Sari la conținut

Renasterea Regelui ! .. Hayabusa .. 2008


HIGHLANDER
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 514
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

DA GHOST RIDER NUMA CA PE BUSA POTI PUNE O VACA ADEVARATA,,,CA INCAPE

 

 

:wave: .. iara tu cu vaca .. chiar nu pricepi ca e la fel de vaca ca si Ninja ZX-9R ? :lol: .. cred ca numa vaci (nebune) visezi .. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saua aia rosie din spate nu-mi place,in rest e misto dracalia!

 

 

:wave: .. da stiu .. nici mie nu-mi place dar de 3 luni caut pe cineva sa-mi faca un brodaj cu semnul kanji pt tapiterie noua, dar se pare ca nimeni nu face :agree: .. cred ca va trebui sa renunt .. am comandat din state tobe yoshimura si coada sport :cheers: .. cand le instalez mai pun o poza :10: .. va fi foarte misto .. :lol: .. pacat ca la iarna o vand :lol: .. dar merita :baldy: .. pt generatia noua .. :lol:

post-14559-1184188551_thumb.jpg

post-14559-1184188866_thumb.jpg

post-14559-1184188901_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa scula nam ce zice

ce e frumos si lui dumnezo ii place

s-o folosesti sanatos....sau poate o s-o folosesc io daca tu o vinzi....

da nu prea cred ca de la zxr 750 la hayabusa nu mai e farmec...poate daca era invers da da asa...:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da nu prea cred ca de la zxr 750 la hayabusa nu mai e farmec...poate daca era invers da da asa...:lol:

=)) You're a funny guy!

PS: Highlander oricat comenteaza altii pe aicia , cand vezi o hayabusa in realitate ramai cu ochii asa :wave:

Frumoasa tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... :wave: ...oferta de pace!!!!... :lol:

 

...haide-ti sa incheiem aici cu discutiile jignitoare,de ambele parti!!!...daca cineva mai vrea sa posteze aici sa o faca cu folos si in asentimentul tuturor.

...incercati sa vedeti esenta topicului iar daca cuiva i se pare ca starterul topicului greseste,atunci o parere simpla,la subiect este bine venita!...daca nu stiti despre ce este vorba va rog abtineti-va de la comentarii de orice natura!!

...on topic,este vorba despre bucuria unui fan suzuki hayabusa la auzul stirii referitoare la aparitia noului model pt 2008 si de asemenea ar vrea sa auda discutii pro si contra unei eventuale comparatii intre zx12-zx14 si hayabusa!!...catalogarea pe clase a acestor motociclete este cam ca si cearta dintre 2 pureci pt un sector mai bun pe un caine!!...nici unul nu traieste mai mult decit pina cainele intra in apa dar ei sunt dusmani de moarte!

...la fel si aici,nu conteaza parerea nimanui,orice discutii referitoare la clasa din care fac parte monstrii astia nu ne ajuta la nimic deoarece nu noi am facut si nici nu vom putea schimba ceva catalogarea lor!!

...as vrea ca interventia mea aici sa nu fie rau inteleasa,aceasta discutie am avut-o si eu cu highlander mai demult si nu cred ca a inteles ca categoria din care face parte o motocicleta nu te ajuta la nimic atunci cind viteza este prea mare si tre sa reduci ca sa eviti o pisica(de exemplu)!...sau o caprioara,prietenii stiu de ce!

 

...de asemenea discutiile interrasiale si interconfesionale nu-si au locul aici,ele nefacind altceva decit sa mareasca si mai mult prapastia!!...aceste prerogative nu pot fi atinse daca unii ii considera pe altii mai fraieri iar altii ii cosidera pe altii mai smecheri,o posibila cautare de rezolvare a conflictului de catre partile in cauza ar fi bine venita!!...oricit de greu suna la ureche,o problema intre capitala si "provincie" exista si atita timp cit tine de caracterul fiecarui individ problema este rezolvabila!!...cauta-ti inauntrul vostru,al fiecaruia si ve-ti vedea ca sunt probleme mai importante de rezolvat decit astea!!

...aceasta este oferta mea de pace,nu trebuie sa faceti ce zic eu dar ma bucur daca este citita si inteleasa asa cum am sperat in momentul in care am gindit-o,pt mine asta inseamna ca a avut efectul scontat,cel de a va imbuna oleaca la suflet si de a va intoarce fatza spre adevaratele probleme,cele ale fiecaruia!!!...

