Sari la conținut

Renasterea Regelui ! .. Hayabusa .. 2008


HIGHLANDER
 Share

Postări Recomandate

:rolleyes: Tu chiar nu intelegi ??? .. nimeni nu te vrea peaici .. asa ca :banana:

 

Aici te cam inseli domnu` Senator io-l vreau si toate-l vor, in rest daca esti happy cu moto. tau, asta conteaza. Dar Andrei e unu` din cei cu adevarat vechi in bransa care avea si sa dadea cand noi ne intrebam pe unde-s franele la mobre. Crede-ma pe cuvant ca stie ce spune. Dar e mai subiectiv putin , de fapt ca noi toti, caci de-aia ne-am luat mobrele pe care le detinem si nu ptr. ca sunt la moda, baga cel mai tare sau sunt mai ciumegastare ca altele... ;)

Si stai relaxe, sa nu-l chem pe Ciocanuuu sa-ti explice cum e cu R1. :kali: Apropo, unde-i Ciocanuu? Ciocaneeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 516
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asta se intelege din ce scrii tu pe aici cat despre plz mori ti se poate intampla si tie sa nu crezi ca esti scutit.... oricum mi-ar parea rau sa patesti ceva rau indiferent ca ma placi sau nu !!! Aia cu valea nu stiu daca esti tu in masura sa-mi zici mie ce sa fac....srry ca am indraznit sa te contrazic si scuza-i si pe altii care au indraznit sa ridice privirea spre inaltu cerului unde crezi tu ca esti.... Inca ceva mie imi place ft mult si hayabusa si zx12 noi aici la sb ne dam de 8 ani cu ele si inca n-am vazut nici o diferenta intre ele..... asa am vrut eu acum 8 ani sa-mi iau zx12 pt ca prietenul meu avea hayabusa... dupa atatia ani impreuna nu ne pare rau nici mie nici lui.... Deci in concluzie nu exista cea mai tare INTELEGE

 

 

;) ;) "Plz Die" :rolleyes: pe un forum inseamna .. sa dispari de pe forum .. doamne fereste sa patesti ceva si sa te am pe constiinta .. :banana: :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce citesti printre randuri? Am zis eu ca nu ar trebui sa fii pe acest forum?

 

Faptul ca esti fan hayabusa si bunul simt de a nu posta tampenii cand tu nu ai motor si nu poti sa intri in dezbateri despre acest model este laudabil.

 

Da,si eu am stat pe forum si am invatat mult,e bine sa citesti multe cand esti la inceput.

 

Dar eu am zis sa nu posteze tampenii cei ce nu au motor si cei carora nu le place acest model. Atat. Citeste mai cu atentie. Limba romana o stapanesti.

 

 

To Nicolette: Darling, tu accepti aprecieri despre nivelul tau de uz al limbii romane, de la persoane care se exprima in felul de mai sus?! (citez: " citeste mai cu atentie" in loc de " citeste cu mai multa atentie" ....)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: Acuma am citit ca nu se mai tine intrunirea de la Cluj .. pacat .. au fost tari intrunirile de acolo .. asa ca ne vedem, la Oradea. pt cine vine .. :banana:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce citesti printre randuri? Am zis eu ca nu ar trebui sa fii pe acest forum?

 

Faptul ca esti fan hayabusa si bunul simt de a nu posta tampenii cand tu nu ai motor si nu poti sa intri in dezbateri despre acest model este laudabil.

 

Da,si eu am stat pe forum si am invatat mult,e bine sa citesti multe cand esti la inceput.

 

Dar eu am zis sa nu posteze tampenii cei ce nu au motor si cei carora nu le place acest model. Atat. Citeste mai cu atentie. Limba romana o stapanesti.

 

nu mai sari asa !

ok, nu va mai certati, mai ziceti de Busa, ca vreau sa aflu amanunte. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

To Nicolette: Darling, tu accepti aprecieri despre nivelul tau de uz al limbii romane, de la persoane care se exprima in felul de mai sus?! (citez: " citeste mai cu atentie" in loc de " citeste cu mai multa atentie" ....)

