Sari la conținut

Postări Recomandate

Va fac cunoscut ca:

SIMBATA 9MAI ora 11.30 familia RADOAIE face parastas de 1 an lui RADU.

Cred ca ar fi NORMAL sa participam in numar cit mai mare dar este neviue de PUNCTUALITATE !!!!

Va propun sa ajungem la 11.20 in fata cimitirului si speram sa intram cu MOTOARELE in cimitir.

Am luat legatura cu ALINUTZA si cei care vor sa participe cu o suma modica pentru a face o coroana ROTUNDA!!!

(asa cum se practica la concursuri moto chiar daca NU vom fi in stare sa o facem din lauri),va fi prezenta azi 07.04.2009 la R&B dupa ora 19.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Va fac cunoscut ca:

SIMBATA 9MAI ora 11.30 familia RADOAIE face parastas de 1 an lui RADU.

Cred ca ar fi NORMAL sa participam in numar cit mai mare dar este neviue de PUNCTUALITATE !!!!

Va propun sa ajungem la 11.20 in fata cimitirului si speram sa intram cu MOTOARELE in cimitir.

Am luat legatura cu ALINUTZA si cei care vor sa participe cu o suma modica pentru a face o coroana ROTUNDA!!!

(asa cum se practica la concursuri moto chiar daca NU vom fi in stare sa o facem din lauri),va fi prezenta azi 07.04.2009 la R&B dupa ora 19.

...o sa fiu acolo....R.I.P. :blink: :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi,din nou culmea ironiei soferilor din ROMANIA,pe strada STEFAN un accident destul de urit pot sa zic,aceiasi chestie legata de conducatorii auto,nu la vazut,culmea ca ii venea din contra sens,am auzit discutiile de la cei care erau deja acolo,am stat linga soferul masinii,si mai avea putin si ii dadeam si doua in gura ca sa simta si el nesimtitu ce ia facut baiatului,din cite am auzit are o fractura de mebru superior si ceva contuzii in rest nu mai cunosc detalii dar oricum ee grav la ceea ce se intimpla!!!!!!!!!!

 

pun si o poza cu motoru

 

insanatosire grabnica motociclistului

 

respect

post-28242-1241988400_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi,din nou culmea ironiei soferilor din ROMANIA,pe strada STEFAN un accident destul de urit pot sa zic,aceiasi chestie legata de conducatorii auto,nu la vazut,culmea ca ii venea din contra sens,am auzit discutiile de la cei care erau deja acolo,am stat linga soferul masinii,si mai avea putin si ii dadeam si doua in gura ca sa simta si el nesimtitu ce ia facut baiatului,din cite am auzit are o fractura de mebru superior si ceva contuzii in rest nu mai cunosc detalii dar oricum ee grav la ceea ce se intimpla!!!!!!!!!!

 

pun si o poza cu motoru

 

insanatosire grabnica motociclistului

 

respect

 

Sigur , ca de obicei noi nu ne vedem in trafic :) , :eek: , multa sanatate motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi,din nou culmea ironiei soferilor din ROMANIA,pe strada STEFAN un accident destul de urit pot sa zic,aceiasi chestie legata de conducatorii auto,nu la vazut,culmea ca ii venea din contra sens,am auzit discutiile de la cei care erau deja acolo,am stat linga soferul masinii,si mai avea putin si ii dadeam si doua in gura ca sa simta si el nesimtitu ce ia facut baiatului,din cite am auzit are o fractura de mebru superior si ceva contuzii in rest nu mai cunosc detalii dar oricum ee grav la ceea ce se intimpla!!!!!!!!!!

 

pun si o poza cu motoru

 

insanatosire grabnica motociclistului

 

respect

http://www.citynews.ro/sibiu/eveniment-29/...cel-mare-45271/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul se numeste Stefan B., este lovit la geunchi si la coaste, din cate am aflat, dar nu a ramas internat in spital.

Multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

cu parere de rau ca am -din nou- vesti proaste, intreb daca sie cineva despre accidentul asta:

 

http://www.ghimpeledesibiu.ro/wp/2009/06/2...ente-rutiere-2/

 

am vorbit cu un coleg motorist de la Valcea care a trecut pe acolo la scurt timp dupa accident si

zicea ca impactul a fost puternic, motociclistul si pasagerul au fost aruncati destul de puternic.

pasagerul era inconstient cand a ajuns el acolo

nu si-a dat seama ce motor era, crede ca era o Cagiva, ceva de genul asta

post-10629-1245702467_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi 24 iunie din nou,suntem loviti de groaza si de inconstienta SOFERILOR de conserve si mai ales de TAXI,am auzit ca pe str MOLDOVEANU un motociclist pe nume RIZEA care din spusele unei asistente de la urgenta,motociclistul este pe reanimare si este in stare critica,nu am mai multe detalii,daca aflu ceva o sa comunic.

 

insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...băga-i.aÂş taxiu' prin spate (de-a latu')....Âşi să i-l scot pe ochii ăia cu care trebua să se asigure.....

IDIOT RETARD! :)

...o fi bine la 28 de ani în cărucior? Să sperăm ca nu se ajunge acolo....

Sănatate (doar) motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din tribuna:

UPDATE: Tânărul a fost preluat în această dimineață de elicopterul SMURD de pe Aeroportul Sibiu Âşi transferat la un spital din Cluj Napoca. El este conÂştient, însă nu îÂşi poate miÂşca picioarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din tribuna:

UPDATE: Tânărul a fost preluat în această dimineață de elicopterul SMURD de pe Aeroportul Sibiu Âşi transferat la un spital din Cluj Napoca. El este conÂştient, însă nu îÂşi poate miÂşca picioarele.

 

 

 

tocmai ce m-am intors de la cluj!

Motociclistul se numeste Rizea Elvis,28 de ani este din Selimbar;moto= honda cbr 954

are probleme cu coloana in 2 locuri, o vertebra este fracturata iar cealalta este miscata de la locul ei , aseara a fost operat si ii s-a eliberat maduva de aschiile osoase care au intrat pe canal si a fost fixata cu tije in 6 suruburi; din cauza asta nu isi poate misca inca picioarele, medicii spun ca ar trebui sa se vada rezultatele intre 24 si 48 de ore, daca nu e nici o imbunatatire ... va ramane paralizat de la solduri in jos; problema mare e alta, are ambii plamani afectati si plini de sange din cauza coastelor rupte (2 mai precis) si din cauza impactului.

din momentul in care a fost preluat de smurd a fost sedat si incontinuare ramane asa pana ce isi va putea folosi un procentaj bun din plamani ptr ca acum respira artificial, din pacate doctorii raman rezervati in privinta starii lui.

trebuie sa asteptam, sa ne rugam si sa speram ca isi va reveni !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e nevoie de sange, de ....nu stiu, orice altceva?

daca putem ajuta, suntem aici!

Elvis, fa-te bine!

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

din pacate elvis nu se mai poate face bine, a murit astazi dupamasa aproximativ pe la 6 ; la cluj

Dumnezeu sa-l odihneasca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

daca familia va fii de acord cu participarea motociclistilor la inmormantare o sa anunt data si ora pentru cei care vor sa il conduca pe ultimul drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate elvis nu se mai poate face bine, a murit astazi dupamasa aproximativ pe la 6 ; la cluj

Dumnezeu sa-l odihneasca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

daca familia va fii de acord cu participarea motociclistilor la inmormantare o sa anunt data si ora pentru cei care vor sa il conduca pe ultimul drum

Domnul sa-l odihneasca in pace pe ELvis ca a fost un baiat bun si prietenos-pacat ca n-a apucat sa prinda un pic mai multa experienta si ne-a parasit atat pe noi cat mai ales familia lui si copilasul sau iubit din cauza unui taxist nenorocit de etnie rom (nu bautura) Acum nu putem decat sa-i uram o trecere usoara in lumea cealalta si Domnul sa-l aiba in paza si poate putem invata ceva noi cei ramasi din aceasta intamplare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu Sa-L odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...