Sari la conținut

Combinatie "perfecta": Motor + Nisip + Betoniera = Accident


IepurasulAtomic
 Share

Postări Recomandate

Accident de circulatie - a derapat cu motocicleta

 

La data de 30.06.2007, orele 16,30, M. EUGEN de 21 ani din municipiul Turda, in timp ce conducea motocicleta marca Kawasaki pe str. Tineretului din Turda, din cauza vitezei excesive, pe un carosabil acoperit cu nisip, a pierdut controlul motocicletei, intrand in coliziune laterala cu o autobetoniera condusa regulamentar din sens opus. Accidentul s-a soldat cu ranirea grava a lui M. EUGEN.

 

Sursa:

 

http://www.cluj4all.com/content/node/647

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident de circulatie - a derapat cu motocicleta

 

La data de 30.06.2007, orele 16,30, M. EUGEN de 21 ani din municipiul Turda, in timp ce conducea motocicleta marca Kawasaki pe str. Tineretului din Turda, din cauza vitezei excesive, pe un carosabil acoperit cu nisip, a pierdut controlul motocicletei, intrand in coliziune laterala cu o autobetoniera condusa regulamentar din sens opus. Accidentul s-a soldat cu ranirea grava a lui M. EUGEN.

 

Sursa:

 

http://www.cluj4all.com/content/node/647

daca avea mai mult de 60 ,nu-mi pare rau , si-o merita, dehhh

selectia naturala inca functioneaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca avea mai mult de 60 ,nu-mi pare rau , si-o merita, dehhh

selectia naturala inca functioneaza

nu iti fa griji, daca e o curba suficient de stransa, si prinzi nisip pe jos, ai toate sansele sa te duci pe jos si la 60 de km/h. Macar tine-ti opiniile pentru tine ca nu cred ca cineva chiar merita sa se accidenteze indiferent cum merge.

 

Cred ca ar trebui sa dezbatem ce facem in situatia in care intram intr-o curba, motoreta e aplecata, si prinzi nisip pe jos, ca sa nu cadem.

 

Parerea mea e ca singura solutie e sa acceleram, adica sa tinem turatia contanta, si sa speram ca prinde un pic aderenta. Eu am patit-o intr-o curba stransa pe dreapta in care am intrat cu 60-70 da pe jos erau urme de la camioane - noroi, si am simtit ca fata aluneca. Noroc ca nu am taiat gazu. Am simtit cum se tot duce fata, motoreta s-a inclinat si mai tare, si pana la urma a prins aderenta si am reusit sa iau totusi curba.

Editat de kima
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca in cadere nu a lovit pe cineva. Viteza asta ... dar mai ales nisipul si pietrishul de la curbe ... combinatia ideala pentru un dezastru. Insanatosire grabnica motociclistului ... asta i se poate intampla oricui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de 3 ori...

:bounce: :baldy:

mai lasati mai baiatul in pace

si-a exprimat si el opinia lui.

la urma urmei fiecare are dreptate in felul lui....

depinde din ce punct de vedere priveste lucrurile :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-ti un cap in gura ca meriti!

 

daca vezi ca e nisip pe jos. ..de ce ii mai dai in gura ?

adaptezi si tu viteza in functie de ce asfalt ai sub roti...,nu ?

 

hai gata ... gradinita... terminati cu "da-ti una in gura de X ori..si etc"

 

ala cu betoniera cu ce gresise ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vezi ca e nisip pe jos. ..de ce ii mai dai in gura ?

adaptezi si tu viteza in functie de ce asfalt ai sub roti...,nu ?

 

hai gata ... gradinita... terminati cu "da-ti una in gura de X ori..si etc"

 

ala cu betoniera cu ce gresise ?

 

Mai da-ti un cap in gura si mediteaza la urmatoarea fapta .... daca nu ai creier ,de ce sa te apuci sa dechizi o discutie ?, compara cu : daca e nisip pe jos, de ce sa accelerezi ? , realizeaza diferentele si asemanarile , acorda-ti 5-6 luni pentru expunerea rezultatelor dupa care integreaza-te in absolut cu ele in brate si povesteste-ne cum a fost .

Editat de dami3n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vezi ca e nisip pe jos. ..de ce ii mai dai in gura ?

adaptezi si tu viteza in functie de ce asfalt ai sub roti...,nu ?

 

hai gata ... gradinita... terminati cu "da-ti una in gura de X ori..si etc"

 

ala cu betoniera cu ce gresise ?

Daca o sa patesti la fel ?..sau ai tu harta cu tote curbele in care e nisip?