 

cineva de pe forumul asta, pe un alt topic, a zic ca sunt varza....la limba romana... :rolleyes:

asa ca toate aprecierile sunt binevenite, mai invat si eu.... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva de pe forumul asta, pe un alt topic, a zic ca sunt varza....la limba romana... :rolleyes:

asa ca toate aprecierile sunt binevenite, mai invat si eu.... :banana:

 

 

Pffff! ok, darling, your choice! da' mi se pare ca tocmai ce cauti matale - informatii despre Busa - lipseste din aceasta discutie! deci... why wasting time?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pffff! ok, darling, your choice! da' mi se pare ca tocmai ce cauti matale - informatii despre Busa - lipseste din aceasta discutie! deci... why wasting time?

 

pt ca sper ca cuiva de pe acest topic sa ii vina ideea de a ma invita si pe mine la o plimbare cu busa..... :rolleyes: astfel incat sa obtin informatii pe viu.... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se duce draq si topicu' asta. Dupa postarile celor care n-au motor gen Insider & Co. a venit rindul chatului intre Nicoleta si Anca. :rolleyes:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt ca sper ca cuiva de pe acest topic sa ii vina ideea de a ma invita si pe mine la o plimbare cu busa..... :rolleyes: astfel incat sa obtin informatii pe viu.... :banana:

 

Ce m-am bagat ca fraieru'! Daca stiam ca sunt fete si sunt la agatat pe aici le lasam in pace!Sorry, my mistake!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce m-am bagat ca fraieru'! Daca stiam ca sunt fete si sunt la agatat pe aici le lasam in pace!Sorry, my mistake!

 

Adevar graiesti! da' numa' in prima parte... despre partea cu agatatu' insa - ea se "executa" un pic mai incolo, pe un forum care am vazut ca nu ti-e complet strain!

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se duce draq si topicu' asta. Dupa postarile celor care n-au motor gen Insider & Co. a venit rindul chatului intre Nicoleta si Anca. :rolleyes:

 

 

Viata-i grea 'frate', nu toti ne permitem sa luam intai motorul si apoi sa o ardem prost pe forum.

 

Eu sunt nevoit sa o ard prost intai pe forum,si apoi pe strada.

 

Eu am un singur post pe acest thread, cu 2-3 pagini in urma, care nu cred ca instigat la cearta,ci dimpotriva.

 

Asa ca mai bine vezi-ti de treaba ta decat sa te scarpini tot de cei care nu au motoare.

 

Propun impartirea forumului in 2 subforumuri 1) forumul experimentatilor,smecherilor,veteranilor si 2) forumul incepatorilor,al fraierilor, al celor fara motor (care fie vor avea sau nu vor avea niciodata), al frustratilor etc etc.

 

Care-i prins in tabara adversa ban forever pe 5 clase de ip uri:)

 

Sa fim seriosi. Forumul asta nu il strica cei care nu au motor ca mine,ci aia care nu mai pot de orgoliu sau de prostie. (de cea din urma am dat si eu dovada uneori,recunosc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E klar ne-am convins, pana acum....cand era doar o motocicleta mai puternica de 190CP era liniste in haita vulturilor.

 

Acum daca exista concurent pt ZZR1400, este mare valva, se deschid topicuri din astea razboinice si cand cineva vine sa ne arate lungul nasului si simtul ridicolului ne suparam noi suntem pescari de cariera si nu acceptam ca cineva sa ne spuna ca unele lucruri sunt deplasate.

 

Cateva precizari pt cine este interesat sau vrea sa mai stie cate ceva......

 

In SB cred ca a fost prima Haya din RO, in 99 Andrei cel pe care tu il blamezi atat a importat-o pt un prieten si coleg de club de-al lui Andy....de acolo a inceput revolutia.

u

El si-a luat tot atunci din prin prisma gusturilor si dorintei proprii o alta motocicleta concurenta cu Hayabusa. Ambele sunt bune si ambele au mult mult potential.

