Sari la conținut

Accident Constantza...28.06.2007


UzZy
 Share

Postări Recomandate

Conform Telegraf din data de 29.06.2007

Un motociclist constănțean Âşi-ar fi putut pierde viața, ieri, din cauza unui Âşofer care nu le-a dat prioritate participanților la trafic. Potrivit agenților Serviciului Poliției Rutiere, în jurul orei 11.30, Andrei Gorga, de 29 ani, din Constanța, rula la bordul motocicletei sale marca Suzuki, înmatriculată cu numărul CT-07-VOG, pe str. Mircea cel Bătrîn, dinspre Bd-ul Ferdinand spre Capitol. La intersecția cu str. Decebal, Âşoferul unei Dacii 1307, Neculaie BoroÂş, a virat la stînga fără a se asigura, iar motociclistul care avea prioritate a sărit de pe motocicletă pentru a-Âşi salva viața. „Rulam cu aprox. 40 km/h, iar Âşoferul Daciei a virat la stînga fără să se asigure. Am frînat Âşi cînd am văzut că nu mai pot evita impactul, am sărit de pe motocicletă pentru a-mi salva viața”, a spus motociclistul. Ambii bărbați implicați în evenimentul rutier au fost testați cu aparatul Drager, însă rezultatul a fost negativ. Motociclistul a suferit mai multe traumatisme la genunchiul drept, umărul Âşi mîna stîngă, însă rănile suferite nu au necesitat internarea acestuia. PolițiÂştii spun că Âşoferul Daciei riscă să rămînă fără permis pentru neacordare de prioritate, suportînd Âşi costul reparațiilor necesare motocicletei avariate .

 

Dar sa vedetzi ce comentarii....te doare mintea....

 

40 km/h ?

de la ... (07:42:52 29 Iunie 2007)

eu cred ca lucrurile au stat altfel,tipul cu dacia s-a asigurat din dreapta iar cand a ajuns la jumatatea intersectiei a aparut o ''sageata'' care nu a mai putut evita impactul !.......cam asa se intampla de regula cu circarii astia de motociclisti care zboara pur si simplu pe sosele, degeaba te asiguri ptr ca nu-l vezi......apare instantaneu! MOTOCICLETELE AR TREBUI INTERZISE PE DRUMURILE PUBLICE.......SUNT CATASTROFE !!!!

 

inconstienti

de la nemultumitu (09:02:05 29 Iunie 2007)

Asa e.Motocicletele ar trebui sa nu circule pe drumurile publice.Sunt un pericol.Motociclistii astia sunt niste tampiti.Unii au si rude sus puse.Cine sa-i amendeze? Stau pe Tomis.Seara e dezastru cu idiotii astia.

 

CATA LUME DESHTEAPTA NE INCONJOARA...NICI NU ITZI DAI SEAMA....OFFFFF

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rangaaaa... wake up si citeste atent! :moto:

 

cat despre comentariile din ziar... the average housewife type... genul care aplaudau la mineri acum 17 ani in bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si noi ne-am fi putut pierde viata pentru ca un avion putea sa intre pe fereastra cladirii in care stam pe net.... :moto: Ce ti-e si cu pseudo-ziaristii astia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah...io zic ca omu cu motorul era ninja si a sarit de pe motor executand un echer, evident ca sa-l pocneasca pe conducatoru' auto sau cel putin pe un alt conducator auto....evident ca era Bruce Lee care de fapt nu a murit ci traieste ascuns ca asasin platit al motociclistilor satanisti, roakeri si nespalati, vanand orice conservar ii iasa in cale...

 

Ce ti-e frate si cu romanul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citesc articolul si inteleg ceva de genul :

 

un motociclist si-a pierdut viata.... pe urma

era sa intru-n el si am evitat am sarit de pe motor - declara motociclistul.

pun frana iau articolul de la capat.

un motociclist SI-AR FI PUTUT PIERDE VIATA!

bllaaaaaah... mortii ma-tii de ziarist....

insanatosire grabnica motociclistului.

 

mosneag tampit + dacia 1310 = un motociclist ranit + motor zgariat + moloz de articol in telegraf * comentarii de rahat de la tampiti.

 

dar de ce sa circule motoarele pe strada cand putem sa ne luam toti trabant si dacia 1310 cu 2 mil :moto:

 

 

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

40 km/h ?

de la ... (07:42:52 29 Iunie 2007)

eu cred ca lucrurile au stat altfel,tipul cu dacia s-a asigurat din dreapta iar cand a ajuns la jumatatea intersectiei a aparut o ''sageata'' care nu a mai putut evita impactul !.......cam asa se intampla de regula cu circarii astia de motociclisti care zboara pur si simplu pe sosele, degeaba te asiguri ptr ca nu-l vezi......apare instantaneu! MOTOCICLETELE AR TREBUI INTERZISE PE DRUMURILE PUBLICE.......SUNT CATASTROFE !!!!

 

inconstienti

de la nemultumitu (09:02:05 29 Iunie 2007)

Asa e.Motocicletele ar trebui sa nu circule pe drumurile publice.Sunt un pericol.Motociclistii astia sunt niste tampiti.Unii au si rude sus puse.Cine sa-i amendeze? Stau pe Tomis.Seara e dezastru cu idiotii astia.

 

 

 

S-a tampit lumea de tot, fratilor !!!! .... sau asa era si pana acum ?!?!?!?!? :bounce: :baldy: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...