cu acest topic de kakao.

Cel care l-a deschis nu a vrut sa prezinte ceva nou si sa vada si romanul noul model de Busa, pur si simplu s-a laudat cum ca ce tare e Busa, am si eu una si e cea mai tare motocicleta. Fals, la multe capitole nu e cea mai tare, poate la top-speed si confort la viteza, poate doar atat.

 

Insa vad ca exact cum s-a spus si mai sus, zici ca poarta ochelari de cal, nu vede decat intr-o singura directie, e blocat. Ok, ok, fan Busa, insa mai lasa-ne cu figurile si lauda, si mai bine baga km multi pe ea . Vad ca zici ca esti nascut in 1973, cum ti-am mai spus si mai devreme la varsta ta trebuia sa ai ceva minte si sa incerci sa intelegi , carnet moto din 2006, insa probabil esti un profan in motociclism si o sa mai treaca timp pana devii cunoscator.

 

Hai ciao, si Arad-ul de ce ii luati apararea doar ca e din zona??? Sa nu incepem ca si voi pe topicul asta : /index.php?...12909&st=80

Ce dracu suntem oameni sau maimute fara minte ? Ce cacao e cu conflictul asta Capitala vs Arad, peste tot sunt avantaje si dezavantaje!

 

:blbl: mai Laure Balaure .. oare de ce tiai luat tu SRAD ? :lol: .. aaaa .. pt ca e stramosul Hayabusei si are calitati excelente :ok: .. ok, am inteles .. vad ca incet, incet urci, ai trecut de la 250 la 400 apoi 600 .. tine-o tot asa .. in cativa ani poti trece linistit la busa :ok: .. esti tanar .. mai ai timp .. eu nus chiar atat de tanar :baldy: .. eu am trecut direct pe 1000 apoi pe 1300 :D .. si am ajuns in varf :lol: .. whats next ? .. next busa ! .. busa 2008 .. :lol:

 

.. iar lasa tu aradenii, ca doar's fratii mei :lol: .. si m-au sustinut cand un mucos de al vostru a inceput cu insulte asa de prost educat ce e :cheers: .. ar trebui sa-i dati in cap :what: .. poate se trezeste la realitate ;) .. si mai merge pe la scoli ;) .. hai pa .. :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave: Superb .. :lol:

Primult si singurul tau post inteligent aici!

Sa-i dea cineva un warn exaltatului asta pentru off-topic repetat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Highlander ..omfg :lol: man..Hayabusa mai mult arata a dragster decat a SS..deci pe bune...ai vazut dragstere de moto vreodata?..nu clasa aia mare..una mai micuta...gees....Cum sa compari un SL 600 de exempu (E Mertzan asta cu 2378542186491265 cai putere) cu sa zicem..o...Evo8 pe circuit (una are 650 cai alta are 265 parca)... :lol: Care crezi ca face? Parerea mea e ca in linie dreapta rupe SL-ul..dar..ma intelegi tu..Poate ma insel acum.

 

 

Ma repet..arata Hayabusa ca SS cum arata tractoru a masina de formula 1 :10: :wave:

 

Ceva mai compact ar arata ca SS ..parerea mea...Uite..gsx R-ul arata ca un SS :what:

 

Dar cea mai tare moto pe care m-am urcat vreodata a fost un R1...nush..sa ma contraziceti daca am postat tampenii ..parerea mea..si sry de off-topic

 

No-offense nemuritorule! Vezi sa nu te contrazica Hayabusa (Highlander) aia :lol:

 

Bafta si drive safe :cheers:

 

 

 

 

 

 

:agree: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HIGHLANDER

Motocicleta HAYABUSA

Numar Moto AR-11-HAI

Club THERE CAN BE ONLY ONE !

Carnet moto din 2006 oficial .. restu la "la negru" :lol:) :lol:)

Motociclete detinute THUNDERACE

Alte vehicule MERCDES E 320 CDI .. 2003

 

Motanuincaltat

Motocicleta nu am :wave:

Numar Moto No Information

Club No Information

Carnet moto din nu am

Motociclete detinute No Information

Alte vehicule No Information

 

 

Ba motane, lasa oamenii mari sa se gandeasca la ce face si ce drege Busa.

Tu ziceai ceva de o scoala moto, si cand colo continui sa umpli forumul de spam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: Salutare ! :what:

 

:lol: Iata viitorul meu motor !!! :lol:

 

:10: A aparut modelul nou de HAYABUSA .. 200 de cai .. si un look nou , mai sportiv ..