 

Acum de acolo si pana in prezent pot sa iti spun ca in SB sunt cred cele mai multe Hayabusa din RO, dar nu prea sunt asa multi pescari sunt oameni care respecta alte motoare si nu spun legende chiar asa de nuantate ca si tine.

 

Hayabusa 2008 este o evolutie fireasca a modelului din 99-07 dar de acolo pana la a rupe tot e drum lung sa stii nu sunt diferente atat de mari si convingatoare intre modelele concurente direct insa raman la parerea mea e o chestiune de gust.

 

Nu stiu ca eu sau Andrei sa fi denigrat sau mintit in privinta altor motoare sau a modelelor pe care noi le calarim dar deah asa e lumea nu toti e drepti.

 

daca vrei sa stii in SB sunt deja pe drum 3 Haya 2008 unele gata customizate....fata de modelul de serie deci iti va fi cam greu sa iesi in evidenta la prima intalnire.

 

Iar pt cei interesati de un pret bun la o asemenea mobra puteti apela cu incredere la Andrei pt o oferta adevarata, e la 9000 si ceva de EUR, noua nouta cu 0km si 2 ani garantie.

 

Cat despre Nemuritori tot nu mi-ai castigat nici un pic de respect si abia astept sa iti vad ochisorii la prima intalnire, poate o sa ne si dam o data impreuna......

 

R

 

Pt cei care doresc o jucarie adevarata Hayabusa 2008 la super pret livrabila imediat!

 

Pt relatii suplimentare 0788/220088.

 

Conform spuselor unui "detinator" baga de rupe si nu are adversar asa ca asteptam comenzile Dumneavoastra.

 

Cu prietenie,

 

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce m-am bagat ca fraieru'! Daca stiam ca sunt fete si sunt la agatat pe aici le lasam in pace!Sorry, my mistake!

 

exact, your mistake ! very big mistake ! Nu te prinzi cand se face misto.....

Si ca sa intelegi exact ce am vrut sa spun - nu aveam nimic cu tine si inteleg limba romana; dar pe mult prea multe topicuri se spune ca cei care nu au motor nu ar trebui sa se poate inscrie pe acest forum.

Ideea nu e buna; eu, de ex., am invatat foarte multe de aici. Din simplul motiv ca AM VRUT sa invat. Si, in plus, faptul ca ai motocicleta nu cred ca trebuie sa fie o conditie ca sa poti participa, in limitele bunului simt, la o discutie.

Repet, nu am nimic cu tine, te-ai atacat degeaba.

Si am spus chestia cu plimbarea ca o gluma, am incercat sa destind putin atmosfera. Sper ca nu ai crezut....

 

Voi continua sa citesc cu interes tot ce veti scrie aici. Chiar ma intereseaza subiectul.

Toate cele bune. :rolleyes:

Nicole.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ON topic...tot vad ca ati vazut ca mere cu 300+...dar de frane nu zice nimeni nimic...? am inteles ca nu exceleaza... :banana: sau acum probati la maxim "cit baga" si franele le testati numai in caz de urgenta...si sperati sa nu fie ultima franare...

OF topic...baieti reveniti la subiect...ca dupa ultimile pagini nu mai stiam care era subiectul...de la chat la :rolleyes:

Editat de magg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E klar ne-am convins, pana acum....cand era doar o motocicleta mai puternica de 190CP era liniste in haita vulturilor.

 

Acum daca exista concurent pt ZZR1400, este mare valva, se deschid topicuri din astea razboinice si cand cineva vine sa ne arate lungul nasului si simtul ridicolului ne suparam noi suntem pescari de cariera si nu acceptam ca cineva sa ne spuna ca unele lucruri sunt deplasate.

 

Cateva precizari pt cine este interesat sau vrea sa mai stie cate ceva......

 

In SB cred ca a fost prima Haya din RO, in 99 Andrei cel pe care tu il blamezi atat a importat-o pt un prieten si coleg de club de-al lui Andy....de acolo a inceput revolutia.

u

El si-a luat tot atunci din prin prisma gusturilor si dorintei proprii o alta motocicleta concurenta cu Hayabusa. Ambele sunt bune si ambele au mult mult potential.