 

... :lol: :lol: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci...mi-au dat lacrimile de ras cand am citit :lol: :lol: :lol: :cheers:

 

Ce discurs!!! :wave: :10:

 

 

...si ce anume ti s-a parut a fi o gluma in ce am scris eu acolo de ti-au dat lacrimile? :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si ce anume ti s-a parut a fi o gluma in ce am scris eu acolo de ti-au dat lacrimile? :wave:

 

Cred ca omul se referea la atitudinea vadit superioara si erudita pe care incerci sa o afisezi matale stimabile.

Sa mai mentionez si greselile gramaticale sau "haide-ti" sa ne avem ca fratii???

 

:lol:

Editat de GoKart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta mea e mai tare ... ba a mea. :wave:

 

piratii sunt mai tari... ba ninja

 

balenele sunt mai tari... ba rechinii :lol:

 

o tin asa pana maine ... ce naiba? Aveti fiecare dreptate: motocicleta fiecaruia e mai buna pt ca e a lui. A mea e cea mai tare pt ca e a mea!!!

 

 

hai cu offtopicu ca asa e frumos pe forum sa umplem pagini cu copilarii... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca omul se referea la atitudinea vadit superioara si erudita pe care incerci sa o afisezi matale stimabile.

Lasand la o parte apelativul "matale" care se trage din perioada comunista cand activistii de partid nu te respectau intr'atat incat sa te apeleze "Dumneavoastra", insa nu isi permiteau totusi nici sa'ti zica "Tu", te'ai gandit ca poate, totusi, unii sunt pur si simplu superiori altora?

Sau tu te simti inferior si sari la gat? Asta asa, ca idee.

Actiunea lui Giv32 e onorabila, pacat ca e umbrita de acele cratime... :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@GIV 32: pai ei au deschis topicul ca sa se certe, dupa cum reiese si din titlu. Deci propunerea ta de pace este off-topic. Mooooooodeeeraaaaatooooooriiiiii... warn pacifistului, sho pe el, ban !!! :lol:

 

 

 

Nush de ce crezi ca daca nu am motor n-am dreptul sa vorbesc. Mai exista si alte lucruri in care probabil iti sunt NET superior...

Pana vei gasi vre-unul nu te mai umfla in pene, ca o sa te spargi ca buboiu' :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca omul se referea la atitudinea vadit superioara si erudita pe care incerci sa o afisezi matale stimabile.

Sa mai mentionez si greselile gramaticale sau "haide-ti" sa ne avem ca fratii???

 

:lol:

 

...o atitudine chiar si vadit superioara,cum o numesti,nu poate sa stirneasca lacrimi de bucurie sau orice alte manifestari hazlii decit atunci cind este neinteleasa sau atunci cind apare imaginatia care joaca feste si denatureaza ideea prezentarii!!..

..."haide-ti" in limba romana nu are alta forma de scriere decit cea mai sus expusa!...gramatica limbii romane prevede clar folosirea liniutei despartitoare,trebuie doar sa fii atent la ore,la orele in care s-a predat asa ceva!..probabil si folosirea virgulei intr-un text cum sunt textele de pe acest forum,te-ar surprinde...nu-i asa?

...din fericire,mai sunt persoane care stiu sa se foloseasca de cunostintele asimilate de-a lungul anilor de scoala si nu se sfiiesc sa le foloseasca!

...cu speranta ca nu te-am facut sa te simti inferior,te salut si i-ti urez o viata cit mai placuta! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GIV, las-o-n ma-sa de treaba.

Ai dreptate, gramatica prevede clar folosirea cratimei, si prevede si CAND trebuie folosita. La orele alea insa...

In cazul de fata NU se foloseste. :wave:

A, mai prevede si ca dupa virgula se pune spatiu. :lol:

 

PS: Ti-am gasit ceva util (ţie ţi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GIV, las-o-n ma-sa de treaba.

Ai dreptate, gramatica prevede clar folosirea cratimei, si prevede si CAND trebuie folosita. La orele alea insa...