Moaaaaaa! Ce faina eeee! Acu' o vad ! Si eu vreaaaaaau.

So...vand kawasaki zx10, 2005..care mai doreste care mai pofteste? Hai baietii la Kawa calda, ca vreau si io Busa ;) :kick: :kick: :blbl: :lol: :lol:

 

;) :ok: :ok: .. sau dus sa-si cumpere hayabusa .. :lol: :cheers: :agree:

.. asta si vreau .. sa cresc la hayabusa noua de 200 cai ..

Neneaaaa! Mi-o dai si mie o tura sa vad cum e?:D Promit sa fiu cuminte si sa nu mai cer nimic dupa. :wave: Pliz pliz pliz pliz preety pliiiiiiiiz !! :ok: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primult si singurul tau post inteligent aici!

Sa-i dea cineva un warn exaltatului asta pentru off-topic repetat!

 

:wave: .. si asta-i baut .. care off-topic bre ? .. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave: :lol: :10: :baldy:

 

Pistolare imi iau eu carnet fac si cursuri de specialitate ceva si intr-un an 2 te invit pe circuit sa vezi cum "zboara" pe langa tine un talent inascut :agree: :cheers:

 

Incredibil esti...fac 3 sedinte pe saptamana la scoala..pana atunci (cand o sa-mi iau motor) imi dai voie sa ma "dau" un pic pe forum cu "oamenii mari"?

 

:lol: :lol:

 

 

 

 

:what: :kick:

Editat de Motanuincaltat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave: :lol: :kick: :kick:

 

Pistolare imi iau eu carnet fac si cursuri de specialitate ceva si intr-un an 2 te invit pe circuit sa vezi cum "zboara" pe langa tine un talent inascut :what: :cheers:

 

Incredibil esti...fac 3 sedinte pe saptamana la scoala..pana atunci (cand o sa-mi iau motor) imi dai voie sa ma "dau" un pic pe forum cu "oamenii mari"?

 

:lol: :lol:

Esti idolul meu, Pot sa te ating? :agree: :10: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Highlander ..omfg :lol: man..Hayabusa mai mult arata a dragster decat a SS..deci pe bune...ai vazut dragstere de moto vreodata?..nu clasa aia mare..una mai micuta...gees....Cum sa compari un SL 600 de exempu (E Mertzan asta cu 2378542186491265 cai putere) cu sa zicem..o...Evo8 pe circuit (una are 650 cai alta are 265 parca)... :lol: Care crezi ca face? Parerea mea e ca in linie dreapta rupe SL-ul..dar..ma intelegi tu..Poate ma insel acum.

Ma repet..arata Hayabusa ca SS cum arata tractoru a masina de formula 1 :kick: :wave:

 

Ceva mai compact ar arata ca SS ..parerea mea...Uite..gsx R-ul arata ca un SS :blbl:

 

Dar cea mai tare moto pe care m-am urcat vreodata a fost un R1...nush..sa ma contraziceti daca am postat tampenii ..parerea mea..si sry de off-topic

 

No-offense nemuritorule! Vezi sa nu te contrazica Hayabusa (Highlander) aia :cheers:

 

Bafta si drive safe :10:

:what: :kick:

 

:lol:

:baldy: .. mai motanule .. cu "nu am" si "no information" dai lectii ? :agree: .. ia de aici (spre cunostinta ta!) : .. in 1999 cand a aparut Hayabusa exista pe piata Kawasaki ZX-9R Ninja care avea 213 Kg si 143 de cai iar Yamaha R1 avea 205 Kg si 150 de cai .. acuma Hayabusa mea are 217 Kg si 175 de cai .. care e "tractor" sau "vaca supraponderala" ?? .. matematica fratilor .. asa ca plz, no coment !

 

http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_yzf-r1_1999.php

http://www.bikez.com/motorcycles/kawasaki_..._ninja_1999.php

http://www.bikez.com/motorcycles/suzuki_gs...yabusa_2005.php

Editat de HIGHLANDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave:

Baiatul asta traieste cu matematica facuta cu "date" luate de pe bikez.com.

Toata ziua deriva, si face integrale circulare in jurul..

OK, gata, acuma chiar ne'am lamurit. Nu e dom'ne vaca, nu e.

E un adevarat gsx-r de curse. Chiar daca in linie dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...