 

Acum de acolo si pana in prezent pot sa iti spun ca in SB sunt cred cele mai multe Hayabusa din RO, dar nu prea sunt asa multi pescari sunt oameni care respecta alte motoare si nu spun legende chiar asa de nuantate ca si tine.

 

Hayabusa 2008 este o evolutie fireasca a modelului din 99-07 dar de acolo pana la a rupe tot e drum lung sa stii nu sunt diferente atat de mari si convingatoare intre modelele concurente direct insa raman la parerea mea e o chestiune de gust.

 

Nu stiu ca eu sau Andrei sa fi denigrat sau mintit in privinta altor motoare sau a modelelor pe care noi le calarim dar deah asa e lumea nu toti e drepti.

 

daca vrei sa stii in SB sunt deja pe drum 3 Haya 2008 unele gata customizate....fata de modelul de serie deci iti va fi cam greu sa iesi in evidenta la prima intalnire.

 

Iar pt cei interesati de un pret bun la o asemenea mobra puteti apela cu incredere la Andrei pt o oferta adevarata, e la 9000 si ceva de EUR, noua nouta cu 0km si 2 ani garantie.

 

Cat despre Nemuritori tot nu mi-ai castigat nici un pic de respect si abia astept sa iti vad ochisorii la prima intalnire, poate o sa ne si dam o data impreuna......

 

R

 

Pt cei care doresc o jucarie adevarata Hayabusa 2008 la super pret livrabila imediat!

 

Pt relatii suplimentare 0788/220088.

 

Conform spuselor unui "detinator" baga de rupe si nu are adversar asa ca asteptam comenzile Dumneavoastra.

 

Cu prietenie,

 

Radu.

 

Dupa raspunsul asta io zic ca se poate inchide topicul, ai zis cam tot ce trebuia si ai zis bine, restul sunt povesti nemuritoare, sa lasam si fetitele sa se traga de coditze sa nu sa simte ne-satisfacute intr-o seara asa de frumoasa... Da totusi... unde-i Ciocanuuuuu ?? :rolleyes: :banana:

Editat de DUKE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu toate ca am spus ca inchei comentariile mele pe topicul asta, imi calc cuvantul cu parere de rau.

stimabile, mi-am exprimat o opinie shi am adus in sustzinerea ei argumente. nu am jignit pe nimeni, drept urmare nu itzeleg cum potzi trata acest topic ca pe propria-tzi groapa de nisip. ai postat ceva, asta se eupune comentariilor pe forum , asta e ROSTUL LUI. shi asta de catre totzi membrii, indiferent ca te sustzin sau te contrazic, pentru asta e facut. crezi ca daca spui tu unuia "ce drak cautzi aici" , "valea" sau alte invitatzii dulci face ca tu sa ai dreptate?

prietene, am shi eu o varsta, am o pregatire, am o cariera, crezi ca te ridici cu ceva de-asupra?

te tot dai la unu shi la altu ca insulta, jignesc, sa vina cu argumente......pai tu ii jigneshti pe totzi cei ce nu-tzi impartashesc opinia iar cat despre argumente.......te prezintzi incapabil sa le intzelegi dupa cum se vede.

o fi ea asutzitoare sau ce-o fi da incep drumul de pe la jumate nu sar in varf ca nu vreau sa mor shi nici nu am ceva complex de vre-un fel.

crezi ca daca itizi iei busa noua, shi ca, deh te plimbi pe coasta de azur :rolleyes: (asta pute rau, shii cum e cu lauda de sine....) ceilaltzi au fatza de tine vre-un complex de inferioritate shi vezi Doamne, d'aia te contrazic.... nu prietene, te insheli, altzii poate investesc in cariera, poate altzii au firme pe care le dezvolta, altzii poate au UN TZEL IN VIATZA!!! nu sa se ia la tranta cu ....cine are motor mai nou.

personal consider ca te comportzi ca un valutist shi nu m-ar surprinde sa aflu ca ai ocupatzii conexe.

am mai spus ca asta e un forum pt pasionatzii de motoare de orice fel dar ce sa-i faci, daca eshti calare pe 1300 tu potzi sa-mi spui sa dispar cu ascutzitoarea mea.....jalnic.