In cazul de fata NU se foloseste. :wave:

A, mai prevede si ca dupa virgula se pune spatiu. :lol:

 

PS: Ti-am gasit ceva util (ție ți)

...multumesc atit pt corectia facuta cit si pt link-ul adaugat!...as incerca o explicatie totusi, atunci cind eu am facut scoala si am invatat sa scriu corect romaneste astea erau regulile, atunci asa se scria corect.intre timp s-au facut niste modificari cu care nu sunt la curent printre care si asta cu spatiul de dupa virgula, nu prea erau calculatoare ca sa poti folosi spatiul de la tastatura dupa o amarita de virgula!!...in scrisul de mana, cel pe care l-am invatat toti, nu se foloseste vreo marire de spatiu dupa folosirea virgulei, asta este o regula aparuta odata cu raspindirea limbajului de calculator!!...o mare parte din cei de aici nu au de unde sa stie ce-ti explic eu aici deoarece nu existau pe vremea aia, pur si simplu sunt din alta generatie, cea nascuta cu calculatorul in brate.

...cu toate astea eu sunt ferm convins ca ceea ce am scris acolo este citet sau lizibil singura optiune ramasa este de a intelege mesajul formulat intr-o insiruire de cuvinte,unele chiar scrise gresit!..acum esti de acord cu mine ca de fapt se cauta nod in papura doar asa de plictiseala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partial adevarat. Uneori mai cautam nod in papura si mai facem caterinca, insa chestiunea asta cu scrisul corect nu e de caterinca. Chiar zgarie pe ochi. Tu esti de acord cu mine? :lol:

Ok, hai sa o lasam balta si sa mai calarim umpic. Si-am incalecat pe o sa si-am plecat acasa. :wave: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partial adevarat. Uneori mai cautam nod in papura si mai facem caterinca, insa chestiunea asta cu scrisul corect nu e de caterinca. Chiar zgarie pe ochi. Tu esti de acord cu mine? :lol:

Ok, hai sa o lasam balta si sa mai calarim umpic. Si-am incalecat pe o sa si-am plecat acasa. :lol: :lol:

...ok, fie!... :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu d-asta mi-au dat lacrimile de ras...ce atitudine superioara? Am zis eu asa ceva..doar ca e super tare...mi-l si imaginez pe om in fata unui microfon cu lacrimi in ochi :lol: :lol: :lol: un discurs gen Martin Luther King :cheers:

 

 

ce vroiam eu sa spun...A FOST PREA SERIOS pentru topicul asta si asta e amuzant..ma intelegeti? :agree: sau am eu un simt al umorului de-a dreptul bolnav? :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce vroiam eu sa spun...A FOST PREA SERIOS pentru topicul asta si asta e amuzant..ma intelegeti? :lol: sau am eu un simt al umorului de-a dreptul bolnav? :wave:

S-a terminat razboiul ? Ce aveti ma ? Cine s-a certat cu cine ? A murit careva ? Terminati cu impacarile lacrimogene sa nu-si au rostul . Hai ma sa ne balacarim in continuare ca altfel nu mai e fun . :lol: :lol: :cheers:

 

 

@ Giv32 cand am facut o gluma ,buna dealtfel, pe celalalt topic nu prea ai gustat-o . Probabil si datorita faptului ca nu ai parcurs cu interes intreaga discutie . Daca urmareai cu atentie lumea a ras si era cu beri si pupaturi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, ma surprindeti placut!

O multime de filologi si de filozofi, aici pe forum, unul mai stralucit decat altul... . Felicitari !!! Nu ma asteptam. :lol:

Interesant, interesant... foarte interesant.

 

Incep sa am o vaga impresie ca sunt la ora de gramatica ci nu pe un forum de motociclisti... si..., dintr-o clipa intr-alta o sa fiu notat si catalogat dupa felul in care scriu si ma exprim.

 

"Domn' profesor", lasa vrajeala asta ieftina si terminati odata ca m-am saturat sa stau noptile sa citesc toate tampeniile astea... .

 

 

Nu stati AIUREA sa va certati degeaba, invartiti roata :wave: si ASFALT CURAT !!!:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, nu ma intelegeti gresit, nu sunt eu omul care sa spuna ca nu greseste niciodata.Poate am interpretat eu gresit ce a scris omul.Oricum, a fost putin cam idealist.

 

In alta ordine de idei, eu merg la Costinesti pe la inceputul lui August.Cu care beau o bere pe acolo? (scuze ca pun intrebarea aici dar, am facut topic pe excursii etc. si...nimeni nimik)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...