Sari la conținut

Renasterea Regelui ! .. Hayabusa .. 2008


HIGHLANDER
 Share

Postări Recomandate

Sustin si eu ca hayabusa e un sport touring , dar la viteza care o atinge e cea mai stabila si manevrabila ( la astfel de viteze).Adevarat e ca cea mai manevrabila e cea mai usoara ( am avut un rs 125 care facem 600 cc pe curbe , pentru ca pe mine nu ma interesa daca bag mana in ea , k nu derapa, in schimb la 600 daca faci asa esti dus). Nu a fost construita pentru circuit, dar e un motor care face fata cu brio la toate categoriile, touring , speed, etc.

Cand vorbim de hayabusa , vb deja de o legenda , un motor care accelereaza aproape fara sfarsit, un cuplu motor k de avion, si pentru viteza si cuplul pe care il dezvolta, e super manevrabila si stabila.

Intradevar gixeru de 1000 si r1 sunt facute pentru circuit, dar nu poti pleca la un drum mai lung cum ai face cu busa , dar ea merge si pe circuit.

Sa nu mai bagam hayabusa pe circuit k nu e cazu , pentru asa ceva s au contruit superbike-urile.

Urmatoare mea moto o sa fie k3 sau hayabusa.

Sa ne vedem sanatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 514
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

exact pt circuit sau creeat superbike-urile...si stim cu totii care e cel mai tare superbike din toate timpurile...

exact vedeti ca stiti... e chiar a mea...zxr 750 :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... :rusinica: ...frumos arata!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...spatele arata de parca ar fi fata lui ala vechi dar vopsita sticla la far!!...pe bune!

post-7057-1184761381_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spatele-i ca fata sau fata-i la spate ??? Hm... Tot n-am inteles. :cheers:

Bine ca n-are spate ca si fata de perna ...sau ca si fata de masa... . :cheers:

Dar unde ati vazut voi far cu lumina rosie ??? :rusinica:

 

 

Pt. @highlander: Ia-ti odata motorul asta sa vedem si sa ne lamurim si noi, "muritorii", cum e cu fata si cu spatele. Adica...hm... "cine face fata" si cine ramane "sa faca spate"???

:finger: :blink: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam cat va costa jucaria asta? se stie deja? :rusinica: :cheers: :cheers:

 

 

Disponibila in Romania din Decembrie 2007 ( lansarea oficiala va fi in 12 noiembrie, la Bucuresti).

Pret CIP 12.400 euro, pentru varianta europeana de 175 CP si mai grea cu 15 kg decat vechea Busa ( datorita motorului Euro 4).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Disponibila in Romania din Decembrie 2007 ( lansarea oficiala va fi in 12 noiembrie, la Bucuresti).

Pret CIP 12.400 euro, pentru varianta europeana de 175 CP si mai grea cu 15 kg decat vechea Busa ( datorita motorului Euro 4).

 

.......... :rusinica:.....doar 175 ps???? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred nici ca va fi asa de scumpa,nici asa de grea si nici nu va avea numai 175 de cai!

Motocicleta asta are o treaba,trebuie sa bata ZZR1400 la toate capitolele si sunt convins ca va fi mai ieftina in buna traditie suzuki!

 

Uitati-va la toata gama si vedeti ca intotdeauna Suzuki sunt mai iefine. Io cred ca va fi pe la un 11.000CIP.Cel mult.

 

Bafta! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.......... :rusinica:.....doar 175 ps???? :finger:

 

 

:D Aia de la Suzuki Romania cred ca au incurcat fisele tehnice :hug: .. are 198 de cai si 220 kg :ok: .. modelele mai vechi aveau 175 de cai :hug: .. trebuia sa faca de 200 de cai ca sa recupereze coroana :cheers: .. iar motorul e Euro 3 :blink: .. nu cred ca are careva euro 4 :cheers: ..

 

http://www.dixonarchive.com/hayabusa/2008_hayabusa_specs.htm

Editat de HIGHLANDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred nici ca va fi asa de scumpa,nici asa de grea si nici nu va avea numai 175 de cai!

Motocicleta asta are o treaba,trebuie sa bata ZZR1400 la toate capitolele si sunt convins ca va fi mai ieftina in buna traditie suzuki!

 

Uitati-va la toata gama si vedeti ca intotdeauna Suzuki sunt mai iefine. Io cred ca va fi pe la un 11.000CIP.Cel mult.

 

Bafta! :rusinica:

 

 

Poti sa crezi ce vrei, e o tara libera... .

Pe langa asta , poti sa si exprimi liber ceea ce crezi... .

Fiecare dintre noi ne folosim de acest drept.

Editat de marele alb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

din tot topicul asta imi dau seama din ce in ce mai tare ca o sa imi iau ZX14R sau ZZR1400, cum vreti sa ii ziceti. E cam tot dracul ala, dar e mult mai frumoasa si stilata. Evident, chestie de gusturi :bigstar: Nu trageti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HONDA RULES !!!! Asa ca sa nu va mai certati cu kawa si suzi :). Hai impacarea si strangeti-va mana! :bigstar:

Ducati Rider zice ca honda rules....

urmeaza ca Honda Rider sa zica ...Ducati rules...

da io pt aia tot zic....KAWASAKI RULES :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Hai ca se prefigureaza primul test cu Hayabusa cea noua!

 

 

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/new...busamotorcycle/

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Sep 2007 15:48 -------------</small><br/>Prima tura de circuit filmata!

 

 

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/new...amp;R=EPI-94538

 

<small>--- Mesaj completat în 13 Sep 2007 10:12 -------------</small><br/>Se pare ca au rezolvat problema franelor! :)

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/new...amp;R=EPI-94537

 

more info:

http://www.sportrider.com/features/0708_sp...busa/index.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...