in locul tau ash face o statistica (daca shtii cum se face) shi daca feed-back-ul la topicul tau ar fi pozitiv in majoritate ash mai scrie. daca nu......in seamna ca te cam aplauzi singur.

noroc shi numa' bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: ..ma da unii chiar nu inteleg .. trebuie sa le explic pendelete .. :rolleyes:

 

Voi ati inteles foarte prost ce inseamna un forum .. (sau poate asa va si comportati in viata cum vorbiti pe forum, ma intreb cum va suporta prietenii )

 

Deci .. parerea mea ..

.. pe un forum (mai ales de motociclisti care ar trebui sa fie uniti) ..

.. iti spui , parerea, fara sa jignest, intrebi si raspunzi intr-un mod decent, si nu faci pe smecherul si introduci "jigniri ascunse" printre randuri ..

.. ca doar n-om fi noi fraierii care nu stiu sa citeasca printre randuri ..

.. asa ca evitati acestea si vom fi prieteni pe veci ..

.. dar daca nu puteti, no problem , dar macar nu va bagati in seama aiurea, ca numa rau faceti ..

.. daca nu va convine ce cititi .. nu mai imi vizitati topicul .. simplu nu ? ..

.. asa zisii prieteni care ma jignesc, ii exclud din cercul de prieteni, nu ma mai intalnesc cu ei si nici nu mai vorbesc cu ei .. faceti si voi la fel .. ocoliti topicul ..

.. chiar nu am nevoie de astfel de prieteni .. sau stiti sa ma respectati sau adio ! .. maxim va salut si atat .. nu intru in discutie cu voi ..

.. la fel si daca ne vom intalni pe la intruniri, daca puteti sustine o conversatie decenta fara jigniri (nici printre randuri) toata stima, friends forever ..

.. daca nu, mai bine ocoliti-ma sau va ocolesc eu ..

.. credeti-ma, am destui prieteni care ma apreciaza si ma respecta .. chiar nu duc lipsa de prieteni de duzina care jignesc la tot pasul pe oricine ..

 

Sper ca m-ati inteles si putem avea conversatii decente .. daca nu, va ocolesc sau ocoliti-ma .. asfalt uscat si sa ne vedem la o bere .. :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt nevoit sa o ard prost intai pe forum,si apoi pe strada.

 

Asa ca mai bine vezi-ti de treaba ta decat sa te scarpini tot de cei care nu au motoare.

 

 

... exista dreptul la libera exprimare...precum si la libera indignare. Eu mi-l exercit pe cel din urma...
Idem. :rolleyes:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce mai zic fratii peshte ? :rolleyes:

 

10-0 pt tine ai fost cel mai tare!

dar vad ca totusi ultimul post care nu a mai fost formulat "acid" a ramas fara rasp......oricum sunt curios pt ca este unul dintre cele mai vizitate topicuri sa vedem cata lume isi va cumpara acum....garantam preturi foarte bune, servicii de service profesionist moto, garantie etc.....

 

Asteptam cu mare placere si interes un telefon, o comanda :banana:

 

Cu prietenie,

 

R

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai scotiene cum sa nu se ajunga la jigniri cand topicul se numeste "Renasterea Regelui" si pe urma imediat mai jos "busa rules". Ne doare undeva daca ar fi asa dar sa nu dezinformam lumea, nu?

Ai negat la un moment dat ca ai spus ca e "cea mai cea".

Proprietarii de Kawa sunt complexati?! Bullshit!

"Busa rules, sorry kawa"?! - cine e complexat?

Adevarul ca oricine care are motociclete asa de puternice e putin frustrat.

Ai zis la un moment dat ca ai invitat pe cineva la o cursa, dar daca te-ar provoca altcineva pe tine cu un kawasaki de cacao - 10 km pe linie dreapta si 10 km pe traseu virajat si pe urma se combina timpii, ce spui? bineinteles prieteneste nu cu jigniri sau cu pariuri

Editat de ghost-rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...