Sari la conținut

O Noua Negresa


Thomas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Crezi ca pe frigul ala mai stiam eu cum suna ? Plus ca e si cu ecou sunetul ala. La vara fac o mostra in aer liber :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

O data cu deschiderea noului sezon ii pun:

- parbriz pentru drumurile lungi(extrem de greu l-am gasit :kiss: )

4109f.jpg

- handguards

ProGuardgrp.jpg

 

- furtune frana sport :kiss:

 

Si :what: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand este o motocicleta extrem de frumoasa .... mai ales cu tobele MIVV care ii da un caracter motocicletei ....

 

in al doilea rand si eu mi`am luat handguards lafel pentru varadero ( albastre ) urmeaza sa le montez in weekend ... am dat pe ele 130 ron

 

bafta cu motocicleta si cat mai multi km alaturi de ea fara incidente , crede`ma ai facut alegerea potrivita ca ti`ai luat o motocicleta ca asta ... este superba pt orice conditii :wink:

Editat de Vici Biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Dupa cum planificasem, am pus handguards-urile (asta dupa ce am scurtat manetele cu flexul pt o mai buna manevrabilitate :D ) si parbrizul pe care insa o sa-l pastrez doar pentru drumuri in afara. Sistemul e simplu, dureaza 5 minute sa-l fixez sau sa-l dau jos :D

 

P.S. Scuzati dezastrul din curte, zi de curatenie azi :lol:

post-2950-1204997332_thumb.jpg

post-2950-1204997343_thumb.jpg

post-2950-1204997356_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

@manelistu, cateva chestii:

1. ia-ti permisul daca te duce capul. Pe invatate, nu pe spaga cum ai venit cu pretentii.

2. glumele le repeti si-s rasuflate ;)

3. poate ne lasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

:D Fara alte comentarii, doar ca-s in Grecia facute pozele :banana:

post-2950-1231608615_thumb.jpg post-2950-1231608625_thumb.jpg

 

 

P.S. Ultimele modificari:

- Filtru sport DNA

- anvelope Continental SportAttack

 

In rest benzina si da-i bataie :)

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Holy mother of gas!

Inspirati politaii aia :)

Da, am inteles ca si in unele zone din Italia politistii au fost dotati la fel, de anul trecut :D

 

Tocmai ce am vazut noile dracii disponibile pt ea si cred ca o sa ma "risc" sa-i iau o protectie de carbon pentru zona piciorului, inlocuind-o pe cea din inox/aluminiu de acum :banana:

post-2950-1231670345_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parbrizul (de touring) trebuie cumparat separat si doar Aprilia am gasit , la un scor prea mare pt cat valoreaza (~150 E)

lipsa cricului central pe timp de iarna (are loc, se poate comanda separat, alti bani, alta distractie)

 

gasesti la Puig parbriz, cric fara probleme. Aceleasi probleme le am si eu cu Tuono R al meu, desi este f nou Aug `08 si am gasit de la Puig la un pret rezonabil, 70 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.motorradzubehoer-24.de/index_fr67.html?index.html

 

 

sa te bucuri cit mai mult de ea si sa ne intilnim in tara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Lipsa fiabilitatii pe termen lung. Probleme la piese majore, costuri mari de intretinere. Muta-ti gandul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand iti doresc sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea fara incidente .

Referitor la motorul Rotax al austriecilor crede-ma ca este mult mai fiabil decat motorul monocilindru produs in Italia. Este acelasi Rotax de pe RSV, de pe CanAm etc .. Iti arat poze cu 100 000 km cu Rotax fara incidente . Amicul meu are deja 50 000 si merge ca noua .

 

Aprilia today announced the all new Pegaso 650 Strada at the Intermot Munich motorcycle show. Based around a development of the Yamaha 660 single cylinder engine, the new bike is described as an "agile urban supermotard". The engine is built in Italy, not far from Aprilia's Noale factory, and has been breathed on by Aprilia's technicians to achieve the mid and top end rush so typical of Aprilia's bikes. Fast steering and an excellent steering lock will make this bike a mean street machine and ideal commuting thrill, but also a capable multipurpose motorcycle with "the emphasis on fun".

 

 

Ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...