Pe nisip cazi si la 40/h si apropos...tu vezi dupa colt/dupa curba? Esti tare !

 

...era sa uit...nenorociti si aia care dau in canale...asa le trebuie, daca merg cu motocicleta pe strazi publice, cine'i pune ? Sau pe mazga ADP'ului....sau in general in romania.

 

Ce gandire frate ?!?!? Mai bine posteaza la fun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai . .care mai sare cu numaratoarea aia ? nimeni ?

hai, dovediti-va care aveti mai multi km pe tastatura parcursi decat cu guma pe asfalt !

insanatosire grabnica Eugen

 

Daca o sa patesti la fel ?..sau ai tu harta cu tote curbele in care e nisip?

Pe nisip cazi si la 40/h si apropos...tu vezi dupa colt/dupa curba? Esti tare !

 

...era sa uit...nenorociti si aia care dau in canale...asa le trebuie, daca merg cu motocicleta pe strazi publice, cine'i pune ? Sau pe mazga ADP'ului....sau in general in romania.

 

Ce gandire frate ?!?!? Mai bine posteaza la fun !

da ce-ai sarit asa? tu cazi de fiecare data cand se uda strada sau e nisip pe strada ...?

offffff ....,pacat :wave: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate...cand e vorba de nisip...mai ales in Romanica unde apare mai ceva mai surprinzator ca Andrea Marin shi iti zice cand ti-e drumul mai drag "surprize...surprize...esti p asfalt" ...pt opinia nejustificata scuzele sunt binemeritate :lol: asa k...6...7...8 shi 9 de la mine pt k nu uita...DACA NICI NOI NU NE SUSTINEM LA GREU:::CAND INTRAM IN BELEA ...INDIFERENT DE MOTIVE SI CONSECINTE...ATUNCI CINE? :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate...cand e vorba de nisip...mai ales in Romanica unde apare mai ceva mai surprinzator ca Andrea Marin shi iti zice cand ti-e drumul mai drag "surprize...surprize...esti p asfalt" ...pt opinia nejustificata scuzele sunt binemeritate :lol: asa k...6...7...8 shi 9 de la mine pt k nu uita...DACA NICI NOI NU NE SUSTINEM LA GREU:::CAND INTRAM IN BELEA ...INDIFERENT DE MOTIVE SI CONSECINTE...ATUNCI CINE? :lol:

:lol: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a ajuns sa imi fie cam..scarba sa mai intru pe forum si sa postez unde toti pustanii de 13-14 cu scutere si trambite de 125 sau incepatori de max 1 an 2 pe rachete isi baga si isi scot in topicuri sau se cred maestri ai acelor de par...si etc.

Bafta si numai bine celor ce au urechi si ochi ca sa priceapa. :wave: :lol:

conduceti cum vreti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a ajuns sa imi fie cam..scarba sa mai intru pe forum si sa postez unde toti pustanii de 13-14 cu scutere si trambite de 125 sau incepatori de max 1 an 2 pe rachete isi baga si isi scot in topicuri sau se cred maestri ai acelor de par...si etc.

Bafta si numai bine celor ce au urechi si ochi ca sa priceapa. :wave: :lol:

conduceti cum vreti...

 

Uite si de la unu mai batran si cu moto peste 125 :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai . .care mai sare cu numaratoarea aia ? nimeni ?

 

fara numar :wave: .

 

bah, sunteti mai rau ca aia micii. atatea posturi ca sa dati la cap. barem mai stiti pe ce topic sunteti? :lol:

 

p.s. dog fight :lol: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara numar :lol: .

 

bah, sunteti mai rau ca aia micii. atatea posturi ca sa dati la cap. barem mai stiti pe ce topic sunteti? :cheers:

 

p.s. dog fight :agree: .

rrrrrrrrrr !

 

Nu suntem maestrii dar pentru tine suntem de neatins...

serios ... ? :lol: :lol: :wave:

apropos .. .stii cumva cine si-a rupt ieri clavicula pe amkart ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rrrrrrrrrr !

serios ... ? :lol: :lol: :wave:

apropos .. .stii cumva cine si-a rupt ieri clavicula pe amkart ?

 

 

nu cred ca stie, pentru ca nu e din bucuresti :lol: ...sau cel putin asa stiam, ca e din buzau .....

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai cata rautate aveti in voi, un om are un accident , iar voi va certati pe topicul respectiv. si mai ales judecati niste persoane pe care nici nu le cunoasteti, in loc sa postati ceva util pentru cei care citesc.

scuze de offtopic..dar rautatea unora depaseste orice limita.

 

Insanatosire grabnica celui accidentat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...