Sari la conținut

Suzuki Dr 350 S


Narko
 Share

Postări Recomandate

asta vroiam sa zic si eu, depinde ce vrei sa faci, pentru hard cred ca 13 - 48 sau 13 - 50 e foarte bun, dar pierzi din viteza de varf, care te-ar ajuta daca faci ture mai lungi pe drumuri ok ...

 

am dr 350-ul de 4,5 ani....

 

si am vazut destule "decese" de DR-uri prin preajma pe motive de ungere....

 

baiul este ca pe un raport mare de demultiplicare motorul va functiona intr-un regim de turatie ridicat si la viteze relativ mici.

 

recomand calduros un radiator de ulei, mai ales ca alte variante de racire fortat a motorului nu ai.

 

in echiparea standard, pinionul mic este de 14 sau 15 dinti si cel de spate 43.

 

mergand pe 13 dinti pe fata castigi la raport cca 15% plus ca nu schimbi lantul cu unul mai lung...

 

intradevar raportat la "performantele" lui nu ar strica un 13-50... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 287
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare

 

in sfarsit am terminat de montat mobra ,ieri a fost prima tura de padure dupa ce am somat mai bine de 6luni ,motorul la prima vedere se comporta bine acum ramane sa vedem mai departe cum se tine de treaba.Am zis sa merg 2/3 plinuri asa lejer sai fac rodajul iar dupa aceea il desfac iara sa vedem cum se prezinta (am scimbat segmentii,ax cu came,simering supape,si am pus un set de cuzineti)sunt tare curios sa vad cum se comporta asa,a si sa nu uit voi cat ulei bagat in motor eu am bagat 2 litri si e la minim pe joja din citite de pe forum am inteles ca se baga 1.900L dar la mine inca mai cere ,cineva spune sa bab 2,300L ce parere aveti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

caut sa-mi iau un rimlock pentru roata spate la un DR350, varianta cu janta standard (18"). Aveti idee ce dmensiune de rimlock ar trebui sa caut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Donez Manual de reparatii in forma letrica pentru Suzuki DR 250-350 1990-1994 CLYMER. Practic sunt paginile printate, trebuie doar legate.

Daca este cineva interesat va rog sa ma contactati cu mesaj pe privat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Am nevoie de o maneta de ambreiaj cu tot cu prinderea pe ghidon, pentru un DR350.

 

Nu e absolut obligatoriu sa fie de DR350, poate fi si de la alt enduro de gen, doar ca-mi trebuie cu tot cu prindere si sa stiu exact de la ce model este ca sa pot comanda doar manetele cind se rup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

vand sau dezmembrez dr 350 preturi negociabile .....imi ocupa spatiu degeaba



vand sau dezmembrez dr 350 preturi negociabile .....imi ocupa spatiu degeaba

http://olx.ro/oferta/suzuki-dr350-ID1Mrd9.html

+alte piese

cauciuc spate pirelli mid soft aproape nou



vand sau dezmembrez dr 350 preturi negociabile .....imi ocupa spatiu degeaba



http://olx.ro/oferta/suzuki-dr350-ID1Mrd9.html

+alte piese

cauciuc spate pirelli mid soft aproape nou

s-a dat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Salut!

Vad ca e foarte liniste pe aici si m-am hotarat sa o alung eu.De curand mi-am luat un Dr 350S din 92 si am intampinat ceva probleme.Prima ar fi scurgeri de ulei pe la ultimul capac de sus,cred ca e garnitura capacului de la culbutori si supape iar intrebarea mea ar fi daca exista de cumparat o garnitura sau trebuie sa pun silicon?A doua problema o reprezinta frana fata,adica placutele au fost uzate pana la fier iar eu am hotarat sa le schimb,le-am schimbat iar acum nu mai pot sub nici o forma sa aerisesc frana...mentionez ca inainte cu placutele vechi aveam frana foarte buna desi erau fier pe fier.

Multumesc si astept sfaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...